Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Prijateljstvo » Prijateljstvo i ljubomora (moja kratka prica..indident na maturskoj ekskurziji)
Prijateljstvo i ljubomora






85
poruka na forumu
7 30



post # 1 | 11.10.2013 , 11:40 PM

Evo i ja bih da ispricam jednu pricu, koja me je zadesila na ekskurziji. Zelim neki savet od vas. Isli smo na matursku ekskurziju u Italiju, sve je bilo super ja sam putovala sa drugaricom tih 6 dana i sedmi dan odn. osmi ja sam izasla sa drugim drugaricama da pijem. Ja sam svakako bila drugacija od nje. Ona nije volela avanture a ja jesam, ja sam zelela da se malo napijem i da se opustim. Da uzivam u drustvu, a ona je vise volela da sedi kao neka baba u sobi. I sve je bilo super, izasli nas 5oro da malo pije vino zajednicki Merlot, kostalo 25 evra. Kad sam se vratala ja zateknem zakljucana vrata od sobe (zatvorena) a sa spoljne strane ne moze da se otvore bez kljuca. I ja krenula da kucam, pa kucam, ono ona unutra  spava (mislila sam da se pravila da spava), jer ko bi mogao da spava od ovolike buke u hodniku. Ja  bih ljudi lepo mogla da otspavam u hodniku, da mi drugarica nije rekla da sidjem dole na recepciju i da uzmem rezervni kljuc i da recepcionar otvori vrata. Otvorio on, i posto je tu bilo vecinu devojcica koje je nisu jako volele pocele su da joj prete, sto je i meni odgovaralo. Inace ta koja se pravila da spava i nije htela da me pusti u sobu zove se Katarina. Ide na takmicenje iz istorije i prosecan je odlikas (4,50). Koliko je samo mene to uvredilo da me ne pusti u sobu. Jako sam povredjena. Osecam se kao povredjena lavica koja zeli osvetu. Nisam mogla nikakvu konverzaciju da zapocnem sa njom jer sam bila jako besna. I tada i sada mrzim i nju i sebe, sto sam joj dala srce na zajam, posto sam je poznavala 3 godine u gimnaziji, i mislila sam da joj nesto znacim, ali izgleda nisam niko i nista za nju. To nije pokazivala pre ekskurzije. Tako da mi je taj zadnji dan ekskurzije ispao najgori dan u zivotu, ne samo zbog nje, nego i zbog ledenog hotela, koji je poput neke stenare, ledare. Molim savet. Pozz. Sanja iz 13e beogradske gimnazije, 4 razred, drustveni smer.    

Mislim da je ona to u nekom afektu ljubomore uradila. Da je bila besna zbog toga sto nisam bila sa njom nego sa njima. A ja sam iskreno zelela promenu.  

Prekopirala sam sa drugog sajta, posto mi nisu odgovorili pa me zanima vas savet. Izvinjavam se administratorima ako sam im otvorila ''nepotrebnu, dodatnu'' temu, ali mislim da je to ipak meni potrebno, da saznam necije misljenje o ovome. Pozz. Ljudi javite se i dajte mi svoje misljenje, na ovaj moj mali ali ipak tezak problem. Pozz.  ;)

sanjchy905









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 2 | 12.10.2013 , 0:05 AM

Pročitala sam.. Nešto mi nije jasno. Da li sam ja tako neovisna ili je svijet stvarno lud ? 

Zašto bi te povrijedilo to što je htjela spavati i zaključala je sobu ? 
Ja sam na svojoj ekskurziji otišla na spavanje zbog prehlade. Zaključala sam vrata i zaspala od umora. Cijeli hotel me tražio i mislili su da sam otišla negdje s nekim,da su me oteli,silovali šta već.. A ja sam samo zaspala. Na mene su trebali biti ljuti,jer sam napravila takvu zbrku,da je cijeli hotel bio na nogama i u potrazi za jednom djevojčicom. 
Na istoj toj ekskurziji,prijatelj je zaključao sobu i stavio ključ ispod jastuka,jer je htio spavati. Ko je ulazio,ulazio je. Ko je izlazio,izlazio je. 
Nema tu nikakve ljubomore. Da joj se pilo,pila bi. Da joj se spavalo,spavala bi. 
A da je možda bila malo ljuta,jer si otišla,jeste.. Ali zašto bi te vrijeđalo ? 
To napadanje.. Dajte. 4. razred gimnazije. 

Ne razumijem se ja u to. Sa tim sam završila,kada je završena osnovna škola.
Imam dva prijatelja,dvije prijateljica s kojima se aktivno družim,a ostalo je sve na nekoj distanci. 
Ljubomora,zavidnost,šta već je pomalo jadno..








85
poruka na forumu
7 30



post # 3 | 12.10.2013 , 0:10 AM

Ali me je opet na neki nacin to povredilo. A ovo sto si rekla da pije pila bi, ona ne pije ni kafu, a kamoli alkohol. Sigurno i jeste bila ljuta sto sam je ispalila, ali nije smela to da mi uradi.
A zasto me je vredjalo, jer bih mozda spavala ispred vrata ili kod nekog drugog. Mnogo smo lupali i mrtav bi cuo. Ali skroz mi je ispala odvartna. Znam da ti to ne razumes, sta cu, mozda i mene to vise nece kasnije pogadjati, ali sad me je pogodilo, pa to ti je.

sanjchy905







. . .
883
poruka na forumu
407 REP OFF



post # 4 | 12.10.2013 , 9:19 AM

Trebala si da je tuzis kod direktora. :)

. . .







Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 5 | 12.10.2013 , 10:05 AM

sanjchy905, Sama kazes da je ta devojcica drugacija od tebe,znaci mirna je,povucena,i vjerovatno ne voli masovna drustvo i sve to ostalo,ima npr eto 1 tebe,koju bi cuvala kao oci u glavu,al posto si ti htjela nju da ostavis zarad zabave,ona je vjerovatno osjetila tu ljubomoru,kivnju i to je to.... Jednostavno razmisli da li je prihvatas takvu kakvu jeste,ono sto ona predstavlja,mada iskreno mislim da od tog drugarstva nema nista,zbog totalnog razlicitog mentalnog sklopa ;) (nema veze sa inteligencijom)

Sad sto ona ne pije kafu,alkohol,pa tim vise se treba pohvaliti ;) Ne pijes ni ti nesto sto ti ne prija i sto ne volis :)

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









792
poruka na forumu
53 326



post # 6 | 12.10.2013 , 10:56 AM

100% je to bilo namerno jer si otisla











3
poruka na forumu
0 0



post # 7 | 15.10.2013 , 10:58 AM

Znam, da sam na neki nacin kriva, ali ona je meni sama rekla da ne voli to drustvo i da ne bi bila sa njima ni pod razno, a ja sam htela da idem, nisam bas zelela nju da pitam, kao da mi je majka ili muz. Bas bzvz sto je tako ispalo. Evo dan danas me gleda kad pricam sa drugaricama, jer znam da je ljubomorna i posesivna i da me na neki nacin zeli samo za sebe, a mene to iskreno da vam kazem gusi. Ja zelim da budem i sa drugima, ne samo sa njom. Evo isto nece da mi se izvini tvrdoglava je, nece da prica sa mnom, ali necu ni ja. U neku ruku obe smo tvrdoglave, obe drzimo do sebe, necemo da se ponizavamo jedna drugoj. Ja nisam rekla da je nekoriscenje alkohola losa stvar, naprotiv, to je dobra stvar, ali kad ona zivi skoro zivot poput ''monahinje'', a ja volim avanture, volim izlaske, ne zelim da postanem baba koja gleda samo turske serije i koja nema drugih zanimacija u zivotu sem serija, i sem tog takmicenja iz istorije, onda ne znam.. Sta vi mislite o tome?

sanjchy905



Forum » Međuljudski odnosi » Prijateljstvo » Prijateljstvo i ljubomora (moja kratka prica..indident na maturskoj ekskurziji)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: