Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Muški kutak » Vojska
Vojska






1176
poruka na forumu
102 1216



post # 21 | 09.02.2012 , 1:03 AM

Martovska klasa 2004 u Zajecaru a posle prekomanda u Buenos Aires(Bujanovac) Granica sa Kosovom
Baza "Devojacka cuka".

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









25
poruka na forumu
2 12



post # 22 | 10.02.2012 , 11:31 AM

Quote (Bobby88)
Slazem se! Nisam isao, niti cu! I bas me briga sto ce neki reci kako sam manje musko zbog toga. Nisam mazohista i necu da trpim godinu dana torture i izdrkavanje nekog tamo pukovnika ili sta je vec, da leci na meni svoje komplexe i pokazuje svoju "nadmocnost" i "muskost", da spavam i provodim vreme u nehigijenskom uslovima, jedem odvratnu hranu i jos mnogo toga. Zasto? Sto sam patriota?! Nisam patriota i kao sto rekose ovde vec neki, drzava Srbija mi nije nista ostavila, niti imam neke koristi od iste, cak sta vise imam i stetu.


Probaj da nadjes malo i pozitivne strane, nije da nema izdrkavanje, ali to je ono sto prvo zaboravis. Pomiris se da si tamo samo broj u stroju kao i svi ostali i da treba neko vreme da se dokazas ako si ok i posle nema problema.
Uslovi nisu nehigijenski, a i posle celodnevnih aktivnosti pojeo bi i masnu krpu (sto se tice hrane).
Ali danas se izgleda patriotizam meri time ko je veci fan Novaka Djokovica








233
poruka na forumu
151 1281



post # 23 | 10.02.2012 , 2:39 PM

Nisam bio,ali cu verovatno dobrovoljno da se javim,jbg ne svi traze za posao da imas vojsku :)

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










218
poruka na forumu
23 298



post # 24 | 07.03.2012 , 0:01 AM

Izdvojiću dve osobe iz vojske koje poštujem, drugu poznajem lično a i uveren sam da će učiniti sve što je u njihovoj moći da pomognu Srbiji.

General Miloslav Simović, preporučujem da odgledate ceo video. Shvatićete na kraju zašto!



Komandant Kopnene vojske general-major Milan Mojsilović, vidi se da mu odnos sa javnošću ne odgovara i da deluje smušeno ali s druge strane strah i trepet je kad je u pitanju odlučivanje i komandovanje. Njemu kod postrojava vojsku ni mikrofon nije trebao a kada prozove nekog oficira taj se odma ukaki :D
Retko koja država ima takvog profesionalca!

http://www.tanjug.rs/videodet.aspx?galID=55138&videoID=235782






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 25 | 07.03.2012 , 0:17 AM

ja moram da se umesam, ne znam odakle vam podaci da se vojska godinu dana sluzi, kad dok je postojala sluzila se tri meseca... a ovi sto imaju zelju uvek mogu dobrovoljno da se prijave... kukate zbog 6 meseci, moj pradeda se ozenio i otisao u vojsku kad se vratio moja baba je imala dve godine, i trcala po dvoristvu, nije ni znao da je prababa trudna, jer nije bilo kao sada mobilnih telefona, svaki vikend da moze da se izadje, nego je tri godine sluzio vojsku... samo kukate nesto, mada neka radi ko sta hoce, stvar izbora...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 26 | 07.03.2012 , 2:04 AM

Radi se o licnom izboru. Mislim sada. I po meni to je ok. Svako ima prava na svoj stav.
U moje vreme bilo je obavezno sluziti i uglavnom sto dalje od kuce. Znaci taj izbor,gore naveden,nije ni postojao.
Imao sam i lepih i ruznih dana u JNA. Trudim se da pamtim lepe.
Mislim da ovih sadasnjih 90 dana nije puno i posto ste u najblizoj kasarni,i svaki ste vikend kod kuce,zasto da ne.
Na kraju krajeva,mozda Vam se i svidi pa se aktivirate i dobijete siguran posao. :)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 27 | 07.03.2012 , 2:06 AM

Quote (okbgd89)
Ali danas se izgleda patriotizam meri time ko je veci fan Novaka Djokovica


Ja uopste nisam fan Novaka, niti me nesto doticu uspesi ili neuspesi istog. Nebitna pojava za mene!
A, ako vec nisam rekao, reci cu sada... Nisam patriota.

Mislim da sam mnogo vise doprineo svojim aktiviranjem u Crvenom krstu, praxama u skoli - na kojima sam bara bar radio poslove sa sestrama i terapeutima (sto ne radi vecina zaposlenih, zbog kojih ja nemam posao), svojim volontiranjem na Univerzijadi itd.

Po meni je to mnogo vrednije, nego da nosim pusku i uvrtim sebi u vuglu da sam ja macho tip ili ne znam sta, da mi sexy stoji ona odvratna uniforma. Ko to voli nek' izvoli! - Postujem! Ja ne volim!

I ako nekada (sto ne zelim) budete trebali da primenite vase "znanje" iz vojske (mislim na ratnu situaciju), licno ja cu biti mnogo korisniji u ambulanti, nego na polju sa puskom i bombama. Da svi razmisljaju kao ti, pitam se ko bi onda spasavao krvolocne umove ili silom naterane vojnike na front. Think 'bout it! Nije sve u patriotizmu, ima nesto i u altruizmu! Ako uopste i znas sta je to... Pomagao bih i vojnicima neprijateljske vojske, jer su i oni ljudi i moja duznost i savest mi nalazu da treba da im pomognem. I punto! ;)


Poruku je menjao/la Bobby88 - Sreda, 07.03.2012, 2:07 AM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 28 | 07.03.2012 , 2:12 AM

Bobby88, svaka ti je na mestu...

licno nikada ne bih isao u ovu vojsku jer smatram da ovoj nazovi drzavi nista ne dugujem, ma ni jedan dan da joj poklonim a ne 3 ili 6 meseci...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 29 | 07.03.2012 , 2:19 AM

Quote (Davor)
Bobby88, svaka ti je na mestu...

licno nikada ne bih isao u ovu vojsku jer smatram da ovoj nazovi drzavi nista ne dugujem, ma ni jedan dan da joj poklonim a ne 3 ili 6 meseci...


Hvala, Davore!

Doprineo sam ja ovoj drzavi i vise nego dovoljno, a ne bih ni to, da nije zbog ljudi.
Ljudi nisu nista krivi, a oni su ti kojima sam poklanjao svoje vreme. Uostalom to je moj poziv koji volim!
I tek cu da im poklanjam svoje vreme (mislim na ljude), samo sto ce to biti negde daleko od Srbije. Nadam se da ce mi se zelja ispuniti.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)








Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 30 | 07.03.2012 , 2:35 AM

Quote (Davor)
licno nikada ne bih isao u ovu vojsku jer smatram da ovoj nazovi drzavi nista ne dugujem, ma ni jedan dan da joj poklonim a ne 3 ili 6 meseci...

Moje misljenje je da ne trebas da ides u vojsku zbog drzave, nego zbog sebe... Boli te uvo, ides da se zezas, pucas iz Ak, bacis bombu, steknes par prijatelja...

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 31 | 07.03.2012 , 2:38 AM

Quote (Mortal)
ides da se zezas, pucas iz Ak, bacis bombu, steknes par prijatelja...


Zezam se i ovako, vec sam pucao i AK kao i par drugih jednostavno necu iz nekog principa ovo je sve samo ne drzava, patriota nisam, niti sam u fazonu ceo svet protiv nas...

Nista nam drzava nije dala sem sramote i problema i ja treba da se ponosim i da joj sluzim, malo morgen...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 32 | 07.03.2012 , 2:42 AM

Quote (Davor)
Nista nam drzava nije dala sem sramote i problema i ja treba da se ponosim i da joj sluzim, malo morgen...


gj

I jos treba da (sto nikako ne zelim bilo kome) izgubis glavu zbog drzave, odnosno debila koji stvaraju probleme. A kada je rat, ti isti debili uvale se na sigurno, ne izlaze na ratiste, vec izbace nas zrtvene jarice. E, pa malo morgen, sto rece Davor!

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 33 | 07.03.2012 , 3:25 PM

U vojsku se neide da bi izgledao kao macho.I da se divis uniformi ili ostali delovi khm....necijEG razmisljanja.U vojsku se ide da bi bio sposoban da odbranis dom(drzavu) u kojoj zivis,ti i tvoji voljeni....Vojska nije j*bena moda ili imidz!

To sto je u drzavi politika losa kao i politicari koji su stvorili lose stanje i siromastvo,ne znaci da ja ne zelim da cuvam ovo sto su nasi preci stotinama godina stvarali i krvavo sacuvali.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 34 | 08.03.2012 , 0:58 AM

I dodje Konfucije da me prosvetli. :D lol Sad shvatih da moj zivot nije imao smisla sve do ovog trenutka prosvetljenja. :D lol Muahahahahahahahahaha! lol lol lol

P.S. Bas sam popularan cim me pojedinci prate po postovima u zelji da budu u mojoj blizini. Jbt, imam privatnog manijaka! :D lol lol

Quote (MarijanaBK1)
ja moram da se umesam, ne znam odakle vam podaci da se vojska godinu dana sluzi, kad dok je postojala sluzila se tri meseca... a ovi sto imaju zelju uvek mogu dobrovoljno da se prijave... kukate zbog 6 meseci, moj pradeda se ozenio i otisao u vojsku kad se vratio moja baba je imala dve godine, i trcala po dvoristvu, nije ni znao da je prababa trudna, jer nije bilo kao sada mobilnih telefona, svaki vikend da moze da se izadje, nego je tri godine sluzio vojsku... samo kukate nesto, mada neka radi ko sta hoce, stvar izbora...


Kapiram da se ovo za "godinu dana" odnosilo na mene, pa sad ja moram da se "umesam". :)

1. Lupio sam da je godinu dana, jer iskreno ni ne znam koliko traje vojska, te je ukidaju, te traje 9 meseci, te 3, te 6, ni sami ne znaju. Kako god... Nemam nameru da provedem ni 3 dana u istoj! B) - Moj licni izbor, na koji imam pravo, jer je ideal drzave u kojoj zivim demokratija. Zar ne? :)

2. Sada mogu i dame da pristupe vojsci, pa ako zelis izvol'te. ;)

3. Mnogi vojnici sa ovog posta sigurno ne bi radili sto sam ja radio (citaj moje postove iznad, pa ce ti biti jasnije), a ista ta "moja otadzbina" je imala korist od toga. Ja ne kukam zbog toga. :)

4. Svako (ne) daje neki svoj doprinos, a ti se opet umesaj, pa proceni ciji je doprinos korisniji, humaniji i pre svega ljudskiji (da se tako izrazim). Da li nositi pusku i uciti kako da nekog jednog dana mozda ubijes istom? Ili mozda raditi nesto humano kao npr. pomagati onima koji nemaju osnovne egzistencijalne uslove, raditi na zdravstvenom prosvecivanju kompletnog drustva?

I kao sto si rekla: "Neka radi ko sta hoce, stvar izbora." - Ja sam svoj napravio! ;)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 35 | 08.03.2012 , 1:12 AM

Quote (Bobby88)
Kapiram da se ovo za "godinu dana" odnosilo na mene, pa sad ja moram da se "umesam".

Quote (Bobby88)
1. Lupio sam da je godinu dana, jer iskreno ni ne znam koliko traje vojska, te je ukidaju, te traje 9 meseci, te 3, te 6, ni sami ne znaju. Kako god... Nemam nameru da provedem ni 3 dana u istoj! - Moj licni izbor, na koji imam pravo, jer je ideal drzave u kojoj zivim demokratija. Zar ne?

nisam obracala paznju ciji je post, nego kad sam procitala predhodne postove, pa sam napisala svoj... Slazem sa da je to licni izbor, to sam i napisala, ja samo samo dala svoje misljenje, nisam ja nikoga da kazem nagovarala na nesto... zato smo i ovde, da razmenimo svoja misljenja, a lepo se kaze - sto ljudi, sto cudi... naravno da ne mozemo svi da se slazemo.
Quote (Bobby88)
Sada mogu i dame da pristupe vojsci, pa ako zelis izvol'te.

ne bih imala nista protiv, mada mene vise privlaci policija, i imala sam veliku zelju da upisem KPA, ali zbog problema kojih sam imala sa zdravljem odustala sam, jer nisam mogla da se spremim za prijemni...

Quote (Bobby88)
Mnogi vojnici sa ovog posta sigurno ne bi radili sto sam ja radio (citaj moje postove iznad, pa ce ti biti jasnije), a ista ta "moja otadzbina" je imala korist od toga. Ja ne kukam zbog toga.

citam sve postove iznad, i stojim iza toga da je to veoma human posao, ali nazalost ne razmisljaju sve tvoje kolege tako, to sam vec pisala u jednoj temi...

Quote (Bobby88)
I kao sto si rekla: "Neka radi ko sta hoce, stvar izbora." - Ja sam svoj napravio!

Amin! :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 36 | 08.03.2012 , 1:23 AM

privatnog manijaka?
Koji god post covek da pogleda ti si u svakoj corbi kasika.Posisao svu pamet ovog sveta.Kao pustinjak si,kompletno prosvetljen,mora da te je solarijumsko sunce prejako udarilo ili si previse razmisljao dok si cupkao obrvice i brijao nogice ili u skolici ucio latinski i time pomislio kako si dostigao visi nivo svesti.Ili si pak dok si u svom nejvecem uzbudjenju usred uzbudjujuceg shopinga dosao do samospoznaje dok si ostavljao partnera/ku uprkos tome sto slusa malo drugaciju muziku od tebe.
Mani se covece.ne umisljaj gluposti i mani se ''manije gonjenja'' a mani se i puskice i uniformice,nije to za tebe. offtopic
ruza

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 37 | 08.03.2012 , 1:26 AM

Quote (Vagabond83)
privatnog manijaka?
Koji god post covek da pogleda ti si u svakoj corbi kasika.Posisao svu pamet ovog sveta.Kao pustinjak si,kompletno prosvetljen,mora da te je solarijumsko sunce prejako udarilo ili si previse razmisljao dok si cupkao obrvice i brijao nogice ili u skolici ucio latinski i time pomislio kako si dostigao visi nivo svesti.Ili si pak dok si u svom nejvecem uzbudjenju usred uzbudjujuceg shopinga dosao do samospoznaje dok si ostavljao partnera/ku uprkos tome sto slusa malo drugaciju muziku od tebe.
Mani se covece.ne umisljaj gluposti i mani se ''manije gonjenja'' a mani se i puskice i uniformice,nije to za tebe.


Daaaaaaaaaaaa, ja volim svuda da se mesam kao zacin C! :D Ali nista manje od tebe! :D

Private maniac - that's what I'm talkin' about! ;) Bas uzivas da me uhodis?! :D lol

You wanna piece of me? :D

Zelim ti srecan 8. mart! ruza


Poruku je menjao/la Bobby88 - Cetvrtak, 08.03.2012, 1:33 AM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 38 | 08.03.2012 , 1:30 AM

Bobby88, Hvala najlepse,takodje. B)

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 39 | 08.03.2012 , 1:37 AM

Quote (Vagabond83)
Bobby88, Hvala najlepse,takodje.


Nema na cemu i drugi put! ;)

Vidis da ja nemam problem sa tobom, dok ti imas i sa sobom i sa mnom.
Da li si razmisljao da malo odsetas u predsoblje, posto imas problem sa sobom? :)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)








Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 40 | 08.03.2012 , 1:41 AM

Bobby88, Vagabond83,Imate PP za takve stvari... Nije ovo tema da se dokaze ko je pametniji. Hvala.

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks



Forum » Međuljudski odnosi » Muški kutak » Vojska
Search: