Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Nasilje nad decom i njihovi poremecaji! (Sta znate o tome?)
Nasilje nad decom i njihovi poremecaji!






896
poruka na forumu
89 981



post # 1 | 07.09.2012 , 10:51 PM

Ovako......
Juce sam gledao dokumentarni film o maltretiranju nad decom,gde se najjasnije vide odnosi izmedju dece i roditelja...kao i nihovi poremecaji.
Posledice mogu biti blage ali i fatalne......blage u tom smislu da detetu padne samopouzdanje...bude odbaceno od drustva i okruzenja....slabo mentalno razvijanje.
Fatalne su da kada odraste i prosiri porodicu pa se isto tako ophodi prema svojoj deci....onda mrznja koja dovodi do kriminala i takodje u krajnosti do ubistva u porodici :o








86
poruka na forumu
11 73



post # 2 | 08.09.2012 , 4:23 PM

nasilje u porodici,i uopsteno and decom je katastrofalan !!!!!Pogotowo kada to nasilje trpe od roditelja...Nasilje u mojoj porodici nema narawnooo,ali kad bi bio prisutan nznm sta bi radila i kako bi se ponasala !!!!

Katicaaa









400
poruka na forumu
56 795



post # 3 | 08.09.2012 , 4:30 PM

evo ovako posto sam ja vaspitac, tj studiram, manifestuje se na 2 nacina najcesce to nasilje, il dete postane agresivno, sto je cesce kod muske dece, ili postane povuceno, letargicnog izgleda gde odbija druzenje i razgovor, sto je cesce kod zenske dece, kod agresivne dece, to cesto kasnije se razvije u depresiju ili alkoholizam itd, kod povucene cesto u anoreksiju ili bulimiju itd.


Poruku je menjao/la ure3808 - Subota, 08.09.2012, 4:30 PM

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 4 | 09.09.2012 , 1:08 AM

Ima slicna tema ;)
http://www.extracafe.rs/forum/86-6640-1

Ja bih takvim ljudima osekla ruke i jezik.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










896
poruka na forumu
89 981



post # 5 | 09.09.2012 , 1:14 AM

Leksi, Da ali nema o deci i o bolestima i poremecajima koje nasilje moze da prouzrokuje...... :) :) :) takodje......zasto prave decu kad ih posle svojim postupcima skrse i naprave ih na marijonete i psihopate angry2 :(








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 6 | 09.09.2012 , 1:21 AM

Max_Peric, zato sto su bolesni. I obicno takvi i imaju decu, i od vlastite dece prave debile,
koji prave vrednosti nemaju, jer nemaju ni njihovi roditelji.

Roditeljstvo je najtezi posao na svetu. Jer od deteta treba napraviti coveka.
Lako ga je nauciti da mrzi, lako ga je tuci i maltretirati, lako ga je seksualno zlostavljati,
ali ga je tesko odgojiti, napraviti od njega nesto.
Pretezno su takva deca izlozena nasilju, tucama, drogriranjima i opijanjima.

Malo je onih koji prezive na ulici ali uvek sa sobom nose posledice koje niti malo nisu lepe.

Ja imam prekrasnu porodicu, kojoj sam ja priredjivala takve stete, da se i dan danas pitam kako me se nisu odrekli?

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










896
poruka na forumu
89 981



post # 7 | 09.09.2012 , 1:31 AM

Leksi, Svi smo mi pravili nasima probleme...neko manje neko vece :) :) :) ali ako te iko na ovom svetu vise voli to je tvoja porodica...sta god oni pricali :D
Ponekad kazu neke teske reci ali za nase dobro..... yes








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 8 | 09.09.2012 , 1:56 AM

Max_Peric, to znam i sama. I nikad nece iza tebe ili mene neko stati 100% osim nase porodice.
Bar imam srecu da sam odrasla bez nasilja, osim onog nasilja sto sam sama sebi priredjivala ;)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










2963
poruka na forumu
797 10239



post # 9 | 09.09.2012 , 2:46 AM

Ima puno slucajeva, ne znanih i znanih... ali sve su to, na kraju veoma tuzne price, i o tome ne volim pricati... volim da zamisljam da zivim u savrsenom svetu u kome nema takvih bolesti...

:P









109
poruka na forumu
73 594



post # 10 | 14.09.2012 , 11:18 AM

Joj ,ja znam jedan slucaj. . . Dete jedne moje drugarice je bilo zrtva nasilja u porodici, od kada je mama pocela da vara tatu tata je stalno bio i maltretirao mamu, a nekad se okrene pa dete zakuca u drugi zid. ... To dete je bilo toliko mirno i povuceno da ni sa kim nije htelo da komunicira a kad su u nekom drustvu cak ni sa roditeljima. Kad sam jednom, nazalost, bila svedok, njihovog okrsaja, rekla sam drugarici : " Sanja, sve dok ti dete ovo svakodnevno prezivljava nece biti kako treba, nece se druziti niti komunicirati sa drugom decom a ni ljudima. A kad odraste ili ce on biti isti kao tata pa i da nema razlog ili ce biti pi*ka pa ce ceo zivot ziveti u nekom cosku, nekom svom svetu, gde nije tata takav i gde on ne gleda te stvari, a mozda i nikad ne postane druzeljubiv i komunikativan. A, ti , zeno, ili se smiri ili ostavi muza da bar sacuvas svoje dete od takvih stvari". Posle par meseci ona se razvodi uz ogromne probleme sa tim muzem, i na sudu dobija dete. Sad vec ima pola godine kako je razvedena i kad dodje kod nas sa sinom, on prica sa svima i sa svima hoce da se igra. Predivno dete. Kad dete raste sa normalnim ljudima i u normalnom okruzenju, postaje pravo dete a ne neka keramicka lutka koja samo posmatra i ne pomera se. Sad me drugarica stalno hvali kako je najbolji savet za svoje dete dobila od mene i kako vise nikad nece sebe dovesti u takvu situaciju. Sad sa tim tadasnjim "ljubavnikom" ceka bebu i imaju skladan zajednicki zivot, on je decaka prihvatio kao svog, a ona se sebi zaklela da nikad vise nece varati i od muza napraviti bolesnim nasilnikom.

Jezim se od ovakvih situacija, ali su , danas, veoma ceste, i sa nekim se ne mozemo ni izboriti . . .








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 11 | 15.09.2012 , 1:09 PM

Znam mnogo djece koja su trpila i koja trpe nekakvo nasilje u porodici,a i van nje.

Većina njih je dosta argesivna,a imam jednog prijatelja koji je pogubljen. Idemo zajedno u razred i otac ga uvijek forsira za nešto. Izolovan je u porodici i njemu uvijek ide ono najgore. Odjeću kupuje u radnjama sa polovnom robom,iako mu je porodica dosta imućna. Jedno vrijeme mu je otac uskraćivao hranu,jer je potrošio nekakav novac na igrice. Isto tako je jednom došao u školu sa velikom čvorugom na glavi i rekao je da ga je otac uradio s nečim što se koristi za konje. On je dosta pogubljen i žao mi ga je..

Isto tako sam imala prijatelja koji se plaši svog oca koji ga i dan danas udari,iako je ovaj formirana osoba koja ima svoj život. Upisao je faks koji mu je otac nametnuo,a ako bi slučajno iznio svoje mišljenje od oca bi dobio dobar šamar.
Sve to na njega je uticalo i previše. Sadista je. Koliko sam saznala uživa u tuđoj boli. Nekoliko puta sam mogla i iskusiti na svojoj koži koliko uživa u tome. Moje mišljenje je da je njegov otac "kriv" za to. Ali opet,ne znam.

Mene moji roditelji nikad nisu zlostavljali. Nikada nisam imala problema s tim.Kada budem imala svoju djecu znam da nikada ne bih išla na taj nivo da zlostavljam svoje dijete. Takvi roditelji jednostavno nisu stabilni i svoje nedostatke pokušavaju da nadokađuju na takav način. To je moje mišljenje..
Isto tako kao jedan roditelj pokušaću i nastojaću da svoje dijete na bilo koji način zaštitim od bilo kakave vrsta nasilja. A ako moje dijete bude zlostavljač,neću popuštati. On je moje dijete,ali svako treba da shvati šta je to dobro,a šta ne.

Dobar odgoj može spriječiti nekoga da bude zlostavljač ili da bude zlostavljan ! :)






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 12 | 02.03.2013 , 6:56 PM

Nazalost jos uvijek su zaostali korjeni komunistickog vaspitanja kod nas koje prvenstveno odlikuje šutnja!

To je nezahvalno, surovo i sebično!

Bog ti je dao jedan život da ga oblikuješ, a ti to radiš na totalno pogrešan način... 

Uhhhhhhhhhhhhhh

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 13 | 02.03.2013 , 9:35 PM

Idiotska poslovica kaže : Batina je iz raja izašla .
Kakav li je mozak uspeo ovo da smisli ?
Za pola veka svog života ,mogu reći da sam ovu poslovicu čuo u gotovo svakoj porodici gde je dete bilo hiperaktivno .
Agresija je ono što se dobija kao nusproizvod agresije nad decom ,otuđenost i povlačenje u sebe .
Ono što ulažete u dete -to ćete i dobiti . Ljubav rađa ljubav . Batine donose batine .

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Nasilje nad decom i njihovi poremecaji! (Sta znate o tome?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: