Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li ćete biti roditelj po uzoru na vaše roditelje? (Kopirati neke njihove metode ili raditi kontra?)
Da li ćete biti roditelj po uzoru na vaše roditelje?




Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 1 | 03.03.2013 , 3:40 PM

Da li se slažete sa metodama kojima ste vi vaspitavani?

Da li smatrate da su se vaši roditelji ostvarili u potpunosti? Da su ispravno postupili?

Koje cete njihove metode zadrzati, a koje cete ipak zaobici?

Mene je odgajao samo jedan roditelj koji je nuzno morao da  bude duplo veci autoritet nego roditelji koji imaju "pomoc" u paru.
Sa mnogim metodama moje majke se slazem i svidja mi se kako me je izvajala kao covjeka, zenu, ucenika, osobu,...
Sa mnogim njenim metodama se slazem, ali naravno ne u potpunosti sa svim.

Svakako cu da primjenim metode sticanja radnih navika, odgovornosti, postovanja starijih i generalno tudjih zivota i obaveza, organizovanosti,...

Svakako cu primjeniti njene metode "zasluge"  jer tako mlada osoba stiče mnoga saznanja..

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









834
poruka na forumu
212 1454



post # 2 | 03.03.2013 , 4:09 PM

majka je bila za cistu 10-ku,otac prestrog,sa njegovim nekim metodama se ne slazem ,a zelja svakog buduceg roditelja je da svojoj deci pruzi vise nego sto su njima njihovi roditelji....pa tako i ja ako mi s pruzi prilika da budem roditelj ,svojoj deci bih pruzio prvenstveno ljubav i vremena koliko mogu ,a nadam se da cu imati i materijalnog dovoljno da zivimo normalan zivot. :)






"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 3 | 03.03.2013 , 5:35 PM

Slazem se sa metodom vaspitanja mojih roditelja. :)
Quote (vuk-samotnjak)
svojoj deci bih pruzio prvenstveno ljubav i vremena koliko mogu ,a nadam se da cu imati i materijalnog dovoljno da zivimo normalan zivot.
Sto kazes, ljubavi i vremena a po mogucnosti vise novca. 
Sto vise vremena provodis sa detetom oblikujes ga i okreces ga pravim stvarima sanse da bude los covek su nikakve. 
Kod mene je bio slucaj sto su mi davali malo vise slobode, to se u nekim slucajevima odrazi lose, ali u mom slucaju je dobro proslo. Znajuci u kakvim sam se situacijama i drustvima nalazio doslo mi je iz dupeta u glvu, pa sam se unormalio... Ko zna sta bi se desilo da sam nastavio... :)

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 4 | 03.03.2013 , 5:56 PM

Slažem se sa većinom stvari, ali naravno ne sa svakom... Malo je nezahvalno pričati na ovu temu, jer većina stvari ne bude kao što se planira... Znam ljude koji su pričali da kad budu imali svoju decu kako će da ih oleše od batina kad ne budu radili nešto kako treba (daleko od toga da se slažem sa ovim) a sad kad imaju decu, ona im se penju na glavu. Činjenica je da je svako dete različito i da sa njima treba postupati različito... Dok sam ja sa mojim roditeljima probleme rešavala razgovorom, kod brata to nije uspevalo, a nisu ni batine...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










2963
poruka na forumu
797 10239



post # 5 | 04.03.2013 , 4:30 PM

Naravno da ne... potrudicu se da budem bolji...

:P









261
poruka na forumu
14 548



post # 6 | 04.03.2013 , 5:58 PM

Quote (Marijana)
Slažem se sa većinom stvari, ali naravno ne sa svakom... Malo je nezahvalno pričati na ovu temu, jer većina stvari ne bude kao što se planira... Znam ljude koji su pričali da kad budu imali svoju decu kako će da ih oleše od batina kad ne budu radili nešto kako treba (daleko od toga da se slažem sa ovim) a sad kad imaju decu, ona im se penju na glavu. Činjenica je da je svako dete različito i da sa njima treba postupati različito... Dok sam ja sa mojim roditeljima probleme rešavala razgovorom, kod brata to nije uspevalo, a nisu ni batine...

Potpuno se zlazem, batinama nikad necu ni pokusavati da vaspitam svoju decu, msm da to nije uredu, i da treba sve resavati razgovorom! :)









Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 7 | 04.03.2013 , 9:43 PM

ne :)

Be my love?









1982
poruka na forumu
331 4273



post # 8 | 11.03.2013 , 4:48 PM

Ne

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!








velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 9 | 11.03.2013 , 7:45 PM

hm,moji roditelji su kalemljeni po uzorku primejrka uzora njihovih roditelja,pa su i mene vaspitali kao i ovi njih prije,tako da cu i ja vaspitati po slucajnom uzorku uzoru svoju djecu,bas sam dobar ispao,sta mi fali :) neuc ih tuci,necu ih slusati,necu ih traziti,necu ih maziti,necu ih kriviti,necu ih zatvoriti,necu ih plasiti,necu ih sakrivati,necu ih prodavati,necu ih zajebavati,necu ih...samo cu ih voleti,brati sa njima tresnje,slusati samo cudnu muziku,gledati samo smjesne crtace,hodati samo u konvers starke patikama,oblaciti se kako zele,prditi po kinima,sijati luk u suznim ocima,udarati okalgijom po piti kad askrivi bureku sirnica,mutiti mikserom samo dozvoljene kolace,osnovati udruzenje zastite jaja na oko,dosta vise sa maltretirnjem jaja,i ona imaju svoja prava grrrr...gdje sam stao,aa u baru sam stao danas,krenem ti ja tako danas ,kisa nesto malo pada,i taman da izvucem fotko aparat d auslikam coveka na kisi u kabanici,staro lice,iborano celo,smedje cipele,stari kaput,sesir nakrivljen,milion kapi liej niz njega,kad buc ja ti umocim u baru...hodati pravo,stajati na semaforu i ako nem apolicjc au blizini,sibicu uvek drzati u dzepu,pustit samo drinu,nauciti plivati prsno i sa stilom,gledati i namigivati u svakoj neprimetrenoj situaciji,rzvijati mozak dfo tih granica da s egranice brisu obicnom gumicom uma,razuemti sve zivotinje ovog sveta i zemlju u saksijama:)

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 10 | 11.03.2013 , 9:29 PM

Quote (Mallena♥)
Da li se slažete sa metodama kojima ste vi vaspitavani?

Sa nekima da, a sa nekima i ne bas... :)

Quote (Mallena♥)
Da li smatrate da su se vaši roditelji ostvarili u potpunosti? Da su ispravno postupili?

Pa mislim da jesu... :)

Quote (Mallena♥)
Koje cete njihove metode zadrzati, a koje cete ipak zaobici?

Uff, pa sad i ne znam bas, u mom odrastanju i vaspitanju je bila vise prisutna majka, dok je cale radio po terenu i nije ga bilo po mesec, dva pa dodje na dan dva, tako je i danas... :) Tako da on i nije toliko ucestvovao u mom vaspitanju koliko majka... A mislim da su njene metode koje je koristila da bi me vaspitala i izvela na pravi put sasvim dobro pokazale. Jedino mislim da bih ako sutra budem vaspitao svoju decu, sigurno ih ne bih lemao kao sto je mene majka, to bih jedino izmenio jer mi se smucilo! :D






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 11 | 11.03.2013 , 9:50 PM

Kratko i jasno NE!

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 12 | 13.03.2013 , 0:19 AM

Ja sam jako zahvalna svojim roditeljima. Odgajaju me na pravi način i njih dvoje nadopunjuju jedno drugo.

Inače,moja majka je više zaslužna za sve to,jer je ona ipak uvijek tu negdje bila i s njom je bilo lakše razgovarati.
Voljela bih biti svom djetetu ono što je moja majka meni. Iako bih vjerovatno drugačije gledala na svoje dijete i dopustila mu neke stvari koje su mojoj majicu nedopustive,jer smo ipak moja majka i ja iz različitih "svijetova". :)






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 13 | 24.03.2013 , 1:20 PM

NE!!!

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 14 | 29.03.2013 , 0:49 AM

Da,... skoro pa sve cu da iskopiram.. :)

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









896
poruka na forumu
89 981



post # 15 | 29.03.2013 , 1:02 AM

Pa mene je keva odgajala bez oca,tako da joj svaka cast :) Naravno da cu postupati i savetovati ih kao sto je keva mene savetovala.
Ja sam previse bio dobar i vaspitan,sto je naravno kucno vaspitanje,tek sad vidim da je bila greska.
Dakle neke stvari bih promenio :D


Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li ćete biti roditelj po uzoru na vaše roditelje? (Kopirati neke njihove metode ili raditi kontra?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: