Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Ammir, CryTek  
Forum » PC Igre » PC Igre » Prince of Persia
Prince of Persia






792
poruka na forumu
53 326



post # 1 | 11.06.2013 , 3:31 PM

Priča počinje kada jedan persijski vladar odlučuje da napadne Indiju, tada jednu od najmoćnijih imperija. Njegov sin, koji je tada bio princ, u želji za dokazivanjem kreće u rat sa njim. Kada je vojska probila utvrđenje princ kreće u potragu za legendarnom relikvijom, nožem vremena, koja koju je navodno indijski vladar uzeo sa ostrva vremena. Princ prolazi kroz razne prostorije i ubrzo dolazi do trezora gde pronalazi nož vremena, uzima ga i uz nož dobija tajanstvenu moć, kontrolisanja vremena. Od tada on može da predvidi budućnost, uspori vreme, vrati vreme i uz pomoć peska vremena lakše uništi svoje protivnike. On zajedno sa svojim ocem kreće u mirovni „pohod“ kod sultana. Njegov otac poklanja peščani sat sultanu, a vezir, koji je pomogao u prethodnom osvajanju savetuje princa da nož treba da ubaci u otvor na dnu kako bi oslobodio moć. Ne sumnjajući ništa, princ to čini i oslobađa pesak vremena, koji sve vojnike uključujući i njegovog oca pretvara u peščana čudovišta. Od tog trenutka princ počinje svoju avanturu kroz sultanovu palatu. Tu upoznaje princezu Indije koja mu pomaže da prođu kroz palatu. Princ uspeva da dođe do glavne hale, gde je bio njegov otac. Pošto nema izbora ubija njegovog oca. Misleći da je tu kraj on tuguje za ocem, ali onda od princeze Indije saznaje da postoji mogućnost da sve vrati u normalu tako što će nož vremena staviti u rupu na vrhu peščanog sata. Njih dvoje tragaju za peščanim satom, ali kada ga pronalaze princ ne uspeva da ubaci nož, zbog toga što vezir koristeći magiju stvara oluju i zbog princa koji okleva. Princ uspeva da zadrži nož, ali završava u nekakvom mračnom mestu. Kad se budi uviđa da mu je princeza uzela mač i nož vremena i krenula da sama uradi ono što princ nije uspeo. Princ pokušava da je stigne, ali on kasni. Pošto je princeza bila nedovoljno jaka peščana čudovišta je bacaju sa vrha palate, a princ jedino uspeva da uhvati oštricu noža vremena. Princeza ne uspeva da zadrži nož i pada, a princ pokušava da vrati vreme, ali nož vremena je upio krv i ne može da reaguje. Tad princ sam kreće da izvrši misiju. Uz dosta sreće on uspeva da je izvrši i vrati vreme do trenutka pre napada na Indiju, ali tu se ne završava sve. On odlazi u palatu u Indiji sa željom da vrati nož vremena princezi. Tamo ga dočekuje vezir koji je sve osmislio. Njih dvojica se bore i nakon što princ pobeđuje on vraća nož princezi, ali shvata da je on jedini koji se seća prethodne avanture. Kada ga princeza kako zna sve o pesku vremena, on odgovara rečenicom kojom i sama igra počinje: „Većina ljudi misli da je vreme kao reka, teče nizvodno, ali ja sam video lice vremena i veruj mi da je vreme kao okean u buri“. Prince of Persia: Warrior Whitin U drugom delu princ kreće na ostrvo vremena kako bi zaustavio čudovište koje je pre toga oslobodio, Dahaku, tako što bi pobedio caricu vremena. Dok se njegov brod kreće kroz buru, on primećuje drugi brod, koji se kreće ka njegovom brodu. Na drugom brodu su bila čudovišta predvođena devojkom. Pošto čudovišta pokušavaju da zauzmu brod princ kreće u protiv-napad. Uspeva da se probije do devojke koja je prevodila čudovišta, ali tu gubi borbu i biva bačen u more. Dok tone princ se priseća reči proroka: „Ne možeš promeniti sudbinu, nijedan čovek to ne može.“ Kasnije se budi na obali ostrva vremena i kreće u novu avanturu. Polako se probija ka zamku, smeštenom u sredini ostrva. Dok se probija, prati devojku koja da je ranije pobedila, a kad ona ulazi u peščani vrtlog i nestaje. Princ takođe ulazi u vrtlog i odjednom se vraća u prošlost gde uviđa da je ceo zamak kao nov. Kako prolazi kroz zamak on primećuje čudovište koje je njegove visine i građe, ali koje ga nikad ne napada. Kasnije princ dolazi do kružnog „podijuma“, gde primećuje borbu dve devojke. Jedna od njih je devojka koja ga je pobedila na brodu, tako da on odlučuje da pomogne drugoj i tu ubija devojku sa broda. Tada ta prostorija počinje da se ruši i on ne saznaje skoro ništa o drugoj devojci, koja jedino želi da on ode od nje. On nastavlja da traga za caricom vremena i ubrzo ponovo sreće devojku koju je spasao. Ona se predstavlja kao Kailina i da pomaže carici vremena. Takođe ona mu pomaže da otvori vrata koja vode ka carici vremena, ali kad ih je otvorio Kailina dolazi do trona i uzima mačeve. Ispostavlja se da je ona carica vremena i da je predvidela da će je princ ubiti, tako da ona to hoće da promeni tako što će se sukobiti sa princom. Princ pobeđuje i u nadi da je uništio Dahaku kreće kući, ali ispostavlja se da je Dahaka živi i da ga i dalje juri. On dospeva u grobnicu, gde saznaje za masku koja će ga vratiti kroz vreme i dati mu još jednu priliku. Posle dugotrajne potrage, uspeva da je pronađe, ali onda se pretvara u čudovište koje je do tada viđao. Tada „sreće sebe“ iz prošlosti i tu Dahaka hvata drugog njega i tako se oslobađa maske, ali pošto se vratio kroz vreme, mora da se suoči sa caricom vremena. Tu odlučuje da spreči borbu, ali pošto ne uspeva bori se sa caricom vremena i kada je trebalo da je porazi on se predaje, ali tada se pojavljuje Dahaka i proždire caricu vremena, ali ne i princa. On koristi amajliju vremena i tako spašava caricu vremena. Prince of Persia: The Two Thrones U poslednjem delu princ vodi Kailinu, koja je ostavila prestol vremena, u Vavilon. Na početku, Kailina priča o princu: „Svi pravimo greške. Neki od nas male, a neki velike, ali njegova greška je najveća i najstrašnija greška ikad“. Dok su se princ i Kalina na brodiću primicali Vavilonu, princ je primetio da Vavilon gori. Iznenada brod pogađa velika kugla koja uništava brod. Princ dolazi do obale, ali Kailina se zajedno sa jednim delim broda nasukala na obalu u blizini vojnika. Princ ponovo počinje da juri, ali ovog puta čudne vojnike, koji su nosili Kailinu ka središtu Vavilona. Kada je princ došao do Kailine ugledao je Vezira. Naravo bezir je bio živ jer je princ vratio vreme. Vezir ubija Kailinu nožem vremena, a onda zabada nož u sebe kako bi dobio besmrtnost. U međuvremenu on oslobađa deo peska vremena, koji ponovo širi zarazu na sve vojnike, uključujući i princa, koga je delimično zarazio. Princ tu pokušava da stigne do vezira, ali litica na kojoj su bili propada i on pada. U padu uspeva da uzme nož vremena koji je vezir ispustio. On ponovo dobija moći kontrole vremena i kreće u još jednu avanturu. Ubrzo otkriva svoju tamnu stranu koju je pesak vremena stvorio. Kada se ne nalazi blizu vode on se transformiše u mračnog princa, kada dobija moći, ali gubi energiju. Preko krovova je pokušao da dođe do središta Vavilona. Na jednom od krovova video je princezu Indije, koja se naravno nije sećala njega, ali i pored toga njih dvoje su sarađivali kako bi lakše stigli do zajedničkog cilja, Vezira. Ubrzo, princeza Indije saznaje da je i princ polu, peščano čudovište i zbog toga nastavlja sama da ide ka veziru. Princ pokušava da je stigne, ali ne uspeva. U jednoj prostoriji princ i princeza se ponovo sreću. Znajući da će morati da sarađuju, nastavili su zajedno dalje. Vezir je znao da će morati da ubije princa tako da je na jednom mostu sačekao da princ dođe do sredine, a onda je iznenada zarobio princezu koja je bila na jednoj strani i uništio most. Dok je padao u tamu princ se transformisao u mračnog princa i uspeo da se izvuče. Posle velikog napora da dođe do vode pre nego što izgubi svu energiju, on dolazi do prostorije u kojoj je ležao njegov otac, naravno mrtav. Kako se približio maču njegovog oca on se vratio u normalan oblik i zauvek oterao mračnog princa, bar je on tako mislio. Tada je ponovo otpočeo penjanje ka vrhu spiralnog tornja gde se nalazio Vezir, a kada je stigao do njega, otpočela je borba. Nakon što je pobedio vezira koji je bio polu besmrtan, sa oblikom letećeg škorpiona, princ je morao da pobedi mračnog princa u svojoj glavi. Da bi pobedio mračnog princa morao je da ga zaobiđe i zaboravi na bes, a onda se povratio. Tu je bila princeza Indije koja ga je pitala kako je znao ko je ona, a on je odgovorio kao i prvi put: „Većina ljudi misli da je vreme kao reka, teče nizvodno, ali ja sam video lice vremena i veruj mi da je vreme kao okean u buri“.





Fajlovi: 4027932.jpg (127.0 Kb) · 9199005.jpg (234.2 Kb) · 2910983.jpg (309.8 Kb)

Poruku je menjao/la Ammir - Sreda, 12.06.2013, 8:32 AM









Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 2 | 12.06.2013 , 8:35 AM

Previse teksta. lol

Inace , dobar serijal igrao sam ga sve do The Two Trones. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Brainiac !!! Beware
416
poruka na forumu
29 248



post # 3 | 12.06.2013 , 11:49 AM

Sta napisa ovde  pretraga
Inace najbolji po meni je The Two Thrones








792
poruka na forumu
53 326



post # 4 | 12.06.2013 , 8:43 PM

Meni se iskreno nije svideo Prince of Persia 2008 NIKAKO...Grafika je UZAS + kontrole su zaj3bane











116
poruka na forumu
5 9



post # 5 | 10.08.2013 , 5:29 PM

Omiljeni serijal igara.Prešao sam svih pet delova. Drugi deo ubedljivo najteži.

NM5



Forum » PC Igre » PC Igre » Prince of Persia
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: