Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Manastir Ostrog
Manastir Ostrog




Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 1 | 07.09.2013 , 4:09 PM



Manastir Ostrog se nalazi u Crnoj Gori, na planini Ostroška greda, pripada opštini Danilovgrad. Posvećen je Svetom Vasiliju Ostroškom. Smešten u steni, sa koje se pruža pogled na ravnicu Bjelopavlića. Osnovao ga je hercegovački mitropolit Vasilije u 17. veku. Tu je sahranjen i proglašen svecem čudotvorcem. Telo mu počiva u ćivotu, u pećinskoj crkvi. 

Da li ste posetili ovaj manastir? 
Mnogi ljudi dolaze prepuni utisaka, da li je na Vas ostavilo neki utisak?
Dosta ljudi mi je pričalo za ''čuda'' ovog manastira. Da li Vam se desilo neko ''čudo'' u vezi ovog manastira? Ako jeste podelite sa nama. 
Oni koji su posetili manastir, opišite nam malo kako izgleda, šta Vam se najviše svidja... 

Nisam posetila ovaj manastir, ali imam veliku želju. Čak sam i sanjala kako sam krenula da idem u Ostrog, a da mi je staza bila od vatre i da su stene krenule da se obrušavaju, i da sam teškom mukom stigla do njega. Verovatno zato kad god bi mi se ukazala prilika da odem, nešto mi iskrsne. 

Pre par dana drugarica mi je bila na moru, i svratili su u Ostrog. Inače deda joj je bio u bolnici na aparatima, i umro je taj dan kad je ona otišla u Ostrog. Njeni joj nisu javili, saznala je tek kad je se vratila. Ali, ono od čega sam se ja naježila, kad mi je rekla da kad je uzela da zapali sviću za dedino zdravlje, nije htela da se upali. Pokušavala je neko vreme, i odustala.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 2 | 07.09.2013 , 4:27 PM

Divna tema :) Posetio sam Ostrog jos dok sam bio u osnovnoj skoli,mnogo nas je bilo,cak 4 odeljenja pa se bas i ne secam detalja nazalost.Cuo sam da ne moze svako da se popne na Ostrog i bas tada kada smo se mi peli jedan decak se sapleo i zavrsio u bolnici.Za dosta cuda sam i sam cuo ali mi se nijedno nije dogodilo bar ne svesno :) Voleo bih da opet odem tamo,ipak sam bio klinac kada sam isao,sada sam zreliji i imam zelju da odem.
Quote (Marijana)
Pre par dana drugarica mi je bila na moru, i svratili su u Ostrog. Inače deda joj je bio u bolnici na aparatima, i umro je taj dan kad je ona otišla u Ostrog. Njeni joj nisu javili, saznala je tek kad je se vratila. Ali, ono od čega sam se ja naježila, kad mi je rekla da kad je uzela da zapali sviću za dedino zdravlje, nije htela da se upali. Pokušavala je neko vreme, i odustala.
Bas da se najezis...Sudbina verovatno...mrzim tu rec...








411
poruka na forumu
326 425



post # 3 | 07.09.2013 , 6:04 PM

bio sam 2 puta. ostalo mi je u secanju da su popovi koji prodaju one suvenire veoma drksi. nista cudno mi se nije desilo, a i da jeste, sve to moze da se objasni, bas kao i anegdota za svecu..








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 4 | 07.09.2013 , 9:51 PM

Jos uvek nisam bio, ali imam veliku zelju da odem, i da cuo sam za te cudne slucajeve da ne moze svako da se popne do Ostroga da se cudne stvari desavaju, iskreno malo se i plasim ako odem da li cu uspeti da stignem do kraja. :D






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 5 | 08.09.2013 , 11:44 AM

Quote (Kokiko92)
a i da jeste, sve to moze da se objasni, bas kao i anegdota za svecu..

pa ajde objasni... Da neko umre taj dan i da mu pališ sveću za zdravlje, ne znajući da je mrtav, a ona neće da se upali. Ako bi gledali, sveća ko sveća, zašto se onda nije upalila?

Mogu još primera da ti dam, jer su istiniti, desilo se ljudima koje poznajem.
Npr. otac od moje drugarice je bio invalid, nosio je štake, kad je otišao u Ostrog i očitali mu molitvu za zdravlje, čoveku su ispale štake i krenuo sam da hoda.

Ili kao kad su se takstisti posvadjali kod Ostroga, i obruše se stene i padnu im na kola i razbiju.

Ili naš kućni prijatelj koji ima mentalnih problema, kad oseti kad mu loše on se spakuje i ode na Ostrog, prenoći i kad se vrati on je posle mesecima miran, ništa mu ne fali.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










790
poruka na forumu
58 477



post # 6 | 08.09.2013 , 12:25 PM

Boze, svetinja jeste, ali neke stvari koje se pricaju zaista vredjaju zdrav razum.

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.








Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 7 | 08.09.2013 , 3:56 PM

Zivim u Crnoj Gori i imao sam dosta prilika da odem na ovo Sveto mesto.Znam dosta anegdota o istom.Ono sto sam cuo verujem u sve.Iako nema racionalno objasnjenje za to ubedjen sam da je tako.Cak sam i sam nesto od toga doziveo.Jer ima nesto iznad nas sto ne mozemo ideti,ali na naki nacin mozemo osetiti

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









411
poruka na forumu
326 425



post # 8 | 08.09.2013 , 5:50 PM

Marijana  nisam rekao da ja mogu da objasnim, a ni nemamo dovoljno informacija o tim dogadjajima.  isto tako se verovalo da je stefanu decanskom sudjeno da bude kralj posto je uspeo da izleci slepilo. ustvari, ljudi koji su ga oslepeli su taj posao odradili traljavo, i na kraju on se izlecio, a svi su mislili da ga je bog poslao. sve stvari se mogu racionalno objasniti, bez izuzetaka. naravno, zasto bismo uopste gubili vreme na objasnjavanje takvih dogadjaja kad mnogo vaznije stvari cekaju da budu otkrivene. kako kaze jedan covek, "pvi prvi su vladari sadasnjosti, a ovi drugi vladari buducnosti."








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 9 | 09.09.2013 , 1:07 AM

Toliko se toga priča o tome.
Nikada nisam bila tamo i ne planiram da odem. Ništa me ne vuče,da posjetim Ostrog. :)






Brainiac !!! Beware
416
poruka na forumu
29 248



post # 10 | 09.09.2013 , 7:55 PM

Treba da idem kroz koju nedelju sa odeljenjem








1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 11 | 10.09.2013 , 8:07 PM

Ovako.. Nisam vjernik, za mene taj manastir ne predstavlja "nesto" sto predstavlja drugim ljudima.
Bila sam 2 puta, jednom davno sa porodicom, tad nisam znala dje je lijevo,da jesam,ne bi isla.
A 2 put u osnovnoj skoli, isli smo na jednodnevni izlet, ne bi ni tad isla, nego mi je bilo samo da iskoristim dan i radi druzenja.





Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Manastir Ostrog
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: