Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Prijateljstvo » Tihe i mirne osobe i njihov drustveni zivot
Tihe i mirne osobe i njihov drustveni zivot






4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 1 | 15.09.2012 , 0:58 AM

Da li volite da se druzite s takvim osobama, ili ih izbegavate?
Da li verujete u recenicu: Ispod Mire sto djavola vire ?
Sta mislite koji je razlog njihove nekomunikativnosti?

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










76
poruka na forumu
10 115



post # 2 | 15.09.2012 , 1:25 AM

Pa jedino iskrena osoba moze biti pravi prijatelj samnom,u suprotnom mozemo biti samo u ok odnosima ali to nije pravo prijateljstvo.








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 3 | 15.09.2012 , 1:26 AM

Quote (Leksi)
Da li volite da se druzite s takvim osobama, ili ih izbegavate?

Naravno da volim da se druzim sa takvim osobama... uostalom, jedan od najboljih prijatelja mi je upravo povucen i miran decko...
Quote (Leksi)
Da li verujete u recenicu: Ispod Mire sto djavola vire ?

ohhh yeah... to je uvek bilo i bice upravo tako...
povuceni jesu, mirni, ali kad im dodje zuta minuta, totalno druge osobe...
znam iz iskustva... :D
Quote (Leksi)
Sta mislite koji je razlog njihove nekomunikativnosti?

Neke osobe su jednostavno takve od detinjstva... Neke su pak dozivele velike neprijatnosti u zivotu, pa su se povukle u sebe, jer neznaju kako drugacije da se `odbrane` od, ne daj Boze, slicnih situacija itd...

Evo, ja sam jedna povucena osoba... ipak ne :p

:P







LUD?
167
poruka na forumu
17 130



post # 4 | 15.09.2012 , 1:38 AM

Quote (Leksi)
Da li volite da se druzite s takvim osobama, ili ih izbegavate?
Da li verujete u recenicu: Ispod Mire sto djavola vire ?
Sta mislite koji je razlog njihove nekomunikativnosti?

Nemam oca 8 godina...
od tad cutim i miran sam
al ako me diraju necu te gledati ujedam...
zavisi de i skim ne cutim sa devojkom i naj ortacima...
ispod mire? moguce....
imam druga u razredu isto cuti i miran je,prica samo samnom...
ima roditelje .... nema probleme nije siromaan...a razlog njegovog cutanja
ja milim da je zato sto je jedini slovak u razredu,a ja sam polu slovak pa....
ma da nedelim ljude po naciji,mozda ne razume bas najbolje svaku rec pa mu nije svejedno...
a i ovi nasi...nemogu da ne opsuju nesto i sl...
mozda izbegava probleme?
neverujem da mu nesto fali...
trenira fudbal dobar je sportista....
nekad cutanje znaci vise od bilo kojih reci...
mislim da takve osobe netreba izbegavati...
jednostavno ih treba razumeti....
nismo svi isti! i nikad necemo ni biti... ;) cao











138
poruka na forumu
114 392



post # 5 | 15.09.2012 , 1:52 AM

Zašto ljude deliti na društvene i asocijalne?
Svi su ljudi isti, samo je pitanje da li neko i kako ume da priđe osobi!

Svi mi imamo crnu minutu i period u životu kada se povučemo u sebe, i isto tako period kada smo aktivni i živahni.
Savršen primer za to su leto i zima.
Zar vam nije poznato to da su preko leta svi pozitivni, a preko zime se povuku i vode monoton život dok ne dođe bolje vreme..

Da se ne bih mnogo udaljavala od teme:

Quote (Leksi)
Da li volite da se druzite s takvim osobama, ili ih izbegavate?
Da li verujete u recenicu: Ispod Mire sto djavola vire ?
Sta mislite koji je razlog njihove nekomunikativnosti?


Ne biram prijatelje po tome da li su socijalni ili asocijalni, već po tome da li mi odgovaraju ili ne.
Ne verujem u pomenutu rečenicu, jer posle niza godina,situacija i različitih ljudskih lica sam uvidela da to nema nikakve veze. Povučene osobe mogu biti dobre ili loše, kao i društvene. Ne postoji granica između, koja tačno deli.
Uzrok nekomunikativnosti i samog asocijalnog ponašanja je odgovor na proživljeno.

Neuspeh nije opcija!










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 6 | 15.09.2012 , 12:21 PM

U mom društvu slabo ima osoba koje su baš mnogo mirne i tihe. Postoji nekoliko njih koji su mirne prirode i koji su dosta stidljivi i povučeni kada smo s društvom koje dobro i ne poznajemo. Ja sam dosta komunikativna tako da mi s njima nije teško uspostaviti nekakvu komunikaciju. Volim mirne i tihe osobe,ali ne volim osobe koje mule i nikada,ali baš nikada ne iznose svoje mišljenje. Sa takvim osoba je dosta teško osnovati bilo kakav odnos. Nikada ne znaš na čemu si.

Hiljadu pita sam čula tu rečenicu,ali nikada nisam ispitala njenu tačnost. Iskreno,nikada me nije baš zanimala,a i nisam baš imala velikih prilika. :)

Ovdje ljudi dosta govore o osobama kojima se nešto desilo ili su prošle kroz nekakav period pa su postali tihi,mirni i povučeni. Ja mislim da to nije jedini razlog.
Ponekada su ljudi takvi rođeni.
Imam prijateljicu s kojom sa išla u osnovnu školu. Za 8 godina školovanja od nje sam čula samo par rečenica i to kada bih je ja nešto upitala. Nikada se nije borila za sebe i šutila je i kada treba i kada ne treba. U društvu gdje nikoga ne poznaje,stidila bi se i samo šutila. Jednom sam tražila od njega da vrisne,a njen vrisak je izgledao kao kada ja pričam.
Upoznala sam joj i oca i brata koji su identični kao i ona. Jednostavno su tihe i mirne osobe koje vode svoj život sami sa sobom. :)








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 7 | 15.09.2012 , 2:16 PM

Quote (Leksi)
Da li volite da se druzite s takvim osobama, ili ih izbegavate?


U principu volim da se druzim sa svim ljudima. Ipak,iskustvo iz zivota mi govori da takve ljude ne poznajemo ,zbog njihovog ponasanja,sasvim dovoljno pa se mozete naci u neprijatnoj situaciji.

Quote (Leksi)
Da li verujete u recenicu: Ispod Mire sto djavola vire ?


Uverio se jesam,mada to nije sto posto tacno. I sam sam relativno miran i nisam nikad pravio neku frku i buku. Ali me je zivot vodio kroz mnoge situacije koje su mi rekle da ima i djavola u mojim mislima.

Quote (Leksi)
Sta mislite koji je razlog njihove nekomunikativnosti?


Naravno ima vise razloga. Neko je povredjen,neko je jednostavno asocijalan,neko cak nije sa psihicke strane ok,neko je rodjen takav. U svakom slucaju,ako imate nekog u okolini koji je takav,potrebno ga je veoma pazljivo uvoditi u drustvo,u svet oko njega. Socijalizovati ga i pruziti mu mogucnost razmene misljenja sa ljudima koji su korektni i fer. I to,ne po svaku cenu ,niti silom,vec postepeno i umereno. Naravno ako imate takve tendencije.

Iskustvo mi takodje govori da ovu temu Leksi nije postavila bezveze i da ocekujemo i od nje uskoro misljenje vezano za ovo pitanje. :)
cao

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 8 | 15.09.2012 , 5:54 PM

Quote (Leksi)
Da li volite da se druzite s takvim osobama, ili ih izbegavate?
Da li verujete u recenicu: Ispod Mire sto djavola vire ?
Sta mislite koji je razlog njihove nekomunikativnosti?


men svejedno,znam dosta takvih osoba...kad su samnom i ne budu bas tako mirni i tihi :D budim onog "shejtana" u svima :D djavo

pa bas i ne....neko pije zbog zene,neko zbog migrene...kako kazu neko cuti zato sto ima probleme,tuzan je,sta ja znam...a neko mozda nesto i smislja...uglavnom ko pjeva zlo ne misli ;)
ja kad nest smisljam,pravim plan cutim i ne pomjeram se...moze haubica kraj mene da tuce i am stone :D

razlog nekomunikativnosti
Quote
....neko pije zbog zene,neko zbog migrene...kako kazu neko cuti zato sto ima probleme,tuzan je,sta ja znam...a neko mozda nesto i smislja...uglavnom ko pjeva zlo ne misli ;)



Be my love?









896
poruka na forumu
89 981



post # 9 | 15.09.2012 , 6:17 PM

Ima takvih retko koja osoba je dobra.......jednom je ta tiha i povucena devojka legla u krever sa drgaricinim deckom.... :D :D :D :D a ova joj posle koske polomila ;) ;) :D :D :D
Kao sto glasi narodna izreka....dok sa nekim ne pojedes dzak soli...neces ga upoznati :D








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 10 | 15.09.2012 , 10:41 PM

Nemam takvih ljudi u okruzenju, ne zato sto ne bih volela, nego zato sto nikad takvim osobama ne znas sta misle, moras rec izvlaciti iz njih, a to ume da smori coveka.

Sto se recenice tice, uverila sam se jednom da je tako, kada se cerka od mamine drugarice, koja je inace bila
cedno, povuceno i mirno dete udala, a gde bi njena cerka otisla u disko, koje je njena majka zvala cistiliste.
Znaci, takve koje miruju obicno su najaktivnije.
A ja sam bila najgora osoba jer sam izlazila, duvala, pila, to je bio smrtni greh.
E neka je tako prosla. A udala se da je ostala u drugom stanju a ko je otac to jos ne znaju.

Razlog neki sto su takvi postoje raznoraznih. Nemam sad volje da razmisljam o njima.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










400
poruka na forumu
56 795



post # 11 | 15.09.2012 , 11:28 PM

posto ja nisam bas tih i povucen, izgleda da takve osobe mene izbegavaju :p

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









486
poruka na forumu
673 4564



post # 12 | 16.09.2012 , 9:06 AM

Pa takve osobe pronađu zajednicku rijec sa nekim...e sada zbog cega su tako mirne...da li su tako odgajane ili ih je zivot takvima nacinio pa misle da je bolje da sute :( :(
Mislim da u savremenom vremenu nije dobro biti takva osoba...ne smatram da je to lose vec samo da postoji sansa da ih drugi iskoriste na neki nacin :(
Inace takvim osobama ta smirenost predstavlja oklop da se zastite od mogucih opasnosti...a kako im je zaista...to samo oni znaju...
Quote (Leksi)
Da li verujete u recenicu: Ispod Mire sto djavola vire ?

Pa i ne vjerujem bas u to nono svako pokaze pravo lice prije ili kasnije

♥♥♥♥"Ne postoje ljepše riječi, a ni zvuk, od njegovog "Volim te"! ♥♥♥♥










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 13 | 31.10.2013 , 3:37 PM

Quote Leksi ()
Da li volite da se druzite s takvim osobama, ili ih izbegavate?

Sve zavisi od te osobe ali nemam nista protiv da se druzim sa takvim osobama i sve dok nemam pravi razlog da izbegavam tu osobu ne bih to radio.

Quote Leksi ()
Da li verujete u recenicu: Ispod Mire sto djavola vire ?

Delimicno verujem ali opet,sve zavisi ;)

Quote Leksi ()
Sta mislite koji je razlog njihove nekomunikativnosti?

E ovako: I sam sam nekada povucen,ume to nekada da bude cesto a nekada i retko,sad cu da objasnim zasto ja tako dejstvujem.

U danasnje vreme ima mnogo mnogo osoba cije mi ponasanje i sam karakter ne odgovara i cim primetim to,nekako me to odbija i ja se udaljavam od takvih pojedinaca.Znaci razlog je njihovo ponasanje,plitko razmisljanje,prekomerno glupiranje itd...Ja sam decko koji voli da se sali,glupira itd ali imam granice dok ih mnogi nemaju.Previse sam dobar i takve osobe me privlace,dok se odbijam od onih losih,naravno,pricam ja i druzim se sa nekim takvim osobama ali se trudim da to svedem na minimum jer sam drugaciji i ne zelim da na mene takve osobe imaju negativan uticaj i nemamo mnogo zajednickih tema,misljenja su nam razlicita kao nebo i zemlja,o cemu da pricas sa osobom koja je jednostavno previse iskvarena?Takva je vecina ljudi koji me okruzuju.Od narkomana pa do krimosa,od umisljene devojke do drolje itd...ima i zamene uloga.Ja nisam rodjen  takav,nisam odrastao u takvom okruzenju,jednostavno ja osecam da ne pripadam sa njima a svuda su oko mene.

P.S.Umem ja itekako da budem komunikativan ako si ti normalna osoba,toliko da nekada ne zatvaram :D


Forum » Međuljudski odnosi » Prijateljstvo » Tihe i mirne osobe i njihov drustveni zivot
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: