Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Sta zamerate sami sebi?
Sta zamerate sami sebi?






904
poruka na forumu
96 378



post # 21 | 22.12.2010 , 1:57 PM

Pa i ja psujem pa sta... Milion puta mi je lakse da opsujem nego da precutim i explodiram. Nije ok, da svaku rec koju izgovoris bude psovka, ali nije ni ok da se sve neke fine biggrin









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 22 | 29.12.2010 , 2:29 PM

Jaoo Sandrice... Rasplakala si me... ne mogu da dodjem sebi... Mnogo se pronalazim u tvojim postovima... Tvoja prica se mnogo poklapa sa mojom... Samo sto nije u pitanju baba nego najbolji drug... sad sad sad

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 23 | 29.12.2010 , 5:16 PM

Quote (sandra1000)
:'( Mene je mama ostavila i bila sam babin andjeo ceo zivot, naravno i tata je stalno bio uz mene i zato ima specijalan tretman s moje strane od bilo koga. Svega se odrekao zbog mene i brata, stalno je bio sa nama, tad kad se sve to izdesavalao bio je jako mlad, a mlad covek da se zarobi u kuci to nije humano. Baka mu je bila neverovatna podrska. Brat mu se ubio i baka ga je nasla mrtvog, od tad je dobila secer u krvi i sve je krenulo nizbrdo, razbolela se, vid joj je oslabio, bubrezi, posle je dobila i vodu u organizmu koja ju je u ugusila na mojim rukama. Trudila sam se maksimalno da joj svakidelic sebe dam. Kad se bila razbolela nisam isla u skolu, sedela sam pored nje na krevetu i pricala joj da ce da ozdravi i da cemo ode da odemo na Avalu i tamo sadimo bastu i cuvamo zivotinje. Tad mi je rekla " Dado kada budes prekosutra isla tamo, donesi mi onu moju teget haljinu, znas ona koja ti se svidja" Na sta sam joj ja odgovorila ma sta ce ti, pa kad si videla nekok u basti sa njom. Sutradan nije nista pricala, sedele smo i cutale, oko 16 h sam pozvala hitnu pomoc koja je stigla u 21 h, bolesno ali tako. Od hitne do mene nema ni 5 min. Dosla su neka dva kulova koja su mi se odma zgadila, tata nije dao da idem ja sa babom vec je poslao majku ( koja se posle 9 godina vratila ) da ona bude snjom. Tamo nasi "divni" doktori koji coveka sa polu otvorenom lobanjom u urgentom centru ostave da ceka red ( sve vam je jasno ) tako su i moju baku ostavili da se gusi, majka je pokusala sve i tamo oko 02:30 kada je dosla neka d*olja da kaze da mora da ode i da ce oni da se pobrinu za moju baku, moja baka je umrla kako se majka uhvatila za izlazna vrata u 02:35... To je za mene ubistvo.
UJutru su zvali, bilo je negde oko 07:45 zvonio je mobilni koji je ostao na zvucniku da se puni, moj brat i sestra su spavali u toj sobi,kada sam se javila neka zena mi je trazila roditelje, kad sam joj rekla da nisu tu, da su verovatno otisli do prodavnice, ona me je pitala koliko godina imam, tad, sve mi je bilo jasno, pola moje duse je otislo, nestalo, a druga polovina je ostala da boli i boli i uvek boli nije ni prestala. Secam se kada sam sela na krevet i pokusala Milanu ( bratu ) da kazem da je vise nema ne izgovaravsi ni rec, moja Milica je pocela da vristi i zove babu a imala je 4 godine, sve je znala ko velika.... Najteze mi je bilo kada sam morala tatu da zovem i da mu kazem, ali nisam mogla, bojala sam se da mu se nesto nedesi jer je vozio, kada je dosao kuci zagrlili smo se i plakali jako dugo. On nije imao nikog sem nje, ona nas je sve naucila, mene je naucila jos sa 8 godina da kuvam, svaki put kada je nesto kuvala sedela sam kraj nje i kroz salu mi objasnjavala koja se upijala u misli...

Na sahrani tj. prvo u kapeli stajala sam pored sanduka, tu je bila moja najbolja drugarica, brat, sestra, tata ( majka ) i moj decko koji mi je bol olaksao za 0,1 % a napolju ispred svi koju su je voleli... Najteze i najgore sto nemogu da podnesem je pop, kad pocne da peva pocne da me guta neko crnilo, tako da i kad je tako nesto na tv-u pa i parodija menjam kanal. Isli smo do groba u povorci koja je trajala ko cela vecnost, niko se ziv nije cuo sem mene koja sam jecala ko malo dete, oko mene su bili svi moji dragi ljudi, ali to ni danas nije to, nikad vise nisam imala potpuno poverenje u nekoga.

Postala sam nevidjeno neprijatna, pogotovo kad osetim da mi neku glumi nju, tad sam ko ziva soda i skacem u oci, ne fermam ni mog tatu koji je nevidjena legenda, dobrica koja ne postoji dvaput ista, Mnogo puta sam prenaglila, uvredila, cak i krenula da se fizicki obracunam.

Netrpim nikoga i svi cak i ukucani biraju reci i izbegavaju teme u kojima se ona pominje, njena slika mi stoji na dvd-u i svaki put sam zaplakala kad sam pogledala. Sve se mnogo promenilo, nisam vise srecna kao nekad, nisam zadovoljna kao nekad, niko, a ma bas niko nema tu cudnu hemiju koja me je ocaravala. Milion puta smo se potrpali u kola i otisli kod moje bake da spavamo, moje drustvo ju je obozavalo, baka koja je djuskala uz tehno koja je umela svakom pod kozu da se uvuce, koja nelegne dok svi nelegnu, koja je ustajala u zoru i dvorila nas.

Najveci problem je sad taj, sto sam kad god se posvadjamo tj. kad ze sategne situacija u kuci ja odem kod nje, a sad kad se to desi ja nemam gde da odem, tu sam i slusam sve to.

Postala sam preosetljiva na svaku sitnicu explodiram ili zaplacem, nikad u zivotu nisam bila takva, svugde me je bilo, pucala sam od zadovoljstva i bila srecna, milion puta na dan je okrenem i pitam " Ej, kako si, ja cula rece mi neka pticica da ti nedostajem pa eto zovem te da ti kazem da i ti meni nedostajes" Milion puta sam iz cista mira je spremila i otisla kod nje, kad me vidi na kapiji pocne da place i da me ljubi " Dusa moja dosla, nemoj da ides, ostani nekoliko dana, evo vidi kako je sve lepo, a tamo sam ti napravila nesto"... Secam se jednom kad sam dosla nenajavljena da je iznenadim iza kuce mi je bila napravljena velika ploca da mogu da se suncam i da se stavi bazen, ugadjala nam je sve, a ma bas sve.

Svoj osamnaesti nisam htela da slavim jer se bila razbolela.

Sve se to tako okrenulo naopacke. Zivim za tako malo mira i radosti da me svaka glupa situacia poremeti, danima nemogu da dodjem sebi, ujedam i povredjujem ljude oko sebe. Jer to nezadovoljstvo koje vlada samnom je veliko.

Znam da se nista nemoze promeniti, niti da ona moze da se vrati, ali ja sam uzasno vezana za nju, i dan danas mi je isto kao i dana kada je umrla, osecam taj nesnosan bol u grudima.

Trudim se da tatu postedim patnje i sekiracije jer je nevidjeno dobar covek, ne zelim da ga sekiram vec da mu napravim da uziva jer ni on vise nije mlad.

I ima jos mnogo stvari preko svega ovoga... bas sam bezveze skroz.


jadna ti...
ja sam izgubila svog ujka...
istoje tako bio dobar...
secam se njegovih reci kada mi je sestra se razbolela
ona je rekla da hoce da umre ( koliko joj je bilo lose )
a ujak je rekao JA BIH NAMERNO ZIVEO!
i nakon godinu dana on umire zbog neke male neizivljene budale :'( :'( :'(
sada mi suze idu...
ne mogu vise nista napisati... sad

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 24 | 03.01.2011 , 4:59 PM

Ja sam naucio da svako ima nekog koga vise nema,,,, U mojoj familiji je sreca ulazila na mala,a bol i tuga na velika vrata... Sav zivot mi je takav,,, Zameram sebi sto me to pogadja... Vuchice moja lepa,treba da znas da tu ljubav koju si dobijala od bake upamtis i prenosis svojim potomcima.. Treba da pamtimo svoje pretke i da budemo ponosni na njih ,ne da umiremo od bola sto nisu vise sa nama... Kada je umro Njegos,svi su u Crnu Goru kukali i jaukali,sem njegove majke koja je branila svima da kukaju i placu,recima-KUKA SE I PLACE ZA NELJUDIMA ,A NE ZA TAKVIMA KO STO JE BIO MOJ SIN... Upamti to,vuchice, budi ponosna na svoju baku i budi jaka kao ona i zali je s ponosom,a ne tako da te bol razdire... Jer ti zivis za sutra,za svoje potomstvo i moras biti jaka,kao i tvoja baka koja je zivela za Vas... A nju ces uvek nositi u srcu i tako ce ona biti uvek ziva... ..... Zameram sebi,lepi moji,sto na vreme nisam pravio decu,da mi budu dobri i pametni kao Vi sto ste.... biggrin ALAVJU SVE VAS ,KEVE MI biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 25 | 03.01.2011 , 5:01 PM

Quote (badule)
ALAVJU SVE VAS ,KEVE MI

so mac BRE! biggrin
takodje smile

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 26 | 03.01.2011 , 6:02 PM

THANKS..... smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









785
poruka na forumu
27 121



post # 27 | 04.01.2011 , 8:15 AM

Povecanu agresivnost u situacijama koje me mnogo iznerviraju... sad











416
poruka na forumu
30 155



post # 28 | 06.01.2011 , 0:39 AM

Quote (Crazy)
Povecanu agresivnost u situacijama koje me mnogo iznerviraju...

Samookontrola! smile
Sebi zameram to sto sam lenj.Mislim nisam bash "lenj" nego mi treba puno vremena dok krenem da radim,a posle ne znam da stanem tongue But,nista strasno smile

Beata vita perfecta sapientia efficitur.
petar@extracafe.rs










904
poruka na forumu
96 378



post # 29 | 08.01.2011 , 5:16 AM

Quote (badule)
Ja sam naucio da svako ima nekog koga vise nema,,,, U mojoj familiji je sreca ulazila na mala,a bol i tuga na velika vrata... Sav zivot mi je takav,,, Zameram sebi sto me to pogadja... Vuchice moja lepa,treba da znas da tu ljubav koju si dobijala od bake upamtis i prenosis svojim potomcima.. Treba da pamtimo svoje pretke i da budemo ponosni na njih ,ne da umiremo od bola sto nisu vise sa nama... Kada je umro Njegos,svi su u Crnu Goru kukali i jaukali,sem njegove majke koja je branila svima da kukaju i placu,recima-KUKA SE I PLACE ZA NELJUDIMA ,A NE ZA TAKVIMA KO STO JE BIO MOJ SIN... Upamti to,vuchice, budi ponosna na svoju baku i budi jaka kao ona i zali je s ponosom,a ne tako da te bol razdire... Jer ti zivis za sutra,za svoje potomstvo i moras biti jaka,kao i tvoja baka koja je zivela za Vas... A nju ces uvek nositi u srcu i tako ce ona biti uvek ziva... ..... Zameram sebi,lepi moji,sto na vreme nisam pravio decu,da mi budu dobri i pametni kao Vi sto ste.... biggrin ALAVJU SVE VAS ,KEVE MI biggrin


TI SI JEDNA DUSA DRAGA TOPA I MILA. PA MI TI DODJEMO KO DECA, SVI TE VOLIMO. JER SI NEVEROVATNO DOBAR COVEK.

MOJU PORODICU JE POTERAO NEKI DJAVO I JBG. STRIC MI SE UBIO 2001, A BAKA UMRLA 2007. JA SAM JECALA ORILO SE GROBLJE. JA MISLIM DA I DAN DANAS SE CUJU TI JECAJI KAD ODEM TAMO, ZNAM DA NEMOGU DA JE VRATIM. ALI, JEDVA CEKAM DA POSTANEM MAJKA, DA RODIM SEBI ANDJELE I DA UZIVAM U NJIMA. JEDEM SE KO MESEC I SEBE UNISTAVAM. SAD MORAM DA IDEM KOD LEKARA JER ME VEC DANIMA BOLI STOMAK, A LEKARA SE BOOOOOOOOOJIM KO DJAVO OD KRSTA. BOJIM SE DA MI NENADJU NESTO, STA CU ONDA DA RADIM. RODITELJI SU MI RAZVEDENI ALI ZIVE ZAJEDNO ZBOG SESTRE KOJA JE MALA, TATA TRPI MAJKU ZBOG NJE JER MOZE DA JE ODVEDE I MENE I BRATA UBIJE SKROZ. ZATO TATA CUTI I TRPI MNOGE STVARI IAKO JE ONA RODJENI LUDAK. SVE STO JE STARIJA SVE JE VECI KRETEN. NIKAD NISAM IMALA MAJKU, KAD GOD JE BIO SASTAV "MOJA MAMA" JA SAM PISALA "MOJA MAMA JE MOJA BAKA, JER JA MAMU NEMAM, A ONA ME CUVA, VOLI, POKLANJA SVU PANJU I DUSU DAJE ZA SVOJU DADU KAKO ME ONA ZOVE..." TATA MI JE DIVAN COVEK, ON JE NAS DRUG PRE SVEGA, O SVEMU PRICAMO, VODI NAS NA PECANJE I SVUDA GDE ON VOLI DA IDE SAMO DA BUDEMO SVI ZAJEDNO, MOJ TATA KUVA RUCAK, ZNA DA PERE, PEGLA, CISTI, KRECI, FARBA I SVE KUCNE POSLOVE JER JE ON NAMA I MAJSTOR. KAD SE RAZBOLIMO ON JE DOKTOR, MA SVE STO TREBA ON JE TU. A ONA, MAJKA, KADA NAS JE OSTAVILA KU*VALA SE PO ZEMUNU I SA NEKIM KULOVIMA DOLAZILA OBUCENA U MINIC I SKORO GOLA DA NAS VIDJA. JA NJOJ NIKAD NISAM REKLA MAMA, NISAM JE NI POLJUBILA NI ZAGRLILA I NEPADA MI NAPAMET, NEK GORIM U PAKLU ONA MI JE ZIVOT UNISTILA, GORE DA MI BUDE NEMOZE. HM, SETILA SAM SE JEDNOG MOG DRUGA KOJI JE BIO KOD MENE DA IGRAMO SONY, USLA JE U SOBU DA SE POZDRAVI ( A USLA JE DA VIDI KO JE DOSAO) PRUZILA RUKU I KAD JE DECKO REKAO DA SE ZOVE EMIR, POGLEDALA ME JE KAO OKORELI UBICA I PRED NJIM PITALA "STA CE TI OVAJ MUSLIMAN" TAD SAM JE UDARILA. I OPET BI DA SE TAKO NESTO PONOVI.
UVEK MI SE MESALA U PRIJATELJSTVA I U ZIVOT, SVE JU JE ZANIMALO I SVE JE ZANIMA I SADA. APSOLUTNO MI NISTA NE FALI, NISAM UBIJENA U POJAM, JEDNOSTAVNO ONA ME NEINTERESUJE. U OVU MOJU SADASNJU VEZU SE UMESALA, SVIDEO JOJ SE MOJ DECKO I NABACIVALA MU SE, KAD JOJ SE DEBELI NA*EBAO MILOSNE MAJKE POCEO JE RAT. GODINU DANA SAM ZIVELA PO NEVEROVATNIM PRITISKOM, TENZIJOM, NAPETOSCU. MOG DEBELOG VOLIM KAO BOGA I HVALA MU STO POSTOJI, JER JE NEVEROVATAN LEK ZA MOJU DUSU. MOJ DECKO JE DOZIVEO NEVEROVANE UVREDE, PONIZENJA, BLAMIRANJA PO ULICI, CAK SE I BAVILA TIME DA MI NAMESTA KOJE KAKVE MOMKE DA ME STARTUJU, ZOVU NA MOBILNI, STARTUJU PO ULICI, DEBELOM SALJU PORUKE KAKO SU SAMNOM, MA SVASTA. TOLIKO JE POKUSAVALA DA NAS RASTAVI DA JE ISLA PO VRACARAMA, NALAZILA SAM SVOJE SLIKE IZGORELE, MA UZAS JEDAN, NAVATALA SAM JE I DA MI NESTO SIPA U KAFU. CAK SAM I OTISLA OD KUCE DA NE NAPRAVIM NEKO ZLO JER, VERUJTE MI, ONE SCENE U FILMU KADA JE NEKO DROGIRAN PA MU SVE OZVANJA, DALEKO CUJE ZVUKOVE, MRACI MU SE PRED OCIMA TO SE MENI DESAVA, ZATO SAM OTISLA OD KUCE, JER BOJIM SE DA BI MOGLA DA NAPRAVIM NESTO STO CU GODINAMA DA ISPASTAM, KO ZNA GDE I KO ZNA SKIM. NIJE SVE TAKO PINK IMA MNOGO CRNIH STVARI, ALI NEDAM SE.

A I KAO STO TEMA PITA "STA ZAMERAMO SAMI SEBI" ZAMERAM STO NEMAM SNAGE DA SE BORIM, STO NISAM OPTIMISTA, STO JEDNOSTAVNO NEMAM ON/OFF PREKIDAC DA SE PALIM I KASIM KAD TREBA.












8879
poruka na forumu
844 4320



post # 30 | 08.01.2011 , 10:48 AM

kada citam ovo sto pisete, jednostavno..
ne mogu da verujem
meni se jos nije nesto lose desilo, a nadam se i da nece, samo...
koliko vi mozete nisto da padnete i nagovarate bolesno dete da pljune na nekoga???
a taj sto nagovara je faca...
ma zameram sebi sto zivim u glupoj drzavi!!!!!!!

Ko si ti?









785
poruka na forumu
27 121



post # 31 | 08.01.2011 , 11:24 AM

Quote (badule)
Potvrdjujem Crazy yamerke o agresivnosti i kod sebe....trebao bi da poradim malo na toj samokontroli.....

Ja sam slab sa zivcima...:/











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 32 | 08.01.2011 , 5:50 PM

Vuchice prepusti debelom da te pali i gasi... NIJE SVE TAKO CRNO.... da ne moze biti jos crnje.... Eto,vidis,Crazy je slab na zivce,al ima A4... Pa kad sedne u A4 i navata ribicone on istrese sav svoj negativni ekvivalent na njih.... biggrin a onda ne moze da se samokontrolise i eto zajebancije... biggrin ,u najgorim trenucima veruj u najbolje... CUVAJ ZELUDAC I POSTAVI SVOJ ZIVOT TAKO DA SI TI NAJBITNIJA PA ONDA SESTRA,BRAT,TATA.... KAD BUDES MAMA NECES IMATI SNAGE DA UZIVAS U MATERINSTVU>>>> samo ces se nervirati... VEZBAJ OPUSTAJ SE SMIRUJ SEBE biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









785
poruka na forumu
27 121



post # 33 | 09.01.2011 , 12:28 PM

Quote (badule)
Eto,vidis,Crazy je slab na zivce,al ima A4... Pa kad sedne u A4 i navata ribicone on istrese sav svoj negativni ekvivalent na njih

Bas tako...:)











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 34 | 09.01.2011 , 12:34 PM

zameram sebi...
zameram sebi sto sam otvorena za nova druzenja ( bili ti ljudi losi ili ne ) i to sto me svi iskoriste
zameram sebi sto uvek volim da pomognem, a neko to iskoristi
ma zameram sebi sto me retko ko razume moj svet...
i sto imam drugaciji stav od drugih
ali ne mogu se menjati!
TAKVA SAM KAKVA SAM!

Ko si ti?









1449
poruka na forumu
105 688



post # 35 | 09.01.2011 , 9:37 PM

Quote (DxD)
ali ne mogu se menjati!

i nemoj se menjati--aako se utopis u masu i jednoobraznost nikada neces biti individua za sebe--samo necija bolja ili losija kopija

a tako se u zivotu ne uspeva--bolje biti sam i jak nego sa drugima i bez identiteta

sebi sam vec zamerijo sve jos na pocetku posta--trenutno nemam jos sta novoga dodati wink wink wink


!!!









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 36 | 10.01.2011 , 8:36 PM

i ovo sebi zameram

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









785
poruka na forumu
27 121



post # 37 | 11.01.2011 , 0:07 AM

Quote (acou12369)
zameram sebi sve u zivotu....

E pa nemoj bas tako...:)
Zivi zivot. Jel znas kako ja kazem uvek
Rodjen sam kad su oni hteli
Umrecu kad ne zelim

ALI ZIVECU KAKO JA HOCU











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 38 | 11.01.2011 , 10:24 AM

Quote (Crazy)
Rodjen sam kad su oni hteli
Umrecu kad ne zelim
ALI ZIVECU KAKO JA HOCU

e tako! biggrin

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 39 | 11.01.2011 , 6:17 PM

Crazy CARU- Vredis svaku paru clap

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 40 | 11.01.2011 , 7:33 PM

Quote (badule)
Crazy CARU- Vredis svaku paru

ma naravno! biggrin

Ko si ti?



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Sta zamerate sami sebi?
Search: