Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Da li brak uništava žene?
Da li brak uništava žene?
Da li brak uništava žene?
1.Da[ 21 ][38.89%]
2.Ne[ 33 ][61.11%]
Answers total: 54




♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 61 | 24.08.2012 , 1:23 AM

zavisi kakav brak :(

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









138
poruka na forumu
114 392



post # 62 | 10.09.2012 , 9:44 PM

Pošto nisam udata da bih tačno procenila, ali znajući sebe, sigurno će me uništiti.
Ako uzmem u obzir ono na šta sam navikla, i ono što ću morati, brak će od mene napraviti apsolutno drugu osobu, nezadovoljnu!
I ako se ikada budem udala, to će biti pod striktnim uslovima.

Neuspeh nije opcija!










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 63 | 10.09.2012 , 10:23 PM

JocaSchwarzeFee, u braku ne postoje uslovi nego dogovori. Uslovljavanje zaboravi odmah!
Ja sam u braku i bez dogovaranja i tolerantnosti brak nema budućnosti.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










138
poruka na forumu
114 392



post # 64 | 11.09.2012 , 0:49 AM

Leksi, Mislim da sam se pravilno izrazila, odnosno, i ako ikada budem došla u situaciju da se udam, udaću se pod striktnim uslovima. Ne pada mi na pamet da što se tiče svega pravim kompromise. Možeš reći da grešim, i da ću promeniti mišljenje vremenom, ali kao što sam već napisala poznajem sebe, i dovoljno sam zrela osoba, da budem svesna toga.
Kada odlučim da sa nekim delim ostatak svog života, to će biti sa onim koji apsolutno pristane na sve moje uslove, jer ja na manje ne pristajem. Jednostavno, neću da se zadovoljim sa pola.

Neuspeh nije opcija!










85
poruka na forumu
1226 2720



post # 65 | 11.09.2012 , 1:19 AM

ne udavajte se niposhto ... vi chete uvijek bit lijepe, zdrave mlade i vesele ... kakva istrazhivanja ? chovjek koji nema problema i nije chovjek ( zhena ) ... brak je preporuchljiv, no ko da vas zheni u 50-oj ? ili koga ozhenit sa 50 godina, zapadne gluposti ... ( ovo je samo moje lichno mishljenje ) :D mislim da je od osobe do osobe uglavnom ogromna razlika u svemu ... a brak je prirodna stvar ... ( nisam ozhenjen josh ) !! :D

potpis : ...................







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 66 | 11.09.2012 , 5:03 AM

mislim da brak unistava bager

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 67 | 12.09.2012 , 1:48 PM

JocaSchwarzeFee, imala sam prijateljicu koja je bila kao ti. Ista doza samopouzdanja, poznavanja sebe.
Ali kad se udala, videla je da hir, inat, svoja volja, ne prolaze. Jer to je zajednica, a ne kao kod mame i tate. :)
Ali zelim ti srecu i da uspes u svojoj nameri. :) Bice mi drago ako uspes. Ali onda sebi postavi pitanje, kakav je muskarac koji pristaje na uslove??? Uslov je velika rec! I kace je cesto sa razmazenoscu! :) Uz duzno postovanje, nista licno!

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










138
poruka na forumu
114 392



post # 68 | 12.09.2012 , 2:56 PM

Leksi, Tvoja drugarica je ipak želela da se uda, a udaja za sobom nosi poznate obaveze. Ako je bila kao "ja", nije trebala da se uda i stvara kompromise koje ne može da ispuni.
Naravno da imam samopouzdanje, i da poznajem sebe, neću kao koza odmah da se udam za nekoga ko mi ponudi brak a srce se ponada. I šta sam onda uradila? Udala se, i to je to?! Postanem domaćica, i onda kažem uspela sam?!
Nemoj da sudiš o osobama koje ne znaš, i sa kojima nisi pričala, uostalom svako ima pravo da svoj život uredi onako kako njemu odgovara.
Neke žene sanjaju o udaji, braku, porodici, i to je njihov cilj, ne i moj.
Imam puno drugarica, koje su u braku, i koje imaju već decicu od po par godina, i šta misliš? Da su srećne? Da uživaju svakog dana što zavise od nekoga, i što im se život vrti u krug a skrivene želje su ostale nedovršene? Ne, nisu. Zapravo veliki broj njih se razvodi.
Upravo, da ne bi došlo do razvoda, ja pored sebe imam osobu koja me obožava ovakvu kakva jesam, i čiji si snovi, oni koji su moji. Uostalom, zašto mora da se potpiše parče papira, kada se zavetujem srcem.
Muškarac koji pristaje na sve uslove jeste onaj koji bi ubio za mene, kome dan počinje sa mojim poljupcima na svojim kapcima i koji zna da ceni sve što učinim za njega.
Da, razmažena sam, jer oko sebe imam puno ljubavi i pažnje. Onaj koji ne pristaje na moje uslove, taj nije ni zaslužio ovakvu osobu pored sebe.
Tema je da li brak uništava žene, ali kao što sam već naglasila, ja mogu samo da kažem kako će uticati na mene. Sve zavisi od same žene i njenih očekivanja.

Neuspeh nije opcija!










109
poruka na forumu
73 594



post # 69 | 12.09.2012 , 3:58 PM

JocaSchwarzeFee,
Da, u pravu si , mnoge razmisljaju samo da budu udate a ne razmisljaju o buducnosti i o trajanju slaganja,dogovora i osecanja, vremenom se to izgubi, muz pocne da krsi dogovore, postanu neslaganja i svadje a zatim se gube osecanja, i zene ostaju neispunjene i prazne. Sta tada treba raditi? Varati muza, pa da je ceo svet gleda drugim ocima, ako se to slucajno sazna. Ili pak, da se razvede, pa bez karijere i posla treba da se vrati opet na teret mame i tate? Svaka cast devojkama tj zenama koje zele biti domacice, ali od ljubavi se ne zivi i taj muz ne planira ceo zivot da svoju platu trosi na kucne obaveze i zenine prohteve. Sta ce onda te domacice da rade??
Treba prvo se osamostaliti kao zena pa tek onda planirati porodicu, ili ako se slucajno iskomplikuje pa se udaju ranije, mora muz imati razumevanja i da se napravi kompromis da zena opet zavrsi sta je naumila i da sama stvori karijeru, da dobije muzevljevu podrsku u svemu. Koliko ima zena sa punom karijerom i svetski su poznate a imaju i muza i decu a nisu samo domacice, i kucne su zene a i karijeristkinje.

Zato je lepo imati neke uslove i sa jedne i sa druge strane koji treba da se ispune da bi obe strane bile zadovoljne. . .








577
poruka na forumu
548 3795



post # 70 | 20.09.2012 , 2:50 AM

Ne delim to mišljenje .

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 71 | 20.09.2012 , 5:21 AM

JocaSchwarzeFee, mislim da ti je promakla ova recenica koju sam napisala pa evo da ti je citiram.
Quote (Leksi)
Ali zelim ti srecu i da uspes u svojoj nameri.


Ta recenica ti sve govori.

Ja sam u braku. I nisam dozvolila da imam visak kilograma, nisam dozvolila da budem domacica,
nisam dozvolila da ne izlazim na kafu, da putujem, i da se bavim sportom.
Zena samu sebe upropasti, jer se zapusti.
Ja sam aktivna i dokle god disem bicu.
Ne treba da nadjes muza kojeg ces uslovljavati nego s kojim ces imati zajednicke ciljeve i poglede na zivot.
To je generalno smatranje, ne shvati ga licno. To sam rekla i sestri rodjenoj. I ne smatram to losim.

Nemoj samo danas sutra kad se udas, da se prepustis svakodnevnici. E to ubija.
Samo aktivnost!

A znas sta mene licno nervira, sto neke zene i pre udaje postavljaju pitanje: Sta ako se razvedem?
Zar je to pozitivno razmisljanje, ljubav, postovanje itd??
Svaka koju sam ja znala, pa i moja sestra od strica koja je imala takvo misljenje se rastala.
Ne moze se kuca graditi na labavom temelju!

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










547
poruka na forumu
46 1072



post # 72 | 20.09.2012 , 7:15 AM

Mislim da vam je Leksi ovde sve obijasnila...
Ako se udas...onda se udaj za nekoga koga volis i do koga ti je stalo...i naravno koji tebe takodje isto toliko voli...
Pa kada se dvoje vole i postuju nikakvih uslova tu nema vec samo dogovaranje...
Brak nije poslovni ugovor pa da imas uslove i klauzole...Brak je dobrovoljna zajednica dvoje ljudi koji se vole i postuju a ako je tako onda brak ne unistava nikoga...
JocaSchwarzeFee, Mislim da nijedan muskarac koji drzi do sebe i koji trazi da ga zena Voli...nece pristati na uslove...jer ako ga volis ti ga neces "uslovljavat"...pa boze moj ne cinis mu uslugu sto ces se udat za njega lol
Moja cura kad svrati kod mene na stan ponekad nam spremi veceru pa jedemo kuci...ne zato sto mora ili sto nesto preterano voli kuvat (nije ni njoj kao ni meni kuhinja jaca strana) vec zato sto voli mene i zato sto joj je drago da nekad sednemo i jedemo zajedno kuci...


Poruku je menjao/la Hectore - Cetvrtak, 20.09.2012, 7:27 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 73 | 23.02.2013 , 12:50 PM

Quote (Mallena♥)
Ja mislim da se sve moze stici kad se dobro organizuje... Prije sam govorila:

Zena se uda, prekuva kosu i osisa je na kratko, kupi sebi siroku crnu suknju ispod koljena, kozne cipele sa debelom petom, sarenu siroku kosulju, crnu koznu torbu i njen zivot stane!

Sad mi se svijest promijenila... Ako zena zeli, naci ce vremena za sebe kod god..
Moja tetka izgleda u sezdesetoj bolje od pola cura u gradu, a ima cetvoro djece i vec je skoro cetrdeset godina u braku. Njena kuca je uvijek blistava, a ona svako vece jos blistavija seta kroz grad sa prijateljicama. Ima dugu, plavu, njegovanu kosu, tijelo kao violina, vjecito dotjerana i sredjena...
Ne! Ona nije bogata, pripada nekoj srednjoj klasi. Njen recept je: ustajanej ujutro u pet sati i do osam posveti vrijeme samo sebi i svom izgledu. To je svaki dan po tri sata! U tri sata dnevno stigne da sredi sve na sebi, pa cak i da radi vjezbe... Od osam prestaje da bude zena i pocinje njena uloga supruge i majke, koja je takodje savrsena..

Dakle, organizacija je pola posla i ne priznajem izgovor da se zena zapustila zbog obaveza!


I dalje isto mislim... yes

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









834
poruka na forumu
212 1454



post # 74 | 23.02.2013 , 7:16 PM

Da unistava ... :D nekada su zene kuvale,cuvale decu ..zivele su puno bolje...jer zamisli danas kolikoi su problemi zena ..oda bri restorana u kom ce da doruckuje a u kom da ruca,pa kada postane dr.mr.doktorica nauka ipak ne moze da se uda za kamiondziju ...nazalost tako zive danasnje zene ...neshvacena u surovom muskom svetu .... :D






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 75 | 23.02.2013 , 7:51 PM

Quote (vuk-samotnjak)
nekada su zene kuvale,cuvale decu ..zivele su puno bolje...jer zamisli danas kolikoi su problemi zena ..oda bri restorana u kom ce da doruckuje a u kom da ruca,pa kada postane dr.mr.doktorica nauka ipak ne moze da se uda za kamiondziju ...nazalost tako zive danasnje zene ...neshvacena u surovom muskom svetu ....

lele ala ga pretjeraaaa lele

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 76 | 23.02.2013 , 7:58 PM

Quote (vuk-samotnjak)
nekada su zene kuvale,cuvale decu ..zivele su puno bolje...jer zamisli danas kolikoi su problemi zena ..oda bri restorana u kom ce da doruckuje a u kom da ruca,pa kada postane dr.mr.doktorica nauka ipak ne moze da se uda za kamiondziju ...nazalost tako zive danasnje zene ...neshvacena u surovom muskom svetu ....
Zivio govornik :D

:P









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 77 | 23.02.2013 , 9:06 PM

Neke da, neke ne, a neke same uniste brak ne unistava on njih... :)








411
poruka na forumu
326 425



post # 78 | 24.02.2013 , 5:28 PM

neke unistava. kad se ozene, muskarci dobiju sigurnost, a sa time dolaze i ostale stvari... naravno, ima izuzetaka.


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Nedelja, 24.02.2013, 5:30 PM








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 79 | 24.02.2013 , 6:41 PM

Brak ih ulepsava, ne unistava :D

:P



Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Da li brak uništava žene?
Search: