Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Robot tvituje iz svemira
Robot tvituje iz svemira






978
poruka na forumu
107 1318



post # 1 | 01.09.2011 , 1:57 PM

Prvi humanoidni robot astronaut – Robonaut 2 ili R2, koji je Američka svemirska agencija (NASA) poslala u februaru ove godine u svemir probudio se u četvrtak na Međunarodnoj svemirskoj stanici (MSS) i već je poslao svoj prvi tvit.



„Ovi elektroni pružaju DOBAR osećaj! Mali korak za čovečanstvo, ali ogroman skok za limenu vrstu“, poručio je R2 putem svog naloga @astrorobonaut.

R2 ima već preko 40.000 followera s kojima aktivno „komunicira“, odgovarajući na pitanja i šaljući rođendanske čestitke.

Kako prenosi Bi-Bi-Si, R2 je na MSS u februaru doneo spejs šatl Diskaveri kako bi pomagao astronautima u svakodnevnim aktivnostima unutar i van stanice.



R2 teži 136 kilograma, ima torzo, dve ruke i šake poput ljudskih i zlatni šlem sa četiri kamere umesto očiju i infracrvenom kamerom u ustima.

„Limeni“ još nema noge i zasad će ostati vezan za fiksno postolje, mada NASA planira da ga u dogledno vreme opremi nogom kako bi mogao da se penje kroz hodnike Mss.

Inženjeri planiraju da u budućnosti R2 montiraju na lunarni rover „Kentaur 2″ radi istraživanja površine Meseca i Marsa.

Trenutno na Zemlji postoje četiri Robonauta, ali je R2 tehnološki daleko napredniji – brži je, kompaktniji, spretniji i senzorski opremljeniji.

R2 je pre svega dizajniran kako bi se testirala efikasnost robota u bestežinskom stanju. NASA se, međutim, nada da će robot uskoro moći da izađe iz svemirske stanice kako bi pomagao svojim ljudskim kolegama tokom svemirskih šetnji.

NASA i „Dženeral Motors“ si na projektu humanoidnog robota radili 15 godina.

Nikolas Radford, menadžer projekta u Hjustonu, dao je R2 najvišu ocenu, navodeći da bi robonaut trebalo da za desetak dana počne da pomera prste, šake i ruke.

Spavao je više od godinu dana, pa prvo mora malo da se „protegne“. Kao što članovi posade moraju da se naviknu na bestežinsko stanje, tako i robot mora najpre da nauči da se kreće u novom okruženju, objasnio je Radfor.

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










2427
poruka na forumu
345 2552



post # 2 | 01.09.2011 , 2:19 PM

mogli su mu vala i teretanu, i saunu i striptiz klub obezbijediti gore biggrin








30
poruka na forumu
0 0



post # 3 | 01.10.2011 , 3:03 PM

I kutiju durexa biggrin biggrin biggrin

Force yourself, and you will be suprised what can you do...









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 4 | 02.10.2011 , 9:40 AM

a znam za owo, procitao sam na mondu tongue
nije mi jasno sto mu nisu napravili fb prof tongue neg. bas twiter tongue











890
poruka na forumu
188 235



post # 5 | 05.10.2011 , 10:27 PM

Quote (Almir_)
mogli su mu vala i teretanu, i saunu i striptiz klub obezbijediti gore

mogli su












3362
poruka na forumu
80 604



post # 6 | 06.10.2011 , 10:15 AM

Quote (Mimiko)
I kutiju durexa

koji si ti kralj.....njima ne treba durex.. biggrin

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil









428
poruka na forumu
70 648



post # 7 | 07.10.2011 , 10:33 PM

robot ???





Forum » Obrazovanje » Nauka » Robot tvituje iz svemira
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: