Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Psiholog
Psiholog




Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 1 | 16.03.2013 , 8:15 PM

Šta mislite o posjeti psihologa?

Da li ste pro ili kontra?

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 2 | 16.03.2013 , 10:33 PM

Nikada nisam vjerovao u njih,iz jednostavnog razloga dodje neko te slusa sta mu pricas,i on ti primjenjuje neke stvari iz knjige,govori ti stvari s kojima se ni on sam/a ne slaze ... Kao prati ti poteze,kao  ljudsko ponasanje je ovakvo i onakvo,a stojim iza toga da covjek uvijek moze da iznenadi,da uvijek moze da uradi nesto mimo svih pravila,da je danas predobar,premiran,da je najbolji na svijet a da sjutra moze da bude totalna kontra i suprotnost toga...

kada sam bio u srednjoj skoli poslali su me kod psihiloga,zbog toga sto sam bjezao sa casova i tako to bio mangupcic kao (prdnjava obicna),dosao sam kod devojke 30 i kusur godina,prvo je pocela sa standarnim nekim glupim pitanjima,na koje sam poceo da se zezam i da joj odgovaram presmijesno,ona je videla to,pa je onda posle toga pocela da mi nabija kao osjecaj grize savjesti,krivice vezano za moje roditelje zasto im to radim i tako to bla bla,ja sam je pitao jednostavno,da mi objasni kako bi reagovala u nekoj odredjenoj situaciji,ne sjecam se tacno koju sam joj situaciju bio postavio odgovorila je ljudski a onda sam je pitao sto ne primjenu tu psihologiju ,samo mi je rekla zavrseno je ovo ....

situacija 2,kada sam doziveo jednu od najvecih boli,ako ne i najvecu,u zivotu,to se od soka odrazilo negativno na mene neko vrijeme,jednostavno bio sam skrhan cijeli i totalno  me to nesto promijenilo,moj jedan prijatelj stariji covjek,hteo je da mi pomogne,pa me eto jednom prilikom zvao da popijemo pice bla bla,i onda kao da svratimo do neke njegove prijateljice (koja je psiholog) i eto zavrsimo mi kod nje,i sad sjedimo tako i kao pricamo,odnosno ona mene posmatra,svaki moj pokret,postavlja mi isto totalno retardirana pitanja,pitanja iz knjige iz skole pomijesana sa nekim iskustvom zivotnim,i tako bio je poduzi razgovor,ja sam se smijao,pricao sa njom kao najbolji,i eto prepustio sam joj za trenutak da misli da me ima,ali onda sam joj okrenuo onako uz razgovor i ja sam njoj postavljao pitanja i pocela je da se proserava nesto,odgovori koji su iz knjige,ja joj govorim sta sam zakljucio o njoj,kakva je,sta je,i nasao sam joj zicu sta je iznervira,da bi se eto opet na kraju rastali dje je ona rekla da ne zeli samnom da komunicira vise....

Ali to je moje,ja mislim da covjek sam sebi ako ne pomogne,ako se sam sa sobom u glavi ne dogovori oko nekih stvari,njemu ne moze pomoci niko,covjek koji je psihopata,bolestan,on ce uvijek ostati takav ma koliko god dobar psiholog s njim imao posla i ostalo,moze da ga "lijeci" ali to nema nekog efekta previse...

Ljudi koji su depresivni ili imaju taj neki problem slicne prirode,opet dodju kod psihologa,s njim komuniciraju,govore mu svoje emocije i ostalo i zbog toga mu je lakse,i jednostavno taj neko ga saslusa i govori mu pretezno prelijepe stvari,otvara mu razne vidike mogucnosti dobrih stvari,i onda se na kraju stekne utisak kao da mu je taj psiholog pomogao,a on ga je jednostavno saslusao,isto kao sto moze prijatelj,drug,drugarica,porodica,bilo koji covjek drugi....

svako od nas ima periode,nekada da se osjeca super,nekada da mu se sve smuci,i razni drugi momenti,i sad zbog toga treba da vam kaze neki "psiholog" da ste ovakvi,onakvi i slicno... glupost totalna

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 3 | 16.03.2013 , 11:32 PM

XAVI_PG, danas je mnogo psihologa. I ne može svako biti psiholog. :)

Ja planiram studirati psihologiju i jednoga dana nadam se da ću uspijeti u tome da ostvarim te nekakve svoje želje što se tiče psihologije.

Ja sam za psihologa. Uvijek sam bila i uvijek ću biti.
Ponekada nemamo kraj sebe ni prijatelja ni prijateljicu. Ponekada nas je strah ili sram nekome nešto priznati. Ili jednostavno oko sebe ne možemo naći "osobu od povjerenja".
Smatram da je mnogim ljudima lakše otići i reći strancu nekakve stvari,jer baš taj stranac nema nikakvo pravo da osuđuje tu našu nekakvu emociju,iskustvo ili slično.

Isto tako smatram da je problem u društvu kada je u pitanje posjeta psihologu.
Dosta ljudi ne zna razliku između psihijatra i psihologa. Dosta ljudi smatra kako samo "oni ludi" idu kod psihologa. Zbog toga dosta ljudi ima negativan stav prema psihologu. Neke bi čak bilo i sram da kažu da im neko iz porodice ili oni sami idu kod psihologa.
To je tužno..

I smatram da pravi psiholog nije onaj koji čita iz knjige.
Kada je u pitanju um čovjeka,knjige ne pomažu. Naravno da postoje "pravila" koja ne možemo izbjeći. Ali čovjekovo ponašanje i ponašanje njegovog uma je previše složeno da bi se temeljilo na pravilima..
Jedan dobar psiholog čovjeka mora da gleda baš iz svakoga ugla. Da prati njegovo tijelo i njegov um i traži odnos između tih jezika. Na osnovu toga treba da traži prave riječi i određeno rješenje.

To je moje mišljenje. Moje sadašnje znanje o čovjekovom umu i ponašanju je jako sitno.. Ali ipak čvrsto stojim iza svojih riječi. :)






Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 4 | 17.03.2013 , 1:24 PM

meni treba neki dobar koji nece izluditi samnom lol
a inace volim da citam o psihologiji i tim pizdarijama a jos vise volim da primjenjujem..sad trenutno proucavam neurolingvisticku p. :D
dobra je posjeta psihologu,ono ipak ima neko kom se mozes otvoriti i ko ti moze reci na cemu si...a nije zivices dok ne umres :)

Be my love?







"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 5 | 18.03.2013 , 0:13 AM

Jedino sto znam je to da su psiholozi stabilne licnosti dok njihov posao ne uzme maha... yes
Vecina njih zavrsi kod kolega na razgovoru, a to kako su dospeli tamo je posebna prica da se oni sami nalaze u problemima svojih pacijenata... Jedan ozbiljniji pacijent i eto gospodin koji je bio ubedjen da je njegov zivot idealan i njegov mozak bez mane savrseno dobro podnosi sve pritiske zavrsava kod kolege psihica... :) Bilo je raznih slucajeva...
To je malo komplikovanija materija ka sto BY THE WAY rece...
A sto se tice posete, planiram da odem... :p

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 6 | 18.03.2013 , 8:29 AM

Sta mislim
Pa on je doktor ko i svi ostali i njemu ne idu ludi vec pametni ljudi
A zasto?
Zato sto kad se poludi tezi je proces ozdravljanja a dok je covek zdrav svestan je stresa
zvota osecaja a ha nesto sa mnom ne stima.

Nisam jos krocila u tu prostoriju ali ne kazem da necu  jer ko zna sta mi zivot nosi
kakvi dani me cekaju kakav stres i problemi.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 7 | 26.03.2013 , 12:20 PM

U svakom slucaju sam za psihologa jer skolovan je zato da objektivno usmjeri moje misli! :)

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









375
poruka na forumu
43 188



post # 8 | 26.03.2013 , 12:39 PM

Ici kod psihologa ne znaci da smo umno bolesni vec da nam on da odgovore na neka pitanja koja nas muce. Ja sam uvek ZA i ne smatram da je to nesto lose.

Dve stvari u zivotu me uvek ostave bez reci INTELIGENCIJA kod zivotinja i GLUPOST kod ljudi.










56
poruka na forumu
1 7



post # 9 | 26.03.2013 , 2:15 PM

Strucni psiholog ti mnogo pomaze ... ja sam imao problem,kada sam umisljao da se gusim -.-' ali bio sam mali :D 10 ili 11 god :D ... Popricao sam sa njim i sve je proslo...Rekao mi je svaki put kada pocnem da se "Gusim" da popijem casu vode...I da zamislim da mi to pomaze,kao lek :D I od tog dana ja vise nemam problema  :)









♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 10 | 19.04.2013 , 9:34 PM

ne vidim ništa loše u tome, Svakome je potreban jedan psiholog(ne psihijatar) velika je razlika u tome :)

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 11 | 19.04.2013 , 9:47 PM

Nemam ništa protiv, čak sam i par puta bila kod njega. I pomoglo mi je.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 12 | 19.04.2013 , 10:40 PM

Quote (Marijana)
Nemam ništa protiv, čak sam i par puta bila kod njega. I pomoglo mi je.
Takodje.





Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Psiholog
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: