Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Staracki domovi
Staracki domovi






4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 21 | 13.08.2012 , 0:45 AM

Pricala sam jednom prilikom sa svojim roditeljima o tome.
Rekli cu mi, ako slucajno padnu u postelju da ne mogu da vode osnovnu brigu o sebi,
da ce dobrovoljno traziti da odu u staracki dom.

A moje smatranje je to da meni nikada ne bi bilo tesko birnuti se o njima.
Cak i da su nepokretni, jer njima dugujem zivot, ljubav, srecu, tugu, sve.
Oni su radost moga oka, kako sto su i oni meni.

Sto se tice domova, nikad ih ne bih odvela negde gde ih zapostavljaju.
Morao bi to da bude medju boljim starackim domovima.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 22 | 15.04.2013 , 11:22 PM

Ja sam za!

Imaju drustvo, njegu 24/7, sve sto im je potrebno.. to gledam nekako kao posljednju ekskurziju! :)

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









1449
poruka na forumu
105 688



post # 23 | 16.04.2013 , 0:07 AM

imam 2 stava po ovome pitanju
1 - domovi pruzaju starijim licima svu mogucu neophodnu brigu i negu 24/7 sto je i malena naglasila - cak i lica strucna koja bi u nekim nezgodnim i teskim situacijama pruzila vise kvalitetne pomoci i nege nego mi sami - jer mi nismo svi ujeddno ni doktori sociolozi psiholozi gerontolozi
to  jesu prednosti doma
2 = sa druge strane nepruzaju onu jedinu stvar koja je tim licimaa u njiihovim poznim godinama jedina i najneophodnija vise nego sto je ikada bila - ljubav svoje dece  a  i takav nacin postavljanja prema roditeljima vise vidim kao jednu opciju skidanja tereta sa vrata sebi  vise nego kao brigu da ce osposobljeni ljudi za taj posao brinuti bolje o njima

dako da zakljucim - vise sam pristalica leksine teorije = oni to zasluzuju zbog svega sto zu za nas dali = a to je prvenstveno  -- svoj zivot

!!!









1
poruka na forumu
0 0



post # 24 | 16.05.2013 , 10:56 AM

Moja baka se nalazi u Suncanom Domu. To je starački dom u Zemunu i iz ličnog iskustva mogu reći da sam prezadovoljna činjenicom da postoje ustanove ovog tipa. Obzirom da svi radimo, a da je ona polupokretna i ne može, usled moždanog udara, da se brine sama o sebi, smatram da su domovi za stare vrlo humane ustanove. Na žalost, većina ljudi smatra da se time odriče starih, svoje porodice... Što smatram ograničenim načinom gledanja na ovakvu situaciju. Ne znači da ih se odričeš ukoliko ih pošalješ u ustanovu koja o njima brine bolje i više nego što ti to ikako možeš. Opet, ukoliko čovek ima dovoljno novca da plaća negovatelje 24/7 i to je ok. Ali mi za 350evra, tj. moja baka, dobija apsolutno sve što joj je potrebno i to u Beogradu, nedaleko od moje kuće!
Prvo, oni su u svom okruženju, imaju oko sebe vršnjake, 24/7 medicinsku  negu i pomoć. Znam da u domu jede na vreme, da je neguju, da ima 5 obroka, da ih posećuje lekar, da ih redovno kupaju, održavaju higijenu... Sve ono što ja koja radim po ceo dan ne bih mogla da joj pružim. Kao ni moji roditelji. 
Smatram da je starački dom jako lepo rešenje i da ljudi ne treba toga da se plaše.

Eto toliko!








2
poruka na forumu
1 0



post # 25 | 11.11.2015 , 9:50 PM

Mislim da ima svoje prednosti. Trebalo bi se doduse detaljno upoznati sa svim pozitivnim i negativnim stvarima, izvagati i doneti najispravniju odluku. domovi za stare sadrze dosta tekstova o informisanju koji mogu da pomognu ljudima u ovom teskom izboru.


Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Staracki domovi
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: