Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Prijateljstvo » Dok mi trebaš, dobar si, poslije.... ("prijatelji" iz interesa)
Dok mi trebaš, dobar si, poslije....




Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 1 | 22.03.2013 , 10:37 PM

Druzite se sa nekim ko nije ni priblizno proziveo kao vi a ni uspio,ali se trudite da ga podignete na noge sa 
pohvalama i poverenjem,da mu date do znanja uspece i dobar je. 
E onda nakon izvrsnog vremena ta osoba uspije nesto i promeni se a vi i dalje isti. 
Da li smatrate da je ispravno hvaliti i uzdizati jer pojedinci se previse podignu 


"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 2 | 22.03.2013 , 11:40 PM

Mislim da sve sto radimo radimo za sebe ne da da bi nam se vratilo istom merom NE nego da ispunimo sebe.

Istina je ponekad sam znala reci pa zar sam ja tu osobu hvalila pomagala motivirila a ona danas nezna da pozdravi.JESAM

I opet sam ponosna na sebe iz razloga ja nju u oci gledam a ona mene ne
Moja mama zna reci kad seljanka iz opanaka udje u stikle :D onda misli da leti

Ima nas svakakvih jedni smo da motiviramo a drugi da omalozavamo
Kako god ne osecam nista osim mi zao te osobe i njenog ponasanja sta joj vredi uspeh u bilo cemu kad ce seljak ostati seljak al ne onaj sa sela nego onaj u glavi.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 3 | 23.03.2013 , 10:50 PM

Ja neću nekoga uzdizati,ako mi ta osoba nija draga i ako to nije istina. Ranije sam to radila prečesto i nisam se sama sebi sviđala. Prestala sam to raditi.Postala sam previše iskrena i nekako mi je tako draže.
Idu mi na živce osobe koje same ne pomogu postići ono što žele i koriste nekoga da im bude privremena pomoć.
Zajebi,ja nisam od tog posla !






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 4 | 26.03.2013 , 12:09 PM

Ne hvalim nikog, ne uzdizem.. ne volim da mi laskaju, niti da ja laskam jer prva ja smatram laskanje donekle neiskrenim pristupom..

Ali da, desilo mi se da se osobe druze sa mnom dok vide neku korist, poslije predju kao paraziti na drugu biljku koju ce da crpe..
Da li je to do zivotnih puteva i spoljnih uticaja ili do tih osoba, ne znam i ne zanima me!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









375
poruka na forumu
43 188



post # 5 | 26.03.2013 , 12:30 PM

Ja sam od onih osoba koja ce uvek da pruzi podrsku bilo moralnu ili neku drugu vrstu,zabijam sebi noz u stomak da bi drugome bilo bolje,medjutim shvatila sam da od toga nemam korist vec sama sebi cinim zlo a toga naravno niko nije vredan da se razumemo. Mogu da dam savet i kazem ono sto mislim ali da sebi skacem u stomak da bi drugome bilo bolje vise ne... jer, bas te osobe koje su navikle da ih drugi dizu nisu sposobne ni same sebe da paze a kamoli na druge. Tako da sam ja okrenula list drugi me visse ne zanimaju neka svako vodi brigu o sebi a ja cu o meni.

Dve stvari u zivotu me uvek ostave bez reci INTELIGENCIJA kod zivotinja i GLUPOST kod ljudi.










40
poruka na forumu
0 20



post # 6 | 07.05.2013 , 10:01 PM

Danasnji prijatelji zovu samo kad im nesto treba a kad nama nesto treba prave se blesavi,zovu samo kad nemaju sa kim da izadju ,do neke granice mogu  da trpim i onda ih saljem u 3 lepe ...zato samo treba vjerovati svojim najbliznjim porodici a prijatelja na zalost nema ... :(








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 7 | 08.05.2013 , 9:32 AM

Pomoći nekome je tzv sevap ,činiš merak i onima kojima pomažeš (bez obzira da li je u pitanju podrška ili bilo koja druga vrsta pomoći ) i sebi i svojoj duši .
Osećaš se rasterećeno i slobodno .
To što neko koga si pohvalio ,pomogao ,vrednovao više nego što on zaista vredi ,sutra digne nos i okrene glavu - to je slika njegove realnosti i bruke a ne tvoje .
Mnogima sam u životu i kroz život bio oslonac .
Retki su se revanširali .
Ne zameram nikome . Ne želim im ništa loše .
ipak ,meni su mnogi ,pogotovo oni koje lično nisam ni upoznao ,izašli u susret kada mi je muka bila za vratom .
Pomogli mi i moralno i materijalno . I hvala im zbog toga . I nikada im zaboraviti neću . Nikada . A mnogi od tih koji su mi pomogli su upravo sa ovoga foruma . Divni ljudi velikog srca .
A to mi je dalo podstreka da nastavim dalje i da se borim . I da pomažem svima koliko mogu i koliko umem . Da dajem savete ,zasada to samo mogu . A jednoga dana ,bez obzira kako će se ko ophoditi nakon toga prema meni ,pomoći ću i materijalno .
Ima nekoliko mudrih reči koje sam pokupio u životu ,možda vam pomognu da razumete .
Jedna od njih je ono što su me roditelji i praroditelji učili od malih nogu : Pomozi stotini ! Kada se naćeš u krizi neka ti samo jedan pomogne i bićeš spašen .
Dakle :
Da ,imao sam mnogo negativnih iskustava ,koja su nabrojana u početnom postu .
Da, ukus je u ustima gorak ,kada shvatiš da onaj kome si pomagao nije pravi čovek nego ćorak .
Ali ne marim ,činio sam to i iz svoje ljubavi prema ljudskom rodu i onda kada sam svestan bio da ću biti ismejan ili prevaren .
Bilo bi mi žao kada bi neko pomislio da je uzalud pružio meni podršku . To bi mi teško palo .
A ono što sam ja pružio ,pružio sam od srca ,bezuvetno i nikada se nisam i neću se ni ubuduće pokajati .
Mogao bih danima pisati o ovoj temi ,ali...
Najvažnije mi je da oni koji su meni pomogli i pružili podršku znaju da ih volim ,poštujem i cenim . I da ću se nekako odužiti . Ako ne njima direktno ,ono bar nekim drugim ljudima kojima je podrška potrebna .
Sorry Mallena ako sam u pogrešnom pravcu proširio temu . :)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









979
poruka na forumu
107 551



post # 8 | 08.05.2013 , 8:07 PM

Bilo je toga u više navrata. Ali mladost ludost. Ima pojedinih osoba koje uopce ne poznajem zbog licemjerstva i toga (dok mi trebaš dobar si) a bili su mi kao rođena braća bar sam ih ja smatrao tako.






Forum » Međuljudski odnosi » Prijateljstvo » Dok mi trebaš, dobar si, poslije.... ("prijatelji" iz interesa)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: