Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Zasto se zene i muskarci ne razumiju ? (Sta zele muskarci a sta zele zene?)
Zasto se zene i muskarci ne razumiju ?






577
poruka na forumu
548 3795



post # 1 | 06.11.2012 , 4:10 PM

Pozdrav svim mojim dragim forumasima koji daju iscrpne odgovore ..

Iako je dobro poznato da su muskarci sa Marsa a zene sa Venere, ja, kao nepopravljivi optimista, ipak vjerujem da treba i dalje da pokusavamo da uspostavimo komunikaciju i poboljsamo medjusobno razumjevanje. U to ime, evo par sugestija kako da se mrdnemo sa ‘mrtve tacke’ (tjs. prevazidjemo stav “nema nade, mi smo jednostavno drugaciji”).

Kao i obicno, inspiraciju sam dobila citajuci jedan simpatican tekst o pozitivnoj psihologiji, cije zakljucke zelim da podijelim sa vama (uz moje neizbjezne komentare )!
Elem, autorka je, slusajuci sta muskarci imaju da kazu na tu temu, otkrila:
Tajna broj 1.Muskarci zele da pojednostave svoje zivote
Tajna broj 2.Ono sto muskarci najvise zele od zena je da ih one istinski cijene

Eto, prosto kao pasulj, jel’ da? Malo sutra… Zasto?

Sto se tice tajne broj 1 podsjetila bih na opste poznatu cinjenicu da su zene po prirodi komplikovana bica i da imaju tendenciju da iskomplikuju svoje (i tudje) zivote…Od nasih odnosa sa prijateljima, porodicom, djecom (sve je to jaaaaaaaaaaako komplikovano i tesko za objasniti/razumijeti, jel’ da?) do obicnih, kucnih stvari – na primjer potrebe da sve stoji na svom mjestu, da se sve slaze uz nesto drugo, da se postuju obicaji i tradicije na unaprijed definisane nacine (npr. proslave rodjendana, godisnjica i drugih praznika). Da i ne pominjemo to sto ocekujemo sa punim pravom da nam se citaju misli i tumace uvijeni nagovjestaji…
Kada se obratimo muskarcima za savjet i kad nam oni daju prosto rjesenje – mi mislimo da nas nisu ozbiljno shvatili i da “nije to tako jednostavno”. I, koliko god oni pokusavali da pomognu u ‘razvezivanju nasih Gordijevih cvorova’ (makar i predlogom da ne trosimo vrijeme na raspetljavanje, vec da ga prosto ‘presijecemo’), mi ne cijenimo dovoljno njihove iskrene napore da pojednostave nase (a time i svoje zivote).Oni se trude na jedini moguci nacin za koji znaju: na svoj nacin. I ne treba da ih zbog toga krivimo. Ajde bar da im damo poene za pokusaj i za dobru namjeru (iako nas nikad nece stvarno razumijeti ).Sto se tice tajne broj 2, i zelje muskaraca da ih njihove ‘ljepse’ polovine istinski cijene – ok, to mi je jasno. Doduse, nekad mi se cini da je njima vise stalo do toga da im se divimo, nego da ih cijenimo, jer se oni ‘hrane’ divljenjem. Zele da budu uspjesni na poslu da bi stekli postovanje (divljenje) ostalih muskaraca, a kod kuce zele da budu najbolji u ocima svojih djevojaka/zena.U nekom starom filmu mi se mnogo svidjela recenica glavne glumice koja (sa relativnim razumjevanjem) brani muza koji ju je prevario objasnjavajuci prijateljici da je to normalno jer: “ona (ljubavnica, svakako mladja i nezrelija) mu se DIVI a ja ga ‘samo’ volim…”
Mi zene nekako imamo tendenciju da se fokusiramo na lose stvari koje primjecujemo (i glasno komentarisemo) kod svojih muskaraca. Cesto uzimamo sopstveni primjer za poredjenje i isticemo kako oni nikad ne bi uspeli da postignu sve u jednom danu sto mi uspjevamo, kako ne bi mogli da rade vise stvari istovremeno i ispune sve one silne obaveze koje mi zavrsavamo itd.
Prvo, oni vjerovatno ne bi ni natovarili sebi tolike obaveze i tezili u tolikoj mjeri da sve postignu u isto vrijeme i u svemu ostvare perfekciju kao mi. Kao sto kaze tajna broj jedan – oni vole da pojednostave svoj zivot. Drugo, bez obzira na to sta i koliko NE (stizu da) urade, ipak, sigurno ima puno stvari koje cine za nas i za porodicu, a koje mi uzimamo zdravo za gotovo…Ne odajemo im priznanje u onoj mjeri koliko im ‘trljamo na nos’ sve ono u cemu (po nasim standardima) ‘ne valjaju’….U svakoj znacajnijoj i dugorocnijoj vezi sukobi i neslaganja su neminovni. Mi zene cemo, vrlo vjerovatno, uvijek imati vise standarde u odnosu na muskarce, ali sjetimo se da su to NASI standardi i da oni nisu krivi sto se ponasaju u skladu sa sopstvenim standardima. Ako se vec ne slazemo sa nekim njihovim potezima, izaberimo JEDNOSTAVNIJE nacine da iskazemo svoje neslaganje, umjesto uobicajenog zvocanja, naglabanja, prebacivanja. Mozda je bolje da im redje ali otvorenije kazemo sta nam smeta…Autorka gore pomenutog teksta istice da muskarci na poslu teze da postignu, ostvare, sto vise, a da od kuce ocekuju sigurnu luku gde ce moci da se konacno opuste i gde ne moraju da glume jer ce ih tu razumijeti i prihvatiti onakve kakvi su…
Da bi nam bilo lakse da ih prihvatimo - sjetimo se samo sta je to sto volimo kod njih, sta je to sto nas je njima privuklo i zbog cega smo, u krajnjoj liniji, jos uvijek sa njima…U cemu su sve to dobri, sjajni, za divljenje; i kazimo im to, sto cesce – to bolje.

Dragi muskarci koji cete ovo procitati – molim vas da date vas doprinos ovom zenskom sagledavanju vase perspektive , ukazite na eventualne greske i pomozite da vas bolje razumijemo…

Drage moje, imate li sta da dodate?Da li vasa praksa potvrdjuje teoriju?

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 2 | 06.11.2012 , 9:13 PM

Čim sa došla do sugestija stala sam sa čitanjem.. Možda sam nešto propustila..

Žene i muškarci se ne razumiju ? Od kada ?

Opšte poznato je da muškarci i žene stupaju u zajednicu i zaslužni su za opstanak čovječanstva. Da se ne razumiju,do toga nikada ne bi došlo.
Muškarac je polovina onoga što ženi fali,a žena ono što fali muškarcu.

Pogledajte ljude koji nikada nikoga nisu imali. Kakvo oni razumijevanje imaju ? Pogledajte Disa koji nikada nije imao ženu. Bio je nesretan. Da je u njegov život ušla žena, imao bi skoro pa sve. A i zna se da je žudio za ženom.
Isto tako je sa raznim "nepoznatim" ženama i muškarcima.

Ako se " ne razumijemo " u nekakvim godinama kada sazrijevamo,za to su krivi horomi,a ne muškarac ili žena.

A ako mi ne razumijemo njihove " navike " ili oni naše,to nije ne razumijevanje nego normalne i prirodne razlike. :)








834
poruka na forumu
212 1454



post # 3 | 06.11.2012 , 9:27 PM

hahaha..Adrijana objasnila si najjednostavnije sto zena moze da objasni . :D .








326
poruka na forumu
317 2359



post # 4 | 06.11.2012 , 9:57 PM

Nema sta tu puno da se objasnjava tako je od BOG-a uvek ce jedno da pravi jednostavnija resenja a drugo da komlikuje ili obrnuto .... Ipak bolje nalaziti resenje kako nahraniti milione gladnih ustane a ne komlikacije izmedju zena i muskaraca jer ce toga uvek da bude kao i svega ostalog :p hihihihi

Adrijana_, Izgleda je tebi vreme da se udas vec jednom :p hihihhi








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 5 | 08.11.2012 , 11:43 PM

Ja muskarce i zene gledam ovako.
Muskarci su lizalica sa okusom npr. jagode, a zene su ista takva lizalica samo ima dodatno i zvaku i u boji je. Tj. pusta boju na jezik, pa je komplikovanija.
E to tako.

Nije da se ne razumiju, nego nece da se razumiju.
A i zasto bi se razumjeli, kad se lakse posvadjati.
Uvijek je bilo blize okolo kad se ide, a ne precicom. :)

Ja volim da se svadjam, i uzivam u tome da nekog iznerviram (uzivo). Merak mi je kad posvadjam neki bracni par radi gluposti. :) Valjda volim da vidim prag tolerancije i parlamentarnosti :)
Razumjevanje ne postoji izmedju muskarca i zene, samo postovanje. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










2427
poruka na forumu
345 2552



post # 6 | 09.11.2012 , 1:06 AM

Quote
Zasto se zene i muskarci ne razumiju ?

Zato što bi to bilo gey.
Ne razumijemo se, već samo nadopunjujemo jedno drugo (u svim pogledima).
:D








1449
poruka na forumu
105 688



post # 7 | 09.11.2012 , 1:15 AM

Quote (Almir)
Zato što bi to bilo gey.

ima tu istine - vecina muskaraca je takvoga vidjenja stvari
mada je taj stav po meni pomalo krut - ja sam tu za malo vise fleksibilnosti u komunikaciji i odnosima

!!!









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 8 | 09.11.2012 , 1:17 AM

zenska psiha je cirkularna,a muska linearna.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 9 | 16.11.2012 , 9:58 PM

Muskarci i zene se vrlo dobro razumeju samo ovisi o cemu je tema :D
Oni su kao cvet ne dolevaj mnogo vode bolje svaki dan po malo
tako i s razgovorom i razumevanjem polako sve postepeno dok ne skonta :) :p

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










577
poruka na forumu
548 3795



post # 10 | 16.11.2012 , 10:43 PM

Almir, haha :)

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









123
poruka na forumu
169 2743



post # 11 | 17.11.2012 , 0:32 AM

Adrijana ja mislim da se savrseno razumemo nas 2 ;) hahaha :whip:

imala je samo jednu manu, branila mi da idem u kafanu.
kada umrem ne zovite popa neka mene konobar zakopa!








LUD?
167
poruka na forumu
17 130



post # 12 | 17.11.2012 , 0:44 AM

Znas kako,nekako mi se i svidja sto se ne razumemo bolje da se sa zenom svadjam celog zivota nego da budem nastran....
neumem bas da objasnim ovo al aj...
valjda cete razumeti xD ;) cao











577
poruka na forumu
548 3795



post # 13 | 29.11.2012 , 8:06 PM

MFTTL, i to sto kazes , razumjela sam

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 14 | 15.02.2013 , 9:53 PM

Zasto se zene i muskarci ne razumiju ?
Pa ocigledno nisu pronasli zajednicki jezik :D

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)




Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Zasto se zene i muskarci ne razumiju ? (Sta zele muskarci a sta zele zene?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: