Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Da li je muzički ukus presudan za vezu?
Da li je muzički ukus presudan za vezu?






4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 41 | 02.12.2011 , 7:14 PM

Vagabond83, na pitanje da li je muzicki ukus presudan u jednoj vezi ti si ovde napravio polemiku desetljeca a pritom pokusao da to omalovazis, ali nema veze.
Pitanje je uvek na mestu, e sad kako ces ti da odgovoris na to vise treba da pazis.

Ali kako vidim, sve sto sam rekla ti si se slozio, tako da ne treba dalje polemisati, ti mislis da nije bitno ja mislim da jeste i to je to :)

Ako ne znas, princip rada psihijatra jednog je u pocetku 5 senasi, sto znaci da je to pod moranjem, a tvoja dobra volja je da li ces posle da nastavis da ides :)
Psiholozi su opet druga vrsta ljudi :) Ali to nije poenta postavljenog pitanja.
I mislim da ne trebamo siriti vise ovde tematiku, ako te zanima nesto slobodno me pitaj na inbox ja ne grizem, nit mi je muz stavio katanac, pa da mi niko ne moze prici :)


Poruku je menjao/la Leksi - Petak, 02.12.2011, 7:15 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 42 | 02.12.2011 , 7:30 PM

Quote (Vagabond83)
Gde ja spominjem to da ne volim muziku.

A gde si procitao da sam ja napisao da ne volis muziku?

Prebacio si tok cele price na razdvajanje dobre i lose muzike i dobrih i losih ljudi,sto niko nije pominjao...

Quote (Vagabond83)
A osoba koja po ceo dan slusa grandovce kako ti kazes ima previse slobodnog vremena i ne bas velika interesovanjaza ostale stvari posto ceo dan koristi na jednu stvar ''grandovce''.

Ovo nisam bas povezao.

Quote (Vagabond83)
Iz tog razloga nisam ni poceo da radim taj posao.Jer: Onaj ko to radi.nema u interesu da klijentu/pacijentu odmah ukaze na problem i pomogne mu,jer mu isti nece doci ponovo na ''seansu''
A onaj ko to radi iz ''hobija'' kako ti kazes ce gledati da ako mu se neko pozali na problem pomogne mu covecno,sto pre i prijateljski.

Iz hobija se psihologijom ne mozes baviti,pogotovo ako primenjujes istu na pacijente.

Sve sto polemises,jako se malo dotice teme. Verovatno si uvredjen ako neko ne razmislja kao ti. Ovo je odlicna tema za polemiku i treba da ovako razmenjujemo misljenja ,posto mnogo mladih cita sve ovo.
Vrednost muzike u vezama i porodicnim odnosima nastala je jos u kamenom dobu,kada su otkrivene prve ugljenisane svirale od drveta. I tada je covek bio kreativan i pokusavao da istakne svoju umetnicku stranu.
Muzika je univerzum za sebe. Niko ne omalovazava nijednu vrstu muzike ovom temom,samo pokusavamo da kazemo kako se lako i veza moze raspasti ako nam ukusi nisu isti. A muzika,mozda nekom nije bitan segment,meni jeste. A to je i motiv teme-da se svako od nas izjasni ,da da svoje misljenje o pitanju- DA LI JE MUZICKI UKUS PRESUDAN ZA VEZU?
Ti rece da nije.
Ja rekoh da mislim da jeste,bar za mene.
I tako se mozemo preganjati danima,a sve se svodi na jeste i nije.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1795
poruka na forumu
403 2824



post # 43 | 02.12.2011 , 7:30 PM

Meni je bitno da imamo slican uqs.

ALI uvek kad nesto zelis, to ne dobijes tako lako.

Tako da kada sam sa sadasnjim deckom poqsavamo da nadjemo pesme koje nam odg, jer on ne moze da slusa rock, a ja bas ne mogu stalno da slusam tuc, tuc. Cesto se svadjamo zbog toga, ali nadjemo zaj. jezik. :D

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 44 | 02.12.2011 , 7:32 PM

Quote (Leksi)
nit mi je muz stavio katanac, pa da mi niko ne moze prici

Uh!!!
Kud nisam malo mladji pa da iskoristim nepostojanje katanca... :D
Sto mi to ne rece pre petnaestak godina? :D

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1795
poruka na forumu
403 2824



post # 45 | 02.12.2011 , 7:34 PM

Mislim da zaj. dog. resava sve. Tako da sigurno postoje pesme koje znaju i on i ona, tj. nadju te pesme i uzivaju.

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 46 | 02.12.2011 , 7:35 PM

Quote (badule)
Uh!!!
Kud nisam malo mladji pa da iskoristim nepostojanje katanca...
Sto mi to ne rece pre petnaestak godina?


Eh, Badule, trebala sam :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 47 | 02.12.2011 , 7:38 PM

Quote (badule)
Da ne pominjem nebulozu u kojoj isti forumas uvodi dobre i lose ljude i dobru i losu muziku

Ako su za tebe to nebuloze zadrzi to za sebe.
Sigurno da je bitnije(presudnije za vezu)da li je neko los ili dobar covek od toga kakvu muziku slusa.
Bilo kako bilo imaj svoje misljenje slobodno.Ja imam svoje i to je to!
Moje je da muzika nije presudan faktor za vezu nego mnogo toga drugog...

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 48 | 02.12.2011 , 7:42 PM

Quote (Vagabond83)
Moje je da muzika nije presudan faktor za vezu nego mnogo toga drugog...


Ok. Postujem.
Ja smatram da jeste, jer slicnost postoji u svemu tako i u muzici.
A sto kaze drugar Davor, sto ljudi, sto cudi :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










2427
poruka na forumu
345 2552



post # 49 | 02.12.2011 , 8:06 PM

Previše silazite sa teme, a nije potrebno.








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 50 | 02.12.2011 , 8:17 PM

Quote (Almir_)
Previše silazite sa teme, a nije potrebno.

Ti si u pravu 100%....
Treba se penjati a ne silaziti... :p

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 51 | 02.12.2011 , 9:30 PM

Quote (badule)
Treba se penjati a ne silaziti...

Svi bi oni da se penju, al nemaju svi adekvatne opreme :D








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 52 | 02.12.2011 , 11:01 PM

Quote (Almir_)
Svi bi oni da se penju, al nemaju svi adekvatne opreme

Sto jes-jes...
Al za silazak imaju sve sto im potrebuje... ;)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









71
poruka na forumu
58 571



post # 53 | 15.02.2012 , 0:31 AM

Ne,nikako!!! :)

anumood









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 54 | 23.02.2012 , 2:46 PM

Vidim da su ovde pojedinci as usual "prosipali pamet" i izigravali Sokrata, Konfucija ili koga vec... Neki ljudi su prosto nedokazani. No comment!

Bicu kratak: Music is my language, tako da je meni licno to jako bitno. Ja sa devojkom treba da izlazim, da idem na zurke, da imamo neku zajednicku pesmu... To je nemoguce, ako ona slusa Grand, Mitra Mirica, Milenu Plavsic, neki black metal, nas rap i sl.

To mozda nije vazno onima, kojima je veza bazirana na sexu, pa nemaju nikakve druge zajednicke segmente u toj nazovi vezi.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










105
poruka na forumu
641 1525



post # 55 | 23.02.2012 , 4:40 PM

Quote (badule)
Zakljucak: Riba moze biti dobra kao Jessica Alba,ali ako slusa kemala,od sexa nema nista.

:D muzicki ukus je veoma vazan! eto tebi je neka zenska upropastila dobar provod, tako neko moze zivot da ti upropasti muzickim nesuglasicama

...when the rainy days are gone
and the balance returns...










486
poruka na forumu
673 4564



post # 56 | 23.02.2012 , 7:57 PM

Za mene jeste...da imam decka koji me izvodi u klubove ili koncerte na kojima svira muzika koju ja ne mogu ni u prolazu poslusati..nema sanse..dakle nikako...ok je ako neke pjesme ne volimo ili neku grupu ali bas neke muzicke pravce... nono nono nono

♥♥♥♥"Ne postoje ljepše riječi, a ni zvuk, od njegovog "Volim te"! ♥♥♥♥










714
poruka na forumu
119 927



post # 57 | 23.02.2012 , 8:23 PM

Mislim da nema veze a opet i ima,imala sam momka koga sam jako volela a slushao je narodnjake uhhh ono najgore,a ja sam bila tada mlada heavy metalka lol ,mislila sam da cu vremenom prebroditi sve to zato shto sam ga previshe volela,chak sam ishla sa njime po nekim folkotekama kako sam ih ja zvala seljotekama,i bilo mi je mnogo mrsko,toliko mi je bilo teshko shto sa njime ne mogu podeliti moju srecu kada bi izashao novi album Metallice,Iron Maiden-a,AC/DC,Whitesnake-a...i ostalih grupa za kojima sam ludela,i na kraju smo i raskinuli,razlog nije bila muzika,ali recimo to me je stalno nerviralo,chak sam jednom samu sebe uhvatila u trenutku kada sam pochela pevati nekog Sinana Sakica... lol aaaa i tada sam samoj sebi rekla Ana vracaj se u normalu :D

Dođu, tako vremena, kada pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati.









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 58 | 23.02.2012 , 8:29 PM

Quote (WinterLady)
aaaa i tada sam samoj sebi rekla Ana vracaj se u normalu

Bravo.
Iste grupe volimo, i obozavam tu muziku. Staru dobru, mada ima mnogo i novih grupa da su odlicne (posebno pevaci)!

Ja ma koliko da volim nekoga, ne bih mogla ici i ubijati se i rezati vene za narodnjacima, to mi je samo muzika za narodna veselja, svadbe, i tako to, ali eto moja svadba je prosla a da se niti jedan narodnjak nije otpevao, i bilo je veselo. :)

Ostani pri svojoj odluci i izboru muzike. Odlicna je. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










714
poruka na forumu
119 927



post # 59 | 23.02.2012 , 8:34 PM

Quote (Leksi)
Ostani pri svojoj odluci i izboru muzike. Odlicna je.

poljubac moj burazer je okoreli punk-er lol kod njega na svadbi je bila starogradska muzika i slatko smo se izigrali i ispevali shto znachi da ne mora da znachi da samo narodnjaci prave dobru atmosferu,i drushtvo je bitno,meni je glupo kada neko kazhe ne mozhe se napiti uz drugu muziku vec samo uz narodnu :D ,ma joooj ja sam plakala i pila uz balade W.A.S.P.-a lol lol

Dođu, tako vremena, kada pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati.









265
poruka na forumu
47 378



post # 60 | 24.02.2012 , 2:31 AM

imala sam situaciju u vezi - ja pevam rok, on kraisnike.
kod mene u kuci slusala se uvek kvalitetna muzika, dok je kod njega radio kraina bila kul.
a ja se zaljubila... :D
zlo! sreca pa sam kasnije shvatila sta slusa... inace no way...
kod mene uticr, sta znam...
utice na izbor partnera :D

The world will look up and shout: "Save us!", and I'll whisper: "No."



Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Da li je muzički ukus presudan za vezu?
Search: