Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Rastafarijanac (...)
Rastafarijanac




Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 1 | 12.04.2013 , 7:48 PM

kolko tolko svi znate po nesto o ovom,ili nista...
procitao sam temu o Skinheadima i razocaran sam...
dakle bas me zanimaju vasa misljenja na temu Rastafarijanizma.. :)
vi napadajte ja cu da branim ;)

Be my love?







"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 2 | 12.04.2013 , 8:18 PM

Moje misljenje znas. :D
Cekam komentare ostalih clanova. :)

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.







our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 3 | 12.04.2013 , 10:35 PM

Moje misljenje je da ne treba forsirati nikakvu krajnost.









411
poruka na forumu
326 425



post # 4 | 12.04.2013 , 11:03 PM

citao sam davno nesto malo o njima. ne svidja mi se sto zene nisu ravnopravne sa muskarcima.

btw imam neku potrebu na napisem ovu jednacinu: vegetarijanac + indijanac = rastafarijanac...








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 5 | 12.04.2013 , 11:41 PM

Sećam se kad je BM bio u bolnici ,navodno u Švici ,gde su otkrili da ima dva tumora u glavi...
U sledećem broju Džuboksa su pisali da je operisan,ali da su prognoze slabe ... :(
Mislim da je sam pojam rastafarijan i sve vezano za njega ok...
Nisam još skontao zašto su žene druga liga kod njih ,to mi je baš bzv i ne sviđa mi se što ne idu kod lekara ,kao to je zabranjeno ili šta...?
Sve ostalo što je bazirano na slobodama bilo koje vrste skroz mi je ok...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 6 | 13.04.2013 , 10:08 AM

Mali rasta, vjeruj da prave pravcate raste i nisu bas toliko cool koliko tebi izgleda sad kad gledas izdaleka.. :)

Razumijem ja tu filozofiju, ali ne podrzavam idenje u krajnost i beterluk posebno! :)

Naravno, ima mnogopozitivnih stvari.. i kad bismo recimo svi te iste iskopirali od njih, blo bi nam puno ljepse... ali...

Vjeruj, opet ti kazem(po ko zna koji put) da odes, vidis, dozivis i osjetis, ne bi bio toliki poklonik i zaljubljenik.. :)

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 7 | 13.04.2013 , 10:13 PM

posjete ljekaru- postoje u mjestima gdje zive njihovi "doktori" koji vecinom prave ljekove od biljaka i svega sto se moze naci u prirodi,znaci tjelo je hram u koji ne unosimo nista hemijsko (nature keep I n I clean eternaly) :)

zene-rastafarijanizam moze uzeti samo kad bude u braku sa rastom,nisu druga liga lol msm zavisi od covjeka kako ce se ponasati prema zeni :p mene sto se tice da mogu bio bi kretencina sto veca,al nmg to nisam ja i dalje me levati svaka klinka lol

Quote (Kokiko92)
vegetarijanac + indijanac = rastafarijanac...

vegetarijanac znas da ima vise djelova tog nacina zivota?
indijanac-starosjedilac amerike
rastafarijanac-obicno crnac otet iz afrike da bude rob u americi,da sluzi bjelcima koji su ujedno i zatrali indijanska plemena ;)

Quote (Unique)
Moje misljenje je da ne treba forsirati nikakvu krajnost.

ne vidim nista lose :)

Be my love?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 14.04.2013 , 9:58 AM

Quote (JahRastafarI93)
posjete ljekaru- postoje u mjestima gdje zive njihovi "doktori" koji vecinom prave ljekove od biljaka i svega sto se moze naci u prirodi,znaci tjelo je hram u koji ne unosimo nista hemijsko (nature keep I n I clean eternaly)
Igrajući fudbal sa svojom ekipom ,pošto su uglavnom igrali bosonogi ,BM je polomio nokat .
Po nekom dokumentarcu koji sam pratio ,ta povreda je dovela do trovanja krvi i komplikacija koje su kasnije rezultovale onim od čega je BM ,na kraju i umro .
Ali sa druge strane ,određene filozofije življenja i smatraju da je zapravo toliko i trebao da traje njiegov život . U prevodu ,ako mu vrač pomogne -ok ,ako ne -e pa jbg -toliko je i trebao da živi .
Ja sam moslio na to . To mi je jedna stavka koja mi ne odgovara u rastafarijanstvu . Ali i ova druga koju sam isto i ranije slušao u vezi žena...
Ipak mi i ovo više odgovara od drugih filozofija ,s obzirom da je apsolutno nenasilna filozofija u pitanju i da je skidanje okova sa ljudi zapravo osnovni cilj iste .

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 9 | 14.04.2013 , 11:51 AM

Quote (badule)
Igrajući fudbal sa svojom ekipom ,pošto su uglavnom igrali bosonogi ,BM je polomio nokat

polomio palac i trebalo sjeci (da mu odsjeku palac) al to po rastafarijanizmu nije dozvoljeno,cak i dredove osim kad moras...nije dao da ga sjeku i jbg zlo zatrovanje krvi,pred samu smrt pristao je da ga ljece ljekovima,dredovi mu otpadali al nije dao da ga sisaju dok zadnji nije sam otpao...prije smrti se takodje krstio,nije umro kao rastafarijanac...ali sahrana je kominovana po hriscanskim i rastafari obicajima...
zadnje rjeci je rekao sinu zigiju :" Money cant buy life" :(

Be my love?







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 10 | 19.04.2013 , 5:50 PM

Pročitah nešto vezano za ovo...

Procjenjuje se da u svijetu ima otprilike milijun rastafarijanaca. To je patrijarhalan pokret, društvo gdje žene imaju sporednu ulogu. Žene su identificirane samo kao supruge rastafarijanaca. Smatrali su da žena može doživjeti rastafari vjeru samo kroz muškarca. Mogle su pristupiti zajednici samo uz muškarca. Tokom vremena izborile su se za veći status i slobodu, no uloga im je još uvijek sporedna. 

Kao što su neki već rekli , ovo se ni meni ne svidja :p da Žena ima sporednu ulogu.. :)

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Rastafarijanac (...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: