Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Najbizarnija kontraceptivna sredstva (Heh, da cujem komentare)
Najbizarnija kontraceptivna sredstva






978
poruka na forumu
107 1318



post # 1 | 14.09.2011 , 10:10 AM

Šta god mislili o planiranju porodice, kontracepcija nije izum 20. vijeka. Čak i u vrijeme prije Nove ere, žene su dolazile do najrazličitijih sredstava kojima su pokušavale da spriječe trudnoću. Predstavljamo vam najbizarnije.



1. Strihnin, arsenik i živa

Odmah ste primijetili da ovdje nešto nije u redu. Ovi otrovi ne samo da treba da se nalaze na prvom mjestu najbizarnijih kontraceptivnih sredstava, nego i najsmrtonosnijih.

Popularizovani su u drevnoj Kini, a žene su ga koristile noću. Osim što su sprečavali začeće, ubijali su svaku trezvenost, a mnoge su čak i umrle zbog prevelikih doza.
2. Dijelovi životinja

Gotovo deluje nevjerovatno da su žene koristile testise životinja poput lasica ili jazavaca kako bi spriječile trudnoću.

Ipak, taj metod kontracepcije bio je u širokoj upotrebi u Srednjem veku. Žene su odsijecale testise pomenutih životinja i vezivale ih za unutrašnji dio butina.

Kako je taj „ukras“ sprečavao začeće nije poznato, ali kasnije su lovci u Kanadi koristili jazavičje testise u nekoj vrsti zaštitnog tonika koji su ispijale žene.
3. Kozija bešika

Upotreba kozijih mokraćnih bešika u kontracepciji seže u 150. godinu prije Nove ere.

Ona je zapravo bila preteča današnjih ženskih kondoma. Kralj Krete, Minos ga je izmislio, jer je prema legendi, na vladara pala kletva da mu se sjeme pretvara u zmije i škorpije.
4. Koka-Kola

Sredinom prošlog vijeka, kolale su glasine da je to gazirano piće napravljeno od odličnog spermicida.

Nije prošlo mnogo vremena, a slične priče su se pojavile za Pepsi. Ma koliko djelovalo nevjerovatno, u tim govorkanjima ima i nešto istine.

Ova pića spermatozoide čine nepokretnim, ali zamislite da zbog toga posipate svoje genitalije litrima ljepljive, gazirane tečnosti?
5. Dijafragma od opijuma

Korišćena je na Sumatri kao vrlo nepouzdano sredstvo kontracepcije.

Zapravo, opijum je stavljan u vaginu, kako bi navodno sprijječio trudnoću. Morate priznati da je to prilično „uvrnuto“, a uz to i potpuno beskorisno.
6. Kožni kondomi

Ljudi s početka 15. vijeka su ih mnogo voljeli. Za izradu su koristili životinjske iznutrice, ali to nažalost nije bilo dovoljno da spriječi epidemiju sifilisa.

Iako su se Holanđani ponadali da će neka finija koža biti efikasnija i po nju otišli čak u Japan, razlika je bila neprimjetna.
7. Izmet

Ovaj bizarni način kontracepcije je jedan od najstarijih i datira iz 1500. godine prije Nove ere, a začet je u drevnom Egiptu.

Nekoliko validnih dokumenata pokazuje da je tada postojalo više recepata da se spriječi začeće i između ostalih i ovaj: potrebno je pomiješati krokodilski izmet sa medom i kiselim mlijekom.

Navodno je taj „losion“ bio veoma efikasan, a čak je sprečavao i neke bolesti.

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 2 | 16.01.2012 , 12:01 PM

Igore, mi cemo tebe da uramimo, ja stw. zanemim swaki put kad widim twoje naucne teme!
_____

Bilo kako bilo, Zene su oduvek bile otkacene i lude, ja prosto ne verujem sta citam, kad su bile u stanju testise od raznih zivotinja da nabijaju u onu stvar i da stavljaju losion od krokodilskog izmeta, vise me nista ne moze zacuditi sto se zena tice :p LOL











978
poruka na forumu
107 1318



post # 3 | 16.01.2012 , 3:33 PM

Quote (MolderFBI)
Igore, mi cemo tebe da uramimo, ja stw. zanemim swaki put kad widim twoje naucne teme!

Bit ce toga jos... nisam dugo nista postavio... na godisnjem sam pa odmaram i od posla i od interneta :)

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 4 | 17.01.2012 , 3:39 PM

Quote (igortehno)
Strihnin, arsenik i živa

Nema brige, ubije odmah sve u tebi. :D lol
Super tekst stvarno.
Quote (MolderFBI)
Zene su oduvek bile otkacene i lude

One tada nisu imale izbora i znale za bolje, morale su to da probaju.
Mi danas to ne radimo, hvala Bogu. :D
Ali nismo lude i šta ti ja znam. angry2 :D








896
poruka na forumu
89 981



post # 5 | 22.09.2012 , 2:08 AM

Bljak bljak bljak......i katastrasno :o :o :o :o


Forum » Obrazovanje » Nauka » Najbizarnija kontraceptivna sredstva (Heh, da cujem komentare)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: