Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Humor » Leskovacka crvenkapa
Leskovacka crvenkapa






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 28.04.2012 , 6:03 PM

Bilo jednom jedno devojce, malecko i ubavo beše. Zvali su gu Crvenkapa. Imala je neku crvenu kapu kod Kinezi što vu kupili, jer babu mrzelo da vu plete kapu. Malo vu popke plete svaku godinu, još i s' kapu ce se s'd zanosi. A i vunica poskupe mnogo tuj godinu.
Crvenkapa je živela s' majku i s' tatka, u kucu pored golemu šumu. Tacnije u Cukljenik.
Na drugi kraj je živela baba njena. U Tulovo. Razdaljina taman tol'ka da ti se oteknu noge dok stigneš.
Jednog dana majka je poslala Crvenkapu da odnese podvarak što je skuvala za babu i omesen 'leb, jer baba ne voli kupovni, mnogo vu žilavi a vec pola zubi nema. Sve joj to nabuta u krošnju i preko toj teglu ljutenicu. Crvenkapa popizde. Em ce se maje peške, jer je nedelja i kombi nema, em treba nosi 100 kila jedenje. Razmišlja se Crvenkapa: "Kude sad da idem u pi*du materinu?" Nego koe ce, baba gladna, a možda vu i da neki dinar za u grad. Sabra ona džopke i krenu polako. Majka gu upozori da se ne maje mnogo, nego pravo kod babu i nazad. Posebno vu je rekla da ne skrece od put pa da umaže u blatište cipele ko prošli put. Jedva gi je ocistila.
Crvenkapa sve sasluša, al' vu na drugo uvo izade. I pode ona. Dok izade iz selo i malo na tam dok ide pored njive brzo joj prode put. Plus i neki kuciki selski gu pojuriše, pa zac's stiže do kraj selo. Tad poce se razmišlja kol'ko ce vu treba do babu, pa odluci da ga krati kroz šumu.
Na pocetak šumu prijede vu se grojze i obrsti na komšiju malo od vinograd. Dok je to radila, ic nije primetila da je iza jednu bukvu gleda neki. Bio je to vuk. Razdra se on odjednom "Koe radiš tu, a?" Crvenkapa se usra. Mislim figurativno. Kad vide ko je, samo potuli šiju. Misli se le, le sad ako mi kaže na majku ima sve da me iskube. Ili na babu, ima me odere sa sukaljku kad dodem. Jer baba je volela sa sukaljku da bije zato što je s' jedne strane prakticno (nema ruke da gu boliv), a sa druge strane efikasno. Prilazi vuk, širi se nešto i onako pita kao nezainteresovan:
- Koe ra'iš be, devojcice? Da l' te iscima?
- Berem si grojze, cale me isprati. Kaže ce propadne, mnogo kiša bila, pa ce se skape ako ga ne oberemo i ja rek'o na babu da ponesem neki grozd da se zaraduje, ništa blago ne jede.
- Do'ro be, ne pravdaj mi se - rece vuk. V'im da kradeš. Sram li te je?
Crvenkapa ocuta.
- Z'ebavam se, be - nasmeja se vuk. Sve mu oberi na ovog majmuna, gadao me sa dr'mlije prošlu nedelju u lov kad beše. Sreca pa promaši. Je*em ga malumnog. I sin mu neje bolji. Znaš li koe sam cuo? Pije drogu.
Crvenkapa ga zacudeno pogleda.
- Ozbiljno - rece vuk. Koe si zinula? Stvarno. Nego baba koe radi, kako je?
- Nije nešto dobro - odgovori Crvenkapa. Grip gu sad ovaj u'vatio. I toj primi vakcinu i sve i ponovo. I pije lekovi i što ti ne... nema, još se ne mož` opravi.
- I ovi doktori neznalice - rece iznervirano vuk. Na vezu došli, platili mesto ili preko stranke se iznabutali. Strašno. Nego, kako ce udeš u kucu, imaš li kljuc? - upita lukavo vuk, zaodeci kao kiša oko Kragujevac.
- Ma cale mi uradi dva do sad, ja gi izgubi. Sad nemam nijedan nego triput kucnem i baba zna da sam ja i otvori mi.
- Aj ce vidimo - rece vuk i po najkraci put krenu do kucu. Al' malo na tam' upade u neki jendek, jedva se izvadi i onako utepan vide da ce ga pretekne Crvenkapa pa metla do kucu, kad komšija, pored babu što živi, kljusu postavio na kraj šumu. Aknu ga kljusa preko cvolike, izleteše mu svitke na oci. Ocuta on, da ga ne cuju u selo a u sebi se misli, je*em ti ja ovaj put što ga izabra, je*em ti i babu i podvarak i jedenje i ovoj detište šuntavo što ga sret'o.
Kad je stig'o do kucu vuk pokuca triput na vrata. Baba pita: "Kuj je?"
Vuk rece: "Iz Distribuciju babo. Ce placaš li racuni?"
Baba rece: "Nema ništa od toj."
"Znaci da gu secemo" - unese se vuk u ulogu.
"Ako oceš glavu da izedeš, seci" - odgovori preteci baka.
Vuk se uplaši pa rece: "Šalim se babo, iz Vodovod. Pukla cevka!"
Baba rece: "Kam' voda ako je pukla cevka? Ocete li miliciju da zovem, manguparijo?"
Vuk vide da ce naje*e pa poce: "Ma poštar babo, penziju ti nosim. Sedmi deo, druga cetvrtina januarska penzija od preprošle godine."
"A što ne zboriš odma, puška te raznela" - uzbudeno rece baka.
Kako otvori vrata tako gu vuk gutnu. Bez leb. Sasvem džopke. Uzede vuk drugu spavacicu, kapu, obuce se. Turi naocare, pa mu se zavrte u glavu.
"Koe sad ovo?" misli se vuk. ''Aaaaa... jaku dipotriju baba nosi.''
Nego ce izdrži dok se ne dovuce Crvenkapa. Ne prode mnogo, vuk se taman zagledao u neku seriju na Pink kad ete gu Crvenkapa. Cuka triput na vrata.
- E da ga je*em - pomisli se vuk. "Ko je?" - upita on.
"Ja sam be babo, koe me ispituješ" - rece nervozno Crvenkapa.
"Ajde ulegni" - rece vuk.
"Reko ti šesto put da zakljucuješ vrata" - odgovara Crvenkapa.
Cim ude, Crvenkapa beše iznenadena s' babin izgled.
"Koe ti je be babo, što tako izgledaš? Kol'ke su ti rukeee.."
"Pa da te zagrlim be v'šlo malecka" - rece vuk.
"A oci? Koe? Gledaj gi? Da l' si varila nešto s' dedin aparat noc's?"
"More doktor mi dade neku dioptriju, rasipa me. Ovol'ke mi oci, ic mi ne odgovara. Nego sad te vidim bolje. Gle šta su te bubuljice izbile, ccccccc."
"Do'ro babo, zaje*i, nego što su ti tol'ki uši?"
"Da te cujem bolje" - rece vuk, "zato nemoj mi se dereš ovde uz krevet."
"A zubi? Gledaj gi kol'ki su? Ko na vuci."
"Da te izedem bez 'lebac" - rece vuk. Ripnu i gutnu gu.
Crvenkapin komšija je u tom momentu prolazio pored babinu kucu. Video je da mu je neko jeo po lojze pa je mislio da je vuk i tražio ga je po celu šumu.
U subotu se majao po pijac i kupio novo držalje za sekiru, pa gu poneo.
Kad zacu vikanje i kao da se neko otima, on ulete u kucu udari vuka sa sekiru po til i aj što mu glavu icepi nego ga na pola presece.
Ispadoše i baba i Crvenkapa iz vukovu mešinu.
Tako završi vuk karijeru, icepi mu komšija krštenicu, a onda on, baba i Crvenkapa zasedoše da izedev majkin podvarak.
"Dodaj malo od ljutenicu" - rece Crvenkapa...

I... sta kazete? :D






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 2 | 28.04.2012 , 6:17 PM

hahaha znaci nije mi dobro, taman ima zezam maminog muza, on je iz Lebana... :D isto ga tako zavrse kad ode dole :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1449
poruka na forumu
105 688



post # 3 | 28.04.2012 , 10:55 PM

ku je pisao ovoj lebac da mu izem - da gu povalim"mislim figurativno" :D
ocu recem - da ga pohvalim <_<

!!!









6
poruka na forumu
21 213



post # 4 | 29.04.2012 , 10:10 PM

"Da te izedem bez 'lebac" :D








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 5 | 30.04.2012 , 2:03 PM

I sta kazes MarijanaBK1, ti i majka vristale... :D Ja da ti ne pricam... :D
Izvinjavam se jugu ali ovo je bilo jace od mene i morala sam da postavim. :D






velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 6 | 14.05.2012 , 4:25 PM

aaaaaa fantasticno fenomenomentalno,uzivao sam citajuci,jos josssss...ovo treba sinhronizovano istripovati :)

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









2
poruka na forumu
1 0



post # 7 | 14.05.2012 , 4:59 PM


T.Torkov









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 8 | 23.05.2012 , 7:52 PM

Baš je dobro! lol lol








17
poruka na forumu
1 0



post # 9 | 24.05.2012 , 7:41 PM

torkovich, nece da ti otvori link :p

We are anonymous we are legion we do not forgive :)









129
poruka na forumu
5 163



post # 10 | 26.07.2012 , 2:23 PM

bas je dobro


Forum » Razonoda » Humor » Leskovacka crvenkapa
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: