Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Crvotocina
Crvotocina




Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 1 | 06.07.2011 , 6:23 PM

Crvotočina je termin koji iako teorijski (naučno) nije nemoguć, koristi se samo u načnoj fantastici u često banalizovanoj formi. Predstavlja podsvemirski tunel koji spaja dve udaljene tačke u prostoru ili vremenu. Sastoji se od dve rupe koje povezuje hodnik izvan normalnog svemira. Obzirom da je ovaj hodnik kraći od normalnog rastojanja dve tačke u prostoru, putovanje je takođe kraće, u nekim slučajevima skoro trenutno. Ako je crvotočina dovoljno velika i dovoljno stabilna zvezdani brod bi mogao da uđe na jedan a izađe na drugi kraj na taj način skraćujući ponekad i godine putovanja.
U realnosti crvotočine su i praktično moguće; nalaze se u mikroskopskim naborima kvantne pene, ali nažalost njihov prečnik iznosti 10-12 milimetara a vreme trajanja 10-20 sekunde.

Crvotočina je u fizici i hipotetička prečica kroz prostor-vreme. Za sad nije dokazano postojanje praktičnih crvotočina, tako da je to za sad samo rezultat pretpostavki.

Postoje dva tipa crvotočina:
intra-univerzumska — koja povezuje dve udaljene tačke u prostor-vremenu jednog univerzuma, i
inter-univerzumska — koja povezuje dva odvojena univerzuma.








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 2 | 22.07.2011 , 2:50 AM

cp6uja, brate odakle ti vadis ove frapantne podatke?

Zajebo si i MOLDERA ,sve skupa sa SKALI,...
Ej brate,kroz crvotocinu da putujem u drugu galaksiju...pa da me napadnu crvi...
A i sta cu u drugu galaksiju kad nisam sto godina bio ni u Nisu,da ne pominjem Petlovac...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 3 | 25.09.2011 , 11:45 PM

@Badule, ti da me ne pomenes u swojim postovima, ja mislim da bi se raspao! . . . axaxa ali dobro je to znaci da mislis na mene tongue ko zna mozda me i sanjas . A SKALI MI NE UZIMAJ U USTA!

. . . . . . . . . . . . . . . . .
E sad ta crvr. . . .kako wec! prwo treba da se zowe jednostawnije jedwa sam procitao. . . zasto se ta cvrrr. ne zowe nap. portal ili telepostal. . i onako ima istu funkiciju. . . E to uopste nije losa stwar swidja mi se, jedino je bzv sto ne znas kud ce te crvijukne! tj teleportuje











428
poruka na forumu
70 648



post # 4 | 07.10.2011 , 10:46 PM

ma de to postoji











896
poruka na forumu
89 981



post # 5 | 09.12.2012 , 2:26 AM

Zvezdana Kapija :D :D :D :D :D hehehehe ma dajjjjjj :o








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 6 | 09.12.2012 , 4:06 AM

Verujem da ce ovo jednoga dana biti u praksi za koristiti... ali tu buducnost ja necu videti, to je sigurno ... :)

:P









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 7 | 14.04.2014 , 4:26 AM

Zanimljiva tema, baš čudno što se do sada ovako malo pisalo o njoj :) Moje mišljenje je da je takozvana "crvotočina" moguća i da verovatno postoji tako nešto, to bi objasnilo mnoge stvari koje do danas nemaju racionalno objašnjenje.Gledao sam do nedavno film u kojem se malo detaljnije govori o tome ali sam zaboravio naziv  <_<

Ja inače verujem u neke stvari koje još nisu naučno dokazane ali za koje postoji teorijska sumnja da postoje, možda nikada i neće biti dokazane ali to ne znači da ne postoje zar ne :) Zanimljivo je to što golica maštu i čudan je ovaj svet u kojem živimo, idemo na mesec, istražujemo udaljene planete, galaksije, planiramo život na Marsu itd. a ni svoju sopstvenu zemlju nismo istražili do odredjenog nivoa.

Mislim da sama činjenica da oko 90% okeana nije istraženo govori mnoge stvari a da ne govorimo o čitavoj planeti.


Poruku je menjao/la Moonchild - Ponedeljak, 14.04.2014, 4:27 AM


Forum » Obrazovanje » Nauka » Crvotocina
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: