Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Ženski problemi... (Zdravstveni)
Ženski problemi...






904
poruka na forumu
96 378



post # 21 | 08.10.2011 , 1:49 AM

Quote (MarijanaBK1)
palenta...


Ne palenta vec ovo

Added (08 Oct 2011, 1:49 Am)
---------------------------------------------

Quote (Marija_Nikola)
Sandra1000 Hvala na ovim savetima, poslusacu te.
Jel to brasno palenta, kao sto je Marijana napisala?
I tu palentu pomesam sa kvascem?

Sada sam bolesna i napokon sam dobila posle 2 ipo meseca.
Pijem antibiotike pa cu kad ozdravim napraviti tvoj recept.

A za odnose te razumem milion posto. Mislila sam da je to samo kod mene, da mi nesto fali. Znas kakav je osecaj kada me boli stomak, tj. jajnici pri svakom odnosu i svakom polozaju.Mislim da cu poludeti.
Dobro moj decko izdrzava.
Ali sta ce, shvatio je i on da imam problem.

Ta Jevremova klinika je verovatno u Bg-u, to mi je daleko.


Ja ti od srca ovo govorim, jer odlicno znam sta dozivljavas i kako se sekiras zbog toga. A da se nelazemo kakav je tebi uzitak u sexu kad te nesto boli. Ja ti 100 % garantujem da te nece nista boleti. Ja sam se pogubila kad sam posle tog tretmana imala odnose jer me nista nije bolelo , a pre toga godinu ipo dana mi maltene muka pripadala zbog bola.
Testo stavljas kad imas menstruaciju. Jer, to testo izbacuje necistoce iz jajnika i materice dok imas. Zato kazem individualno je, sve zavisi od zene do zene, ti najbolje znas kojih dana ti najvise ide, ako su to 2. i 3. dan menstruacije znaci 2. i 3. dan pred spavanje stavljas testo na stomak, ujutru bude kao peceno, dal izvlaci temperaturu, nemam pojma, ali pomaze. Fora je u tome da testo odstoji sto vise.

Nadji bilo koju privatnu kliniku, bezi od drzavnih sto dalje, tamo je dovoljno jednu rec pogresnu da kazes pa ce ti izinata uraditi nesto loze.

Probaj ovo i neces ni ici kod lekara. Kad god mozes ti ovo testo stavljaj. Ja praktikujem svaku drugu menst.


Fajlovi: 9794284.jpg (27.1 Kb)










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 22 | 08.10.2011 , 5:03 PM

Kad je Sandra vec pocela da prica o golom stomaku moram i ja da se nadovezem na to...
Naime, moja bivsa cimerka je stalno isla tako, znaci gola ledja, stomak, a kad izadje u grad imala je na sebi samo onoliko odece koliko da prekrije neke delove tela... napolju kad je minus isto je isla tako... i ona je imala problema sa jajnicima, a ja za to nisam znala do trenutka dok smo pricale samo je vrisnula i savila se od bolova... i posle mi je rekla sta je u pitanju, rekla mi je da je isla kod ginekologa i da kada su pricale da je jedno od pitanja bilo bas to oko oblacenja, ona je odgovorila potvrdno pa se onda ova razdrala na nju (to me strasno nervira kad cujem da se ginekolog pa jos zena na nekog razdere, ok, pogresila je, nema potrebe za vikom wacko )... Dala joj bila neke tablete i dok sam sa njom zivela nije joj bilo posle nekog vremena nista, a sada ne znam kako joj je...
Marija, hocu da ti kazem da je ovo sa oblacenjem jedan od bitnih faktora za zdravlje zena, mozda ti nisi radila ovo u mladosti, mada ja sam sigurna da ti sve ovo vec znas, od viska ne boli glava, a ako si i ti tako radila nemoj ovo da shvatis kao kritiku vec kao savet, a ovo je ujedno i savet za sve mladje devojke koje ovo citaju, jer svi mi znamo kako se ponasaju sada devojcice uzrasta 13, 14, 15 godina...
Dalje, hocu da te pitam da li si mnogo mrsava, znam da si anemicna pa te zato pitam, znam da vodis racuna sta jedes kao i ja, znam da i ti nista ne jedes posle 18h, sto i preporucuju nutricionisti, ja ne jedem posle 18h iz razloga sto mnogo bolje spavam posle, sto ne osecam nikakvu nadutost, ja sam osoba koja je sklona gojenju, jednostavno takav mi je organizam i ovo je jedan od nacina na koji cuvam svoju liniju, prosto receno bolje se osecam tako, a brate nisam nesto ni gladna uvece, daleko od toga da ja sad gledam koliko je sati pa da jedem, jednostavno znam kada jedem, koliko jedem i sta, i trudim se da za dorucak pojedem vise jer je tako zdravije a i posle u toku dana jedem mnogo manje hrane, kazem, nisam opterecena kilazom ali volim da lepo izgledam, uostalom kao i svaka zena. Iz ove price hocu da ti kazem da i hrana ima veoma bitnu ulogu sto se zdravlja kod zena tice, hocu da ti kazem da moras vise da unosis hranu koja u sebi sadrzi gvozdje, a kad kazem gvozdje mislim prvenstveno na meso. Znaci, mora da se jede i da se unosi masnoca u organizam a to sve u granicama normale, znaci bez prejedanja... I kad cujem da neko unosi gvozdje u organizam putem tableta, odmah mi padne mrak na oci, znaci, zaboravi na tablete, vec mora da se unose prirodne namirnice u organizam, nista vestacko.
Eto, toliko od mene za sada, nisam ti mozda nesto preterano pomogla jer ja stvarno ne znam nista o cistama, znam samo ovo sto procitah ovde, i tako, a ti javljaj sta se desava smile








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 23 | 08.10.2011 , 5:19 PM

Quote (Tanja91)
Marija, hocu da ti kazem da je ovo sa oblacenjem jedan od bitnih faktora za zdravlje zena, mozda ti nisi radila ovo u mladosti, mada ja sam sigurna da ti sve ovo vec znas, od viska ne boli glava, a ako si i ti tako radila nemoj ovo da shvatis kao kritiku vec kao savet, a ovo je ujedno i savet za sve mladje devojke koje ovo citaju, jer svi mi znamo kako se ponasaju sada devojcice uzrasta 13, 14, 15 godina...


Draga Tanja, ne shvatam kao kritiku, ne brini. smile
Iskreno, išla sam. smile Mladost-ludost. smile Kad sam izvadila minđušu iz pupka onda sam prestala da idem golog stomaka. smile

Quote (Tanja91)
Dalje, hocu da te pitam da li si mnogo mrsava, znam da si anemicna pa te zato pitam, znam da vodis racuna sta jedes kao i ja, znam da i ti nista ne jedes posle 18h,


Baš si me upoznala. smile Jesam anemična ali nisam mršava. Što se građe tiče ista sam kao Kim Kardašijan, zadnjica mi smeta. biggrin biggrin Ali nju ne mogu da skinem a sve ostalo mi mršavi. smile

Hvala na ovim savetima, sada vodim računa. Najviše jedem povrće, ne volim meso, ali pomalo jedem i njega.
A što se tableta tiče, pila sam Heferol gvožđe, i baš su dobre.








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 24 | 08.10.2011 , 5:44 PM

Quote (Marija_Nikola)
Hvala na ovim savetima, sada vodim računa. Najviše jedem povrće, ne volim meso, ali pomalo jedem i njega.
A što se tableta tiče, pila sam Heferol gvožđe, i baš su dobre.

Jao, pa zasto tako, a ja ne volim kad neko unosi na taj nacin gvozdje u organizam, pa dobro, ako ne volis meso, treci nacin za to nema, ako ti ne smetaju tablete u redu, ali ako mozes ti se potrudi oko mesa da ga jedes sto vise. Vazi smile






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 25 | 08.10.2011 , 6:58 PM

ako joj je opalo gvozdje ispod normale, onda mora uz iskranu da ima i neke tablete, koje se piju najvise tri meseca... tacno je da se kroz meso najvise unosi, ali ako ne jede meso, jedi sto vise crvenog voca i povrca (cvekla, nar, visnje...)

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 26 | 08.10.2011 , 7:13 PM

Quote (Tanja91)
Jao, pa zasto tako, a ja ne volim kad neko unosi na taj nacin gvozdje u organizam, pa dobro, ako ne volis meso, treci nacin za to nema, ako ti ne smetaju tablete u redu, ali ako mozes ti se potrudi oko mesa da ga jedes sto vise. Vazi smile


Potrudiću se. smile
Doktor mi prepisao tablete zbog anemije. Nisam ih puno pila.

Added (08 Oct 2011, 7:13 PM)
---------------------------------------------

Quote (MarijanaBK1)
jedi sto vise crvenog voca i povrca (cvekla, nar, visnje...)


Jedem crveno voće i povrće. Obožavam cveklu i ona mi je najbolja. smile








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 27 | 08.10.2011 , 7:19 PM

Quote (MarijanaBK1)
tacno je da se kroz meso najvise unosi, ali ako ne jede meso, jedi sto vise crvenog voca i povrca (cvekla, nar, visnje...)

bas tako smile
Quote (Marija_Nikola)
Jedem crveno voće i povrće. Obožavam cveklu i ona mi je najbolja.

odlicno smile samo ti nastavi lepo da ruckas, na stres zaboravi, a taj problem sa cistama ces vec nekako resiti, bez brige smile






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 28 | 08.10.2011 , 7:37 PM

uufff, prokleto zensko, koliko muka imamo... smile

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 29 | 08.10.2011 , 9:37 PM

Quote (MarijanaBK1)
uufff, prokleto zensko, koliko muka imamo...


E Marijanče u pravu si. smile
Muke naše niko ne zna.
Nadam se da neću imati žensko dete.








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 30 | 08.10.2011 , 9:45 PM

Quote (MarijanaBK1)
uufff, prokleto zensko, koliko muka imamo...

pri samoj pomisli na to nije mi dobro wacko
Quote (Marija_Nikola)
Muke naše niko ne zna.

ne zna, a i da neko zna ne bi mogao ni da shvati ako nije zensko...








1
poruka na forumu
0 0



post # 31 | 04.02.2012 , 11:09 PM

nadam se da ce neko da vidi,mene zanima dal miom moze necim da se izleci,sem operacijom,dal je neko mozda uspeo. a marija,ako jos uvek si na forumu,za ciste pokusaj ovo,jedna moja prijateljica je uspela. uzmes svinjske masti,sto starija to bolja,i naspes u nju vode i miksas par minuta mikserom,iscedis vodu i taj postupak ponovis 9 puta,sam dobro ocedi vodu,malo je nezgodno.onda tu mast stavis na list svezeg kupusa i navece stavis dole,to stavljas najmanje 10 dana a moze i duze. stavis na higijenski ulozak da ti ne ode na ves. vidim da su datimi od davno al nadam se da ce neko da vidi i mozda mi pomogne.








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 32 | 06.02.2012 , 12:09 PM

Quote (natana)
nadam se da ce neko da vidi

Ih, kako neće, gde nama nešto da promakne? :D
Quote (natana)
mene zanima dal miom moze necim da se izleci,sem operacijom,

Mislim da može. Moja mama je imala, ali verovatno nije bilo ništa ozbiljno jer je pila neke tablete i posle toga ništa više.
Postoje Femisan A kapi, o kojima sam pričala. Čula sam da su fenomenalne i da pomažu.Na biljnoj bazi su, tako da ništa ne može da šteti a vredi pokušati.
Što se mene tiče, kada sam izašla iz bolnice, počela sam da pijem tablete za kontracepciju tako da mi jajnici sad rade super i ne bole me uopšte.A tek menstruacija, milina. :) Ove tablete su zakon, ko ih izmisli! :)
A tvoj slučaj je opet teži od mog, ne znam o miomima ništa, mislila sam i ja da se to operiše.






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 33 | 17.01.2013 , 11:46 PM

Smatram da ova tema ne bi trebala da zamre i da se nakuplja prasina na nju, zato cu da komentarisem da izadje na vrh.

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"



Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Ženski problemi... (Zdravstveni)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: