Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Da li ste kupoholicarka?
Da li ste kupoholicarka?
Da li ste kupoholicarka?
1. O daaa [ 16 ] [44.44%]
2. Ma neee [ 20 ] [55.56%]
Answers total: 36






1176
poruka na forumu
102 1216



post # 21 | 06.06.2012 , 3:31 PM

cvele2012,
+

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 22 | 06.06.2012 , 3:59 PM

Nisam kupoholicarka ili sopingholicarka.
Jer ne vidim u tome satisfakciju.
I kad sam zivela na grbaci tate i mame, nisam kupovala,
jer sam cenila to sto rade jer nije lako prehraniti veliku porodicu.
Ali zato kad sam odrasla zaposlila sam se i videla koliko je tesko zaraditi 100 ili 200 eura.

Sad radim na malo boljem mestu, i kodeks oblacenja zahteva sako, hlace, kosulje, suknje ali sve na poslovnoj bazi, ne sada da izgledam kao da sam na Havaje posla.
Ali i kad odem da kupujem uvek imam na umu da uz jedan sako i majicu nadjem sto vise kombinacija, kosulja i majica, da mogu menjati, jer necu da me provlace kroz usta kako sam neuredna.

Ali, po ko zna koji put, krivim roditelje, jer su oni krivi sto su svoje cerke naucili kako da budu paraziti, i kao da trose novac, koji uopste nije zaradila.
Pa pitala bih je ja, nakon mesec dana rada bilo gde, da li bi otisla i kupovala sa istim zarom!?


Poruku je menjao/la Leksi - Sreda, 06.06.2012, 4:05 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4750
poruka na forumu
495 2877



post # 23 | 06.06.2012 , 4:42 PM

Takozvane kupoholicarke ili sopingholicarke su obicno djevojke sa faksa koje trose pare od svojih roditelja. Naravno ima izuzetaka ali veoma malo. Ne volim kupovinu odjece i obuce uvjek se smorim. :)

Leksi, rep+


Poruku je menjao/la Dejan - Sreda, 06.06.2012, 4:45 PM








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 24 | 06.06.2012 , 4:57 PM

Quote (Dejan)
Ne volim kupovinu odjece i obuce dosadno mi je

Volio ti ili ne moras nekad otici u kupovinu :p

Ja nemam ni jednu bolest od navedenih :D
Ali obozavam sebi kupiti nesto novo :) dal to bile cipele torba maica i sl
Nekad sam znala ici u prodavnicu i kupiti bilo sta jer me to smiravalo a danas idem po potrebi jer mislim da se uci godinama i treba biti nekad zadvoljan punim ormarom neko nema ni trecinu pa je srecan,

A ko su osobe koje imaju tu bolest i kakve su pa mislim one nalaze ljek u tome ne cine to svesno bitno je da se kupuje a da li c ebiti novac za rucak nije bitno .
Nazalost te osobe kasno povuku kocnicu jer znam slucajeva koje su dizale kredit i narucivale preko neta ili kataloga a sad se lupaju u glavu za prosle dane.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










82
poruka na forumu
8 87



post # 25 | 06.06.2012 , 5:36 PM

Quote (Leksi)
Pa pitala bih je ja, nakon mesec dana rada bilo gde, da li bi otisla i kupovala sa istim zarom!?


Takve nisu ni sposobne da se zaposle na neko bolje mesto osim ako imaju srece da ih prime u neki butuk, ako ne onda su fast food, samousluge, pekare i sl. mesta jedino zaposlenje koje bi mogle da dobiju. A na takva mesta one nikad ne bi radile jer su velike i bitne princeze. Zamisli da ih neko vidi kako tamo rade za pare. Pa to je blam koji se ne prezivi.

Ovaj video nadjoh pre nekoliko dana citajuci novine.



Kod ove devojke se oseca preumisljenost ma koliko imala stila i fine komade odece. Pritom pun ormar silnih haljina, cipela, torbi itd (a poseduje garant jos 3 puta vise od onoga sto je pokazala u emisiji). Jednostavno pokreti, poze koje zauzima dok predstavlja garderobu, drzanje dok sedi u emisiji pokazuju da se radi o ''princezi'' koja misli da je Bogom dana-iznad svih, i sve to upakovano sa tim njanjavim nacinom govora koji verujte kod takvih uopste nije njanjav kada se svadjaju sa nekim. Tada se vidi da znaju da pricaju normalno. Ako nesto ne podnosim to je njanjav nacin govora kod devojaka. Pogledajte i ove ostale devojcice koje se pojavljuju u ovom videu...sta mislite da je njima najvaznije?
A jos nesto me zanima, kakve vrednosti nose sve te devojcice i njihovi roditelji kojima je u redu da im se deca pojavljuju u ovakvim emisijama u kojima ce sebe nazivati shopingholicarkama i povrh svega da ih neki ziri ocenjuje. Ovakve emisije su ponizenje nacije.








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 26 | 06.06.2012 , 8:21 PM

cvele2012, nije bitno gde rade, bitno je da rade. Ali problem sto one ne znaju da rade, ili im je ponizenje to da rade. Kao da je rad ubio nekoga.
Roditelji rade te kardinalne greske i uce decu tome. Pa ja bih takvima licno presudila.
Ne kazem da treba biti skrt, ali treba dete nauciti da nije sve u kupovanju da kasnije se to ne predje u bolest.
A danas je vecina njih bolesno.

Sestra i ja smo dok smo pre 10 godina uzivale u kupovanju, ali nas dve odemo u kineski sop i nakupujemo krpica svaka za 15e i mi smo kao na konju. :) Kao da samo kupovale u Sanelu, ili bilo gde :) ahhahahhah
I bile smo lepo obucene. Doduse, ja sam uvek furala pankersku i darkesku odecu pa su mi bile dovoljne jedne crne hlace i majica i ja srecna. :)

Ali su roditelji s nama i pricali. A pustali nas na svoju volju.

A kod ove devojke sto si nakacio video ja sam je razumela samo da izgovara: Ova kombinacija je lepa i osecam se lepo u njoj. I to je sve. Ogranicen vokabular.
10 reci i ajmo samo se vrte u krug. :) A to je tragicno!
Quote (cvele2012)
A jos nesto me zanima, kakve vrednosti nose sve te devojcice i njihovi roditelji kojima je u redu da im se deca pojavljuju u ovakvim emisijama u kojima ce sebe nazivati shopingholicarkama i povrh svega da ih neki ziri ocenjuje.

Kakvi roditelji takva i deca.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 27 | 06.06.2012 , 11:06 PM

Ja znam cak i jednog kupoholicara(polu-muskog roda) ovde sa sajta ali...trenutno nije sa nama. :D

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









82
poruka na forumu
8 87



post # 28 | 06.06.2012 , 11:09 PM

Quote (Vagabond83)
Ja znam cak i jednog kupoholicara(polu-muskog roda) ovde sa sajta ali...trenutno nije sa nama.


haha...otkrij ko je ;)








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 29 | 06.06.2012 , 11:13 PM

cvele2012, sam ce,kad vidi moj post. :)

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 30 | 06.06.2012 , 11:39 PM

Ne smatram se kupoholicarkom, ali sam definitivno impulsivan kupac.. ako mi se nesto svidi, kupujem bez razmisljanja..

Moja kupovina se ne svodi samo na odjecu, nekako je ravnomjerno rasporedjena na odjecu, knjige, stvarcice za kucu, tehnika,...

Ne kupujem stvari koje mi nisu potrebne, kad se odlucim kupiti nesto, gledam da je multifunkcionalno.

Npr. kad je odjeca u pitanju: gledam da se moze nositi u raznim prilikama i da je klasicna(da mi ne traje samo jednu sezonu). Recimo, imam jednu crnu haljinu (na fazon one famozne bijele koju je merlin monro nosila) i zovem je svadbarska jer je od 2007. kad sam je sasila, nosim na sve i jednu svadbu na koju idem. Klasicna je i uvijek "moderna", samo mijenjam detalje i uvijek mi dodje kao druga kombinacija...

Takvi su mi skoro svi dijelovi odjece!

Zasto da platim majicu 50 m kad ce za par mjeseci na rasprodaji biti 10?
Zasto da kupim pink stikle, ako vec unaprijed znam da ce biti hit samo ovo ljeto i poslije cu ih preturati po kuci jer ce mi ih biti zao baciti, a necu ih nositi? Fino rijesim problem sa nekim klasicnim!
Zasto mi treba 10 kaputa, kad ih ionako skinem gdje god da odem i nesto ne dolaze do izrazaja? Dovoljan je jedan, eventualno dva (razlicitog kroja, boje i duzine)
Mogla bih ovakojos sest dana!

Kad shvatimo da veliki dio novca bacamo u krpe koje poslije izvjesnog vremena (nosene ili nenosene uopste) dijelimo po rodbini i komsiluku, a nismo nosa pomolili nigdje niti vidjeli nista, bicenam bolje!!

Prije par godina sam bila u Budimpesti na trodnevnom putovanju i zgrozila sam se na nase ljude...
Stranci setaju, normalno obucei, razgledaju gradjevine i znamenitosti, a nasi ljudi coporativno samo trce od butika do butika! Nevjerovatno kakav galop sa rukama punim kesa!!! Uzas i katastrofa!

Uvijek sam jako lijepo obucena, nikad nisam bila "demode", nikad nisam nosila jednu majicu dva dana,... a obisla sam vise od pola svijeta!
Da sam drukcije razmisljala, moji pecati u pasosu bi bili nagruvani u moj ormar, a ja ne bih bila ni u pola srecna i zadovoljna kao sto sam sad!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









153
poruka na forumu
172 408



post # 31 | 07.06.2012 , 0:00 AM

Ja sam Milka Canic i ja sam kupoholicarka yes

Dobro Vece









62
poruka na forumu
1 20



post # 32 | 27.06.2012 , 2:46 PM

Jesam. Obožavam da trošim novac na odeću, i to baaaaš. Ali ipak, nikad nemam šta da obučem. lol

oskcd









178
poruka na forumu
5 57



post # 33 | 07.08.2012 , 2:17 AM

Ne, mrzim kupovinu.











224
poruka na forumu
278 1418



post # 34 | 14.08.2012 , 2:16 PM

Nisam,cak se iznerviram kad kupujem garderobu











4
poruka na forumu
0 0



post # 35 | 31.08.2012 , 2:32 PM

Ja sam umerena kupoholičarka, moram bar jednom nedeljno da prošetam po Knezu ili do Ušća, uvek se nešto novo nađe. Mango i accessorize su obavezne usputne stanice :p








138
poruka na forumu
114 392



post # 36 | 16.09.2012 , 6:25 PM

Kupoholičarka sam samo što se tiče štiklica i torbi! Nikad dosta! yes

Neuspeh nije opcija!




Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Da li ste kupoholicarka?
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: