Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Sado – mazo!
Sado – mazo!






326
poruka na forumu
317 2359



post # 1 | 03.11.2012 , 9:34 PM

Ispričano je bezbroj viceva o tomo šta se dešava kada sadista sretne mazohistu. Samo je jedan odgovor tačan. Desi se – uživanje.
Tretiranje seksa kao najstarijeg ljudskog odnosa, dominantnog motiva u istoriji umetnosti, popularnoj i trash kulturi, društvene uloge i bitne komponente ličnog identiteta neodvojivo je od proučavanja sado-mazohističkih odnosa. Jer, seksualni odnos je potencijalno sado-mazohistički odnos. On to ne mora nužno da bude, ali to jeste jedan od vidova njegovog ispunje­nja. Da li će se kretati u tom smeru isključivo zavisi od sklonosti, preciznije seksualnih uloga (karaktera ili identiteta) njegovih aktera. Jedno je sigurno. Sado-mazohizam, ukoliko se na­ra­­vno izostave njegovi ekstremni patoliški oblici, u krajnjoj liniji je pitanje dominacije. Reč je o poretku koji partneri uspostavljaju u svojoj postelji, u skladu sa ličnim željama i, naravno, doživljajem sopstvene seksulanosti. Činjenica je da u tome nema ništa devijantno, a često “igranje uloga”, čemu partneri pribegavaju kada žele da “osveže” svoj seksualni život, vrlo je blisko i štaviše u sebi sadži seksualno stimulativni princip dominacije. On je poštar (lice u uniformi, što se na krajnjem nivou značenja “čita” kao autoritet, sila kojoj se mora povinovati, ne i usprotiviti), ona je devojčica koju njegov strogi nastup uzbuđuje (ženski princip, pokoravanje). Bez obzira na napore savremenih teoretičara i feminističkih krugova da se domen seksualnosti “izbavi” od stereotipa, neki streotipi su zapravo istiniti, arhetipski princip prirode koji pulsira i živi u nama. Žene uživaju u ulozi “lolite”, njih nadahnjuju seksualne persone naivnih sobarica, devojčica koje se misle da li da “ipak pozovu tatu” ili da odu sa dečkom na sprat, u autoritarnom nastupu koji će korak po korak slamati, one vide mušku polnu moć. Muškarci, koji su svesni ženske seksulne dominacije (nezasitost žene stalan je motiv) maštaju o tome da je potpuno pokore, da ovladaju njome i nateraju je da se povinuje njihovim željama. Ono što se u sado-mazohističkim seksualnim rolama često previđa i zaboravlja jeste da oba učesnika u punoj meri uživaju u odabranim ulogama. Tamo gde samo jedan partner seks doživljava kao borbu i ako je to jedini način da on doživi uzbuđenje, obično se ne uspostavlja trajniji odnos. Jer, reč je o seksualnoj neusaglašenosti, nesporazumu. Obično, tek kroz određeno vreme, kada se među partnerima uspostavi veća intimnost, oni zajedno otkrivaju potencijalne izvore uzbuđenja. Takozvane “prljave priče” deo su iste teme. Predrasuda je da ih samo muškarci obožavaju. Mnoge žene jako vole da verbalno “provere” šta “on” radi i kako se “oseća” u određenom trenutku seksualnog čina. To je, takođe, pitanje sekslualne uigranosti partnera, njihove slobode da otvoreno nastupe i oslobode svoje “tamne misli”. A bez oslobođenja i najskrivenijih želja nema konačnog seksulanog ispunjenja.

Vasa zanimljiva misljenja o svemu tome ? :D






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 2 | 03.11.2012 , 9:56 PM

c0n3, Ti ode u sve vode brateeee :))) Stizes cak i do sado mazo :P hahahahahaha volis dominaciju ? brows

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









400
poruka na forumu
56 795



post # 3 | 03.11.2012 , 10:08 PM

sta je seks bez malo akcije :)

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









547
poruka na forumu
46 1072



post # 4 | 04.11.2012 , 0:14 AM

Definitivno me nimalno ne privlaci...sta znam verovatno to nije moja stvar


Poruku je menjao/la Hectore - Nedelja, 04.11.2012, 0:14 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









411
poruka na forumu
326 425



post # 5 | 04.11.2012 , 1:40 AM

odakle si skinuo ovo? autori su barem mogli da napisu sta znaci biti mazohista, i sta znaci biti sadista. ljudi razbijaju tabue na potpuno pogresne nacine.

Quote (Hectore)
Definitivno me nimalno ne privlaci...sta znam verovatno to nije moja stvar








326
poruka na forumu
317 2359



post # 6 | 04.11.2012 , 3:08 AM

Quote (XAVI_PG)
Ti ode u sve vode brateeee :))) Stizes cak i do sado mazo :P hahahahahaha volis dominaciju ?


moras malo i u tome dodje trenutak kada ovladas ti situacijom a kada pustis partnera da ovlada a ti uglavnom uzivas u svakom trenutku kao i partner :)

Quote (ure3808)
sta je seks bez malo akcije


nista, jer ako nema zanimljive akcije onda nije to pravi sex vec ono radi reda kao u kamena doba kada su se uzimali samo zbog dalje sirenja loze ( u malo sirem pojmu receno itd... )

Quote (Hectore)
Definitivno me nimalno ne privlaci...sta znam verovatno to nije moja stvar


nebi rekao tako, ima tu samo sto nisi sam jos otkrio ;) :p

Quote (Kokiko92)
odakle si skinuo ovo? autori su barem mogli da napisu sta znaci biti mazohista, i sta znaci biti sadista. ljudi razbijaju tabue na potpuno pogresne nacine.


za odredjene reci onda trazi na google objasnjenje sta koje znaci :) vredi nauciti i nesto novo prijatelju :D








547
poruka na forumu
46 1072



post # 7 | 04.11.2012 , 6:21 AM

Quote (c0n3)
nebi rekao tako, ima tu samo sto nisi sam jos otkrio

Ja konkretno mislim na Sado-Mazo...kao i na nanosenje bola-udaranje i slicne stvari...to nije moja stvar
S druge strane neka sljivica ili malo "greb greb" u nekom zaru "borbe" lto mi nesmeta...
Ipak je ovo malo kompleksnija tema koju bas i nisam istrazivao niti nesto vise citao pa ne bih mogao da se upustim u detaljniju raspravu ;)

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 8 | 04.11.2012 , 10:51 PM

Ne volim ja to. :D Kakvo je to zadovoljstvo kad partneru nanosis bol lancima, vezivanjem, bicem... i ja ne znam cime jos... :D Kad sam vec kod tih pomagala tj. sredstava, najvise volim povez za oci a i vezivanje za ruke pa za krevet. Ali ova dva ne svrstavam u sado-mazo. :D Ja bre volim da se mazim! :D








326
poruka na forumu
317 2359



post # 9 | 04.11.2012 , 11:23 PM

Quote (Tanja91)
Kakvo je to zadovoljstvo kad partneru nanosis bol lancima, vezivanjem, bicem...


E to je vec extremno sexualno iskustvo malo preterano ... gledaj to na jedinstveniji i lepsi nacin ;)

jer ja prvi ne gledam to na takav nacin koji si navela, prebise je grubo a nista interesantno ... :)

Ma ti si mamina maza ! :p








53
poruka na forumu
5 21



post # 10 | 04.11.2012 , 11:54 PM

Ja mislim da je to bolesno... angry2








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 11 | 05.11.2012 , 1:23 AM

Quote (c0n3)
gledaj to na jedinstveniji i lepsi nacin

Ma ne mogu. lol Kad pomislim na takvo vodjenje ljubavi, cuj mene "na vodjenje ljubavi", da kazem na takav grub seks, odmah mi se povraca. :D
Quote (c0n3)
Ma ti si mamina maza !

Jesam, jesam. yes I tatina princeza. :p

Izgleda da ovde vecina ne gotivi sado-mazo. :D Pa vidi samo post iznad mog. lol








326
poruka na forumu
317 2359



post # 12 | 05.11.2012 , 1:51 AM

Quote (Tanja91)
Jesam, jesam. I tatina princeza.


znam carkam te malo :p valjda su prosli oni opasni dani gde nema dranja na mene :p

Quote (Tanja91)
Izgleda da ovde vecina ne gotivi sado-mazo. Pa vidi samo post iznad mog.


sta ima tu da se gotivi tema je onako postavljena ko kakvo razmisljanje ima o tome a ne da li voli ili ne :)
bicevanje je na neki nacin laganica za pocetak svega toga ... (sve ja to ne volim ) i onda ide sve gore i gore od toga ;)








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 13 | 05.11.2012 , 2:01 AM

Quote (c0n3)
znam carkam te malo valjda su prosli oni opasni dani gde nema dranja na mene

Hahaha, ma cuti, sad ce za dve nedelje ponovo da se pojave. :D Spremi se ti. lol
Quote (c0n3)
sta ima tu da se gotivi tema je onako postavljena ko kakvo razmisljanje ima o tome a ne da li voli ili ne

Znam, carkam te malo. :p








326
poruka na forumu
317 2359



post # 14 | 05.11.2012 , 3:55 AM

Quote (Tanja91)
Hahaha, ma cuti, sad ce za dve nedelje ponovo da se pojave. Spremi se ti.


Zasta da se spremim, ne dobijam ja nego ti :p hiihihih

Gledaj sto me kopira, pa pise carkam te ovo ono ... eh zelena si ti jos :p trema te drzi ... a tako pricas sa Ivanom a samnom ni neces :o








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 15 | 05.11.2012 , 1:03 PM

Quote (c0n3)
Zasta da se spremim, ne dobijam ja nego ti hiihihih

I to sto kazes. :D Ali, spremi se i ti u svakom slucaju. :D lol

Quote (c0n3)
a tako pricas sa Ivanom a samnom ni neces

Pa pricam sa njom zato sto ona spada u one sto BI htele, a ti neces i sta sad ja onda da ti radim... :D








1449
poruka na forumu
105 688



post # 16 | 05.11.2012 , 3:59 PM

blagi SM - erotsko uzbudjenje
preko bola do slasti -

!!!







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 17 | 05.11.2012 , 4:46 PM

Ja mislim da ova tema vec postoji (ili neka vrlo slicna njoj), a otvorila je BTW.

Ugl. uvijek sam za inovacije, samo ne pretjerivati- volim biti inferiorna, ali ne i potlacena!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









326
poruka na forumu
317 2359



post # 18 | 05.11.2012 , 5:43 PM

Quote (Tanja91)
Pa pricam sa njom zato sto ona spada u one sto BI htele, a ti neces i sta sad ja onda da ti radim...


eto svju krivicu svali na mene :o ... a neka te samo tako necu da duzim da se ne pretvori u nesto vece :p

Quote (Mallena♥)
Ja mislim da ova tema vec postoji (ili neka vrlo slicna njoj), a otvorila je BTW.

ne znam, gledao sam, valjda ne postoji xD :p

Quote (Mallena♥)
Ugl. uvijek sam za inovacije, samo ne pretjerivati- volim biti inferiorna, ali ne i potlacena!

uvek sve dobro dodje ali ne preterivati u preterano extremno vodjenje ljubavi xD








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 19 | 05.11.2012 , 7:53 PM

Quote (Mallena♥)
Ja mislim da ova tema vec postoji (ili neka vrlo slicna njoj), a otvorila je BTW.

Postoji tema o BDSM-u što je slično ovome. Tačnije,skoro isto. Ja sam je otvorila.

Seks je umjetnost.
Ako je nekome ovo bolesno,onda ta osoba i ne zna baš uživati u seksu i pretpostavljam da je dosta pasivna. A naravno ponajviše primitivna. Neko može voljeti ovakav seks,a neko ne. Ne želim reći da neko ne uživa,ako ne praktikuje sado-mazo seks.Svako ima pravo da bira. Ali ako mu je nešto tako "prirodno" odvratno i bolesna,šta je sa pedofilijom,nekrofilijom i ostalim stvarima ? Ponekada pomislim da pojedinci i ne znaju šta je to..

Ja za sebe mogu reći da sam pravi mazohista u duši. Ne volim vladati muškarcima kao ni ljudima. Radije bih bila kmet nego kralj. Ja ne znam biti vođa i nemam tako veliki ponos da vladam nekim ko to nije sazlužio.
Isto tako volim biti "pokorena" u seksu i osjetiti da sam nečija i da taj neko može raditi ono što želi.
Ja jednostavno to volim,to želim,u tome uživam. Ponosim se time i toga se ne stidim.

Isto tako mislim da inteligentne osobe često praktikuju ovakav seks. I ne samo da to mislim,nego i znam. Upoznala sam dosta osoba s kojim sam o ovom pričala i svaka od osoba koja ovo praktikuje je bila jako inteligentna osoba. :)

I ne treba misliti da su samo žene te koje su "pokorene". Ima dosta mušakraca koji vole dominantne žene i živi sa mazohistom u sebi. :)


Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Sado – mazo!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: