Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Prave vrijednosti !
Prave vrijednosti !






2462
poruka na forumu
299 2356



post # 1 | 03.12.2013 , 11:59 PM

Prave vrijednosti danas i nekada su se promjenile. Naravno,to je normalna pojava,koja se javlja u svakom društvo. One pokazuju naš razvoj.

Šta su prave vrijednosti ?
Šta su za vas vrijednosti ? 
Kakve su danas,a kakve su nekada vrijednosti bile ? 
Kada bi napravili usporedbu,da li bi ona bila "pozitivna ili negativna" ili "neutralna" ? 
Kako vrijednosti utiču na društvo ? 
Da li se javljaju nove vrijednosti ? Da li se gube stare ? 
Koliko traje nove vrijednosti ? 
Zašto je sve to tako ?
Kakav ožiljak sve to ostavlja ? 

Ovo se odnosi samo na naše društvo.








411
poruka na forumu
326 425



post # 2 | 04.12.2013 , 0:25 AM

sad ce da krene gomila komentara kako je ranije bilo bolje nego sada. napisacu sta imam, a za sada samo da spomenem da su prva dva pitanja ista. retko ko je toliko objektivan i nema sujete da bi odgovorio razlicito na ta pitanja.

p.s. jedino ako se "prave vrednosti" i "vrednosti" razlikuju, onda nisam u pravu..


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Sreda, 04.12.2013, 0:26 AM








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 3 | 04.12.2013 , 0:41 AM

Večeras je noć navale adrenalina. Pokušavam se suzdržati.. I evo uspijela sam. 

Prvo i drugo pitanje nije isto.
Prvo pitanje traži da kažemo šta su prave vrijednosti. Otvoreno pitanje. Možeš nabrajati,a možeš ih i objasniti.. Sa svoje tačke gledišta. Konkretno,više me zanimalo kako bi vi objasnili pojam prave vrijednosti.
Drugo pitanje traži da ih navedete. Šta je za vas konkretno prava vrijednost ? Moral,blud,ples itd.








38
poruka na forumu
2 21



post # 4 | 04.12.2013 , 1:21 AM

Pre svega, treba se zapitati šta znači izraz "prave vrednosti"? Da li su to vrednosti prihvaćene od većine u nekoj sredini, ili vrednosti koje spoznaje intelektualna (nažalost) manjina?
U oba slučaja, relativna vrednost se ne menja značajno kroz vreme, zapravo samo donekle menja naziv u zavisnosti od trendova.
Većina je uvek vrednosti spoznavala površno, te vrednosti su uglavnom bazirane na materijalnom i popularnom, i može se reći da su generator dekadencije.
Kada kažem inetelktualna manjina, ne mislim samo na viskoobrazovane, nego na sve osobe naprednog  intelekta, koje se trude  da ga koriste maksimalno za lično unapređenje, kao i za unapređenje zajednice u kojoj žive. Ta intelektualna manjina spoznaje one vrednosti koje, u osnovi, čine pozitivnu evoluciju, a bazirane su na stvarno dobrim ljudskim osobinama.

Ljudima se uvek čini da je nekada davno sve bilo bolje.Tako se čini nama, činilo se našim roditeljima, njihovim roditeljima, itd..Kada bi smo se na taj način vraćali u prošlost, vrlo brzo bi došli do idealnog i bezgrešnog društva... koje nikada nije postojalo. Smatram da društvo ipak evoluira, uprkos sve učestalijim periodima dekadencije. U nekim aspektima, sporije nego što bi mi želeli, dok u drugim napreduje rapidno.

Hvala By_The_Way na još jednoj dobroj temi.


Poruku je menjao/la DrManhattan - Sreda, 04.12.2013, 1:23 AM








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 5 | 04.12.2013 , 10:22 PM

DrManhattan, zadovoljstvo je moje. :)


Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Prave vrijednosti !
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: