Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Da li sex utice na zdravlje?
Da li sex utice na zdravlje?






1065
poruka na forumu
225 1145



post # 21 | 04.11.2011 , 1:26 PM

Ovo kazu srucnjaci,pa treba im verovati...
Kada pomislimo da bi trebalo da uradimo nesto dobro za sebe, uglavnom pozurimo u teretanu ili na aerobik. Ali, verovali ili ne, isti efekat mozete postici i ako pozurite - u spavacu sobu. Naucna istrazivanja potvrdila su da dobar seks u stabilnoj, monogamnoj vezi pozitivno deluje na mentalno i fizicko zdravlje ljudi.
Dakle, zaboravite na dijete i iscrpljujuce treninge. Pola sata vodjenja ljubavi "istopice" 200 kalorija, a svakako je zabavnije od znojenja na traci za trcanje! Seks je dobar i za gipkost i tonus misica, a morate priznati i da je lepo utonuti u san pored svog "licnog instruktora".

Seks je i prirodan lek protiv bolova. Dakle, umesto da posegnete za tabletom protiv glavobolje, opustite se i uzivajte sa partnerom, a bol ce nestati "kao rukom odnesen". Ukoliko ste pod stresom - eto razloga vise da se prepustite uzivanju u krevetu. Seks podstice oslobadjanje hormona srece i doprinosi osecanju bliskosti. Posle gadnog dana na poslu nista vam nece tako brzo popraviti raspolozenje kao dobar orgazam.

U prolece hara kijavica. Ako vam je dosadilo da se kljukate vitaminom C, nemojte raditi prekovremeno. Pozurite kuci - seks, izmedju ostalog, podize i imunitet. Ako tome dodamo pozitivan uticaj na srce i cinjenicu da nema sladjeg sna od onog koji sledi posle vodjenja ljubavi, ne preostaje vam nista drugo nego da se prepustite uzivanju.

I, jos nesto: redovni seksualni odnosi ucinice da delujete mladje. Naucno je dokazano da kvalitetan seksualni zivot doprinosi blistavom tenu i sjajnoj kosi, a ako ste zadovoljni - i okice ce vam sijati kao da ponovo imate sesnaest godina.












93
poruka na forumu
3 6



post # 22 | 04.11.2011 , 1:26 PM

Ja mislim da jeste!








1449
poruka na forumu
105 688



post # 23 | 04.11.2011 , 1:27 PM

aaaa pa sad mi je jasno - sada znam sto mi nocu oci sijaju ko farovi
zekim se - ne sijaju bas toliko - madaa sam ja nakon sexa izmoren toliko kao da osecam da imam 100 godina a ne 16
neka se i oni malo sexsaju a ne odma samo da piskaraju
verovatno su u pravu - ako su provodili ankete - ali smo svi sxigurno zadovoljniji nakon njega cool

!!!









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 24 | 04.11.2011 , 1:27 PM

Kazu da sex podmladuje smile
Mislim da sex i te kako utice na nasu vitalnost kondiciju smile netreba bas preterivati ali ipak redovan sex je jako bitan za raspolozenje :))

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










1
poruka na forumu
0 0



post # 25 | 04.11.2011 , 1:27 PM

Ujutru 1 keks 1 sex,poslepodne 2 keksa 2 seksa i vecera 3 sexa bez keksa admin sniper

Axiii










poruka na forumu
REP OFF



post # 26 | 04.11.2011 , 1:27 PM

Dobro staro rolovanjeee.... biggrin biggrin








1449
poruka na forumu
105 688



post # 27 | 04.11.2011 , 1:27 PM

evo - ja probao 3 dana po ovim vasim novim savetima - i gle!!
pocela ponovo kosa da mi raste....i nokti happy

!!!









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 28 | 04.11.2011 , 1:27 PM

meeting Samo nemoj da odustanes )

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










336
poruka na forumu
14 114



post # 29 | 04.11.2011 , 1:28 PM

Jedna cigara skracuje zivot za 10. minuta......A sex produzava za 15. minuta......znači pusači jebite se da bi preziveli biggrin








1449
poruka na forumu
105 688



post # 30 | 04.11.2011 , 1:28 PM

mi zato najvise volimo da ka..mo nepusace - istrazivanja su pokazala da takav sex produzava zivot za 20 minuta
tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue cool cool cool cool cool cool cool happy happy happy happy happy happy happy

!!!









2477
poruka na forumu
63 201



post # 31 | 04.11.2011 , 1:28 PM

nego sta biggrin











1595
poruka na forumu
37 284



post # 32 | 04.11.2011 , 1:28 PM

Da naravno, slusao sam i citao na raznim stranicama da je sex veoma dobar put ka zdravom zivotu, i za ljepotu naravno sto ste zdraviji i ljepsi ste! smile

We do not forgive,
We do not forget,
EXPECT US!!!










228
poruka na forumu
9 89



post # 33 | 04.11.2011 , 1:28 PM

Ovde ima jedna likusa koja je radila samnom na farmi, jbt pa devojka je pre 2godine bila najlepsa mozda u mestu,a sad se dala u promet,kao da ima plinsku bocu izmedju nogu, plus sva je nekakva unistena skrnava :/s

Mada sto se tice kalorija sex je mama :D kardio trening :DDD








1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 34 | 04.11.2011 , 1:28 PM

Ne sputavajte strast, savetuju iskusni medicinski stručnjaci. Seks je zabavan, uzbudljiv i spada u one retke stvari koje još možete dobiti besplatno. Pri tom je čudotvoran za vaš izgled i zdravlje! Celulit, bubuljice, depreslja, stres, srčane tegobe, kilogrami nestaju u vrelini Ljubavi. A evo šta sve dobijate u vrućem zagrljaju!

1 Seks je tretman lepote. Naučno je dokazano da, kad vode Ljubav, žene proizvode dvostruku količinu estrogena, hormona zaduženog za sjajnu kosu i baršunast ten.

2 Nežno, opušteno vođenje Ljubavi sprečava kožne osipe, dermatitis i bubuljice. Znoj čisti pore i daje koži sjaj.

3 Vođenje Ljubavi sagoreva sve kalorije nagomilane za vreme romantične večere. U toku samo jedne seksualne seanse utroši se više od 560 kalorija, isto kao da ste se sat i po preznojavali na sobnom biciklu.

4 Seks je jedan od najsigurnijih sportoua na planeti. Isteže i učvršćuje svaki mišić. Prijatniji je od kraula, a nisu vam potrebni ni dres ni skupe patike !

5 Seks je instantlek za blagu depresiju. Izaziva lučenje endorfina u krvotok, što proizvodi osećaj euforije: mislite da ćete poleteti od sreće.

6 Estrogen je hormon koji usporava proces osteoporoze, bolesti od koje nam kosti postaju lako lomljive.

7 Isti čudesni hormon štiti vas od visokog krvnog pritiska, zapušenih arterija i moždanog udara.

8 Što više seksa upražnjavate, to vas seks više hoće. Polno aktivno telo oslobađa velike količine hemikalija zvanih feromoni. Ti prefinjeni seksualni mirisi izluđuju su protni pol!

9 Seks utiče na kvalitet vaše partije tenisa, skLjanja, golfa. Kako? Posle velikog seksualnog uzbuđenja, spavali ste dublje i bolje i na terenu prikazali topformu i brze reflekse.

10 Ljubavni žar jača samopouzdanje. I sama pomisao da vas neko silno želi dovoljno je da blesnete punim sjajem.

11 Seks je najbezbednije sredstvo za smirenje. Deset puta je efikasniji od valijuma [dijazepama].

12 Ljubiti se svakog dana znači da od zubara nema ni traga. Ljubljenje podstiče lučenje pljuvačke koja ispira hranu sa zuba i smanjuje prisustvo kiseline, "krive" za kvarenje zuba i stvaranje kamenca.

13. Seks je i lek protiv glavobolje. Za vreme polnog čina nestaje napetost koja sužava krvne sudove u mozgu.

14. Dobar seks može da vam otpuši nos. Seks je prirodni antihistamin. Pomaže i u borbi protiv astme i visoke temperature.

15 Redovan seks doprinosi mentalnom zdravlju. Isteruje na čistinu naše najjače emocije, uključujući smeh. Naučno je dokazano da se smejanjem troše neki od hormona stresa kao što je adrenalin. Posledica? Osećate se euforično ali smireno.

16 Zdravstvene vlasti u Švedskoj uvrstile su u kalendar i seksualne praznike kako bi se "Ljudi oslobodili pritiska i usredsredili na zadovoljstvo".

17 Redovnim seksom vaše usne postaju kao stvorena za poljupce! Eros im daje boju i lepši oblik.

18 Nedostatak ljubavi može da bude fatalan! Kod beba i male dece kojima su uskraćene nežnosti mož doći do bolesti poynata kao progresivna atrofija organa, upozoravaju stručnjaci.

19 Ako vas muči nesanica, ne posežite za tabletma. Prema pisanju "Britaskog žurnala za seksualu medicinu", neki od biohemiskih procesa, do kojih dolazi vreme polnog akta, grantuju opuštanje i san. Ne samo da ćete brže utonuti carstvo snova, već ćete spvati oko 25 procenata duže.

20 Vođenje Ljubavi je jedan od najboljih antidota za nervnu napetost. Panika i anksioznost nestaju!

21 Vođenje Ljubavi bar jednom nedeljno utiče smanjenje razdražljivosti pomaže da se lakše izborimo sa stresom.

22 Noć puna strasti smanjuje rizik od srčanih bolesti. Istraživanja pokazuju da veliki procenat muškaraca koji su pretrpeli srčani udar nisu imali redovni seksualni život.

23 Vođenje Ljubavi pomaže u lečenju od artritisa, poboljšava cirkulaciju i povećava broj crvenih krvnih zrnaca.

24 Seks je najbolji način da se počne dan. Jutarnja strast obezbeđuje celodnevni sjaj.

25 Ako vas pamćenje nesluži najbolje, jedan od najprLjatnLjih lekova je redovno maženje. Studije sa starijim pacijentima pokazuju da svakodnevne nežnosti smanjuju spoljne znake senilnosti.

26 Vođenje Ljubavi "pegla" stomak. Kad smo uzbuđeni, stomačni mišići nam se automatski zatežu.

27 Bacite pomade protiv bora! Redovna "aktivnost" u spavaćoj sobi pojačava prokrvljenost kože, obezbeđuje joj veće zalihe kiseonika i hranljivih materija i ne dozvoljava da se "gužva".

28 Vođenje Ljubavi je odličan izgovor za pretvaranje da niste kod kuće kad nenajavljeno stignu dosadni rođaci ili prijatelji.

29 Gorušicu i druge lakše stomačne tegobe smiriće nežna Ljubavna seansa u bilo koje doba dana ili noći.

30 Ako ste preležali infarkt, redovan seks je najbolja terapeutska vežba za mišićno tkivo srca.

31 Vođenje Ljubavi smanjuje rizik da obolite od proširenih vena: krv u tom slučaju nesmetano stiže do ekstremiteta.

32 lako niko ne zna pravi razlog, seksualni čin jača imunitet.

33 Redovan seks je najbolja kura lepote! Dovoljno je da vas partner poljubi i pomiluje da vam se zenice rašire i da dobLjete onaj čarobni, neodoljivi izgled!

34 U hladnoj zimskoj noći, strasni zagrljaj podiže telesnu temperaturu. Kakav divan način da se ugrejete!

35 Vođenje Ljubavi smanjuje broj saobraćajnih udesa. Posle seksa vozite opuštenije i pažljivije.

36 Istraživanja pokazuju da zagrljaji i poljupci skraćuju vreme koje pacijent provodi u bolnici, oporavljajući se od bolesti ili povreda.

37 Strastvene noći produbljuju vezu sa partnerom. "Ulivaju vam hrabrost da progovorite i o najosetljivijim temama u vašem životu", kažu seksolozi.

38. Seks povećava elastičnost zglobova. Spremni ste da "skočite" na sedmo nebo!

39 Što češće vodite Ljubav, seksepilniji ste u sopstvenim očima. S praksom postajete i sve bolji što je, priznaćete, radost prava.

40 Vođenje Ljubavi sprečava pojavu ružnog celulita. Limfna tečnost brže struji telom, a limfni sistem je za dužen za eliminisanje bakterija, toksina i drugih štetnih materija koje se gomilaju u tkivu, posebno na butinama. yes









Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 35 | 04.11.2011 , 1:29 PM

Ja sam nevin, pa sam zdrav k'o dren XD

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









9
poruka na forumu
0 4



post # 36 | 04.11.2011 , 1:29 PM

Valjda jeste........ yes


Poruku je menjao/la lida - Subota, 28.04.2012, 2:30 AM






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 37 | 04.11.2011 , 1:29 PM

Kako god, neka ga!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









15
poruka na forumu
0 4



post # 38 | 04.11.2011 , 1:29 PM

Naucno dokazana stvar da pomaze :).

Um caruje, snaga dobro dodje...









65
poruka na forumu
30 170



post # 39 | 04.11.2011 , 1:29 PM

nisam siguran ali je siguno zdravo.
bolesno bi se osecao bez njega :D








373
poruka na forumu
11 216



post # 40 | 04.11.2011 , 1:29 PM

Za zdravlje sam siguran ali za lepotu nisam siguran :)

Jesen stiže, dunjo moja, ja i dalje štrebam..



Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Da li sex utice na zdravlje?
Search: