Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Mobing
Mobing






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 28.03.2011 , 3:14 PM

Sve vise prisutan, mobing je psiholosko nasilje i izivljavanje, a cesto i ponizavanje zaposlenih...

Kako se zastiti a zadrzati posao?

Da li zrtve imaju resenje?

Poznajete li nekoga sa tim problemom?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 2 | 28.03.2011 , 6:51 PM

Znam...na zalost..... sad

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 3 | 29.03.2011 , 5:21 AM

Quote (TanyaWow91)
Kako se zastiti a zadrzati posao?

Da li zrtve imaju resenje?

Poznajete li nekoga sa tim problemom?

U normalnoj drzavi ima nacina ovde nikako, moja poznanica 2 puta zvala da prijavi mobing i jos toliko da izadje trzisna inspekcija i nista kao docicemo danas i uzeli podatke al nikom nista, jbg izgleda ne vredi kad nema kamera da bude na tv-u... sad


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









126
poruka na forumu
3 8



post # 4 | 31.05.2011 , 11:43 PM

mobing kao jedno od gorucih pitanja sadasnjice,jako tesko ga je dokazati,i nesto je najgore sto se javlja u pioslovnom svijetu.Da bi se izborili s tom posasti mora se biti mentalno veoma jak i istrajan.



Uploaded with ImageShack.us










1
poruka na forumu
0 0



post # 5 | 01.06.2011 , 8:51 AM

Mobing, po srpski zlostavljanje, je oduvek bio tu. Nekada u vecoj, nekada u manjoj meri. Nekada se to podrazumevalo, nekada nije. Uglavnom vremenom se to nesto iskristalisalo. Negde tamo, daleko, neko se izborio za svoja prava, neki su se organizovali i naterali svoje drzave da obrate paznju na takva desavanja. Dok, kod nas... Pa, ja ne znam sta jos ljudi hoce, Dosla nam je demokratija, sve je transparentno, po Zakonu i legalno. Pre toga smo bili u mraku ostataka socrealizma, pa smo i znali da moramo da istrpimo tudji hir ,ali SADA!... Sada nam je dobro, ma divno!!! Imamo cak i zakonski akt protiv mobinga. Dovoljno je da budete pripadnik PRAVE stranke i da vidite! Nema tog sefa koji nece nagraisati ako Vas samo PROBA da dirne prstom, a kamoli nesto vece. Ma, hajte molim Vas, nista ne znate kako nam je dobro. Pa, kako onaj neki Dinkic jednom rece:''Gradjanima je dobro, samo oni to jos ne znaju.'' - i sada mij e jasno da jos uvek ne znate da se na Vas ne vrsi nikakv pritisak, da i nema mobinga. Nama je SUPER!!!

igida









1449
poruka na forumu
105 688



post # 6 | 01.06.2011 , 9:44 AM

je's ti covece novinar - ili studiras zurnalistiku cool cool cool

tako puno reci u toliko malo reci surprised surprised surprised - svaka cast

a i kosmajac je zakon - svidjaju mi se njegovi postovi - cool cool cool

!!!









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 7 | 01.06.2011 , 10:24 AM

i evo mog komentara..
buduceg radnika... biggrin
Taj mobing je u stvari...
Cacak je poznat po "radnicima" a pogotovu o "neradnickim" platama...
"Radnici" dobijaju platu, neke bankete i ko zna sta jos..
A ti cuveni "neradnici" su pacene duse koje zele da pruze ili sebi ili porodici leb i krov nad glavom...
I naravno ti "radnici" nemaju pametnija posla, nego da se izivljavaju nad "neradnicima"...
Moj otac posteno zaradjuje za hleb, nikada nije ukrao..
Ali eto, njegov nadlezni ima sta mu dusa hoce..
i opet..
"RADNICI" imaju vise...
zalosno ali tako..

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 01.06.2011 , 10:24 PM

napustio sam posao posle jedanaest godina skoro,samo zbog mobinga... sad

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 9 | 19.10.2011 , 8:25 AM

Nepoznato mi je i nisam dozivela nikad!

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










514
poruka na forumu
128 1462



post # 10 | 19.10.2011 , 3:47 PM

Nisam ni ja doziveo nista slicno,nepoznato mi je totalno...








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 11 | 11.03.2012 , 5:02 PM

Quote (Tanja91)
Kako se zastiti a zadrzati posao?

Da li zrtve imaju resenje?

Poznajete li nekoga sa tim problemom?

:( Jako teška pitanja.
Nisam još to doživela i nadam se da neću.
Iskreno, ne poznajem nikoga.
Ali, ljudi o tome ne pričaju.
Jedino rešenje je to prijaviti ali ostati bez posla.
Ja bih prijavila, pa šta mi Bog da.








834
poruka na forumu
212 1454



post # 12 | 11.03.2012 , 5:42 PM

ne znam da li i neisplacivanje plata spada u mobing ,ako da onda sam ga dozivio i to u skorijoj proslosti :) sta mi vredi da tuzim kad je covek tezak desetine miliona eura i zasticen je kao polarni medved,ali uspeo sam da resim vecinu dugovanja,pokusao sam na fin nacin vise puta ..kako to nije upalilo,morao sam da preuzmem drakonske mere :)








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 13 | 11.03.2012 , 5:59 PM

Bar u mom gradu svaki privatnik ponižava svog radnika. Ja molim Boga da se ne nađem u takvoj situaciji jer sam osoba sa velikim ponosom i mislim da bi odmah pokazala zube. Većina privatnika danas ne zna napisati svoje ime kako treba,a imaju radnike koji su mnogo obrazovaniji od njih. Ali svejedno vlast je vlast.

Uglavnom mislim da bi se odrekla posla ako bi se na meni neko iživljavao i ponižavao me. Nisam ja igračka.

Ali opet ko zna šta život nosi. :)






"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 14 | 11.03.2012 , 7:07 PM

Blag osmeh na licu, i dobar govor ociju... :D

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 15 | 11.03.2012 , 8:44 PM

Milsim da ovaj problem ima 90% stanovnista Srbije, pa i sire (mislim na ex Yu zemlje).

Quote (Tanja91)
Kako se zastiti a zadrzati posao?


Ne mozes ni dobiti posao, tako da eto prevencije mobinga. Salu na stranu... Mislim da je nemoguce se zastiti, jer su zastita prava radnika apsolutno zanemarena i za to je po meni najvise odgovorno pravosudje. Nadajmo se da ce nasa Marijana kada zavrsi fax (cini mi se prava) da uradi nesto po tom pitanju. :)

Quote (Tanja91)
Poznajete li nekoga sa tim problemom?


Otprilike, skoro pa sve osobe koje poznajem su zrtva mobinga. Ali, zaista... :(

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 16 | 11.03.2012 , 8:56 PM

Quote (Bobby88)
Nadajmo se da ce nasa Marijana kada zavrsi fax (cini mi se prava) da uradi nesto po tom pitanju.

ne ja... Marija_Nikola zavrsava prava... :) ja jos nisam ni fax upisala... :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 17 | 11.03.2012 , 9:08 PM

Quote (MarijanaBK1)
ne ja... Marija_Nikola zavrsava prava... ja jos nisam ni fax upisala...


E, ja stalno, ali stalno "mesam" vas dve! :D Sorry! Ne znam sto... Tanja mi je u vise navrata objasnjavala razlike izmedju vas dve, ali... Sto je babi milo, to joj se i snilo. :D

U tom slucaju... Korekcija mog posta iznad: Khm... :D Nadam se da ce Marija da uradi nesto po pitanju ovog problema. :)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










349
poruka na forumu
53 753



post # 18 | 11.03.2012 , 9:39 PM

mobing je posast ''modernog biznisa''
na zalost nisu svi u mogucnosti da daju otkaz i rese se tog problema jer mnogi imaju porodice i trpe razna s..... samo da bi prehranili porodicu
hteli smo kapitalizam dobili smo i ono lose sto ide uz njega

NEKA SILA BUDE SA TOBOM



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Mobing
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: