Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Dobrovoljno sluzenje vojnog roka
Dobrovoljno sluzenje vojnog roka






8
poruka na forumu
3 6



post # 1 | 02.03.2015 , 9:25 PM

treba mi pomoc, ne znam kako da napisem biografiju za dobrovoljno sluzenje vojnog roka, ako znate pomozite, unapred hvala :)

aco







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 2 | 03.03.2015 , 7:57 PM

Quote
Na početku molbe odmah se izjasni za rod koji želiš da služiš (pešadija, artiljerija, oklopne jedinice, rečna mornarica ili vazduhoplovstvo), a možeš i da predložiš dve-tri opcije kao želje. 
Moj ti je savet da insistiraš na rodu vojske koji ti želiš i ne odstupaj.Barem sad te ne može slati tamo neki personalac gde on želi. 
Naročito ako nemaš vezu?! 
Potrebno je navesti svoje osnovne podatke koje prepisuješ iz rodnog lista (ime i prezime, ime oca ili majke, matični broj, država, mesto i opština rođenja, kao i trenutna adresa gde živiš i kontakt telefon, uz te osnovne podatke navedi završene škole ili zanate koje imaš i uspeh u istim.Bilo bi dobro da navedeš i da li imaš vozačku dozvolu i kategoriju dozvole i da li imaš završeni kurs stranog jezika ili računara. 
Mislim da bi to bilo dovoljno. 
Ja bi uz taj papir priložio fotokopiju lične karte i sve bi poslao sa povratnicom da budem siguran da je nadležna službe i primila molbu. 
Za adresu na koju treba da pošalješ molbu treba da se raspitaš. 
Mislim da se šalje ili na vojni odsek u mestu gde se nalaziš, pa oni prosleđuju u pravi centar za obuku ili ti direktno pišeš centru za obuku. 

Najvažnije je da ti imaš želju da dobrovoljno služiš vojni rok.

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐




Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Dobrovoljno sluzenje vojnog roka
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: