Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Zasto ste jos uvek sami? (tema za svacija srca)
Zasto ste jos uvek sami?






8879
poruka na forumu
844 4320



post # 1 | 29.11.2010 , 9:31 PM

Posto nisam pravila ovake teme, resih da napravim... smile

Kosa vam se digne na glavi kada vas neko upita zašto već niste u braku ili kako to da već duže vreme nemate nikoga pored sebe? Naravno, takva pitanja vam se postave kada je neka veća grupa ljudi oko vas, najčešće kada je nečiji rođendan ili neki ručak - zatečeni ste i ne znate šta ćete dalje.

Pogledate oko sebe, a ono sve sami parovi. Ne samo što idu u paru pa ih prema tome i prepoznajete već toliko liče da tačno znate i kako će im deca izgledati. Ceo grad vam se čini kao mesto pravljeno za dvoje: za šetnju po parku, mesta na klupi, u kafiću...

Pa da li uopšte viđate mnogo ljudi (osim nekih penzionera) koji sede sami i niko ih ne uznemirava. Morali biste da čitate novine ili knjigu pa da svi oko vas misle da je to normalno, da ste na nekoj pauzi, ali, ako nekim slučajem želite da popijete kafu sami ili da sednete negde i uživate u sunčanom danu, e, tu već nešto nije u redu sa vama - dovoljni ste sami sebi.

Da li je to tako strašno? Pogledajte Betmena, Ženu-mačku, Supermena, doskorašnju predvodnicu uspešnih samaca - Madonu, itd. Zašto su svi heroji iz stripova sami? Da li zato što im nema ravnih ili što bi možda koncentracija upućena na bližnje unela nesigurnost u njihove "obaveze".
Kako god bilo, izigravajte barem na dan nekoga heroja i osećajte se tako. Da li je to Lara Kroft fazon ili Pojzon Ajvi, koja ubija poljupcem, ili možda mali teletabisi (koji su različiti na svoj način i sami iako u društvu), na vama je da odlučite.

Najlakše je venčati se. Milioni ljudi to čine svake godine. Zašto dozvoljavate da neko vrši pritisak na vas kao da ste još uvek u školi i pitaju vas jeste li naučili za ispit i kada ćete ga položiti. To što je vaša drugarica ili drug u braku, ne znači da je on(a) bolji ulov koji je uhvaćen. Ali, bolje pogledajte te oženjene i udate. Ispod tog nasmejanog lica nema toliko živosti i nisu oni superiorni u odnosu na vas.

Ima vremena za brak, granica se pomera sve više, i samo od vas zavisi kada ćete se venčati. Uostalom, možete odgovoriti, da ne želite da ulećete u nešto i da vam to propadne nakon nekoliko godina provedenih zajedno (kao nekima). Želite da vaše venčanje bude savršeno i sa odgovarajućom osobom, koju još niste našli. Ne reagujte na koškanja i smeškanje. Vi ćete u tome uspeti.
Pre nego što muškarce okrivite za sve, razmislite da li ste vi možda one koje upropaste svaku vezu. Skoro nikada nije izgovor „ja sam debela, ja sam ružna, ja nisam dovoljno bogata“ dovoljan. Uvek je nešto više od toga.

Izvolite 9 stvari za izbegavanje ako ne želite da budete same:

1. Imate predugačku listu kriterijuma

On mora biti 185cm i mora biti lekar koji prosto obožava da ide u šoping i ne zaboravlja rođendan vaše majke. Srećno.

Svojim predugim listama zahteva vrlo lako možete oterati osobu koja je sjajna iako ne zadovoljava sve vaše kriterijume. Kada opisujete partnera rečima: „Samo želim da imam dečka koji...“- ubijate bilo kakvi mogućnost da to i dobijete, dakle, ostajete sami.

Ali ako ne želite pušača, u redu. Nećete decu? Nađite razvedenog. Ali ako on nije u igri jer je neodgovarajuće visine ili ne vozi neki specijalni automobil, možda sa tim možete da živite. Odbacite sve ono što je zaista nedopustivo, i onda se malo opustite.

2. I dalje oplakujete prošlu vezu

Propala veza može uništiti buduće jer sve ono za šta krivimo bivšeg budućem dodajemo kao njegovu vrednost. Ogorčenost prema bivšem partneru može potpuno unazaditi našu spremnost da krenemo dalje. Dokaz za to je koliko vremena provodite razmišljajući o njemu. Ako je on u najviše vaših mentalnih procesa, i dalje ste u vezi sa njim. Zapamtite da svog bivšeg ne spominjete uopšte pred potencijalnim partnerom već se potrudite da na prvom sastanku imate vedrije teme.

Pogledajte stvari iz muškog ugla- pa nije on kriv što vama nije uspela prošla veza. Pa i da je uspela, ne bi bilo potrebe za ovim sastankom, zar ne?

3. Prebrzo se otvarate

Svako ko vam imalo znači u životu zna sve o vama. Prebrzo otkrivanje detalja o sebi će muškarce pre uplašiti nego zainteresovati.

Pogotovo to ne smete raditi na prvom sastanku. Muškarac treba da o vama uči da ste senzualne, srećne i zadovoljne. Ako mu vi to kažete, neće mu to biti previše zanimljivo.

4. Uvek vam se dopadaju zauzeti

Vereni, oženjeni ili u vezama vam neće doneti srećan završetak. Mi sve mislimo da možemo da ga promenimo. Čak mislimo da će sve te njihove partnerke zbog nas da nestanu. Ali ako ste nekada već pošli tim putem, znate vrlo dobro da se tu ništa ne menja u našu korist.

Ako su zauzeti muškarci uvek ti koji vam se dopadnu, možda se vi plašite vezivanja i obaveza, a ne oni. Ako sada ne možete da se setite nekog koje slobodan a mogao bi da vam bude partner, vi imate problem.

Ako vam je iskreno potrebna veza a mislite da potencijalni partner pravi problem, potražite znake da on neće da se veže. Ako ih ne nađete, onda ste zaista vi ti koji ne želite vezu.

Na ovom putu istraživanja sebe i njega možete lako doći do saznanja da niste za vezu, da vama takav tip odnosa ne odgovara. Nemojte se razočarati u sebe. Uživajte u trenucima.

5. „Davite“

Ako ga zovete 65 puta dnevno i u stanju ste da mu pokvarite veče sa drugarima jer vam nedostaje, razmislite još jednom, muškarci ne vole baš da osete vašu nesigurnost ili očajanje.

U redu je i što vam je ponekad dosadno, i u redu je i što se ponekad usamljeni, ali da na njega prebacujete sopstveno nezadovoljstvo time, to neće trpeti.

Idite napolje, provodite se. On uživa da zna da ste negde i da ste srećni, a ne da vam je on čitav svet. I njemu je potrebno da zna da je vaš život ispunjen.

Previše pritiska na početku je najgora moguća opcija. Ne ostavljate dobar utisak time što on misli da ćete se ubiti ako na kraju ne bude sa vama u vezi.

6. U krevet prerano

Ako ste navikli na preuranjene seksualne odnose sa nekim, onda su baš oni potencijalni problem ako želite nekoga da zadržite. Može vrlo lako da se desi da ne uspete ni da prepoznate kada neko podoban za vezu sa vama naiđe.

Sa druge strane, možete očekivati previše od njega, ali on jednostavno nije iz istih razloga stupio u seksualni odnos. Ili nije spreman, ili ste ostavili pogrešan utisak.

Neki savetnici kažu da je idealno čekati 3 meseca pre prvog odnosa. U tom periodu možete sigurno uvideti da li ga želite u vezi sa sobom ili ne. I još jedno, ako ste 3 meseca u vezi i još niste imali odnose, sigurno mu se dopadate, tako kažu stručnjaci.

7. Dramatična veza

Postoji razlog za dramatične veze sa nepredvidim momcima- kažu stručnjaci da izazivaju zavisnost. Luče nam se adrenalin i kortizol sve vreme i to nam prija, iako nam je nivo stresa duplo porastao. Zatim dolazi neverovatan seks i onda se luči oksitocin, hormon dobrog osećaja, i zbog toga nema sumnje zašto nismo uzbuđene kada fin mladić zove u dogovoreno vreme.

Dobri momci ne izazivaju ovakvo lučenje sokova i to je odgovor na pitanje: „Zašto mi se ne dopada?“

Čežnja za ovakvim vezama može imati korene u detinjstvu, kao odsustvo oca, recimo. Najbolje je sa terapeutom razgovarati ako vam se ovakve veze često ponavljaju.

8. Mislite da možete da ga promenite

U redu je da želite da prestane da puši, da manje soli hranu ili da više vežba, to je sve da bi imao duži i srećniji život sa vama. Međutim, ako želite da menjate navike koje on ne želi da promeni, onda vas čeka dosta bola. Može da se pobuni, povuče ili preda.

Ako se pobuni, a vi ne vidite gde ste pogrešili, veza je osuđena na propast.

Ako se povuče, pitaćete se zašto nije više tako strastven i pun ljubavi i predanosti- zbog toga što ste to ubili u njemu. Takva veza takođe teško opstaje.

Ako se preda, verovatno vam se neće sviđati nova, poboljšana verzija njega.

Pravite od njega lutku koju oblačite i svlačite, zaboravljajući na njega i ubijate ga. Neće ličiti na osobu u koju ste se zaljubili.

Pokušajte na lepši i miran način da mu objasnite zašto vam nešto smeta i sačekajte neko vreme da vidite rezultate. Ako nešto zaista ne želi da promeni, razmislite da li možete sa tim da živite, ako ne, okrenite se i idite.

9. Ne mešajte ustaljenu strast i „zbogom“

Nije gotovo ako više nemate leptiriće u stomaku, i nije gotovo ako misllite na njega samo 23 sata dnevno. Nije istina, tada veza tek počinje.

Faktor leptira u stomaku nije nikakav kriterijum za opis veze jer je nastao usled rada hormona i kratkog je veka. Fizički, nakon nekog vremena ne možemo da održimo to osećanje. Hemijski, leptiri odlete.

Nije duga veza samo održavati leptire jer oni moraju odleteti. Veza je znati nositi se vrlo dobro i efikasno sa dosadom, problemom ili konfliktom. Kada sve to budete umeli vrlo brzo da rešite, imate odličnu vezu.

Kao nagradu za to dobijate srodnost dušama i duboku seksualnu povezanost koja može još više rasti, a vi ostajete zajedno.



pitanje za nezaljubljene smile

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 2 | 30.11.2010 , 8:45 PM

Kod mene je klasicna prica- KAD SAM MOGAO,NISAM HTEO ,.....A I RATOVI SU MI UNISTILI PAR DOBRIH VEZA..... A SAD HOCU,AL mi se nikako ne da..... CEST LA VIE sad

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 3 | 29.12.2010 , 7:48 AM

e ovako
kljuc za dobre veze je...
ako vec niste u vezi, onda razmisljajte o tome da cete nekako naci
ako mislite da to je zabluda, i da sami sebe lazete
E PA TO NIJE!
trudite se da svaki dan pomislite na neku osobu i da malo razmislite o njoj...

a ako ste u vezi...
nadjite drugu temu biggrin


Ko si ti?









1933
poruka na forumu
17 159



post # 4 | 19.01.2011 , 2:44 AM

da ti iskreno kazem, neam pojma sto sam sa.... biggrin

Ja sam ceo život s' tobom kao mali pevao, po školama se tuk'o, tvoje ime branio, ja još sam JUGA deo i ludo volim te, sa drugovima svojim za tebe borim se! GROBARI UZICE ! ! !









3
poruka na forumu
0 0



post # 5 | 31.01.2011 , 0:12 AM

Sama sam jer malo koji muškarac može da mi parira. Neznam zašto ali izgleda da se muškarci boje ambicioznih i lepih žena. huh

Prosto neodoljiva.









1449
poruka na forumu
105 688



post # 6 | 31.01.2011 , 0:38 AM

ja sam nekada kada sam bijo mlad voleo devojke kasnije sam ih mogao samo gledati a sada ni to---sve mi ja zabranjeno

Quote (Danica_93)
jesu uglavnom bili smokljani koji samo cute a pritom su ruzni, ne znam sta da kazem. Nije neki problem u meni. Pomisljam da je neko bacio kletvu na mene.
wink wink wink wink

momci se u principu zaista i boje lepih pametnih ali i tajanstvenih devojaka tako da te to nebi trebalo ni malo cuditi surprised surprised surprised ---oni se u muskom drustvu vole dokazivatia u zenskom ne jer im svaka greska(bila to ona ili ne u njihovim ocima) svakoga puta otkida po jedan mali deo muskosti koji nikada nece moci vratiti---a jos kada bi se tako neka vest procula---u zemlju bi propali od sramote i stida--- cry cry cry cry


!!!









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 7 | 31.01.2011 , 1:27 AM

Quote (Danica_93)
kad pogledam sve muskarce u koje sam bila zaljubljena,a nisam bila sa njima (iz razloga jer im se jednostavno ne svidjam)

uuuu koja izjava znaci ako neko nece da bude s tobom u vezi odmah je smokljan? Nije ti palo na pamet da mozda ima drugi razlog (bila si zaljubljena a kad su te odbili shvatila si da su "smokljani i ruzni" mislim stvarno, fizicki izgled je bitan al nije najbitniji za normalnu vezu )... wink


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1388
poruka na forumu
153 250



post # 8 | 31.01.2011 , 1:32 AM

Quote (Anubis)
uuuu koja izjava znaci ako neko nece da bude s tobom u vezi odmah je smokljan? Nije ti palo na pamet da mozda ima drugi razlog ( fizicki izgled je bitan al nije najbitniji za normalnu vezu )...

hahahahhah.....LEPO RECENO...
jeste bitn fizicki izgled,ali ja mislim da je bitnije sta ta osoba nosi u srcu....











159
poruka na forumu
14 78



post # 9 | 19.11.2011 , 11:59 PM

Možda zato što sam malo stidljiv ?!

Tišu mišu :D









843
poruka na forumu
234 2303



post # 10 | 20.11.2011 , 9:15 AM

Ziveo sam sa devojkom 4god.,sad malo time-out...sto se tice ozbiljnih veza








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 11 | 27.11.2012 , 2:32 AM

Uff "teska" tema...da pokusam da odgovorim...prekomplikovan zivot,strah od patnje kao prethodnih nekoliko puta...
Cak i kada se zaljubim onako jako,kao sto je to prepoznatljivo za mene,ona ili bude pogresan izbor ili je "nedodirljiva" za obicnog smrtnika kao sto sam ja :) malo filozofiram ali je uglavnom sve istina...
Radije cu biti sam i zauvek ako je potrebno,nego sa osobom koja me ne zasluzuje u svako smislu te reci ;) jer taj bol u trenucima kada nekoga najvise volis ne moze da se meri ni sa jednim drugim...








896
poruka na forumu
89 981



post # 12 | 05.12.2012 , 8:43 PM

Zato sto je tako bolje :)








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 13 | 06.12.2012 , 10:26 PM

Nisam baš uvijek sama,ali ljepše mi je biti sama.

Nedavno sam bila u vezi koja me ubila psihički. Nisam bila ono što jesam i pokušavala sam biti neko drugi. Nije uspijelo i završilo je poprilično gadno za drugu stranu.

Mislim da sam sama,jer sam previše mlada da se vežem. Hoću život i svoju spostvenu istoriju. Koliko god se život činio kratkim dovoljno je dug da se zaljubimo i nađemo nekoga za brak.

Ja ne mogu funkcionisati sa osobom koja me ne razumije i nije slična meni. Gubim svoje interese i glumim jako loše. Nisam ono što stvarno jesam. I mnogo mi je lakše funkcionisati sama. Nisam jedna od onih koji moraju imati nekoga kraj sebe.

Za sada sam dovoljna samo ja. :)






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 14 | 23.12.2012 , 0:01 AM

Zato jer hocu da budem sama.. :) Ne trebaju mi dodatni problemi .. :)

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°



Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Zasto ste jos uvek sami? (tema za svacija srca)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: