Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Problem oko skole (Skola me zeza')
Problem oko skole






86
poruka na forumu
5 53



post # 1 | 24.06.2013 , 7:37 PM

Ovako stoji situacija. Naime prof. Bosanskog me zeli oboriti pa da vas pitam da li je to moguce???

Prvo polugodiste imam ove ocjene: 2,2,1,2,2, i zakljuceno mi je 2 
Drugo polugodiste imam: 2,2, 1 i rekla mi je da sutra dodjem ponovo odgovarat i dobit cu jedan i ona smatra da me moze sa 1.5 prosjekom oboriti, a ako racunamo i ocjenu sa polugodista to je onda 1.6 prosjek i dalje smatra da me moze oboriti. Sta vi mislite ? Da li da se sutra pojavim na tom casu gdje ce me pitati, onda bi mi dala bukvalo 1 i onda bi imao slijedece ocjene 2 polugodiste, i onda 2,2,1,1, i to je sve ukupno 1.6. Moze li me oboriti ??? To me zanima HVALA

>>>> Kada se kunem majkom mozda lazem, ali kada se kunem ocem govorim 100 % istinu! Majke mi! <<<<







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 2 | 24.06.2013 , 7:47 PM

Quote (edinzulic)
Moze li me oboriti ???
nemoj se niikada pitati  moze li .. Jer profesori sve mogu , i da imas vamo trojke ona ako misli da ti ne znas moze te oboriti..

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









86
poruka na forumu
5 53



post # 3 | 24.06.2013 , 7:56 PM

Ali zar nije po skolskom obrazovanju 1.6 prolazna ocjena, jbg tako je ministarstvo obrazovanja odredilo

>>>> Kada se kunem majkom mozda lazem, ali kada se kunem ocem govorim 100 % istinu! Majke mi! <<<<







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 4 | 24.06.2013 , 8:07 PM

Po zakonu je 1,6 ili 1,5 neprolazna ocjena , samo ako je 2,5 ili 3,5 ili 4,5 onda se racuna kao veca ocjena. :)
Meni je bio prosjek 1.5 iz mat , i prosao sam , a bos 1.9 i tu sam prosao. To ti vecinom zavisi od prof , i njegovog dojma o tebi! :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










86
poruka na forumu
5 53



post # 5 | 24.06.2013 , 8:25 PM

Ma sutra cu ja direktorici otici ona mi najbolje moze pomoci, jer je zena stvarno dobra i nadam se da cemi izaci u susret s' tim sto sam im skoli donio prvo mjesto (zlatnu medalju) ove godine :)

>>>> Kada se kunem majkom mozda lazem, ali kada se kunem ocem govorim 100 % istinu! Majke mi! <<<<









411
poruka na forumu
326 425



post # 6 | 24.06.2013 , 9:01 PM

koji vam je to jezik bosanski?






Brainiac !!! Beware
416
poruka na forumu
29 248



post # 7 | 24.06.2013 , 9:12 PM

edinzulic, ne vredi moze te oboriti uvek.
Imao sam problem sa matematikom.Imao sam 2,2,3,3,3 i morao sam da odgovaram za 3.
To zavisi od nastavnika do nastavnika(neko ti pokloni 5,a drugog moras da molis za 2).






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 8 | 24.06.2013 , 9:25 PM

Kokiko92, Pa u Bosni je Bosansko/Srpsko/Hrvatski. :)
Ja sam iz Bosne zato sam gore tako napisao.
To ti ga dodje Srpski jezik kod vas , a Bosanski kod nas. ;)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 9 | 24.06.2013 , 10:10 PM

Cekaj kako je to po polugodjima,a gde su tromesecja?

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !







our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 10 | 24.06.2013 , 11:20 PM

edinzulic, ako odes na cas, dace ti 2, ako ne odes, mozda i nece :) Obicno tako biva (bar iz mog iskustva je tako). Pozz









411
poruka na forumu
326 425



post # 11 | 24.06.2013 , 11:26 PM

Ammir jezik je srpski i tu, samo vi izmisljate. kao i bosanski narod. ili ste srbi, ili hrvati, ili turci. gotovo svi ste srbi.






our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 12 | 24.06.2013 , 11:30 PM

Kokiko92, nećemo da idemo u off-topic i da diskutujemo o nečemu o čemu nema svrhe diskutovati. Svako živi u drugačijem okruženju i svuda je neka druga priča koja ti je nametnuta hteo ti to ili ne... tako da, zaobidjite te teme o jezicima i nacionalnosti...







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 13 | 25.06.2013 , 1:05 AM

Kokiko92,
Znao sam da ces mi poceti o tome. ;) Samo cu iskulirati. :)


Sto se tice odlaska kod direktorice. Ona moze da utice na profesora oko zakljucne ocjene al sad ne moze "naredit" ako ti je 2.0 da ti mora zakljuciti 2 ili neku vecu ocjenu nije bitno. Ako prof. misli da ti ne znas za 2 tu direktorica ne moze nista.
Cisti primjer moga druga nije bio citav dan kada se radila pismena , i znaci na tajd datum iz mat(kad' se radila pismena) je dobio minus. Na kraju godine tj. sad kad je zakljucivala ocjene umjesto tog minusa racunala je keca i htjela je da mu zakljuci 2 ( bez tog keca bi bila 3). On se zalio i pedagogu i direktotici al' nista mu nije pomoglo , odlican je ucenik. Na kraju mu je 2 zakljucila. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










547
poruka na forumu
46 1072



post # 14 | 25.06.2013 , 6:27 AM

Ja sam imao prosek iz Hemije 4.7 ako se racunaju sve ocene...medjutim zadnje tromesecje sam bio tako u fazonu "Gotovo je sa skolom zavrseno" da sam sebe doveo sa bezanjem i zezanjem kao i arogantim ponasanjem kod toga profesora da je hteo da me obori...
Naravno da sam to proverio kod directora i kod razrednog staresine...i oboje su mi rekli da je profesor taj koji odlucuje da li ucenik zasluzuje da ima prelaznu ocenu ili ne...
Nema potrebe da me gadjate sad zakonom...a obijasnicu vam i zasto...
Cak i najbolji ucenici nekad nesto ne nauce ili zaborave ili neznaju...a profesor ako te uzme na zub...jednostavno moze uvek da te uhvati nespremnog ili da te pita nesto sto neznas...odnosno pitanje koje je malo preformulisano pa cak i ako znas zbunis se pa ti nije jasno sta u stvari on pita...uostalom duga je skolska godina...
Secam se jednom da je profesor koji je sada director gimnazije zakljucio curi jedinicu na prvom casu skolske godine i ostavio joj je tu ocenu za polugodje...ni suze ni director nije pomogao...
Sta u stvari zelim da ti posavetujem...nema potrebe da se kacis s profesorima bezveze...njemu ni u dzep ni iz dzepa ako te ostavi ili ne ostavi...jednostavno nauci nesto i dat ce ti prelaznu ocenu...
@Kokiko nauci se reda malo prijatelju...i ne vredjaj druge niti njihova uverenja...jedno je reci sta mislis a drugo je iznositi zakljucke kao da si ti tu istoriju napisao...a neke od stvari koje si gore naveo vredjaju druge ljude
U Bosni sam zavrsio 5-ti razred osnovne i jezik mi je bio Bosanski...a kada sam se vratio nazad u Srbiju bio je opet Srpski...po meni isto po nekima ne...

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









9
poruka na forumu
9 15



post # 15 | 25.06.2013 , 3:01 PM

Naravno da te ne moze oboriti, jer je zakon na tvojoj strani. Ipak ako to ucini, ti bi se trebao zaliti (prvo razrednom staresini, a zatim i direktoru). U tom slucaju najvise sto mozes dobiti je prilika da odgovaras pred komisijom u kjoj nece biti ta profesorica. Ako budes odgovarao pred komisijom moraces se dobro spremiti jer oni obicno iz kolegijalnosti ne menjaju stanje koje je utvrdio tvoj profesor. 

Imas i opciju da tuzis pomenutu profesoricu i verovatnocu 99% da dobijes proces, ali pored toga sto ce dugo da traje posle ces morati naci drugu skolu (ako nisi zavrsni razred) jer ce ti se u sledecoj godini svi zivi "navaliti na ledja" takodje iz gore pomenute "kolegijalnosti".

Imao sam slicnih problema,  kada mi je profesor zakljucio 4 a kasnije sam pred komisijom dobio 5, pa znam kako ti je. :) Nadam se da sam pomogao.

Why?









172
poruka na forumu
3 38



post # 16 | 26.06.2013 , 2:14 AM

inace profesor odlucuje... ako ti se ne svidja ocena prijavis da odgovaras pred komisijom.... tako da mozes imati 5551 moze da te obori ako hoce











1069
poruka na forumu
17 283



post # 17 | 26.06.2013 , 9:36 PM

Ako ti je zadnja ocena 1 moze zato stegni knjigu-svesku ;)


Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Problem oko skole (Skola me zeza')
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: