Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Balkan i seks !
Balkan i seks !




Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 21 | 24.11.2013 , 2:00 PM

By_The_Way_,  U bre zeno, odakle tebi izlaze ovakve sexualne teme :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 22 | 24.11.2013 , 3:49 PM

Da volim Afriku,možda bih bila normalna..








411
poruka na forumu
326 425



post # 23 | 27.11.2013 , 0:07 AM

By_The_Way_  to je tacno, ali to je samo kratkorocno. davno sam pisao u ovoj temi, tako da se vise i ne secam. ako pricamo globalno o ovoj temi, onda su takvi primeri zanemarljivi.








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 24 | 27.11.2013 , 0:34 AM

Kokiko92, tema se bavi poprilično takvim pitanjima. Prvenstveno sam htjela odgovor na to.








83
poruka na forumu
13 83



post # 25 | 01.12.2013 , 11:38 PM

By_The_Way_, zivim na Balkanu :D nazalost .. takva je sredina svagdje
a svi ti sto pricaju ja nikad ne bih vidi je spava sa svaki da je ku..va da je nema :D
svaka bi se ebala a da joj ne udje..
ja sam takva osoba da jednostavno ne gledam sta drugi misle o meni
i sta drugi kazu .. sa takvim stavrima se ne zanima .. neka svako zivi svoj zivot kako hoce..
to neka druga tema..

sto se tice toga .. danasnje generacije kakve su .. nenormalne da kazem u tom
smislu i kako razmisljaji ne mogu da kazem da li je boolje ili na gore..
vidjela sam svega i svacega .. vjeruj mi znam radim u skoli.. ucila sam one od 6 pa do 14 godin ..
tako da.. njam ima ih takih da kazem da jedva cekaj da krenu u srednju i da se vec brinu sa kim ce da spavaju
da li su pronasli pravog ili nisu ..  da kazem zive tipicni tinjedzerski americki film :D

:)))









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 26 | 03.12.2013 , 11:52 PM

blesavamala, to o čemu govoriš je problem današnjice. Mladi su izgubili prave vrijednosti. 

Opet..

Htjela sam samo da skrenem pažnju na to,da ljudi nemaju svoju seksualnu slobodu. Naravno,oni koji to žele. 
Koji ne,imaju svoj izbor. 
Kada krenemo od homoseksualizma,imamo primjer uskraćivanja seksualnih sloboda. Jedino što imamo danas je hranjanje ega jednog kompleksnog mačo frajera. Ali nećemo o njima,jer se vazda vode polemike oko toga,a meni se jednostavno ne da. :)








38
poruka na forumu
2 21



post # 27 | 06.12.2013 , 0:56 AM

Ne bih rekao da je Balkan "zakinut" za sex. To zvuči kao da nam je neko spolja nešto zakinuo.Mislim da naš mentalitet puno utiče na sex na Balkanu, a ne obrnuto. Usled mentaliteta većine, sex je još uvek u velikoj meri tabu. Ako o nečemu ne možete opušteno da razgovarate, kako ćete to uopšte probati?
Naravno, Balkan je veliki za ovakve rasprave, i seksualna sloboda se razlikuje drastično u različitim krajevima, ali ovo o čemu govorim sigurno važi za veći deo Srbije, Crne Gore, Bosne, Makedonije...Čini mi se da je Hrvatska tu u maloj prednosti.Zapravo, mislim da je to slučaj u svim krajevima gde je religija dominantna.
Kakva je veza religije i mentaliteta? Prema mom mišljenju, to datira iz vremena nastanka religija. Najčešće zastupljene religije na ovom prostoru, hrišćanska i muslimanska, stvarane u od strane muškaraca.Tu na scenu stupa muški ego  u kombinaciji sa nedostatkom samopouzdanja. Muškarci sa kompleksima teže da se izdignu iznad boljih od sebe, na bilo koji način. Nekima to i uspeva i oni ulaze u krugove ljudi koji diktiraju pravila ponašanja. Uglavnom koriste religiju, kao veoma moćno sredstvo za nametanje sopstevnih pravila. Mnoga pravila koja se danas slepo poštutju, stvorena su još tada i preživela su do sada uz male ili nikakve izmene. Duboko su se usadila u svest ljudi i mnogi nastavljaju da ih neguju i prenose novim generacijama, kao naslednu bolest. Verovatno je većina vas gledala film "Lepota poroka" i sigurno se sećate scene "sexa", gde on njoj stavi maramu na lice, legne na nju, napravi par pokreta napred-nazad...i gotovo! Naravno da takvim ljudima odgovara da žena ne zna za bolje, što je i jedna od tema filma.Ako slučajno sazna za bolje, seldi katastrofa...Ne kažem da je marama preko očiju loša stvar, ako druga strana to ume da iskoristi zarad obostranog zadovoljstva... Takodje, naravno da je ženu koja često menja partnere, i slobodna je u seksu, korisno proglasiti ku...., jer bi inče sve privlačne žene bile toliko iskusne, i tačno znale šta hoće,i kakvog muškarca žele (ili ženu), da ovi nesrećnici ne bi imali nikakve šanse. Pa još kada se društvo tako uredi da je svima jako važno šta se o njima priča i da od toga zavisi kvalitet života ljudi, to je za iskompleksirane egoiste pravi raj. Zašto onda nije svuda isti mentalitet ljudi, iako je religija rasprostranjena svuda? U sredinama, o kojim govorimo, religija je bila sredstvo borbe vekovnih rivala i nametnuta je kao onovna karakteristika nacionalne pripadnosti, pa samim tim i mnogo dublje i snažnije ukorenjena, što je omoućilo efikasno i trajno usađivanje željenih pravila ponašanja.
Očigledno je da se protiv ovoga možemo boriti upravo slobodom govora. Pričajte sa vašim partnerima, pre svega, o svim svojim fantazijama i željama, saslušajte njihove, bez osuđivanja .Pričajte i sa drugima, zašto sve mora ostati između četiri zida? Seks je nešto lepo, što većina nas voli. Ne vidim čemu sramota da nekome kažete  čemu uživate, možda ćete pomoći drugima, koji nemaju toliko mašte. Zašto je sramota da pitate bilo šta u vezi seksa, a nije sramota pitati za recept za neko jelo? Zašto je sramota ući u sex shop, i kupiti nešto što će vas zabaviti i doneti vam dodatno zadovoljstvo? Ne osuđujte ljude zbog njihovih fantazija i želja. Dozvolite svima da nađu istomišljenike, jer u seksu ništa nije nastrano, sve dok  svi učesnici uživaju. Naravno, sve u zakonskim okvirima...


Poruku je menjao/la DrManhattan - Petak, 06.12.2013, 1:02 AM


Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Balkan i seks !
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: