Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Zasto svi ljudi ne pricaju istim jezikom? (Evo zasto!)
Zasto svi ljudi ne pricaju istim jezikom?






2670
poruka na forumu
288 3086



post # 1 | 05.01.2012 , 8:30 AM

Opet sam nesto razmisljao u ove sitne sate, tj. rane posto se uveliko svanulo, moracu da prestanem da razmisljam definitivno :p

Setio sam se, dok sam jos isao u srednju skolu znam da nam je jedan profa, pricao kako su nastali jezici, pa sam odlucio da vam prenesem to znanje :p, zahvalicete mi kasnije :p

Dakle po njegovoj teoriji, jezici su nastali, tako sto su se neki tamo ljudi posvadjali medjusobno oko necega, i tako savdjaju se oni, swadjaju, i na zemlju je sisao tada Bog i kako bi prekinuo swadju izmedju ljudi, jednom coveku je rekao da ce da govori ,lupam Francuski, drugom Srpski, trecem Engleski, cetvrtom Kineski itd... i tako su nastali jezici!. . . ali ja mislim da je Bog tada jos vecu pometnju napravio medju ljudima :p

e ovo je meni jedan profa ispricao, nzm koliko je tacno, ali eto rekoh vam mozda vi znate neku drugu verziju ove price? a pri-tom zelite da podelite sa forumasima :p

mada nekako je ova teorija najlogicnija, da se vratim na Adama i Evu, ako su oni bili prvi ljudi na planeti oni i njihova deca, itd su goworili jednim jezikom, kasnije su se poswadjali i lepo Bog reko ti ces da govori Spanski ti Hrvatski ti Bosanski itd . . .

tako da sve se uklapa :p
sta vi mislite o ovome?


Poruku je menjao/la MolderFBI - Cetvrtak, 05.01.2012, 8:36 AM











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 05.01.2012 , 12:38 PM

E pa ja znam... :D
Dakle, to je priča koju... Totalno gotivim.. Čak i to Marčelo pominje...
Pa sve je počelo u gradu Vavilonu... Ljudi su gradili velike konstrukcije da bi sebi pravili ''veličinu''. E pa nakon toga, nije im dovoljno bilo što su to sve pravili, nego... Hteli su da naprave sebi nešto što će ih proslaviti kao narod.. Tj. hteli su da budu veći, poznatiji i uzvišeniji od Boga.. I tada se Bog razljutio i tu vavilonsku kulu srušio, ljudima dao jezike da niko ne bi nikoga razumeo.. :) Dakle, priča je.. :D Wow. :D I meni se sviđa...

Vaviloncima se jezici vezaše u čvorove
da ne razumeju bliznje kad govore..
Nikad takli oblake, nikad makli poroke,
zalivajuci svoje korove, otrovaše svoje korene...

Ko si ti?









310
poruka na forumu
34 246



post # 3 | 05.01.2012 , 1:03 PM

ljudi su ziveli sirom sveta i nisu imali telefone ili postuu ili nisu znali za druge i svako je smisljao svoj jezik i pismo a bog je za to vreme otisao na odmor








2670
poruka na forumu
288 3086



post # 4 | 05.01.2012 , 2:58 PM

dxd e da tacno, znam da nesto gradili al nisam bio siguran :p











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 5 | 05.01.2012 , 3:03 PM

MolderFBI, pa da... Šta si očekivao? xD

Ko si ti?









131
poruka na forumu
44 452



post # 6 | 05.01.2012 , 3:37 PM

Zanimljiva tema... Odgovor je u Bibliji, tacnije starom zavetu... Odatle i potice prica koju je DxD ukratko ispricala... ;)

Budi ono sto jesi, jer zivot je isuvise kratak da bi bio neko drugi...









790
poruka na forumu
58 477



post # 7 | 05.01.2012 , 3:45 PM

Vavilonska kula, hteli su da je dozidaju do neba, da uvrede boga i tako su stvoreni razliciti jezici :)

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 8 | 05.01.2012 , 7:36 PM

Zanimljiva prica, ne bi bilo zanimljivo kad bi svi govorili istim jezikom ovako je bolje :)








2670
poruka na forumu
288 3086



post # 9 | 08.01.2012 , 4:30 AM

DxD ma ja mislio gradili piramidu pa se pokacili :p

@Luka ma jes, kad bi pricali istim jezicima, danas ne bi morali filmovi da se titluju i sinhronizuju :p











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 10 | 08.01.2012 , 10:16 AM

MolderFBI, ahhahahah... lol Tebi nikada nije dosadno... Nikada... lol :D

Ko si ti?







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 11 | 08.01.2012 , 2:36 PM

pa onda nebi na svom jeziku mogo da zaje*** oni koji neznaju tvoj jezik :D

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 12 | 09.01.2012 , 9:32 AM

DxD. . . moj zivot je igra bez granica, trenutno se osecam sam kao maslacak na nekom pasnjaku a oko mene trava, a ja onako zut se pravi vazan sto je trava zelena a ja zut i + cvetam, al jbg. dodje neko krdo krava i pojedose me, tj. maslacak. . .

JA SAM POSEBAN, bar tako kaze moj psihijatar :p

@Ammir, pa jeste u pravu si, . . .

Added (09 Jan 2012, 8:32 AM)
---------------------------------------------
Au al gutam slova, strasno :p










Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 13 | 09.01.2012 , 9:50 AM

Quote (MolderFBI)
@Ammir, pa jeste u pravu si, . . .

uvjek sam ja upravu :D

pa kad bi imali isti jezik pola bi ljudi poslove pogubilo

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐




Forum » Obrazovanje » Nauka » Zasto svi ljudi ne pricaju istim jezikom? (Evo zasto!)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: