Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Biba Struja (Sta mislite o ovom elektricnom coveku....)
Biba Struja






896
poruka na forumu
89 981



post # 1 | 03.12.2012 , 2:22 AM


Primetio sam da nema tema o Bibi pa sam resio da je otvorim,ili je nisam dobro trazio...ali :D :D

Ovaj "električni čovek", koji je još 1983. godine ušao u Ginisovu knjigu rekorda, 24. novembra prošle godine oborio je sopstveni rekord jer je bio siguran u svoje neobične mogućnosti! U Stokholmu je pred Ginisovom komisijom iz Londona izveo, do tada neviđen u svetu, desetominutni program tokom kojeg je strujom iz svog tela za minut i nekoliko sekundi golim rukama zagrejao kotao vode.
Srbija nema mnogo ljudi koji su ušli u čuvenu Ginisovu knjigu rekorda. Oni koji su uspeli, zaista su posebni i neobični. Jedan od njih, Slaviša Pajkić, zvani "Biba Struja" iz Požarevca, kroz svoje telo sprovodi struju od 20.000 volti i ne plaši se nimalo da li će posle toga ostati živ, jer pouzdano zna da hoće, a i probao je to stotinama puta do sada!
Slaviša Pajkić - Biba skromno kaže da su to samo neke od njegovih uobičajenih mogućnosti, mada u istinu nije tako. "Ja sam po zanimanju bravar", kaže Slaviša Pajkić, rođen 1957. godine u Poljani nadomak Požarevca. "Imao sam 17 godina kad sam slučajno za vreme rada osetio da mi struja ne može ništa. O tom vremenu uvek pričam sa zadovoljstvom, ali mi ljudi ni posle dvadeset godina ne veruju, ili ja samo intuitivno tako mislim, ko zna. Evo, bilo je ovako, padala je neka kiša, a ja sam sa kolegama pravio metalnu ogradu i uključio švajs-aparat. Bio sam mlad i nisam se ničeg plašio. Moj drug, koji je bio naslonjen na ogradu, uzviknuo je: "Struja!" Ja sam prišao i dodirnuo vlažno mesto, ali ništa nisam osetio. Moj drug samo što nije doživeo šlog, od straha je počeo da doziva u pomoć i da me gleda čudno. Nisam bio zaprepašćen, ali sam tada shvatio da mi struja ništa ne može i da ću od tog dana živeti sa strujom koja mome telu ne može da naškodi!"








400
poruka na forumu
56 795



post # 2 | 03.12.2012 , 5:28 AM

kazu da je "Lud ko struja", volim da ga gledam, drago mi je da se snima dokumentarac o njemu i drago mi je sto bas Ciklotron radi taj dokumentarac. Bukvalno je covek fenomen, nema znojne zlezde, ne moze da se znoji, pa se pitam kako se on nosi sa vrucinom :)


Poruku je menjao/la ure3808 - Ponedeljak, 03.12.2012, 5:30 AM

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!



Forum » Obrazovanje » Nauka » Biba Struja (Sta mislite o ovom elektricnom coveku....)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: