Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » nemacki ovcar
nemacki ovcar






4
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 10.01.2014 , 1:36 PM

zdravo svima,treba mi vasa pomoc,imam zenku nemackog ovcara,6 meseci,imam problem sa njom,nece na povodac,kako da je nateram da vuce? Ja cim joj stavim povodac ona sedne i ne mrda,takodje iz dvorista nece da izadje,neki put ide samnom na povodac do kapije ali cim otvorim kapiju ona opet sedne,sta da radim :(








1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 2 | 10.01.2014 , 4:19 PM

Da je das na dresuru?  Mozda..  <_<











4
poruka na forumu
0 0



post # 3 | 10.01.2014 , 4:35 PM

Barca1899,  necu to... hocu samo na mene da se navikne,a ne na svakog :) sto se tice poslusnosti,tu nemam problema,odlicnog je porekla,dosta komandi smo savladali za mesec dana...ali sto se tice povodca nema sanse :(








1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 4 | 10.01.2014 , 4:43 PM

Covjece, to je bas cudno.. A seta li ti bez povodca? 
Ja sam imala Americku Akitu, monogo lijep i dobar pas. Nikad ga nisam dala na dresuru, iduceg hocu sigurno. Meni je on htjeo na povodac, al vidis kad bih sa nekim od prijatelja setala, kad bi njemu dala povodac i posla do trafike ili bilo gdje na kratko, on ako bi htjeo malo dalje prosetati sa psom, ne bi mogao. Jer pas ne bi htjeo sa njim da ide, cekao je mene,nije htjeo bez mene. 

Al je bio malo manit, kad ga pusti sa povodca da se malo istrci, aj ga ti poslje uvati :D Ono dodje kad ga zovem,al kad krenem lanac da mu kacim bjezi. Prvo su me lude hvatale.. bilo je: Hant dodji! ; Hant dodji!!! Dok onda nisam pocela,samo ti se lagano okrenem, idem pud kuce, od lagano za mnom,malo stane , njusi travu,cuda, udje i cak i u more :D A l evo ti ga poslje nekih par min, prati me. :)











4
poruka na forumu
0 0



post # 5 | 11.01.2014 , 1:26 PM

Barca1899, cudno je da cudnije ne moze biti :) bez povodca seta,ai do kapije :D cim otvorim kapiju da izadjemo iz dvorista ona sedne i ne mrda,ne buni se da joj stavim ogrlicu i povodac,i ne smeta joj da se igra sa tim,ne pokusava da skine,ali cim ja uzmem povodac ona sedne i ne mrda :) ja pustim povodac ona dodje kod mene :D neznam vise sta cu sa njom ...ali da je vodim na desuru ne dolazi u obzir,ona ce odatle da se vrati poslusnija i ici ce na povodac,ali ce slusati kmande i on komsije,a ja to necu ;)

Added (11.01.2014, 12:26 PM)
---------------------------------------------
uspeli smo danas da se odvojimo 50 metara od kuce :)







Zainteresovan.
2
poruka na forumu
0 0



post # 6 | 10.03.2014 , 8:33 PM

Imam jedno pitanje, da li znate kako se zove ono sto covek drzi na ruci kad ga pas ugrice, da ga ne povredi.
Stavlja se na ruku i izaziva psa, i on ga ujede za ruku a na ruci ima to? Kako se to zove, hvala unapred.

:D







Koju posluku porati kome?
10
poruka na forumu
0 0



post # 7 | 10.03.2014 , 9:05 PM

Druze samo polako,malo po malo i setace on sa tobom :D Tako sam i ja imao problema sa vucijakom na kraju je normalno setao ali sam ga pustao da ide kuda on hoce dok nije poceo sam da seta :D A sad ga ni ne mogu setati vuce kao lud davi se od povodca ali on i dalje tegli.Luda rasa :D  A ince su odlicni cuvari :D

Nlevnajic







Zainteresovan.
2
poruka na forumu
0 0



post # 8 | 10.03.2014 , 9:39 PM

Zna li neko kako se zove to sto ide na ruku, kao zastita?

:D









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 9 | 17.06.2014 , 2:07 AM

Ne znam mnogo sa psima. Moj Tedi neće na povodac isto. Tačnije,hoće,ali je teško s njim upravljat. Kako ga ne šetamo,nažalost,ne učim ga na povodac više. Svaki dan se istrči po dvorištu i to je to.. Opet,nažalost.

Ako ne nosi ogrlicu,stavi joj ogrlicu prvo. Neka se navikne. Tedi je sada nosi bez problema. 
I onda je namami.. Stavi joj povodac i baci lopticu. Ili pokušaj sa hranom,da se samo pokrene.
Ne znam opet,jer nikada nisam imala mnogo posla sa povodcem. I nisam dovoljno kompetentna. 

Baš me zanima šta bi drugi rekli na ovo. :)


Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » nemacki ovcar
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: