Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Ugled
Ugled






4532
poruka na forumu
946 4023



post # 1 | 09.04.2013 , 5:14 PM

Sta je to Ugled?

Dal je to nesto sto posedujemo oduvek ili gradimo?
Da li se ugled gradi skolovanjem ili debelim novcanikom ili pak sta vi mislite?
Da li trebamo drzati do tog ugleda po svaku cenu?

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 2 | 09.04.2013 , 6:04 PM

Koliko god da se mi protivili tome, postoje dva tipa ugleda: nasljedjen i stecen.

Nasljedjen je onaj porodicni, posebno u malovaroskim sredinama kakve su sve nase, gdje vlada parola "Ne pada iver daleko od klade" ili "jabuka od stabla" i sl.
I to je nesto sto nas, zahvaljujuci nasem zatucanom mentalitetu pati kroz cijeli zivot, nazalost! :)

Steceni ugled je onaj koji mi sami gradimo cijeli nas zivot, a cini ga mnogo komponenata- od (doslovno) onoga sto smo obukli na sebe do odabranog zivotnog puta.

Obrazovanje i novac nemaju veze sa ugledom, oni se odnose na svojevrsnu moć, a ona nije nuzno povezana sa ugledom. Recimo, koliko bogatih ljudi ima oko vas, koji su za strasno zlom glasu? Eventualno, koliko "obrazovanih budala" poznajete?

Mislim da se izgradjeni ugled stiče ponasanjem i cjelokupnim zivotom.

Smatram da se treba drzati do ugleda jer "Sve se moze oprati, samo ne moze prljav obraz" i to ne nuzno samo zbog sebe, nego i zbog nasih potomaka sutra. Ne bi bilo lijepo znati da si ti zbog svog licnog nehaja doveo svom potomstvu u pitanje taj nasljedjeni ugled koji mu u neku ruku i oblikuje zivot!

Sto se mene tice, ugled i karakter se mogu u mnogom poistovjetiti jer su usko povezani, nadopunjuju se i prozimaju.

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









411
poruka na forumu
326 425



post # 3 | 09.04.2013 , 6:26 PM

kad -Mallena- odgovori na neku tema, ta tema moze da se zatvori... :)

mislim da je prvo pitanje malo nelogicno. ne mozes da posedujes nesto, a da to prvo ne sagradis.
Quote (-Mallena-)
Recimo, koliko bogatih ljudi ima oko vas, koji su za strasno zlom glasu? Eventualno, koliko "obrazovanih budala" poznajete?
mislim da su oni u manjini, barem ovi obrazovani. obrazovanje utice na ugled, jer je obrazovanje vaspitanje, a vaspitanje je najvazniji nacin kovanja ugleda.

do ugleda treba drzati, isto kao i kod moralnih nacela. cim prvi put prekrsite sebe, nema nazad. jednom lopov, uvek lopov.








42
poruka na forumu
2 49



post # 4 | 09.04.2013 , 6:53 PM

Glavna stavka za bilo kakav ugled u društvu jeste vaš karakter. Nisu svi lekari ugledni, već samo oni posvećeni svom poslu, dobri ljudi, koji koriste svoje znanje i diplomu u svrhe za koje je namenjena. Nisu svi profesori ugledni, već oni koji grade dobar odnos sa svojim učenicima, koji se trude da ih nauče i prenesu svoje znanje na njih. Nisu svi automehaničari ugledni, već oni koji kvalitetno rade svoj posao, kod kojeg nakon što popraviš auto ne moraš doći za mesec dana da popravljaš isto. Itd... Dakle, sve je stvar karaktera i toga kakav si čovek, kakav odnos imaš prema svojoj profesiji, ljudima sa kojima dolaziš u kontakt. Slažem se za ovu podelu na nasleđeni i stečeni, s tim da se stečeni jako teško postiže. Što se tiče nasleđenog, ako naslediš dobar ugled od svojih predaka, lako on može da se pokvari tvojim ponašanjem, kredit je jako malo. Ako naslediš loš ugled, vrlo teško se to menja. A novac ne čini nekoga uglednim, već imućnim.








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 5 | 10.04.2013 , 2:35 PM

Mislim da bi bilo suvišno da nešto dodam pored postova od Ulises-Mallena- . :)






Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 6 | 19.02.2014 , 9:14 PM

Ugled ili reputacija je vaše opšte mišljenje koje vi imate za određenu grupu osoba.
Reputacija može biti bilo kakav oblik uvažavanja, omaložavanja ovisno o datoj situaciji.

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Ugled
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: