Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Koliko veze ima visoko obrazovanje sa intelektom
Koliko veze ima visoko obrazovanje sa intelektom






4532
poruka na forumu
946 4023



post # 1 | 09.04.2013 , 5:13 PM

Verujem poznajete takve osobe koje imaju ono .Dr,Magistar itd
Da li su opravdali vasa ocekivanja? :)

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 2 | 09.04.2013 , 6:06 PM

Inteligencija i obrazovanje zbilaj nemaju zajednickih tacaka!

Obrazovan covjek nije nuzno inteligentan, a inteligentan nije nuzno obrazovan! :D

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









411
poruka na forumu
326 425



post # 3 | 09.04.2013 , 6:50 PM

inteligencija u smislu talenta na postoji, posto talenat ne postoji. svi se radjamo isti, ili slicni, a iskustvo je ono sto nas cini intelektualno drugacijima. taj koji je izmislio talentan, je verovatno bio ljubomoran. ista prica je ispricana u djangu, kada dikaprio prica o 3 tackice koje su kod crnaca povezane sa potcinjenoscu, a kod nekih belaca sa kreativnoscu.

uzmite onot teolifa fon burga (ili kako se zove vec). u nekom intervjuu, njegova mama je rekla da je sa njim pocela vezbe sa brojevima da radi vec u drugoj godini. sta mislite da je on slucajno danas takav?


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Utorak, 09.04.2013, 6:52 PM








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 4 | 10.04.2013 , 2:36 PM

Ja smatram da intelekt ima dosta dodirnih tačaka sa obrazovanjem i visokom pozicijom.
Mislim na opravdane pozicije i titule.
Jadnici koji kupuju diplomu i poziciju su za mene obične kukavice i kreteni.
Naravno,poznajem mnoštvo osoba koje nemaju ni poziciju ni titulu,ali su osobe visokog intelekta.

Ako je neko na visokoj poziciji,ne znači da je njegov intelekt na visokom novu.
Ako neko nema nikakvu titulu,ne znači da je njegov intelekt nizak.
Ali da bi neko došao do titule na pravi način,ne može biti "glup". Naše društvo je opet jedna druga priča u koju ne bih da ulazim. :)

I btw,svi mi možemo "nadograditi" sebe,ali moramo znati kako i s čim. Granica ne postoji,samo ako mi to želimo. :)


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Sreda, 10.04.2013, 2:38 PM








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 5 | 11.04.2013 , 0:53 AM

Ma nema nikakve veze...
Ima ih mudrih među neukima i glupih među doktorima... :)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 6 | 13.04.2013 , 10:36 AM

Quote (badule)
Ma nema nikakve veze... Ima ih mudrih među neukima i glupih među doktorima...


Ovim receno sve ;)

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 7 | 02.05.2013 , 11:59 PM

Quote (-Mallena-)
Inteligencija i obrazovanje zbilaj nemaju zajednickih tacaka!Obrazovan covjek nije nuzno inteligentan, a inteligentan nije nuzno obrazovan!
 
Quote (badule)
Ma nema nikakve veze...
Ima ih mudrih među neukima i glupih među doktorima...
Mogu se sloziti sa ovim :)








33
poruka na forumu
28 216



post # 8 | 06.05.2013 , 3:32 PM

Inteligencija nema veze s obrazovanjem:)

To je samo karakteristika sposobnosti za ucenje, nacin razmisljanja, prilagodbe na nove sitacije, snalazenje  u sitacijama u kojima ne pomaze neko nagonsko ponasanje...

To nema veze ni sa osnovnom skolom ni sam srednjom..ni sa faklutetom..ni sam doktorato...:)
Inteligencija moze samo pomoci..da se to sve..prije..na laksi nacin dobije:):) (kod nekih zanimanja)...
Jer inteligentni ljudi brže stvaraju kvalitetna asocijacije koje su temelj svakog ucenje, lakše razlikuju bitne od ne bitnih informacija...imaju bolju strategiju ucenja....

Da školovanje ima veze s inteligencijom.... ljudi bi bili nesto woow...:) i mi bi zivili u woow..drzavama...
ali ovako... tako je kako je:) :)


Poruku je menjao/la cube_dice - Ponedeljak, 06.05.2013, 3:37 PM

Kocka do kocke,kockica







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 9 | 10.10.2013 , 9:30 PM

nidj eveze,ja bih rekao ne nzam pojma bezzze,aj sam upzonao jednog kosarkasa sa fakuletetom a on i dalje misli da je burek sa sirom,tako da bih rekao uantaoc svemu procitanom priej malo gore vis eovog doel malopriej napsianog,da to ima neke sustinske veze sa dijametralninom supoitnsoti ali oept,svako iam svoej kalustrofobicno misljeenej pa prema tome i zakljucci su poprilicno jednostavni i raziliciti sto nas dovodi do poptuno suprotnih slicnih misljenja jer oept jogurt ide sa burekom,ali haldan i malo okrenut gore dole gore dole,lagnaim pokretima,a intelektualna svojina se moze ubrajati kao dva dinara u podnozju razuma,ali i ...ogladnio sam

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 10 | 10.10.2013 , 10:12 PM

Pametnijih stvari sam čula od mog pradede, koji nije imao dan škole, nego od velikih dr, mr... :)

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''








I <3 Paris!
468
poruka na forumu
860 5850



post # 11 | 10.10.2013 , 11:40 PM

Nema vece budale od obrazovanog covjeka! xD

Prokleto zao mi, sto talenat za ljubav Bog mi ne podari!









29
poruka na forumu
1 0



post # 12 | 13.02.2014 , 8:54 PM

Inteligencije i obrazovanje veze s vezom nemaju jedan sa drugim tako da.....

Added (13.02.2014, 7:54 PM)
---------------------------------------------
To je kao kad bih mesali babe i zabe ove dve stvari nemaju ni . zajednicku :)


Poruku je menjao/la gworks - Cetvrtak, 13.02.2014, 8:55 PM

Reklamiranje je zabranjeno! EC administracija









547
poruka na forumu
46 1072



post # 13 | 14.02.2014 , 3:31 AM

Intelekt i inteligencija imaju slicnosti medjutim to su razlicite stvari...
Posto nisam bas znao mnogo o tome vec samo da su ih neki pomesali pa prema tome odgovorili...dao sam sebi za slobodnu da nadjem odgovor kod nekog ko zna

Inteligencija, intelektualno, intelekt
Obrazlozenje:
Inteligencija je brzo povezivanje pojmova i nalazenje veza izmedju objekata.
Intelekt je duh, karakter koji je koriscenjem inteligencije i rada nadvladao svoju geneticku,arhetipsku i vaspitnu blokadu i ogranicenja.
Intelektualno je ono sto karakterise, osobine koje su vezane za osobu koja je razvila intelekt.
Tumacenje intelektualca kao obrazovanog, intelektualno kao obrazovno je samo zloupotreba kao i dzepna psihologija, kako da pozeri sa jeftinom diplomom ubroje sebe u one koji su prevazisli duh malodusnosti sredine odakle dolaze.


Poruku je menjao/la Hectore - Petak, 14.02.2014, 3:38 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Koliko veze ima visoko obrazovanje sa intelektom
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: