Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Prvi odlazak kod ginekologa
Prvi odlazak kod ginekologa






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 21.09.2011 , 11:31 AM

Slucajno sam naletela na ovaj clanak a vidim tema za ovo nema, sigurno ce nekom pomoci pa reko da je otvorim smile

Da li se i ti bojiš kao mnoge druge devojke prvog ginekološkog pregleda? Stidiš se? Nemaš pojma kako pregled izgleda i šta da očekuješ? Ne brini, sve su žene prošle te prve strahove i sramežljivost i posećuju svog ginekologa bez imalo straha i stida, jer najvažnije je tvoje zdravlje.
- Pazi na to da datum tvog odlaska kod ginekologa ne bude u vreme menstruacije, jer tada ginekolog ne može da te pregleda.
- Razlozi za odlazak kod ginekologa pre prvog seksualnog odnosa su pojačan sekret, svrab, peckanje ili bol u području polnog organa, neredovne i bolne menstruacije.
Važno je napomenuti i zapisati na komadiću papira datum, mesec i godinu kada si prvi put dobila menstruaciju, datum i mesec tvoje poslednje menstruacije, prosečno trajanje ciklusa, kakva su krvarenja (obilna, oskudna, koliko traju), da li boluješ od neke hronične bolesti i da li uzimaš neke lekove i svakako napomeni lekaru da još nisi imala seksualni odnos.
- Kada uđeš u ordinaciju potrebno je da iza paravana skineš donji veš, a ako si stidljiva najbolje je da za pregled obučeš neku dužu majicu ili suknju kako ti ne bi bilo neprijatno.
- U slučaju da još nisi imala prvi seksualni odnos, tvoj ginekolog neće napraviti klasični vaginalni pregled, već rektalni (kroz debelo crevo). Ponekad se i pregledom samo spoljnjeg dela vagine može ustanoviti uzrok tvog problema. Ukoliko si već imala prvi polni odnos i kod lekara dolaziš kako bi saznala nešto više o raznim kontracepcijskim sredstvima, moguće je da će te ginekolog poslati na razne preglede da bi posle toga preporučio ono što je za tebe najbolje.
- Ako si seksualno aktivna ginekolog će obaviti klasičan vaginalni pregled. Budi bez brige, jer ginekolog će pregledati stanje vagine i grlića maternice, osetićeš malu nelagodnost, ali nikako bol, i u pitanju su sekunde. Verovatno će uzeti i bris za PAPA test te će u vaginu staviti plastični ili metalni instrument takozvani spekulum, a ti za to vreme budi sasvim opuštena jer u tom slučaju nećeš osetiti skoro ništa. Ginekolog će ti potom pažljivo staviti jedan prst u vaginu, a drugom rukom će malo pritiskati neka mesta na stomaku kako bi proverio stanje i položaj tvojih jajnika, jajovoda i materice. Čim te nešto zaboli odmah to reci ginekologu, jer je taj podatak veoma važan.



Ako mozete da nam kazete sa koliko godina ste prvi put otisli na pregled, ne bitno da li je u pitanju ultrazvuk ili klasican ginekoloski pregled, opisite nam malo taj dozivljaj i da li vise preferirate muskog ili zenskog ginekologa smile


Fajlovi: 0889339.jpg (22.5 Kb)






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 2 | 21.09.2011 , 5:45 PM

pa sta znam jeste da te prvi put sramota da ides kod ginekologa koji je muskarac, al meni je to svejedno... cak je naucno dokazano da muskarci su nezniji i pazljiviji od zena... to tvrdi i moja mama, kaze dok je bila trudna samnom imala je zenskog, a sa bratom muskog ginekologa i da joj je bolji muski... ma ko ce ga znati... svi mi prvi put imamo strahove od neceg nepoznatog, al ja sam za ono, idem da to zavrsim da me ne boli glava posle... bolje spreciti nego leciti... takodje da napomenem da zene treba da idu jednom godisnje OBAVEZNO kod ginekologa na kontrolu.... nisu mi jasne zene koje kazu da nisu po deset godina otisle kod ginekologa i onda kad ih snadje svasta, vise svaki dan kod njega u ordinaciji...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










459
poruka na forumu
54 458



post # 3 | 21.09.2011 , 7:27 PM

Secam se svog prvog odlaska kod cike u belom.Bio me je zaista strah znajuci da cu morati da uradim neke stvari koje inace ne.Bila sam prestravljena i nisam htela ici.Unutar sebe bila sam svesna da je sve u redu i da mozda ne trebam bas da idem.Ali takodje sam znala da je to sasvim normalna stvar i da su isle i druge pre mene!Otvaraju se vrata,drhtim stojeci kao ukopana,plaseci se onoga sto me ceka.Ne zelim vam ispricati detalje,jer me je sramota od same pomisli da to delim ovako javno.Naravno,na kraju sam shvatila da je to ok-EJ i EJJJJ...Znate sta?Vise me nije strah...Redovno idem i odlazim...sa osmehom na licu! biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin
Vuklo me je da napisem.Morao sam.... biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

Spakovah uspomene,tragove borbe,umornu dusu,opet na pocetku...
Gledam u u unutrasnjost,jedine ostale tajne duboko skrivene...
Vreme je da se krene u bolje sutra...sa sesirom....










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 4 | 21.09.2011 , 7:59 PM

Riddler79, cenim tvoj trud sto si to napisao smile ali ja mislim da je ovo ozbiljna tema gde bi trebalo da dobijemo ozbiljne odgovore kao sto je Marijana napisala smile al` dobro, muskarci ko muskarci, razumem ja tongue








459
poruka na forumu
54 458



post # 5 | 21.09.2011 , 8:01 PM

Mozes li mi verovati kada cu reci da sam pretpostavio da ces TI biti posle mene i napisati upravo to sto jesi.Znam da je tema ozbiljna,ali se malo nasalih u cilju dobre zabave!Neverovatno koliko upoznas coveka preko pisanijaaaaa....


Poruku je menjao/la Riddler79 - Sreda, 21.09.2011, 8:02 PM

Spakovah uspomene,tragove borbe,umornu dusu,opet na pocetku...
Gledam u u unutrasnjost,jedine ostale tajne duboko skrivene...
Vreme je da se krene u bolje sutra...sa sesirom....










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 6 | 21.09.2011 , 8:07 PM

Riddler79, ok, nema problema, ja sam samo rekla svoje misljenje smile








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 7 | 03.10.2011 , 1:53 PM

Prvi put sam otišla sa 18 godina na pregled.
Nisam imala strah, bilo je malo neprijatno ali to je sve.
Ja želim redovno da idem, jer imam problema (navela sam probleme u temi Ženski problemi) ali kod mene ni jedan ginekolog ne valja, ali bukvalno. Bilo ženski ili muški.
Sada sam kod žene, imam zakazanu kontrolu još malo, ali ne znam da li da odem.
Ona te pregleda za sekund, ne kaže ništa konkretno, zapisuje nešto i kaže ajde zdravo dodji za mesec dana. surprised wacko
I ništa mi ne pomogne, budem u još većoj dilemi.
Radila bih i PAPA test čisto radi reda jer je potrebno uraditi, ali ne smem ni da pitam da ga radim, hoće iz ordinacije da te izbace. Ako nemaš problem i doktor ti kaže da ne treba nikakav test da radiš, nemaš pravo ni da tražiš ništa.
Neka nam je Bog u pomoći, šta drugo da kažem!








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 8 | 29.02.2012 , 0:40 AM

Meni je mama rekla da idem s njom kako bi išla na nekakav pregled pošto nisam imala redovno. I fino ja i mama se spremile i otišle i to čas posla. Posle toga sam išla još jednom. Nije mi to nikakav problem sada. Neće me pojesti :D








265
poruka na forumu
47 378



post # 9 | 29.02.2012 , 0:44 AM

otisla sam prosle godine (znaci sa sesnaest godina) i priznajem - plasila sam se.
nisam se stidela.
golo telo je sasvim normalna stvar, mogu se skinuti pred bilo kim. Nemam predrasude.
nismo u 17. veku...

The world will look up and shout: "Save us!", and I'll whisper: "No."









310
poruka na forumu
34 246



post # 10 | 27.03.2012 , 7:02 PM

ja jos nisam isla ali se plasim , jedna moja drugarica je isla i kaze da je jako bilo neprijatno.
mama mi prica kako je strasno ici kod ginekologa a posebno u sremskoj mitrovici, jer se cega po 6-7 sati da se testovi urade.








365
poruka na forumu
101 771



post # 11 | 27.03.2012 , 8:20 PM

devojke ja sam ginekolog po struci :) mogu vas detaljno pregledati i ispipati javite se obavezno, pregled za dz. :D :D :D

Sta se setas po mom profilu jedan!







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 12 | 27.12.2012 , 12:59 PM

(Andromedaa)
ja jos nisam isla

nisam ni ja :) smatram da nema potrebe jos da idem :)

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 13 | 24.02.2013 , 8:20 PM

Hahaha... lele kad se samo sjetim.. :o

Legla sam na pregled i prekrila se sa tunikom lol

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 14 | 24.02.2013 , 8:23 PM

Quote (Mallena♥)
Legla sam na pregled i prekrila se sa tunikom
hahaha... zar je toliko strasno bilo?

:P







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 15 | 24.02.2013 , 10:43 PM

Deki87, meni je bilo prestrasno! :o

Mnogo mi je bilo neprijatno! stid

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 16 | 24.02.2013 , 11:56 PM

Mallena♥, haos...verujem ti... hahahah :D

:P









13
poruka na forumu
0 0



post # 17 | 27.08.2013 , 9:13 AM

ne treba se plasiti. to je kao kod obicnog lekara. samo treba ici kod muskog lekara, mnogo su nezniji.


Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Prvi odlazak kod ginekologa
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: