Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li su danasnja deca drugacija?
Da li su danasnja deca drugacija?






2462
poruka na forumu
299 2356



post # 21 | 03.03.2012 , 1:28 PM

Zavisi od odgoja roditelja. Eto u mojoj okolini postoji jedna curica koja je 98 godište. Prije možda dvije godine je izgubila nevinost. Ofarbala se 100 puta. Redovno se šminka. Izlazi s starijima itd. Ponašanje dame i slično. A pored roga roditelji su joj u Austriji i niko se o njoj ne brine.
Ja bi samo rekla manje igrica,facebooka,interneta i više napolje.








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 22 | 03.03.2012 , 10:07 PM

Sistemi vrednosti su pomereni, pa samim tim je sve krenulo naopako.
Roditelji su doprineli tome i utemeljili taj sistem vrednosti i ponasanja.
Ne bih bio u kozi danasnjim roditeljima, koji jos uvek znaju za prave sisteme vrednosti iz zele da izvedu svoje dete na pravi put.
Danasnja deca - zlo i naopako!!!


Poruku je menjao/la Bobby88 - Subota, 03.03.2012, 11:07 PM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 23 | 03.03.2012 , 11:05 PM

E evo opet mene u ovoj temi.. :D Dakle, kao što su pomenuli neki, kodeks, ljudi i ostalo se promenilo... Ja sam rodjena u porodici u kojoj sam odgajavana kao neko dete iz srednjeg veka... :D Dakle, sada kada kažu da je ona ovo, ona je uradila to, ja se bukvalno osećam kao neki vanzemaljac.. :S

Quote
Klinke u mozgu bangave, koja je sad to fora e?!
Izlazak do zore, a gledas Bunga baga re!

Ko si ti?









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 24 | 03.03.2012 , 11:11 PM

Quote (DxD)
ja se bukvalno osećam kao neki vanzemaljac.. :S


Ja sam se i u svom periodu odrastanja osecao kao vanzemaljac, jer nisam slepo pratio sta vecina radi, niti mi se to dopadalo. A, sada tek da ne pricam... Danasnji klinci me valjda dozivlajvaju kao dinosaurusa. :D

Sva sreca, pa imam svoj majusni kruzic ljudi oko sebe i zajedno prkosimo danasnjoj devijantnosti i drzimo se stoicki pred istim. :D

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










265
poruka na forumu
47 378



post # 25 | 04.03.2012 , 4:09 PM

Quote (Srcemoje)
Kad pgledamo danasnju decu pitamo se sta se desava i gde se izgubilo to detinjstvo koje smo mi imali.

Jer danasnja deca i ne smeju biti deca, vec gotovi roboti koji od bolnickog inkubatora preko elekronske flasice i Pampersa ne osecaju ni glad ni mokro ni hladno a i kada su na suncu namazu ih santimetar debelom kremom.
Sta vi mislite o svemu tome?
Dali je vase detinjstvo bilo lepse?
Dali je zalosno st su devojcice sa 10g vec i nasminkane ili sa 13g imaju grudi kao pre neka sa 16g
A muskarci sa 10g pricaju o sexu a ne o klikerima i slicicama kao vi nekad?


Reci cu samo: "Sve je to individualno" i "Vremena se menjaju"
Ja ne branim ni tvoj stav, ni trenutno stanje.

Sto se tice sminke, to roditelji dozvoljavaju. Ja kao roditelj razgovarala bih sa detetom. Zasto bi to trebalo ili zasto ne bi trebalo da radi.
Sledeca stvar, ovo za grudi. Ja sam grudi sa 13 imala kao neke sa 16-17. To je vec stvar genetike, hormona i sta ti ja znam.

Deca posmatraju roditelje budu ili ono sto su im roditelji ili ono sto roditelji nisu a zeleli bi da budu.

Primeri:

1. Letos jos, sedela sam u basti nekog kafica i cekala druga. Ja imam obicaj tako da zablejim i da posmatram ljude. Da analiziram sitnice. E sad, fora, dolaze tri devojke (od po 20 godina) i mala devojcica (od maksimum 5 godina). Mala je minijatura ovih devojaka. Istu sminku kao njih tri, torbicu, suknjicu, go stomacic. Ne preuvelicavam, brata mi moga.
I posle krivimo pedofile. Pedofil je bolestan covek koji se raspali kad ga izazivas. Da ga ne izazivas golim dupetom svog deteta, mozda ti ga ne bi ni silovao.

2. Sledeca scena (ne secam se kad je bilo)- mlada mama u kolicima gura detence. Cirke ima godinu i po. Drzi tigrasti telefon i slusa muziku "Zena zmija sedi za sankom, pije svoj viski igra se vatrom". Keva, naravno telefonira.

3. Imam narkomaniju u porodici, kao sto vec rekoh. Uglavnom, sestra od mog zeta (takodje narkomanka) ima dvoje preslatke dece, sa muzem (koji je takodje narkoman). Ta deca ne znaju da pricaju. Ne, ozbiljno. Ne znaju da pricaju, ispustaju krike. Jako tuzno. Zasto?! Pa znate kako, kad se mama uradi, ona nista ne prica. Retko kad cujemo mamu da prica.

Tako da u detinjstvu deteta najbitnije osobe su otac i majka. Ako se uloga roditelja ne odigra kako treba - dete detinjstvo nema ili ima ali ocajno (kao ja).

The world will look up and shout: "Save us!", and I'll whisper: "No."









2523
poruka na forumu
87 1228



post # 26 | 05.03.2012 , 1:25 PM

Da svakako da su drugacija,kako se svaki dan razlikuje jedan od drugoga,tako je uocljiva i razlika medu generacijama
Razlika se manifestvuje u mnogim stvarima kao sto su visina,tezina,pubertet,snaga i jos niz drugih stvari.Nekim naucnim ispitivanjima ustanovljeno je sto se tice visine,da se ista povećala za jedan do tri centimetra svake decenije tokom poslednjih 50 godina. Danas su, dakle, malisani u proseku visi za pet do 15 centimetara. Buduci da su deca postala visa, jasno je i da imaju vise kilograma, jer imaju vise misicne mase.
Nekad su deca u pubertet ulazila sa 14 decaci i sa 13 devojcice danas se to desava godinu pa i dve ranije.
Sto se tice snage i tu je razlika uocljiva uglavnom zahvaljujuci fizickoj spremnosti,jer nekad su deca vise vremena provodila napolju u jurnjavi i igri,a danas veci deo vremena sede pored kompjutera
Vidljiva je razlika i u samom ponasanju.Mislim da su danasnja deca otvorenija,drskija,da ne kazem bezobraznija



Sex je kao skok s motkom,skačeš dok imaš motku










1982
poruka na forumu
331 4273



post # 27 | 05.03.2012 , 8:52 PM

Možda malo

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 28 | 05.03.2012 , 11:03 PM

Ma, danasnji klinci su monstrumi! Neka me h8-uje ko god hoce, bas me briga! B)

Danasnja deca ni ne znaju da budu deca. Ponasaju se kao da su odrasli i jos komanduju svojim roditeljima. Ali neka, tako i treba takvim roditeljima, jer su licno odgovorni za produkciju tih snobovskih kreatura.

1. Tokom studija, setao ja tako Knez Mihajlovom i razgledam izloge, jer samo to i mogu - da razgledam. I tako meni zapadne za oko jedna moderna mamica sa svojim teen sincicem kako ulaze iz radnje u radnju i bas se nekako potrefilo kao da ih pratim, non stop su mi bili ispred nosa i ja se zainteresovao i naostrio svoja cula... Mamica se nafrkala, nosi novcanik i to podebljeg promera u ruci, a drugom rukom gladi svog sincica po ledjima zeleci da mu udovolji i kupi neku garderobu cija je cena basnoslovna, a pritom ovaj mali histerise kao narkoman u krizi. A, na se smorila u fazonu: Pa, sine sta zelis, da ti amma kupi... Kazi sta ti se svidja... Nja, nja, nja... Znaci, nervni napad sam dobio! Isamarao bih ga na sred Kneza, pa bi poljubio onaj plocnik ko beba krevetac nakon sise! angry2

2. Jedna moja prijateljica predaje engleski u osnovnoj skoli i za vreme skolskog odmora resila da se proseta do skolskog dvorista, da izadje malo na svez vazduh i zainteresuje je konverzacija "decice" uzrasta 2. razred. Pitaju male deristanke jednog klinca sta je u horoskopu. Ovaj odgovara: "Devica." Kad su one prasnule u smeh i ha ha ha i ha ha ha... I jos ga pitaju: "Stvarno si devica?" :o
Uzas! angry2 Moja prijeteljica je ostala bez texta, kao i ja kada mi je to pricala. Ma, prenerazio sam se... angry2

Pitam se samo, cemu sve ovo vodi... Da li sam ja lud ili ti roditelji, deca...


Poruku je menjao/la Bobby88 - Ponedeljak, 05.03.2012, 11:03 PM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










545
poruka na forumu
58 414



post # 29 | 09.03.2012 , 10:03 PM

Najtuznije mi je kada vidim djecu od 10 godina na fejsbuku. Ja sam se u njihovo vrijeme igrao lopte i bio po cijeli dan napolju, trckarao, zezao se... A ni dan danas ne provodim puno vremena za racunarom, mozda sat-dva..

<3 Bancy <3









164
poruka na forumu
11 174



post # 30 | 09.03.2012 , 11:22 PM

Osla djeca u kurac, previse gledaju ove poznate i ta sranja pa bi i oni tako ;)

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away









352
poruka na forumu
57 512



post # 31 | 10.03.2012 , 1:47 AM

Mnogo.Sve bih to tukla.

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 32 | 10.03.2012 , 8:45 AM

Deca su uvek deca...
Samo se roditelji menjaju.... ;)

Pa Vi sad protumacite kako Vam volja... cao

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 33 | 23.08.2012 , 10:02 PM

badule, tako je gj

jesu drugacija al zahvaljujuci roditeljima koji im sve dopustaju :)
mene nisu odgajali tako i hvala Bogu nisam umazena. :)

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









1291
poruka na forumu
106 1817



post # 34 | 23.08.2012 , 10:36 PM

Promenili: DA
Nabolje ?: NE
Gde sve to vodi: U propast.

Tolko od mene, necu da filozofiram.

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










363
poruka na forumu
65 485



post # 35 | 23.08.2012 , 11:04 PM

To vam je vaspitanje, i zasto bas mora telefon iz prvog razreda, zasto mora kompiuter sa 10 godina ili ranije?!?! Roditelji o tome odlucuju a ne deca... A to da hoce ovo hoce ono (pa jos gleda marku a dupe ne ume sebi da obrise), pa ko vas terao da ih razmazite, kao da ce uvek dobijati sve sto pozele...

A ljudi ce se uvek menjati.








896
poruka na forumu
89 981



post # 36 | 23.08.2012 , 11:18 PM

Uuuuuuuuu gde nisu.......poceli su se ponasati kao odrasli.........sto ranije nije bilo yes

****************************************************************************
Sada sve vise i deca gledaju na lovu-novac........imaju momke sa 12-13 god.....a spavaju vec u prvoj godini srednje,pa i ranije :p








2523
poruka na forumu
87 1228



post # 37 | 24.08.2012 , 11:41 PM

Quote (RoobieVamps)
........imaju momke sa 12-13 god.....


:D Zar svi imaju momke



Sex je kao skok s motkom,skačeš dok imaš motku








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 38 | 25.08.2012 , 9:19 AM

au jesu drugaciji,dosta razmazeni,mi smo bili nekako jaci kad smo bili manji,ovi danas nema ih metar i zilet,huh,glavni kanter i internet lol slabo fizicki razvijeni i to...

Be my love?









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 39 | 22.01.2013 , 10:49 AM

Quote (By_The_Way_)
Zavisi od odgoja roditelja. Eto u mojoj okolini postoji jedna curica koja je 98 godište. Prije možda dvije godine je izgubila nevinost. Ofarbala se 100 puta. Redovno se šminka. Izlazi s starijima itd. Ponašanje dame i slično. A pored roga roditelji su joj u Austriji i niko se o njoj ne brine.
Ja bi samo rekla manje igrica,facebooka,interneta i više napolje.

Nema to nikakve veze kad je ona izgubila nevinost dal su ju roditelji dobor odgajali
to je ona sama odlucila kad je bila spremna za to

Danasnja deca su i vecem stupnju razvoja nego pre 20g
Manje se igraju igrackama sve je vise tehnika zauzela stvari
Devojcice s 13 i manje ima grudi odma doskoteka do 5h ujutro
Barem ovdje se to vidja svakodnevno
a da ne pricam o cigarama i alkoholu

Juce na radiju kazu 2 devojcice od 13g su dovezene helikopterom sa skijalista jer su bile pod uticajem alkohola 1,9 promila
to je zalosno i mislim da ni riditelji ne mogu bas sve drzati pod kontrolom jer moze biti kuci andjeo a kad izadje uf

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 40 | 22.01.2013 , 12:32 PM

Bitno je sa cime je ta osoba rodjena,kojim kvalitetima,kolikom snagom karketera i slicno...

jer roditelji mogu da je vaspitavaju najbolje moguce,transpantni totalno prema njima,ali to dijete ide u skolu,mora da se druzi s nekim,u ovom vremenu ludom,kada se bezbroj stvari izmjenilo,svaka nova generacija je sve gora i gora,pogotovu kada se uporedim eto sa skorim nekim vremenom tipa moje detinjstvo,nisam ja Bog zna koliko star ili da je proslo 50 godina,proslo je 17-18 godina,danas ti dijete od 6-7 godina,zarobljeno u izlivu kompleksa,nemastine i svih nekih SNJ podijela izmedju nas.... Slusam moju bratanicnu sa drugaricama o cemu pricaju,kako se ponasaju i slicno,ja sam se nasao u cudu i jos uvijek ne mogu da vjerujem... Ja ih pitam da im pustim one djecje pjesme,covjece pogledale su me kao da sam iz praistorije,traze da im se pusti Cukteraska,karlesusa,Ceca,cuda neka ... Vec sa 8-9 godina pricaju o simpatijama,o raznim glupostima koje ja npr u tom uzrastu nisam pomisljao,izadjem ispred zgrade ,i to nas je bilo buljuk djece,ali jedan zvizduk,poziv sa balkona trcim kuci ,i svi moji drugovi/drugarice takodje... Danas imaju mobline telefone,fejbuke,twitere,imaju slike nevjerovatne za taj uzrast,sa 15 godina sibaju u grad u minice,klinci navuceni na razne droge,ovde u blizini kod mene u osnovnoj skoli decak jedan 14 godina,pozitivan bio na 5 vrsta droge ?!?! Kuda plovi ova barka ,razmisljam sjutra zdravlje BOze kad budem imao decu kako ce da odraste ovde? Nisam bio idealan,radio sam i ja svasta,ali se znalo postovanje starijih,kultura,nesto je bar vazilo ... Bio sam u svakakva drustva,svasta sam imao da vidim,da prozivim,ostao sam dosljedan ,zato sto JA se nisam pronalazio u mnogo cemu,dok neki moji bliski drugovi nisu,a isto su iz jako vaspitne porodice dosli ,danas ih gledam i tuga me uhvati.... Znaci ovo MODERNO vrijeme,neka nas Bog cuva,i nase sve bliske i mile ljude i porodicu... Zalim za onim vremenom kada je sve bilo bez ovoliko tehnologije,sto se tice kontakta i svega.... Jer kad se oduzme i saberu pozitivne i negativne strane,vise je onih negativnih !


Poruku je menjao/la XAVI_PG - Utorak, 22.01.2013, 12:32 PM

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li su danasnja deca drugacija?
Search: