Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Brak iz racuna (da-ne)
Brak iz racuna






4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 21 | 04.12.2011 , 6:56 PM

Slobodno mogu reci da se danas totalno nespremno ulazi u brak, a da ne pricam o tom braku iz racuna.
Ja sam se udala radi volje, i to vrlo mlada. Nismo imali nista. Mora da je to ljubav. Sad mi je jasno zasto sam.
Volim ga bolan (mislim muza)! Uvek polazim od sebe, nikad to ne bih uradila, ma da me zaprosi bilo koji Seik, nema sile te da me natera. Jer to nije brak.
Brak je uzajamno dejstvo dvoje mladih ljudi koji zajednickim snagama ostvaruju ciljeve, jer znamo timski rad je uvek bolji!

Brak iz racuna lako se proracuna i svede da tu je sve farsa i dolazi do rastave.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 22 | 07.01.2013 , 4:21 AM

Ipak treba pomisliti da sa tom osobom treba lijegati i ustajati 20, 30, 40 godina...

Koji "racun" moze to da podnese???

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 23 | 09.01.2013 , 10:58 AM

NE !

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










275
poruka na forumu
487 4191



post # 24 | 09.01.2013 , 12:19 PM

(Mallena♥)
Koji "racun" moze to da podnese???

veliki :)

Uvek postoji u zivotu neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji od tebe i tada nastaju sve nevolje ! ! !









577
poruka na forumu
548 3795



post # 25 | 09.01.2013 , 11:39 PM

Ko voli nek izvoli...ja sam se dugo pitala isto, shvatila sam da su djevojke same sebe ubjedile da to nije brak iz interesa vec iz ljubavi (prema komforu,novcu..) cega god... udala bih se za ambicioznog muskarca svakako, uz to lijepog i atraktivnog, koji ce da me obasipa paznjom i ljubavi ako je to moguce skoro svaki dan, tako da razmisljam ako je on uz mene i ako smo vrijedni sve mozemo da stvorimo,samo da je on tu..ali problem je sto ne znam da li bih isto razmisljala da sam odrasla u neimastini i da nemam da priustim sebi neke osnovne stvari ili da imam roditelje koje me uce od malih nogu-kad siromastvo (ili kako vec ide) pokuca na vrata, ljubav bjezi kroz prozor..zaista ne znam da li bih isto razmisljala kao sada...Isto tako za uspjesan brak ne treba pretjerana ljubav, ali mora postojati postovanje i tolerancija izmedju partnera, kao i nesebicno davanje i ulaganje u zajednicu...po meni je jako vazno imati rijesenu egzistenciju...ljubav moze doci i poslije, a isto tako moze i nestati ako je brak sklopljen iz ljubavi..
Ljubav prestane i nista drugo ne ostane-svjedok sam mnogih ovakvih primjera i niko nam ne moze garantovati da brak sklopljen iz interesa je u startu osudjen na propast, kao i da ce da uspije brak sklopljen iz ljubavi ...
Na ovim prostorima vecina ljudi je nezadovoljna svojim statusom, tako da vecina stavlja akcenat na finansijski i drustveni prestiz, dok putem medija nam ljepotice pricaju o pravim ljubavima i moralu, a slucajno su ,,kao ,,udate za milionere....nekada su idealni saputnici bili ljekari , danas su tu ulogu preuzeli ,,biznismeni,, politicari sa vilama i bazenima.
Negdje sam procitala da japanci i kinezi smatraju da je ljubav nevazna za brak...na zapadu se muskarci zene kako bi izbjegli porez...prosla su vremena kad se brak izjednacavao sa ljubavlju, naravno to ne znaci da danas nema brakova bez ljubavi, ali mislim da vise ima ljubavi mimo forme zvane brak....ja se ne bih nikad udala iskljucivo iz materijalnih razloga,i ovako zivim skroz ok pa mogu sebi da "priustim" muskarca koji ce imati kvalitete koji se ne mjere u evrima ili nekoj drugoj valuti.Mislim da je ljudsko dostojanstvo mnogo iznad novca,ljubav,ljubav i samo ljubav je jedino sto bi me navelo na udaju.Naravno,nek svako radi kako zeli,tako da ne osudjujem one koji drugacije razmisljaju,svako ima drugacije prioritete i ciljeve u zivotu..

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









195
poruka na forumu
25 852



post # 26 | 10.01.2013 , 3:19 AM

Pa,slazem se da takvi brakovi u startu propadaju.To se danas vrlo cesto desava.Ljudi u danasnje vreme ulaze u brakove uglavnom zbog interesa,a ne zbog ljubavi.
1. Ljubav,pa posle sve ostalo ide sa time!To je moje misljenje. :)











2332
poruka na forumu
1535 10625



post # 27 | 10.01.2013 , 8:58 AM

zavisi.... nekad onaj sto vuce korist se bas trudi da odrzi brak.. jer mu naravno to odgovara











267
poruka na forumu
180 789



post # 28 | 12.01.2013 , 3:57 PM

Ima takvih brakova...zbog onog ili ovog....ali sve je to vestacki...i pukne brzo... ;)






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 29 | 13.01.2013 , 2:19 AM

Ne! :) Ako nema ljubavi brak brzo propadne...

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









267
poruka na forumu
180 789



post # 30 | 14.01.2013 , 2:07 PM

Tacno....sve sto je iz racuna,kratko traje ;)








577
poruka na forumu
548 3795



post # 31 | 14.01.2013 , 3:52 PM

Pare imati znaci jedna ili dvije brige manje, ali ne i sreca.
Mislim da je ljubav važnija ali od ljubavi se ne može živjeti,potreban je i novac.
Uzmete se iz ljubavi a nigdje dinara ,pa onda počnu živci raditi i svađe.ali i novac se stekne tijekom godina ako ste obadvoje marljivi i ustrajni.
Udate se za nekoga radi novca,ili će biti kakav starkelja koji će vam se gaditi ili nekakav mlađi kojeg naravno nećete imati nikad kod kuće i kojeg će te dijeliti sa još punoo žena.jer pare ipak kvare veliku većinu ljudi.S`obzirom na to da su zemlje EX YU zemlje sa najvise sponzorusa na svijetu...onda je ovdje masa neiskrena.

"Zivjeti u patnji je licni izbor, ali nije prirodno."

ne znam zasto sam vam ovo napisala, ali ne skodi... a cim ne skodi znaci da... shocked shocked
ili udati se iz ljubavi ali prema novcu, i bice zadovoljene obje dileme! XAXAXA

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 32 | 14.01.2013 , 5:15 PM

Nemam ništa protiv takvih brakova. Postoje ljudi koji žive samo za novac. :)

Lično ne bih mogla tako živjeti. Volim svoj život i voljela bih ga maksimalno iskoristiti,a ne bacati vrijeme na nešto što mi uopšte nije privlačno.
Ne želim da zavisim od nekoga. Želim da imam svoj novac koji ću sama zaslužiti. :)








62
poruka na forumu
5 143



post # 33 | 27.02.2013 , 2:24 PM

To sve zavisi od toga kakve osobe ulaze u tu vezu. Dali su dovoljno jaki da mogu izdrzati taku vezu i njihov stepen tolerancije do partnerovih mana


Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Brak iz racuna (da-ne)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: