Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Pishi kao shto goworish
Pishi kao shto goworish






2462
poruka na forumu
299 2356



post # 21 | 27.07.2012 , 7:38 PM

Пантелија, ja mislim da je nekulturno.

Ćirilicu treba čuvati i koristiti je tamo gdje se ona može koristiti,ali ja znam more ljudi koji žive u Bosni i ne znaju ćirilicu,a zamislite kakvo je stanje u Hrvatskoj.A ovo je internet gdje svako svakoga pokušava da razumije..

A i korištenje ćirilice na internetu mi je pomalo nacionalno.

Moje mišljenje samo. :)








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 22 | 27.07.2012 , 10:12 PM

Quote (By_The_Way_)
ali ja znam more ljudi koji žive u Bosni i ne znaju ćirilicu,a zamislite kakvo je stanje u Hrvatskoj

I to se može podvesti pod pojam nekulture. Doći nekome u goste, a ne potruditi se da naučiš nešto o domaćinu. To je isto kao kada bih otišao u Kinu i rekao Kinezima: 'Baš ste nekulturni sa tim vašim 'cvrticama'! Pišite latinicu'!
Ovo je ipak srbijanski sajt, a zvanično pismo u Srbiji je ćirilica. :D Zar nije tako?
Što se tiče teme, sve je već rečeno. Silovanje savršenog pisma angry2











24
poruka na forumu
103 220



post # 23 | 29.07.2012 , 6:45 PM

dajanaaaaa,

Pazi nesto,ja kazem da jednostavno moram to prihvatiti,ti kazes ''ne slazem se''.

Ako se ne slazes,imas bas na ovom forumu ''obrazovanje'' najvise takvih slova.Slucajno sam gledao temu ''sta bi volili na forumu'' i neko je slovo w,upotrebio 4X u jednoj recenici,vip korisnik,otidji pa pogledaj, (ima primjedbe na veliki broj postova obicnih korisnika)
E vidis,ja ga opametiti ne mogu,ni njega ni nikoga.Ti ako si Profesor,Nastavnik,Uciteljica,nebitno,tvoje je pravo,a i duznost da ga pokusas ispravit,kao i sve one koje to koriste.
Ja nisam nista od navedenog,imam pametnijeg posla nego se sa njima raspravljat oko toga,ili svadjat.
Znaci ja sam prihvatio,jer ne mogu promijenit,to je moje licno misljenje,to sto se ti ne slazes,to je tvoje na koje imas pravo.Ako ti se da sa njima raspravljat,slobodno.

Ignoramus et ignoramibus







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 24 | 29.07.2012 , 7:18 PM

reagujem ko vampir na bjel lukac i slaninu,ko ker na macku,koo clan obraza na fegeta!
e to to oo ..ja nisam bog zna kako pismen,al normalno pisem,i znam pisati
drugo sto pisem ovak po forumu,zajebancja al uzivo kad vidim buraza... pop

Be my love?









493
poruka na forumu
100 491



post # 25 | 29.07.2012 , 9:35 PM

dozer, OK je, krivo sam te shvatila... I ja kada vidim da neko u pravopisu koristi te gluposti (w, sh, oo...), zasmeta mi, al' iskuliram, njegova stvar... I naravno da ostajem pri svome, neću ni pod čijim uticajem preći na "taj pravopis".

Ja nisam luzer, o naprotiv, Meni je osmeh lajt-motiv.. :)







AFK
166
poruka na forumu
222 1312



post # 26 | 29.07.2012 , 9:49 PM

Glasovna promena prelaska V u W. ...Debilizacija :) ma sve to pisu Nafurane mawe [W Ch Tj ....]


Poruku je menjao/la klik_klik - Nedelja, 29.07.2012, 9:51 PM











24
poruka na forumu
103 220



post # 27 | 30.07.2012 , 9:50 PM

dajanaaaaa,

Bitno da se razumijemo ;)

Vecina nas je protiv takvih pojava,realno iritiraju.Gore sam naveo primjer komentara sa youtube-a i sta sam dobio kao odgovor,pa da mi neko kaze ''e ae odjebi'' (da izvines) samo sto ga pitam nesto,ne treba mi,ali eto ipak sam pokusao skrenut paznju da je pogresno.Da je svejedno kako pisemo vecina civilizacija bi se odrekla svog jezika,a ne smatrala kao najvece kulturno naslijedje.
Nije samo to problem,sta ako krenu govoriti tako,recimo u Hrvatskoj se kaze ''Shema'' (npr. Programska Shema),bas tako kako sam napisao.Kad neko pokusa ispravit,nadje se neko pametan,pa kaze ''oboje ispravno''.
Takve sitnice idu u beskraj,pa kao pojedinac mozes samo ispravno pistati i govoriti,samim tim ne prihvatas to.

I sam nekad koristim neki sleng,stavim zarez,ili tacku gdje ne treba,jedino sto ne radim to sa namjerom ''da bi se uklopio'' ,a to sto neko u rijec od 5 slova stavi jos 5 bezpotrebnih i misli da je to ''cool'' ,vijeruj da ima problem i to ne samo sa pravopisom:)

Ignoramus et ignoramibus









493
poruka na forumu
100 491



post # 28 | 30.07.2012 , 11:08 PM

dozer, U potpunosti se slažem! :)

Ja nisam luzer, o naprotiv, Meni je osmeh lajt-motiv.. :)









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 29 | 30.07.2012 , 11:46 PM

Quote (luka83)
To je isto kao kada bih otišao u Kinu i rekao Kinezima: 'Baš ste nekulturni sa tim vašim 'cvrticama'! Pišite latinicu'!

Ja ne bih rekla isto,ali slično da.. U Bosni živi baš svako i sramota je da neko ne zna nešto o pismu ljudi s kojima živi. :)

I da,nekulturno je. :)








792
poruka na forumu
183 1143



post # 30 | 31.07.2012 , 11:21 PM

Zigaru u komu a stankela neverue :D

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!




Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Pishi kao shto goworish
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: