Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Sta je to sto coveka cini ''covekom''? (samo za filozofe XD :D)
Sta je to sto coveka cini ''covekom''?




Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 1 | 17.11.2012 , 5:56 PM

Šta je to što mene čini čovekom ?

Da li je to svest?
jezik?
telo?
duša?
Bog?
taština?
strah?
Ili nešto drugo?

Kakvo je vaše mišljene o tome ....

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 2 | 17.11.2012 , 11:18 PM

Quote (boki1997)
Šta je to što mene čini čovekom ?

Da li je to svest?
jezik?
telo?
duša?
Bog?
taština?
strah?
Ili nešto drugo?

Kakvo je vaše mišljene o tome ....

Telo nas cini covekom u bukvalnom smislu jer da imamo telo zebre recimo ne bi bili ljudi lol ;)
A ako cemo malo da filozofiramo bez ljubavi nema ljudskosti ;)






Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 3 | 17.11.2012 , 11:45 PM

Quote (Moonchild007)
Telo nas cini covekom u bukvalnom smislu jer da imamo telo zebre recimo ne bi bili ljudi
A ako cemo malo da filozofiramo bez ljubavi nema ljudskosti


hmm...interesantno XD :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 4 | 18.11.2012 , 2:58 AM

Pa svest objedinjuje sve one kategorije ispod. Doduse,neke spadaju u instinkte.
Kad budem bio trezan,onda cu detaljno na ovu temu. :D

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....







Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 5 | 18.11.2012 , 10:30 AM

Quote (Vagabond83)
trezan,


trezan hahahahah :D ajde da pricekamo maloo :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 6 | 18.11.2012 , 7:00 PM

To sto jedini unistava mesto na kojem boravi, sve dok ne iscrpi zadnji resurs koji mu treba, tj... to sto coveka cini covekom je njegova pohlepa i potreba za necim sto ne bi trebalo da ga interesuje, sto nismo ko i sve druge zivotinje da zivimo normalno i da ne cackamo u nepoznato, nesto sto ne treba da nas zanima, eto to nas cini covekom najgorom zivotinjom na planeti zemlji. :)








411
poruka na forumu
326 425



post # 7 | 26.11.2012 , 8:38 PM

Quote (lukacar95bre)
to sto coveka cini covekom je njegova pohlepa i potreba za necim sto ne bi trebalo da ga interesuje, sto nismo ko i sve druge zivotinje da zivimo normalno i da ne cackamo u nepoznato, nesto sto ne treba da nas zanima


a kako to da zivimo normalno kao i druge zivotinje? mislis u sumi, bez odece i kuce?

po mom misljenju, radoznalost cini coveka ovakvim kakav jeste, ako zanemarimo fizicke predispozicije.








896
poruka na forumu
89 981



post # 8 | 03.12.2012 , 1:59 AM

Osecanja,Ljubav....i najbitniji je govor jer smo jedina bica na zemlji koja govore.....dobro osim papagaja :p :p
E sad neznam da li sam u potpunosti u pravu...ako nisam neka me neko ispravi :D








411
poruka na forumu
326 425



post # 9 | 03.12.2012 , 7:27 PM

Max_Peric nisi. sposobnost komunikacije imaju mnoge zivotinje, tj. vise zivotinja oko nas ima tu sposobnost, nego sto nema. ptice, psi, macke, delfini.. ne pada mi ni jedan sisar na pamet koji ne kominicira sa svojom okolinom.
ti si verovatno mislio na jezicku komunikaciju.








896
poruka na forumu
89 981



post # 10 | 03.12.2012 , 8:47 PM

Kokiko92, Jste to je bilo u pitanju naveo sam i papagaje :D :D :D






our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 11 | 03.12.2012 , 9:33 PM

Cast, postenje, dobrota, sreca.









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 12 | 04.12.2012 , 2:21 AM

Čojstvo
Obraz
Viteštvo
Junaštvo
Entelegencija i ne gine mu
Krampa
B)











64
poruka na forumu
22 91



post # 13 | 04.12.2012 , 4:05 AM

jesam uvjek highhhh bas i sada chillam

paaaaaaaaaaaa joj pitanjaaaaa

KO TRAVU PUSI DOBAR JE U DUSI !!!!!!!

fuck yeahh!!!!!!!!!!!











33
poruka na forumu
28 216



post # 14 | 12.04.2013 , 3:40 PM

Razum....osjecaji....emocije.... 
Intelegincija..... duša..... naša nutrina....:D
Nesebičnost..... neiskvarenost.... ono dobro sto posjedujemoo....

Mnogi izgledaju kao ljudi....:D ali....nemaju ljudskost.....

Kocka do kocke,kockica









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 15 | 12.04.2013 , 5:42 PM

Um. Samo um..
Hiljadu puta sam to rekla i objasnila i još hiljadu puta ću,jer ljudi zaboravljaju šta ih to ustvari čini..

Um je nešto s čim se rađamo i nešto s čim umiremo. Nešto što nas čini.
Naše fizčke karakteristike nismo mi. Naš um kontroliše naše fizičke karakteristike što znači da su naše fizičke karakteristike produkt našeg uma. Da ne duljim tu priču o tome..

Sve ovo što ste nabrojali,
Quote (cube_dice)
Razum....osjecaji....emocije....  Intelegincija..... duša..... naša nutrina....:D
Nesebičnost..... neiskvarenost.... ono dobro sto posjedujemoo..
da ne citiram i ostale,su ustvari karakteristike našeg uma. 

Uradićemo onako kako "mislimo". Uradićemo onako kako "želimo". Uradićemo onako kako "moramo". 
I svi znamo ko to sve kontroliše. Mi ! A mi smo naš um. 

Ja volim reći i smatram da je tako,Bog ne postoji,ali bogovi postoje ! :)

Svi vi koji mislite da čovjeka čini samo ono dobro,varate se. 
Čovjeka čini i poremećaj i prljave misli i "loši" postupci. 
Neki od nas su egoistični,pohlepni,bezosjećajni i slično,ali smo i dalje ljudi. 
Kada bi gledali naše postpuke,ljudi bi bilo malo. Prvenstveno zbog toga što dobro i loše nema tačnu definiciju. 

Kada kažem čovjek,mislim na svako živo biće koje koristi svoj um. 
Svaki um je vrijedan pažnje. 

Eto,to bi za mene bio čovjek i ono što čovjeka čini. :)

Moram da dodam da mi strašno idu na živce priče kako čovjek mora da bude pošten,iskren,osjećajan,pažljiv,da pomaže i slično da bi bio čovjek. To uopšte nije tačno.
Čovjek je čovjek,a svako se svakome treba prilagoditi,jer ono što tražimo moramo i ponuditi. :)








2332
poruka na forumu
1535 10625



post # 16 | 12.04.2013 , 6:05 PM

fejsbuk profil?









Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 17 | 13.04.2013 , 10:02 AM

BTW je sve rekla!

Sta god bih pomislila da odgovorim, nadjoh u njenom postu.. :)

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 18 | 09.12.2013 , 2:10 PM

coveka cini jedna mala glava koja spav apored njega,on se budi i pita glavu glavo cija li si ti?ona ga gleda mrtva i progovara:u pozoristu sjedi mrtav covek,on mirno spava i posmatra predstavu,mrtva su mu sjecnaja,a pored nejg aproalzi zena koja cisti posle otpatke predstave.ona je slepa.ona ga ljubazno pita,d ali ste dobro volje da ustanet ei odete,kraj je predstave.on je mrzovoljno pogleda,i rece joj,pst,tisina,videite da predstava traje.ona ga zbunejno pogleda i ode kuci da sjedi i gleda u sutra.n a tom krevetu gde spav amrtva glava ima jedna ruka mala,u toj ruci razum spava,u razumu je jedna slicn aglava,u toj glavi srce kuca.u tom srcu covek u bunilu.u tom bunilo raste strah.u tom strahu rastem ja.u meni umire sjenka.u toj sjenci zivi strah.u strahu rast estrah.u tom strahu bojim se ja.strah je jedino sto cini coveka.um nema veze sa covekom,on ima veze sa maloprodajom maloumnih ljudi obogacenih osiromasenim uranijumom kakvog takvog razuma u glavi,um je doziveo transplantaciju i kao takav je presadjen u nesto sto danas zovemo ljudi a mislimo na vola,kravu,konja iliti u nekom slucaju plemenitog magarca sa obronaka razumne ideje ili objasnejnja.

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala







Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 19 | 31.12.2013 , 1:29 PM

Čovjek je psihološko okarakterisana ličnost, koja ume da se prilagodi bilo kojoj situaciji ...
Neke ljude jednostavno nemožemo  razumijeti, jer su oni više opredeljeni na široki spektar bilo da se radi o životu ili nečemu ostalom ... Bilo koju knjigu da pročitate, vi imate različito mišljenje o datoj tematici i tu obično dolazi do sukoba interesa ... Ljudi koji su opredijeljeni  ka širokom spektru shvatanja obično su drukčiji od onih koji vole stvari pojednostaviti i tražiti sebe i svoje vrline na vrlo kraći način ...
Ali da bi prihvatio ostale, moraš učiti i živjeti sa svojim vrlinama i manama kojih u širem ospegu može biti puno a ni nemora ;)

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."



Forum » Obrazovanje » Nauka » Sta je to sto coveka cini ''covekom''? (samo za filozofe XD :D)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: