Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Dresura Nemackog ovcara
Dresura Nemackog ovcara






39
poruka na forumu
1 10



post # 1 | 17.05.2012 , 10:43 PM

Pozdrav, Eh ovako nabavio sam psa njemackog ovcara, ima tek 2 mjeseca , sad me zanima o njegovoj dresuri, kako sta i kad poceti. Citao sam nesto po forumima pa me zanima jos misljenja ..








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 2 | 17.05.2012 , 10:56 PM

YouTube je tvoj prijatelj, iskoristi to prijateljstvo






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 3 | 17.05.2012 , 11:04 PM

Ovo je najbolje sto sam nas'o. :)


Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 4 | 17.05.2012 , 11:05 PM

Quote (Marko)
Ovo je najbolje sto sam nas'o

gdje njega nađe, to mi je drug iz razreda, iz osnovne lol






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 5 | 17.05.2012 , 11:11 PM

Almir, Auuu.... Hahahahahahahahahahaha :D Kako je svet mali lol

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









188
poruka na forumu
15 170



post # 6 | 18.05.2012 , 3:21 AM

pocni odma da ga/je dresiras...ovaj snimak gore pokazuje vec izdresiranog psa a ja mislim da tebe zanima kako zapoceti. pre svega najbolje je koristiti granule jer ih pas mnogo voli a moze i dosta da pojede pogotovu kad je gladan onda ce njegova paznja biti maksimalna...ne preporucujem koriscenje igracke kao nagradu zato sto se pas s njom moze dugo igrati i mozete izgubit paznju psa... znaci prvo osnvovne komande kao na primer sedi...ovu komandu pas najlakse nauci...ja cu o psu pricati u zenskom rodu zato sto ja imam zenku nemackog ovcara...:) znaci svaki put kad je hranis drzis ciniju u vazduhu i kazes joj sedi :) pas u pocetku nece razumeti sta to znaci i na kraju ce se umoriti od skakanja za cinijom ili trcanja ili neceg drugog (zavisi od psa) i na kraj ce sednuti...odma joj treba spustiti ciniju i pohvaliti je...nikad nemoj popustati...kada joj jednom das hranu a ona nije uradila kako treba ona ce i sledeci put pokusati tako isto da uradi...ovaj trik znaci svakodnevno treba da vezbas s njom. naravno ne moras samo kada treba da jede...uzmes nekolika granula i cisto onako iz zanimacije joj daj i provezbaj. trik sa sapom sam ja moju vucicu naucio na sledeci nacin....uzmes 2-3 granule i drzis ih u zatvorenoj saci. provuces saku pored njenog nosa i ona ce ih namirisati...ona ce poceti da lize i na kraju ce poceti sapom da udara o pesnici u pokusaju da je otvori i da uzme granule...kada pocne ovako raditi ti joj jednostavno uzmes sapu i naravno pozdravis je pozdravom zdravo,cao ili ako hoces sapa ili bilo koja druga rec i das joj granule...isto trebas da vezbas svaki dan i na kraju ce ona nauciti da treba da ti da sapu. :D najvaznije po meni sto treba da nauci je da ne uzima hranu od stranaca.ipak u ovom ne civilizovanom balkanu ima dosta ljudi koji truju pse. to ce na sledeci nacin nauciti. spremis smesu sira sa pomesanom ljutom tucanom paprikom...:D znaci ovo ozb radi...:) uzmes smesu i zamolis prijatelje ili komsije da tu smesu u prolazu prebace preko ograde i ona ce se tako vise puta oljutiti i shvatice da nije dobro da uzima od nepoznatih ljudi hranu. ali trebas menjati ljude...jer ako upamti samo jednog coveka onda samo od njega nece uzimati. moras paziti i na grickanje...ipak ova rasa je ovcarska rasa i oni oce tako za stopalo da gricnu...ovo treba odma spreciti...znaci izderes se "ne" i nikako nemoj se pomerati jer ce pomisliti da se igras ili kasnije kad malo poraste moze pomisliti da se predajes/bezis i bice dominantija od tebe. ne znam evo ja sam ti napisao ova 2-3 trika za pocetak...mada najbolje ti je kao sto kazu da proveris internet...ali nemoj gledati ovakve snimke gde su psi vec izdresirani...to je za kasniju dresuru. znaci potrazi snimke gde su bas mladi psi negde 3-6 meseca...i najvaznije sam ti zaboravio reci...najbolje je improvizovati...znaci prilagoditi se psu jer ipak svaki pas ima drugacije ponasanje...;) nadam se da sam pomogao kolko tolko...:D






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 7 | 18.05.2012 , 7:10 AM

Quote (_Nazgul_)
najvaznije po meni sto treba da nauci je da ne uzima hranu od stranaca.ipak u ovom ne civilizovanom balkanu ima dosta ljudi koji truju pse


e sa ovim se u potpunosti slazem, imala sam nemackog ovcara iz policije, penzionisana zenka, tata mi je doneo za prvi ili drugi rodj... naravno o dresuri reci su bile suvisne, ali kako smo mi cesto potovali, onda smo je navikli da je svi hrane, pa tako devedesetih kad su bile masovne kradje, svima u komsiluku su lopovi krali nesto, samo nama nisu, pa je nekome to smetalo i otrovali su je...
moj ti je savet, da ako ti je u kuci, nauci ga da ne ide svuda da vrsi nuzdu, najbolje je da ga naucis da ide napolje, posto je veliki... e sad potrazi po netu kako da to uradis, ali i to se isto lako uci...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










39
poruka na forumu
1 10



post # 8 | 18.05.2012 , 3:10 PM

_Nazgul_, Hvala ti na odgovoru,pomogao si mi

Marko, Pas je vec dresiran , meni treba kako dresirat :)








188
poruka na forumu
15 170



post # 9 | 18.05.2012 , 4:37 PM

Zaboravio sam ti reci da je obavezna setnja i socijalizacija psa. Setnja pomaze psu u razvicu i oslobadjanju energije. Znaci treba izmoriti psa sto vise i pruziti mu mogucnost da vidi "svet". Mislim da je zlobno drzati psa u dvoristu njegovog celog zivota. Znaci nemacki ovcar je sluzbeni pas i naravno ide sa leve strane. Nikako ne sme da ide ispred tebe jer time postaje dominantiji. Na pocetku ces imati dosta problema. Ipak prvi put seta i predpostavljam da ce na pocetku mnogo vuci povodac. Moja kuja je na pocetku toliko vukla da se bukvalno davila...:D ako imas ovakav problem znaci samo polako. Napravis korak ako se davi ti stanes. Pa sve tako korak po korak dok se ne umiri i dok ne pocne odredjenim tempon da ide pored tebe. Ne preporucujem koriscenje davilica do nekih 5-6 meseci jer im je koza na vratu do tada veoma meka i slaba i mozes ga povrediti. Nemoj koristiti onaj "pojas"(ne znam kako se zove :D ) sto se stavlja na grudi psa jer je on napravljen da pas vuce. Znaci obican povodac i kad pas vuce napred nikad nemoj vuci nazad jer ce time pas sve vise vuci napred...nego pokusas malim trzajem u stranu da ga izbacis iz ravnoteze. Nemoj slucajno da padne , to je PREJAKO...:) Nego slab trzaj dovoljno da zaustavi psa od daljeg vucenja napred. Kada prolazis pored psa lutalica slobodno pusti svog psa malo da se poigra s njima. Ipak pas treba da se socijalizuje a psi lutalice neverujem da ce pokusati da povrede tvog psa jer si ipak ti tu. Ali nemoj onako uzbudjenog da ga pustas. Prvo naravno mora da sedne i da se smiri. Uzbudjenje moze lose da protumaci drugi pas i mozda ce se uplasiti i pobeci u najgorem slucaju zalajati i tako uplasiti tvog psa i stvoriti mu losu predstavu o ostalim psima. Znaci samo opusteno. Nemoj se plasiti ako psi lutalice pocnu da laju i kruze oko tebe i tvog psa. Ne smeju oni napasti jer si ti tu i nemoj se obazirati jer ce se i tvoj pas unervoziti...znaci samo onako sto kazu iskuliraj kao da ih ne vidis...:) Preporucujem ti da ne pokusavas da sprijateljujes svog psa sa psima koji su celog zivota bili zatvoreni u dvoristu. Takvi psi nisu socijalizovani i obicno su agresivni. Ako ti je cudno ovo sto kazem za lutalice...veruj mi oni su ti bolji izbor jer psi lutalice zive u "coporu" od malih nogu i tacno se zna ko je glavni a ko je podredjeni , pa ce time i tvoj pas brzo nauciti kako da se ponasa u drustvu ostalih psa.






hhahahaha
2
poruka na forumu
0 0



post # 10 | 23.12.2013 , 9:05 PM

Ja sam uzeo isto stene nemackog ovcara zenku i ovaj princip dresure bas fukcionise,ali interesu je me kako da je naucim da trazi da mokri i kaki napolju,jer je trenutrno drzim u jednom delu kuce gde ima grijanje zbog hladnog vremena.

radeee









390
poruka na forumu
20 673



post # 11 | 24.12.2013 , 12:29 PM

posto nisi izucio zanat onda moras da se uhvatis udzbenika, jer dresura nije ni malo laka, zahteva dosta zivaca, posvecenosti i rada, kao i razumevanja zivotinje koju dresiras. 

Moras da znas da pas kako raste je jedinka koja nije svesna da si joj ti gazda, pa kao svaka druga zivotinja gleda da zadovolji svoje potrebe na bilo koji nacin, hoce da svoj autoritet nametne tebi, to ne smes da dozvolis. najbolje bi bilo da radis sa nekim ko se razume u to, da ne radis sam.

evo ti neka literatura:

Dresura pasa






hhahahaha
2
poruka na forumu
0 0



post # 12 | 24.12.2013 , 2:58 PM

Hvala :D

radeee







Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 13 | 29.12.2013 , 12:06 PM

Ja sam imao njemačkog ovčara ... Jedna od pasmina koje su korištene za K9 vježbe ako ste gledali na Tvu su bile emisije ... Danas ga čak i obavještajne službe koriste, dobri su i za odjele koji rade na suzbijanju i kidanju narko-kriminala :)

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."



Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Dresura Nemackog ovcara
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: