Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Zivot posle smrti?
Zivot posle smrti?






1333
poruka na forumu
533 3782



post # 81 | 12.09.2013 , 2:35 PM

Kokiko92, Ne zelim da se raspravljam i odem u drugom pravcu teme,osoba si koja u svemu trazi dlaku u jajetu.Sve sam vec rekao...
Quote (Kokiko92)
ne postoji ni jedan dokaz da bog postoji, i tu nema sta da se trazi. i ako sam ja dobar, sta ima veze sto sam nevernik, zasto da idem u pakao?

Ajde da ti i odgovorim na ovo,ako zaista Bog postoji on nas je stvorio sve,stvorio nas je da ispunjavamo volju Njegovu a ti to ne radis,dzabe to sto si dobar,stvoren si sa razlogom i to sto si dobar nije dovoljno ako ne verujes u svog Stvoritelja.

Razmisli malo,pogledaj citav svet,sta sve ima u njemu,koliko je raznovrstan i lep,koliko je samo detaljan,zar ti se cini da je sve to moglo da nastane nekom evolucijom?Ne trebaju ti uvek dokazi za sve da bi verovao,pristupi nekad otvorenog uma,mnogo toga ne vidimo,ne znamo za to ali to ne znaci da ne postoji.
Nije licemerno reci verom ne gubis nista a ne verom gubis sve,jednostavno je tako.

Sta ako na kraju uvidis da gresis a vec je kasno za sve,budi onda pametan kao sto si sada ;)








411
poruka na forumu
326 425



post # 82 | 12.09.2013 , 7:59 PM

ne znam u cemu je problem sa evolucijom. zasto ljudi ne veruju u to? zar je ona neverovatnija od boga?






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 83 | 13.09.2013 , 0:36 AM

Quote (Kokiko92)
ne znam u cemu je problem sa evolucijom. zasto ljudi ne veruju u to? zar je ona neverovatnija od boga?


Problem je u samoj evoluciji koja je samo jedna teorija,nesto sto si "pokupio" u skoli,sto je ta teorija puna rupa i praznina,i ona postoji samo zbog toga sto ima ljudi koji ne mogu da prihvate poimanje vjere/Boga,pa traze alternativu pa se dolazi do cuvene evolucije,koja je zapravo samo drugi oblik vjere :)

I naravno slobodna volja,izbor je na covjeku u sta ce da vjeruje,u evoluciju ili Boga...


Poruku je menjao/la XAVI_PG - Petak, 13.09.2013, 0:38 AM

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









411
poruka na forumu
326 425



post # 84 | 13.09.2013 , 1:04 AM

ne nego je kontra. tj moglo bi da bude kontra. valjda bi ljudi trazili alternativu bogu, posto se on nikada nije pojavio niti ce se pojaviti, i te pojave koje vi pripisujete njemu se mnogo racionalno objasniti. drugo, nisam (NISMO) to "pokulpili", tako se uci u skolama. a vi sto niste slusali na casovima, je vas problem. culi ste 2 recenice o tome i niste ni dali sansu tome da vas nauci. problem je u roditeljima. vi ste vernici zbog roditelja, da oni nisu vernici vama ne bi imao ko da puni glavu glupostima, a kada biste prvi put culi za "boga" vi biste pitali, "a sta je to?" 

naravno da je puna "rupa" kada nikada necemo moci da upotpunosti saznamo svoju istoriju. bog je produkt nesavrsenosti coveka.






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 85 | 13.09.2013 , 1:20 AM

Neke mozes racionalno objasniti ,al slozene pojave nikada niko objasnio nije niti ce,koliko god da napredujemo i guramo uvijek neke pojave ostaju NN ... Pa zbog toga sam i napisao da se to "pokupi" u skoli jer vidis izasao sam iz skole eto tako konfuzan u sta da vjerujem zapravo,u Boga ili u teoriju koja zvuci izuzetno odlicno,i onda kada uzmes da istrazujes jedno i drugo,obje stvari ti se svode na to u sta ces da vjerujes... Jer i kad je u pitanju Bog i religija (bilo koja od svih svjetskih) je puna gresaka,misterija,rupa,nedostataka, isto kao teorija koju smo ucili u skoli,znaci cak i vise gluposti ima u teoriji evolucije nego pitanje Boga/religije... vidis spominjes roditelje,meni apsoulutno niko nije punio glavu u sta cu da vjerujem,bitno je bilo kakav cu covjek da budem i o tome su mi punili glavu... Sve i da jesu,kako ti kazes punili nam glavu gluposti,isto se moze reci i da je tebi neko punio glavu glupostima i teoriji evolucije?!  Toliko podataka imas dostupne u ovom vremenu,iskoristi ih nekad za promjenu,eto dopuni svoje znanje o evoluciji iza koje stojis... ALi da nazoves gluposcu vjernike,za koje nemas apsolutno nikakav konkretan,pravi,ozbiljni dokaz da je glupost,isto kao i vas vjernike (NEMA DOKAZA konrektnih,ozbiljnih koji bi dokazali tu teoriju) onda se svodi da si i ti takodje vjernik ali u teoriju evolucije i treba da ti pricam kako vjerujes u glupost pored tvoje rodjenje glave i mozga... To je glupost ;)

Ne,puna je rupa zbog toga sto je covjek sam po sebi nesavrsen,pa imas nesto sto se zove interes,panika u javnosti i slicno... Jer ce neko sakriti cinjenice koje negiraju Boga ili ce ispasti cinjenice koje negiraju teoriju evolucije ili ce ispasti cinjenica da je u pitanju nesto trece za nas postanak i bezbroj enigmi i bezbroj neodgovorenih pitanja i zagovaraca raznih stvari i cinjenica,teorija ali zbog promjena koje bi izazvale kod ljudi,bolje da se cuti ...

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









792
poruka na forumu
53 326



post # 86 | 08.03.2014 , 6:48 PM

Da,zivot posle smrti,zivot posle smrti,posle smrti zivot..ZIVOT !!!
Da ! Naucnici su dokazali da mrtvi zive u paralelnom svetu,to je kao i nas svet !
Nisu izumeli tako nesto da se ode tamo jer je to prakticno ne moguce,to bi bilo kao neki teleport ali nije moguce nikako !





Forum » Obrazovanje » Nauka » Zivot posle smrti?
Search: