Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Majstorska radionica
Majstorska radionica






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 24.02.2011 , 0:38 AM

Muski treba mi pomoc od Vas.

Zelim da napravim penjalicu/grebalicu za moje macke. Nisam htela da je kupujem vec hocu ja to da napravim za njih onako od srca. A i kupovne su sve male, ja bi to da bude grose biggrin

To treba da izgleda na ovaj fazon




Problem je materijal, gde da kupim te cevi, takodje mi treba kanap kojim oblazem te cevi.
Nesto sam razmisljala da kupim jednu masivnu plocu koja ce biti oslonac za svu skalameriju koja ce biti na njoj i da lepo kupim kartonske cevi sto deblje ( 1-2 cm ) koje cu da zalepim ili usrafim u tu plocu ali nemam predstavu gde da ih kupim. Ova postolja sto su ulegnuta, to su cevi presecene na pola koje takodje ne znam gde ima da se kupe, a sto se tice presvlacenja te skalamerije kupicu plisani materijal i tanak sundjer i lepo sve obloziti i zakucati tapetarskim pistoljem.

Od alata imam ubodnu testeru, makaze, silikon i pistolj za njega, busilicu, tapetarski pistolj, srafove, metar.... trba li mi jos nesto?



Fajlovi: 2690601.jpg (8.4 Kb) · 8399752.jpg (6.2 Kb) · 3209644.jpg (10.7 Kb) · 5617800.jpg (10.1 Kb)










904
poruka na forumu
96 378



post # 2 | 24.02.2011 , 12:00 PM

Evo nasla sam sliku

Neznam gde da kupim ovo...



Fajlovi: 9200375.jpg (121.0 Kb)










1888
poruka na forumu
73 477



post # 3 | 03.06.2011 , 5:02 PM

Ne znam zasto bi komplikovala toliko.Kada pogledas jeftinije bi ti izaslo da kupis..Dosta vremena ce ti trebati da napravis takvo nesto i neverujem da ces ovde dobiti pomoc. smile

ΠΑΟΚ Παρτιζάν ίδιο χρώμα με την ίδια πίστη
Партизан у срцу!








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 4 | 03.06.2011 , 9:13 PM

Quote (G0ga)
Ne znam zasto bi komplikovala toliko.Kada pogledas jeftinije bi ti izaslo da kupis..Dosta vremena ce ti trebati da napravis takvo nesto i neverujem da ces ovde dobiti pomoc.


pa bas u tome je car... da ona napravi... nije sve samo u kupovini...
sandrice vidi to u prodavnicama sa tim materijalima za stolariju... sigurno ima u Merkuru ili u Uradi sam

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 5 | 12.06.2011 , 9:27 PM

uradi sam/zemunski put biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









422
poruka na forumu
15 125



post # 6 | 24.10.2011 , 3:45 PM

kao prvo koliko mislis da bude velika ta skalamerija za macke smile











904
poruka na forumu
96 378



post # 7 | 02.11.2011 , 4:39 AM

Pa ja sam to zamislila da ima oko 2 m. Tako sto cu napraviti drvenu konstrukciju koju cu obloziti s nekim plisanim materijalom, ove okrugle elemente sam nabavila oni su od debelog kartona i njih cu da usrafim u osnovu ( pravougaonu masivnu dacku ). Ovaj toranj radim identicno kao sto je na ovoj poslednjoj slici, ali samo sto ce biti mnooooooooogo veci. Imace kucicu i tunelcice za provlacenje, a dva tanja stuba bice obmotana kanapom koji ce macke da grebu. Na velikom stubu bice kao stepenice, onako poredjane policice u krug na gore i na samom vrhu bice platforma za spavanje. ma bice strava. Necu da kupujem vec napravljeno iz prostog razloga sto ova velicina tornja kosta oko 400 evra, uglavnom je neka sarena gradjevina, a ja pravim iskljucivo u bez boji da mi se slaze s namestajem.
A i kao sto Marijana kaze, ja hocu da to bude mojih ruku delo. Osim toga sto sam osmislila u planu je i ovaj fazon penjalice, idealan izum za coskove s kojima neznate sta cete... yahoo





Od materijala sam nabavila sve sem plisanog materijal, cim i njega nadjem pocinjem da pravim. Objavicu slike kako mi je islo pravljenje.


Fajlovi: 0504747.jpg (53.5 Kb) · 5212526.jpg (11.6 Kb) · 2406765.jpg (29.8 Kb)










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 07.11.2011 , 10:27 AM

Nemoj plis da uzimas zato sto ce to mace brzo da rascupaju i po celoj kuci ces imati ta sitna vlakna...
Bolje ti je da nabavis mebl za namestaj,imas milion varijanti,boja i debljina,a uz to dosta je jeftinije od plisa.
Uzmi Halo oglase,tamo imas reklame gde mozes naci meblo za namestaje...
Pozzz i sretno... :)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









904
poruka na forumu
96 378



post # 9 | 08.11.2011 , 2:31 AM

Quote (badule)
Nemoj plis da uzimas zato sto ce to mace brzo da rascupaju i po celoj kuci ces imati ta sitna vlakna...
Bolje ti je da nabavis mebl za namestaj,imas milion varijanti,boja i debljina,a uz to dosta je jeftinije od plisa.
Uzmi Halo oglase,tamo imas reklame gde mozes naci meblo za namestaje...
Pozzz i sretno...



Hm... Vidis, toga se nisam setila, ja ionako pizim zbog dlaka po tepihu, zamisli to na sta bih licilo. Sad bas ima mebla kakvog hoces, hvala Badulence











3
poruka na forumu
0 0



post # 10 | 29.03.2013 , 7:08 PM

Sandra1000 evo informacije za tebe: kartonske cevi možeš naći ili u radnjama za tepihe ili http://www.litopapir.rs/hilzne.php        
Poslaću ti kad napravim moju penjalicu

Added (29.03.2013, 6:08 PM)
---------------------------------------------
Ima jedna radnja za tepihe u Vojvode Stepe malo iznad i prekoputa saobraćajog fakulteta gdee sam danas uzeo 3 kartonske cevi veoma dugačke,prodavac je bio i više nego ljubazan da mi da čak i neke uzorke tepiha.Planiram da napravim za svoju i drugarovu macu nešto slično sa obih slika odozgo......ako treba neki savet,tusam.



Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Majstorska radionica
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: