Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Otkrivene bele rupe
Otkrivene bele rupe




Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 1 | 06.07.2011 , 6:21 PM

Američki astronomi sa univerziteta u Minesoti pronašli su ogromni pusti prostor u vasioni, veličine više desetina milijardi biliona kilometara. Uz pomoć satelita koji istražuje mikrotalasna zračenja u svemiru otkriveno je prazno područje u sazveždju Eridanus, jugozapadno od Oriona. Takozvana bela rupa ili gigantsko "ništa" za sada ne podleže naučnom objašnjenju. Ono ne sadrži u sebi ni jednu poznatu vrstu materije - ni galaksiju, ni zvezde, ni gas, ni crne rupe. Ovo otkriće može biti revolucionarno, jer protivreči postojećim modelima evolucije vasione, piše "Vašington post". Naučnici smatraju da praznina predstavlja nepravilnost u razvoju svemira i ističu da nije u skladu sa dosadasnjim istraživanjima i kompjuterskim simulacijama širenja vasione. Naučnici čak nisu spremni da ponude adekvatni izraz za označavanje tog fenomena. Novinari su ga, medjutim, već prozvali "bela rupa". Dobijeni podaci su bili toliko neočekivani za istraživače da oni još ne daju konkretnije zaključke o tome. "Nenormalno" je, prema misljenju naučnika, to što kosmos, ispunjen zvezdama, gasom i prašinom, ostaje nevidljiv u nekim svojim regionima. Na osnovu gravitacionog efekta "tamne mrlje" moguće je pretpostaviti gde se nalazi odredjeni objekat, ali u otkrivenoj "beloj rupi" nema čak ni skrivene mase. Prema jednoj verziji, najverovatnije se radi o tome da je u dalekoj prošlosti neki dogadjaj isprovocirao oblast statičnosti koja je taj prostor učinila nepokretnim. Prema drugoj verziji, taj prostor možda i nije usamljen u vasioni. Pojavljivanje "belih rupa" je rezultat delovanja krajnje moćnog galaktičkog klastera ili "zvezdanog jata", uz čiju pomoć se teže iz regiona aktivno "crpi" materija. Sam klaster je mogao odavno već nestati, a praznina bez kosmičkih tela, postoji i danas. Naučnici veruju da to nije samo teorija. Verovatno će se vremenom doći do novih hipoteza porekla gigantskih praznina. Bez obzira na to što su neke tajne vasione već odgonetnute, veliki deo i dalje ostaje nedostižan za naučna objašnjenja.
(Beta)






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 2 | 06.07.2011 , 9:03 PM

WOW veličine više desetina milijardi biliona kilometara

Added (06 Jul 2011, 9:03 PM)
---------------------------------------------
WOW veličine više desetina milijardi biliona kilometara


http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 3 | 22.07.2011 , 2:54 AM

Ostadoh bez teksta...
Dosad,ako ste se plasili crnih rupa,slobodno mozete da odahnete i da udarite brigu na veselje sto se njih tice...
Ali... cp6uja, ga pronadje i belu rupu,pa sad da vidis majcin sine,kaka je to strahota....
Po mojoj teoriji BELA RUPA je ustvari CRNA RUPA u koju su osvetljenje ugradili radnici srpske ELEKTROPRIVREDE...A sve u cilju da i vanzemaljcima naplacuju struju....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 4 | 06.08.2011 , 10:13 AM

badule, hahaha, Srbi našli način da zarađuju.








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 5 | 06.08.2011 , 2:57 PM

veličine više desetina milijardi biliona kilometara - ničega, pa šta su onda otkrili, ako je to ništa lol

da to nisu možda otkrili raj u svemiru .?
lol








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 6 | 06.08.2011 , 4:46 PM

Ma jok ,otkrili su jedno veliko NISTA,kao sto i uvek otkrivaju...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









2595
poruka na forumu
281 2890



post # 7 | 15.10.2011 , 4:33 PM

Vi i vase Crne i bele rupe tongue








1069
poruka na forumu
17 283



post # 8 | 15.10.2011 , 5:08 PM

Quote (badule)
Po mojoj teoriji BELA RUPA je ustvari CRNA RUPA u koju su osvetljenje ugradili radnici srpske ELEKTROPRIVREDE...A sve u cilju da i vanzemaljcima naplacuju struju....

xaxa moguce msm sta nece se provaliti i otkriti u danasnjem svetu xD








2670
poruka na forumu
288 3086



post # 9 | 16.10.2011 , 6:53 PM

@badule, e znaci kad odvalis nesto msm koma, hahahahaha
ja ne kapiram sto toliko uzbudjenja oko otkrivanje "Nicega" . . . to je isto kao kad izvadite kupljene patike iz one kutije, i ta kutija ostaja prazna, jedino sto mozda ima vazduha unutra, ali isti djawno o5 prazno, pa prazno tongue











890
poruka na forumu
188 235



post # 10 | 16.10.2011 , 7:26 PM

Quote (AMMIR95)
WOW veličine više desetina milijardi biliona kilometara

jeste WOW












2963
poruka na forumu
797 10239



post # 11 | 25.11.2011 , 11:46 AM

Quote (AMMIR95)
WOW veličine više desetina milijardi biliona kilometara


hahahahahahha....... lol lol lol

:P



Forum » Obrazovanje » Nauka » Otkrivene bele rupe
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: