Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Zmijsko selo: Otrovne kobre drže kao kućne ljubimce!! (Nepoverljivo ali istina!)
Zmijsko selo: Otrovne kobre drže kao kućne ljubimce!!






896
poruka na forumu
89 981



post # 1 | 10.12.2012 , 1:19 AM

Prije šezdeset godina, jedan doktor imao je viziju o malom selu na Tajlandu koju je želio da pretvori u pravu turističku atrakciju. U nastojanju da ostvari tako nešto, ubijedio je nekoliko mještana da počnu da gaje zmije u svojim domovima kako bi mogli turisti da ih posjećuju.
U tome je i uspio, jer je ubrzo, od početnih pet zmija, skoro čitavo selo počelo da ih uzgaja u svojim domovima, zbog čega je prozvano “Kobra selo”.

Naime, u ovom mjestu postoji 140 kuća, u kojoj svaka ima najmanje po pet zmija. Iako kobre spadaju u jednu od najsmrtonosnijih vrsta, samo jedan slučaj ujeda je zabilježen do sada. Jednog od mještana Bulija Čauija (72) izujedala je kobra 21 put, a od posljedica ugriza čovjeku su morali da amputiraju prste desne šake. Čaui, ipak, zbog toga uopšte ne žali.


To je u njihovoj prirodi, da se brane. Mi smo ih pripitomili, ali oni su ipak divlja vrsta. Uživam da ih gajim, mislim da bih umro kad bi neka od njih uginula – rekao je Čaui.

Koliko se ovi mještani ne boje zmija dokazuje i činjenica da se u selu često organizuju bokserski mečevi između muškaraca i zmija, u toku kojih borci iritiraju zmiju tako što joj stanu na rep.

Ipak, ono što najviše oduševljava turiste, koji su često prestravljeni zmijama, jeste odnos koji mještani imaju sa njima. Nerijetko se može vidjeti da oni zmije nose oko vrata, ljube ih, a ponekad čak stave zmijinu glavu u usta, i to bez ikakvih posljedica. Koliko uzgajanje zmija doprinosi selu ukazuje činjenica da mještani od zmijskog otrova, koji se miješa sa krečom i posebnim biljkama, prave lijek koji pomaže u oporavku od njihovog ujeda.

Takođe, kako mnogi ističu, ove životinje su članovi njihovih porodica, pa tako nakon smrti, njihova tijela polažu u hram. Kako ističu, nikada nijednu do sada nisu prodali jer jednostavno nemaju srca.


Fajlovi: 3042904.jpg (33.9 Kb) · 5144437.jpg (55.1 Kb)






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 2 | 10.12.2012 , 11:18 AM

Ovi nisu normalni :o fuj... lol Ne podnosim vidjeti zmiju kamol da je drzim u kuci :o
A nebi otisla u to tamo selo da me puska tjeraju lol

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 3 | 10.12.2012 , 11:54 AM

Nije se zezati sa prirodom...Zezace se tako, i kada budu postradali nece vise...Takodje ne volim zmije, i nikada se nebi bavio ovakvim, da kazemo, biznisom... :)

:P









101
poruka na forumu
218 546



post # 4 | 10.12.2012 , 1:12 PM

Vau :) extraaa ,ja sam hteo da kupim pitona ali nisam imao dovoljno para mada znam da cu ga uzeti :D ! Ovi ljudi mnogo dobro poznaju zmije zato se tako i igraju sa njima .

Obrali smo bostan jer rodila nam njiva, do guše u govnima al se ipak pliva, bez plate i penzija isto ko i s njima,živimo od muzike samo da se svira, fudbal je na ulici kamen je stativa i pivo iz dragstora da bude nam gotiva, u društvu mnogo lakše je kad probleme imaš.....!










896
poruka na forumu
89 981



post # 5 | 10.12.2012 , 3:57 PM

Quote (BojanMLD)
Vau extraaa ,ja sam hteo da kupim pitona ali nisam imao dovoljno para mada znam da cu ga uzeti ! Ovi ljudi mnogo dobro poznaju zmije zato se tako i igraju sa njima .


Sa pitonima je opasno,mora mnogo da se pazi jer oni ne podnose glasnocu yes yes yes
Mozda je polovina vas cula za onu pricu o vlasniku jednog pitona koji je zadavio kad je napravio zurku u istoj sobi gde ga smestio :o
Decka su ujutru nasli unakazenog :o








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 6 | 10.12.2012 , 10:42 PM

Lijepo je kada životinja i čovjek stvore prijateljski odnos. Mislim da je to moguće sa svakom životinjom.
Nisam sigurna da li će ih to nekada doći glave. Njima su zmije postale kao djeca.

Čak sam se i ja sprijateljila sa svojim mačkom. A inače sam mrzila mačke. lol


Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Zmijsko selo: Otrovne kobre drže kao kućne ljubimce!! (Nepoverljivo ali istina!)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: