Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Kajanje
Kajanje






1289
poruka na forumu
165 539



post # 1 | 22.12.2011 , 3:26 PM

Oprostiti sebi je najteze!Da li lako oprastate drugima? Da li vam je bitno to, sto neki ljudi nikada nece saznati da ste im oprostili?Smatrate li da tako olaksavate sebi krivicu?











843
poruka na forumu
234 2303



post # 2 | 22.12.2011 , 3:39 PM

Nemam nesto posebno grizu savesti,jer razmisljam pre nego sto nesto uradim ili kazem....kajem se retko,zbog vrlo malo stvari...

Ne prastam neke stvari ali prastam,a da li ce neko saznati da sam mu oprostio....nije mi vazno...meni je svejedno,ako sazna moze samo njemu/njoj da bude lakse......posto sam osvetoljubiv i zlopamtilo (naravno ne za sitnice)....jel MRZIM kada neko,zloupotrebi moju dobrotu...








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 3 | 22.12.2011 , 5:08 PM

Ja sebi tesko oprostim nesto ali zato drugima oprostim vec drugi dan .
Nikad mi se nije desilo u javi da sam nekog povredila toliko jako da se kajem i nadam se nece nikad!

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










218
poruka na forumu
23 298



post # 4 | 31.12.2011 , 4:16 AM

Uh toliko toga može stati u jednu rec "kajanje"
Drugima uglavnom opraštam, nebitno mi je da li su oni svesni tog ili ne, bitno mi je šta je u mom srcu. Ono što smo skrivili skrivili smo, ostaje to zapecaceno.

Okrecem iznova sigurno citavih 1h Ruslanu, gledam je i slusam je, srecan sam zbog tog.



Vraca me u period 3 srednje pa na dalje nekih 2-3 godine. Kada sam shvativši dosta kasnije strašno povredio jednu devojku, tada nisam bio naj svesniji tog.
Ruslana me strašno podseca na nju, od glasa stasa, osmeha, kose, jacine duha...
Upoznavanje nam je bilo urnebesno, bila kao strašno ljuta na mene što sam je kao startovao isto vece kada smo se i upoznali, pozalila se zajednockom drustvu recima "šta bre onaj Ave misli da me može smuvati za jedno veče" Nesreća u sreći što sam to veče bio baš raspoložen pa s tim i otvoreniji više nego što jesam tako da je ispalo to što i jeste bez obzira što ja nju otvoreno nisam startovao. :D Naj verovatnije posle prespavane noći razbistrila joj se glava i došla do tog zakljucka. Posle njene izjave kraći period izbegavao sam je ali se zaboravilo na to i postali smo dobri drugari. Svidjala mi se njena otvorenos i bila je bez dlake na jeziku. Čak je znala raspaliti muško među noge ako je preterivalo, odalo je društvo našta je ona crvenela. :D Kako me je upoznavala tako je shvatala da nisam po šablonu i pocele su rasti njene simpatije ka meni. I društvo je zbijalo šale na naš račun, savetovali me da je ona za mene i da zaboravim na drugu koja se meni svidjala. Seja kada ju je videla rekla je oću nju, da ti bude devojka i da je jedna od lepših osoba i isto tako da sam ćorav, da sam budala kada sam joj dao negativan odgovor. S njom mi se dešavalo da satima pričamo telefonom, obožavao sam njen smeh, jedanput mi se baš rizično približila, počeo sam shvatati situaciju i pomalo sam je ponovo počeo izbegavati. Kasnije kako sam čuo čak je gledala da istim autobusom putujemo. Neželeći da je povredim uspeo sam je povrediti, prestala je pričati samnom, bilo mi je krivo ali i teško da joj objasnim a da to objašnjavanje ne odvede nas dvoje u spoj. Poznavala je i tu osobu za kojom sam ja ludeo prestala je pričati i s njom. Posle jednog vremena desilo se da sam izašao na piće i desilo se da smo svi bilu i istoj prostoriji. Lično je nisam odmah video ali sam osetio da me neko posmatra okrenuo sam se i ulovio njen pogled, bio je ljut, razočaran i pomalo tužan. Tadašnja moja partnerka dobila veliki minus od mene, bez obzira što je ona meni bila na prvom mestu, jednostavno video sam da joj je odgovaralo što je ova ljuta i ne priča samnom. To veče sam shvatio da je teško izgladiti odnos i da sam izgubio jednu dragu osobu koja je bila pored mene. Ta moja veza bila je promašaj, drugarica se posle nekoliko godina udala i posle nekog problema u braku upala u depresiju i dobila baš na kilaži. Rastužio sam se kada sam je ne najasnije iz kola video, više na blic kada su mi rekli eno ti ... bilo mi je baš krivo. Počeo sam sebe preispitivati šta bi bilo da se sve to odigralo drugačije. Da li bi ona srećnija bila. Danas kada malo bolje pogledam shvatam da devojka kakva bi mi odgovarala je upravo osoba koja liči na nju. Kajem se što sam loše postupao i bez detaljnijeg razmišljanja da je ne oteram od sebe, ne da bi mi ona bila devojka već da bi imao jednog zdravog prijatelja pored sebe. Danas sam tužan što se sve to tako izdešavalo. Nisam osoba koja ostavlja prijatelje na cedilu ali izgleda da sam to ipak učinio. :(


Poruku je menjao/la aVe - Subota, 31.12.2011, 4:24 AM








57
poruka na forumu
0 0



post # 5 | 31.12.2011 , 12:37 PM

ja se rijetko kad kajem.......

<3 VIN DIESEL <3









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 6 | 31.12.2011 , 5:26 PM

Kajem se jer sam naivna jer nikad ama bas nikad necu nauciti neke stvari

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 7 | 31.12.2011 , 5:31 PM

Retko se kajem a i kad se pokajem za nesto sto sam uradio, brzo oprostim sebi :)








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 8 | 31.12.2011 , 5:39 PM

uvek kazem oprosti ako smatram da sam pogresio. manje boli onda. ucinio sam nesto.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 9 | 01.01.2012 , 11:47 AM

Ih...
Kajem se bre,svakog dana...I prastam svima... :(

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1
poruka na forumu
0 0



post # 10 | 01.01.2012 , 4:15 PM

[b]EH... STA GOD SAM GRESIO NIKAD NISAM TRAZIO DA MI SE " OPROSTI " NITI MOLIO ZA ISTO... TO JE IPAK STVAR SUPROTNE STRANE DAL ZELI ILI NE DA MI OPROSTI A JA SE NIKAD NISAM KAJAO JER UVEK ME DRZALA ONA REC " 3 X MERI JEDNOM SECI " LAKO JE U ZIVOTU BITI " BRZOPLET " I POSLE KADA POGRESIS NAJLAKSE JE TRAZIT OPROST A S TIM NE ZNAJUCI DAL CES PONOVO NAPRAVIT GRESKU MADA SVI GRESIMO I SVI SMO NA NEKOM PUTU ISKUSENJA AL NIJE OKE ZLOUPOTREBIT NECIJU DOBROTU PA ONDA TO PRAVDATI RECI " ZAO MI JE " ISKRENO NE KAJEM SE I NE TRAZIM OPROST A NITI OCEKUJEM DA MENI NEKO PRASTA.. POZZ :)








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 11 | 01.01.2012 , 4:26 PM

Quote (badule)
I prastam svima...


Ljudski je prastati :)








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 12 | 04.01.2012 , 8:26 AM

Ne oprastam lako drugima... ali i ako i kada oprostim, nikada vise nije isto kao sto je nekada bilo... nazalost...

:P









1795
poruka na forumu
403 2824



post # 13 | 04.01.2012 , 8:41 AM

Mnogo prastam (to ne volim kod sebe), verujem ljudima, a neko to mnogo dobro iskoristi... Ali kada me neko razocara maks. (ima ih) zauvek im zatvorim vrata i ne zanimaju me vise...

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










228
poruka na forumu
65 697



post # 14 | 04.01.2012 , 6:05 PM

Prashtam, ali ne zaboravljam.

i nikad se ne kajem.






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 15 | 04.01.2012 , 6:34 PM

Oprostiti nekome je teska stvar, pogotovo ako vas je ta osoba povredila.. Ako smatram da neko ko me je povredio zasluzuje drugu priliku, naravno da cu joj oprostiti, ali ako se greske ponavljaju, i ja joj prastam, pravim budalu od sebe, a to nikada nisam dozvolio...Na greskama se uci, a iz oprostaja se stvara nova sansa... Lakse mi je kada oprostim, ali je vrlo bitno da se nauci lekcija iz oprostaja, i jos vaznije, da se greska ne ponovi....


Poruku je menjao/la Mortal - Sreda, 04.01.2012, 6:36 PM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 16 | 04.01.2012 , 6:38 PM

Quote (Mortal)
Oprostiti nekome je teska stvar, pogotovo ako vas je ta osoba povredila.. Ako smatram da neko ko me je povredio zasluzuje drugu priliku

Svako zasluzuje drugu sansu priliku ali ako i to prokocka onda kraj... :)








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 17 | 05.01.2012 , 6:26 PM

Kajem se sto verujem u sve sto pricam i ono sto netreba i treba sto opisujem stvari osecaje u bre kajem se za mnogo toga al zivot ide dalje valjda se popravim i spametujem ;)

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 18 | 18.02.2013 , 10:34 AM

Smatram kajanje gubljenjem vremena.. 

Zatvori to poglavlje knjige svog života, stisni zube i kreni dalje bez osvrtanja!

Jer, kajanje ti neće pomoći, može te samo unazaditi ono i osvrtanje.. :(

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 19 | 15.05.2014 , 11:57 AM

Quote Marko ()
Oprostiti nekome je teska stvar, pogotovo ako vas je ta osoba povredila.. Ako smatram da neko ko me je povredio zasluzuje drugu priliku, naravno da cu joj oprostiti, ali ako se greske ponavljaju, i ja joj prastam, pravim budalu od sebe, a to nikada nisam dozvolio...Na greskama se uci, a iz oprostaja se stvara nova sansa... Lakse mi je kada oprostim, ali je vrlo bitno da se nauci lekcija iz oprostaja, i jos vaznije, da se greska ne ponovi....

Slažem se :) ali neke stvari i neke osobe ne zaslužuju oproštaj.


Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Kajanje
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: