Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Oralni seks povezan sa rakom grla? (Istina o oralnom seksu, od rizika od raka do stava mladih...)
Oralni seks povezan sa rakom grla?






56
poruka na forumu
40 218



post # 1 | 13.05.2012 , 3:52 AM

Jednostavno procitajte ovaj text i dajte svoje misljenje, na prvi pogled, moze biti smesno, ali kada je zdravlje u pitanju, treba razmisliti o ovome...

Oralni seks nije bezbedan!

Kategorije: Prevencija bolesti
Datum objavljivanja: 15. 03. 2012.
4 stvari koje možda ne znate o oralnom seksu
Istina o oralnom seksu, od rizika od raka do stava tinejdžera o njemu
Oralni seks je skoro prestao da bude tabu tema.

"Skoro polovina tinejdžera i skoro 90% odraslih osoba starosti od 25-44 su imali oralni seks sa osobom suprotnog pola, pokazalo je jedno istraživanje koje je sprovedeno od 2006 do 2008. godine.
Oralni seks može da bude prijatnan i zdrav deo veze dve odrasle osobe. Ali postoje neke stvari koje mnogi ljudi ne znaju o oralnom seksu. Slede četiri činjenice koje vas mogu iznenaditi."

1. Oralni seks je povezan sa rakom grla.

"Rak? Da, oralni seks može izazvati rak grla. Nije oralni seks sam po sebi faktor koji izaziva rak, već ljudski papiloma virus (HPV), koji se može preneti sa osobe na osobu tokom seksualnog odnosa, uključujući i oralni seks.
Istraživači su otkrili da su neke vrste raka u orofarinksu (srednjem grlu) i krajnicima verovatno izazvane određenom vrstom humanog papiloma virusa (HPV). HPV je uobičajeni, ali ne i jedini uzročnik raka grla. Ako niste izloženi HPV-u tokom oralnog seksa, ne izlažete se riziku od dobijanja raka.
Pre tridesetak godina primećeno je da rak grla počinje da utiče na sve veći broj ljudi starosti oko 40godinakoji ne puše i ne piju, dok se u prethodnim decenijama on obično javljao kod starijih ljudi koji puše cigarete i piju žestoka pića.
U ranim 2000im, naučnici su koristili napredna DNK testiranja uz pomoć kojih su pronašli HPV 16 u mnogim od ovih novijih vrsta raka. Zaključili su da je seksualna aktivnost jedan od izazivača ove vrste raka. Istraživanja su pokazala da postoji veći rizik od raka grla kod ljudi koji su imali oralni seks sa najmanje šest različitih partnera.
Studija objavljena u Nev England Journal of Medicine u 2007 pokazao veći rizik za oropharingeal raka kod ljudi koji su imali oralni seks sa najmanje šest različitih partnera. HPV16 je najčešće prisutan kod ljudi obolelih od raka grla koji su imali više partnera u oralnom seksu.I dalje se ne zna koliko ljudi dobiju HPV infekciju grla putem oralnog seksa, i koliko njih dobije rak grla. I muškarci i žene mogu da imaju HPV infekcije u grlu. Ona ne pravi razlike među polovima. Rak grla uzrokovan HPV infekcijom najčešće imaju heteroseksualni muškarci starosti od 40 do 50 godina.Rak grla izazvan HPV-om je lakše lečiti od onih izazvanih faktorima kao što su pušenje i piće.
Još uvek se ne zna koji je najbolji metod prevencije, ali je sigurno da treba povećati svest javnosti o ovom problemu. Jedan metod prevencije može biti vakcina protiv HPV-a vakcine mogu biti jedan pristup, ali nema dovoljno ispitivanja da se može tvrditi da je ovo dobar razlog da se vakcinišu dečaci protiv HPV-a. U nekim zemljama vakcine su odobrene za muškarce uzrasta 9-26 – ali samo da bi se sprečila pojava genitalnih bradavica kod njih, a ne kao način da se suzbije HPV infekcija kod njihovih partnera."

Preuzeto sa: http://u.to/P-kQAg
(Ostale 3 tacke mozete procitati na gore datom linku).

Opsirnije na: http://u.to/ZvkQAg

goraXxus Cafenuss









547
poruka na forumu
46 1072



post # 2 | 13.05.2012 , 4:17 AM

Koliko sam ja razumeo...problem je opet neka vrsta higijene...ono ako ruke ne operes pre jela postoji mogucnost da se razbolis...

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 3 | 13.05.2012 , 4:38 AM

Quote
2.5. Koristiti Pretragu pre postavljanja pitanja ili teme
Ukoliko želite da postavite neku temu, dužni ste da koristeći Pretragu proverite da li se o Vašem problemu na forumu već raspravljalo i da li postoji resenje. Svoja pitanja postavljajte na pravom mestu i na pravi način, a u naslovu i tekstu teme postavite kratak opis konkretnog problema sa što više podataka vezanih za njega i što manje beskorisnih informacija koje bi samo skretale paznju na pogrešnu stvar.


Pazi da svaku sledecu temu koju otvoris, bude na pravom mestu.

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 4 | 13.05.2012 , 11:55 AM

Ovakva tema je već postojala i izbrisana je jer je komentarisanje na njoj prešlo granicu ukusa.
Ako se situacija ponovi, tema ide u Korpu.








97
poruka na forumu
5 64



post # 5 | 13.05.2012 , 12:09 PM

svakako je ovo bezvezarija, nema veze s pameti..

Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo...









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 6 | 13.05.2012 , 12:32 PM

Ja ću ga i dalje upražnjavati,a ako umrem nemojte me zaboraviti. :D








76
poruka na forumu
3 32



post # 7 | 15.05.2012 , 11:37 AM

Temi nije mjesto u Upoznavanju :)

Leptiri <3 <3









10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 8 | 15.05.2012 , 7:23 PM

Quote (By_The_Way_)
Ja ću ga i dalje upražnjavati,a ako umrem nemojte me zaboraviti.

lol

Tema prebacena u Medjuljudski odnosi » Sex...






velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 9 | 15.05.2012 , 7:59 PM

eto ga sad,pa vidim ja sv evise zena mjenja horoskopski znak :)da je npr.rak sa vodolijom grla sve bi i dalej bilo normalno i otvoreno sexualno :)

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala



Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Oralni seks povezan sa rakom grla? (Istina o oralnom seksu, od rizika od raka do stava mladih...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: