Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Tornada u Srbiji (Sasvim slucajno?)
Tornada u Srbiji






1176
poruka na forumu
102 1216



post # 1 | 12.06.2012 , 5:55 PM

Studentkinja iz Novog Sada, svedok je ovog događaja. Ona je ugledala vazdušnu pijavicu kako se spušta ka zemlji. Ovaj meteorološka pojava je jedan od oblika tornada.
Tornado je bio vidljiv i na nebu iznad Novog Beograda 24. maja. Kako su tada objasnili u Republičkom hidrometeorološkom zavodu Srbije reč je o jednom od oblika tornada slabijeg intenziteta i manjih prostornih razmera.
Izvor: vestionline.xxx

Tornado visine oko 200 i širine stotinak metara nosio je preko ruba naselja bukvalno sve pred sobom. Vrtlog je najvećim delom prošao kroz njive, pa su u njegovom naletu osim useva stradala i dva domaćinstva, jedan pčelinjak i nekoliko bandera koje su se srušile. Ovo se nije dogodilo u Americi, već na salaškom naselju Gradina kod Sombora.
Izvor B92



Misljenja?


Poruku je menjao/la Vagabond83 - Utorak, 12.06.2012, 5:58 PM

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









400
poruka na forumu
56 795



post # 2 | 12.06.2012 , 6:50 PM

Taj slucaj je sa pijavicama je poznat dugo vec, samo se manje o tome govorilo, na moru ih imas stalno, pre 2 god bio u Somboru, na Tari ih isto imas stalno, nije to bas redak dogadjaj ovde u Srbijij i uopsteno na Balkanu, kao sto se mislilo.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 3 | 12.06.2012 , 7:44 PM

ure3808, Da to sam video i ja na vestima ,ali...tek ove godine.E sad,da li nas to ubedjuju il' ne neznam.Znam samo da niti sam ja video uzivo niti bilo ko koga poznajem.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 4 | 12.06.2012 , 7:50 PM

ja sam video ovaj u Somboru kad je bio al skroz iz daljine :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









56
poruka na forumu
2 7



post # 5 | 12.06.2012 , 8:18 PM

tornado je unistio moju njivu :(

i'm The Lord of the Rings.









165
poruka na forumu
14 281



post # 6 | 08.08.2012 , 9:36 AM

Pre koji dan kad je bilo poslednje nevreme ovo jače ovde kod nas, nad Novim Sadom su bile konkretno tri pijavice.
Slike pijavaca od nevremena pre toga imam ja na svom fb profilu.

I'm content to die for my beliefs
So cut off my head and make me a Martyr
The people will always remember it.










295
poruka na forumu
19 198



post # 7 | 08.08.2012 , 9:45 AM

ee ljudi sta bi bilo da te ovo cudo usisa al bi leteo kao u crtacu :D











105
poruka na forumu
2 22



post # 8 | 09.08.2012 , 10:32 PM

ALOOOO , ja zivim odma pored Sombora , i bio sam prisutan kad je taj tornado bio , jer sam isao u Mostongu na bazen..
prejako je bilo , onako svi gledaju u tornado -.- xD

ПАТРИЈАРХ СРБСКИ ПАВЛЕ !!!









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 9 | 19.08.2012 , 3:03 PM

Pa eto ja sam bio prisutan onog leta kad je bilo bombardovanje, kada je pijavica protutnjala kroz moj vinograd.
Bio sam u Slankamenu i bio je topao dan. I onda je oko podne počeo vetar da duva,sa severozapada. Pošto mi Crv eni Čot dodje sa desne strane,ja pogledam prema njemu,kad odande tamno nebo kao da je noć,a pijavica se spustila do zemlje i ide cik cak.
Za deset minuta je došla do nas,a to je razdaljina u vazdušnoj liniji bar 25 kilometara.Ja u kuću da se sakrijem,a ta buka jeziva koja prati pijavicu,sve jača i jača i prvo je padao grad kao orah,pa zatim kiša i onda je protutnjala na pet metara ispred vikendice,čupajući stubove za vinograd i usput odnela moj crep,skoro sav. Posle sam crep nalazio i deset parcela dalje,a to je oko 150 metara.
I odmah za njim ja krenem kući da pozovem ekipu da namestimo crep,im pošto još žito nije bilo skinuto ,na jednoj parceli usput,ja pogledam,a ono svuda gde je prošla pijavica izorala sve,samo se crni zemlja kud je prošla... Nema gde nije podigla crep i počupala stubove od loze...
Ali,taj zvuk,to hukanje ,original kao u horor filmu... Samo mogu da kažem -strašno!
I D,da me ubijete sad ne mogu da se setim jel to bila 98' godina ili ova kad je bilo bombardovanje.... Omatorio papak,pa ne mož da se seti... :D
Ali su mi pričali stari ljudi da se to dešavalo po Sremu i ranijih godina. Čak su mi pričali i da je zaje.ano kad naidje sasvim mala pijavica,a negde gori vatra i ako naidje na nju odmah je svud okolo raznese i mogu i kuće da izgore za tili čas.
Tako da to svakako nije novotarija već jedna prirodna pojava,hvala Bogu,relativno retka kod nas.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 10 | 19.08.2012 , 3:10 PM

Mom komsiji se ovako zavrteo vetar na kuci i odneo mu nekoliko crepova, ne mislim da je bio bas tornado ali ipak je neobicno. :) A sto se tice ovog snimka izgleda potpuno isto kao pravi tornado, ali bas je cudno sto se desava u Srbiji. :)


Forum » Obrazovanje » Nauka » Tornada u Srbiji (Sasvim slucajno?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: