Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Moda » Tetovaze
Tetovaze






68
poruka na forumu
9 123



post # 61 | 15.11.2011 , 12:01 PM

Svaka tetovaza ima znacenje npr kad zena istetovira leptira, to znaci da je k*rva (u prevodu:leti sa cveta na cvet;znate sta mislim )... zato pazite sta tetovitate, tj. raspitajte se sta znaci...Ja sledece godine radim tetovazu andjela i u krilima cu da napisem ime mog burazera a kad dobijem decu i njihova imena i to je to.

Cuvaj zdravlje! Dodaj meni ;-)
(_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅­­­­­­я̲̅i̲̅h̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_­̅­_­̅­(­)­ڪ
+++"Don´t drink and drive, take joint and fly"+++










159
poruka na forumu
12 117



post # 62 | 15.11.2011 , 12:10 PM

Quote (crazymax)
Svaka tetovaza ima znacenje npr kad zena istetovira leptira, to znaci da je k*rva (u prevodu:leti sa cveta na cvet;znate sta mislim )... zato pazite sta tetovitate, tj. raspitajte se sta znaci...


E jebiga sad ga pretera... ovo je kasicno srpsko misljenje ... onda predpostavljam i da verujes i u to da svi likovi koji su istetovirani su kriminalci i da su lezali u zatvoru .... hahah lol

Kazes usput da svaka tetovaza ima znacenje... ja ih imam osam nijedna mi nema nikakvo znacenje samo su mi se te slike u tom momentu svidele...








68
poruka na forumu
9 123



post # 63 | 15.11.2011 , 12:59 PM

Quote (voja79)

E jebiga sad ga pretera... ovo je kasicno srpsko misljenje ... onda predpostavljam i da verujes i u to da svi likovi koji su istetovirani su kriminalci i da su lezali u zatvoru .... hahah

Kazes usput da svaka tetovaza ima znacenje... ja ih imam osam nijedna mi nema nikakvo znacenje samo su mi se te slike u tom momentu svidele...


Svako ima svoje misljenje...ne mora da znaci da je to "srpsko" misljenje...i ne verujem da su svi likovi koji su istetovirani, da su bili u zatvoru ili da su kriminalci (jer planiram i ja da uradim neku).

Da, ti imas 8 i svidjaju ti se slike...ali svaka tetovaza predstavlja nesto, mozda tebi ne ali imaju vec neko znacenje, ili gresim?


Poruku je menjao/la crazymax - Utorak, 15.11.2011, 1:00 PM

Cuvaj zdravlje! Dodaj meni ;-)
(_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅­­­­­­я̲̅i̲̅h̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_­̅­_­̅­(­)­ڪ
+++"Don´t drink and drive, take joint and fly"+++










1795
poruka na forumu
403 2824



post # 64 | 16.11.2011 , 2:40 AM

Quote (crazymax)
Svaka tetovaza ima znacenje npr kad zena istetovira leptira, to znaci da je k*rva

Ne, ne... To su gluposti. Ako bas zelis da znas leptir znaci sloboda za zivotom, tako da kad zena istet. na sebi leptira, ne znaci da je qrva, vec je to simbol slobode.
Ja leptire obozavam i imam zelju da ist. leptira... Znaci, ja sam qrva ako ga ist...? Glupost!!! lol

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










57
poruka na forumu
2 45



post # 65 | 16.11.2011 , 10:27 AM

Nekada su mi bile drage tetovaze, mozda do prije godinu-dvije, ali sada mi to nije ni na umu, jer to stvarno nista ne znaci, samo ti upropaste tijelo, a nisi nista rekao sa tatoo. Doduse ima lijepih tetovaza, ali pokusat cu na neki drugi nacin da uljepsam svoje tijelo, npr. Kroz Bodybilding, ne msm da budem mnogo nabildan nego samo da uradim definicuju cijelog tijela. To je najbolji nacin za muskarce da privuku djevojke, a za djevojke ne znam nacin kako da privuku muske. Msm one t ipak najbolje znaju i uvijek im uspjeva. Tetovaze za mene su uvijek prestavljale opasnog tipa, i zbog toga sam ih htio. I tako ih i sada smatram, a na djevojci mi se uopste ne svidjaju, ja ih samo pod "opasno" podrazumljevam

Ja msm da sam negdje citao da se tetovaza moze i ukloniti ali treba malo vise vremena, ali tako za informaciju tko nezna :D

Added (16 Nov 2011, 9:27 Am)
---------------------------------------------
Koji su načini uklanjanja tetovaže?
Do pojave lasera koristile su se razne metode koje su davale slab rezultat uz brojne posljedice. Najčešće su nastajali ružni i veliki ožiljci uz infekcije i gubitak pigmenta na mjestu tetovaže.
1. SALIBRAZIJA - Najstarija metoda koja se koristila još u staroj Grčkoj. Koriste se kristali soli koji struganjem oštećuju kožu do pojave krvi. Nakon toga se na oštećenoj koži ostavi sol koja osmotskim silama izvlači pigment. Metoda daje dosta dobre rezultate, ali nema smisla govoriti o tome koliko je bolna i neugodna jer se sol drži na živoj rani.
2. ABRAZIJA - Koriste se razni kristali ili dijamant koji se okreću velikom brzinom i skidaju slojeve kože s pigmentom. Uz veliku bol i nelagodu zaostaju veliki ožiljci i deformiteti, a tetovaža se ne ukloni potpuno. Nakon toga rana tjednima cijeli uz oticanje tretiranog dijela.
3. OPERACIJA - Može se koristiti eventualno za male tetovaže. Često zaostaju veliki ožiljci jer se tetovaže najčešće nalaze na mjestima pojačane kožne napetosti, gdje koža teško cijeli.
4. PEELING - Upotrebljavaju se razne kemikalije koje mehanički ili putem upale uklanjanju pigment. Uz velik broj tretmana, nelagodu i bol rezultati su slabi. Veća je mogućnost da se otrujete nego da uklonite tetovažu.
5. LASERI - Koristili su se razni laseri, poput erbium, CO2, argona. Princip je bio da se tetovaža pigmenta mehanički uništi uz katastrofalne posljedice. Kako bi se tetovaža uklonila uspješno i bez posljedica potrebno je da laser ima jako kratki impuls, i za tu svrhu se koriste tzv. Q-Switch laseri. Tek je primjenom tih lasera moguće uspješno ukloniti tetovaže. Ti laseri djeluju ciljano samo na pigment, za razliku od prvih lasera koji su uništavali pigment i okolnu kožu te su zaostajali ožiljci. IPL uređaji se ne preporučuju za uklanjanje tetovaža.
6. OSTALO - Postoje razne metode koje mehanički uništavaju tetovaže uz katastrofalne rezultate. Za tu svrhu se koristio tekući dušik, uništenje toplinom…

Q-Switch laseri
Princip rada Q-Switch lasera isti je kao i kod drugih lasera. Kromofora, tj. obojena tvar, u ovom slučaju pigment tetovaže, upija lasersku zraku određene valne duljine. Laseri djeluju specifično jer uništavaju samo pigment. Upijanjem laserske zrake oslobodi se energija koja uništi pigment pri čemu okolno tkivo bude pošteđeno. Ono po čemu se Q-Switch laseri razlikuju od ostalih lasera je što imaju izrazito kratko vrijeme trajanja laserskog impulsa. Kod njih se vrijeme trajanja laserskog impulsa mjeri u nanosekundama, a kod ostalih lasera u milisekundama. Kako bi se pigment uništio, osnovni je preduvjet ekstremno kratko trajanje laserskog impulsa! Za to se vrijeme razvije temperatura veća od par stotina stupnjeva Celzijusa koja doslovce topi pigment i pretvara ga u paru, a okolno tkivo bude pošteđeno. Svaki pigment ima određeni raspon valnih duljina koje upija.


MK4









116
poruka na forumu
29 164



post # 66 | 16.11.2011 , 10:52 AM

Quote (Ilir:D)
Kroz Bodybilding, ne msm da budem mnogo nabildan nego samo da uradim definicuju cijelog tijela. To je najbolji nacin za muskarce da privuku djevojke,


jesi ti siguran i stvarno verujes u to sto pricas ? :D








731
poruka na forumu
726 2357



post # 67 | 16.11.2011 , 11:00 AM

Nevena92, nisu gluposti sto govori crazymax, jer ima smisla. Leptir moze imati vise znacenja, tako da za tebe predstavlja slobodu, a za nekog drugog nesto drugo. I ja volim leptire i njihovu slobodu i podrzavam svaku lijepo uradjenu tetovazu. :)

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










1795
poruka na forumu
403 2824



post # 68 | 16.11.2011 , 12:16 PM

Mermaid, Pogledaj malo i videces sta znace leptiri. Nemaju vise znac. vec samo jedno. Nego problem je kod nas sto se prica da je leptir simbol lake zene, ne slazem se sa tim, ali ok. Svako ima svoje misljenje. :D


Poruku je menjao/la Nevena92 - Sreda, 16.11.2011, 12:16 PM

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










275
poruka na forumu
86 399



post # 69 | 16.11.2011 , 12:41 PM

Quote (crazymax)
Svaka tetovaza ima znacenje npr kad zena istetovira leptira, to znaci da je k*rva

to je totalno glupo i onaj ko ti je to reka debelo grijesi i ja sam cula za leptira da ima samo znacenje slobode a ovo je pretjerivanje al mislim da danas kad neko stavlja neku tetovazu je jer mu se svidila slika i to je to....
Quote (Ilir:D)
Nekada su mi bile drage tetovaze, mozda do prije godinu-dvije, ali sada mi to nije ni na umu, jer to stvarno nista ne znaci, samo ti upropaste tijelo, a nisi nista rekao sa tatoo. Doduse ima lijepih tetovaza, ali pokusat cu na neki drugi nacin da uljepsam svoje tijelo, npr. Kroz Bodybilding, ne msm da budem mnogo nabildan nego samo da uradim definicuju cijelog tijela. To je najbolji nacin za muskarce da privuku djevojke,

sa tetovazam mozes puno toga da kazes samo ako znas sta tetovirat i ako ima smisla,a ovo da je bodybilding najbolji nacin da privuces curu malo si se prevario :)

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









1795
poruka na forumu
403 2824



post # 70 | 16.11.2011 , 12:56 PM

Quote (dalmatinka)
to je totalno glupo i onaj ko ti je to reka debelo grijesi i ja sam cula za leptira da ima samo znacenje slobode

To i ja pricam, ali ne shvataju svi...

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










731
poruka na forumu
726 2357



post # 71 | 16.11.2011 , 5:38 PM

Za neke crteze postoje razna tumacenja za religiju, istoriju, razne grupaacije i ideale, zemlje i njihove kulture i obicaje sto nuzno ne mora biti simbol te ideologije.
Konkretno, leptir ne simbolizuje samo slobodu. On moze biti simbol nepostojanosti, zbog njegovog kratkotrajnog zivota, moze da simbolizuje sklad u braku, zenstvenost, bogastvo maste, novi pocetak, i mnogo toga.
Na nama je da odlucimo koji ce to crtez biti i koje cemo znacenje vezati za njega, ostalo je nevazno.

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










68
poruka na forumu
9 123



post # 72 | 16.11.2011 , 6:49 PM

Quote (Nevena92)
Ne, ne... To su gluposti. Ako bas zelis da znas leptir znaci sloboda za zivotom, tako da kad zena istet. na sebi leptira, ne znaci da je qrva, vec je to simbol slobode.
Ja leptire obozavam i imam zelju da ist. leptira... Znaci, ja sam qrva ako ga ist...? Glupost!!!


Ti izgleda nisi skapirala sta sam ja hteo da kazem...ne kazem ja da je ta osoba k*urva jer je to istetovirala...meni je to sasvim svejedno i ne obracam paznju...vec da ljudi gledaju npr. na leptira drugacije(svi)...tebi predstavlja slobodu, a nekom i sa cveta na cvet, dok meni ne predstavlja nista...ja sam to samo naveo kao primer...

Quote (dalmatinka)
to je totalno glupo


Naravno slazem se da je glupo...ali to je jedan primer da ljudi gledaju na vise nacina stvari... opet da ponovim meni to ne predstavlja nista...ja nikad nisam obracao paznju na to, sta ce ko da kaze, tako da me iskreno ni ne interesuje...
poenta je bila da svaka tetovaza predstavlja nesto nebitno sta...a leptira sam samo uzeo kao primer...

Quote (Mermaid)
Za neke crteze postoje razna tumacenja za religiju, istoriju, razne grupaacije i ideale, zemlje i njihove kulture i obicaje sto nuzno ne mora biti simbol te ideologije.


To je bila poenta price...

Cuvaj zdravlje! Dodaj meni ;-)
(_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅­­­­­­я̲̅i̲̅h̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_­̅­_­̅­(­)­ڪ
+++"Don´t drink and drive, take joint and fly"+++










1795
poruka na forumu
403 2824



post # 73 | 17.11.2011 , 10:09 AM

Quote (crazymax)
Ti izgleda nisi skapirala sta sam ja hteo da kazem...ne kazem ja da je ta osoba k*urva jer je to istetovirala...meni je to sasvim svejedno i ne obracam paznju...vec da ljudi gledaju npr. na leptira drugacije(svi)...tebi predstavlja slobodu, a nekom i sa cveta na cvet, dok meni ne predstavlja nista...ja sam to samo naveo kao primer...


Ja sam videla da lepo pise da leptir to znaci i da pazimo sta tetoviramo, samo sam rekla da to ne znaci, vec da to mnogi misle, ali ok...


Poruku je menjao/la Nevena92 - Petak, 18.11.2011, 2:17 AM

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










68
poruka na forumu
9 123



post # 74 | 17.11.2011 , 3:53 PM

Quote (Nevena92)
Aaaaa i ja sam videla da lepo pise da leptir to znaci i da pazimo sta tetoviramo, samo sam rekla da to ne znaci, vec da to mnogi misle, ali ok...


Ok svako ima svoje misljenje i sta pojedina slika njemu predstavlja. Ako se vec radi tetovaza, radi se za sebe a ne za druge jer nece drugi da je nose vec ti. I tebi treba nesto da predstavlja a za druge da ne budem nepristojan ko ih j*be...

Cuvaj zdravlje! Dodaj meni ;-)
(_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅­­­­­­я̲̅i̲̅h̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_­̅­_­̅­(­)­ڪ
+++"Don´t drink and drive, take joint and fly"+++










1795
poruka na forumu
403 2824



post # 75 | 18.11.2011 , 2:16 AM

Quote (crazymax)
Ok svako ima svoje misljenje i sta pojedina slika njemu predstavlja. Ako se vec radi tetovaza, radi se za sebe a ne za druge jer nece drugi da je nose vec ti. I tebi treba nesto da predstavlja a za druge da ne budem nepristojan ko ih j*be...

Naravno, svako ima svoje misljenje...

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥











poruka na forumu
REP OFF



post # 76 | 18.11.2011 , 3:52 AM



Ovakvu ja planiram za mesec dana


Fajlovi: 6429172.jpg (16.9 Kb)








964
poruka na forumu
406 3430



post # 77 | 18.11.2011 , 2:54 PM


na grudima su mi najbolje tetovaze. .


Fajlovi: 2549202.jpg (39.4 Kb)








4
poruka na forumu
2 0



post # 78 | 03.12.2011 , 5:17 AM



Moja tattoo :)

Zivi svaki dan kao da je posljednji :)









5
poruka na forumu
0 0



post # 79 | 03.12.2011 , 6:23 AM

Imam 2 i to su imena moje dece,na levoj,a na desnoj ruci planiram da odradim i njihove dane rodjenja.
Svaka tetovaza treba imati neko znacenje za sebe,tj. onog ko je ima na sebe,ako se tetoviras da bi se hvalio-la onda bolje nemoj,jer ce ti proci volja za godinu dve i kajaces se...
djavo djavo djavo djavo djavo








4
poruka na forumu
0 0



post # 80 | 03.12.2011 , 10:23 AM

Quote (Sinisa-Sabac)
hvala... ali necu se zaustaviti samo na ove dve,vec planiram uskoro jos jednu

Gde si ovo radio ako nije tajna.. ? Jel kod zeca u Sapcu ili.. ?


Forum » Lepota i Zdravlje » Moda » Tetovaze
Search: