Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » 1999. godina, bombardovanje Srbije
1999. godina, bombardovanje Srbije






17
poruka na forumu
0 0



post # 101 | 30.10.2012 , 9:51 PM

Najbolnije je što se posledice bomardovanja i dan danas katastrofalno odražavaju kako na državu čiju teritoriju stranci čereče i komadaju kao mesar kakav komad govedine u mesari, tako i na stanovništvo koje je poslednjih 13 godina prosto zasuto malignim oboljenjima. Eho monstruoznog bombardovanja i danas zlokobno odzvanja. :(

Mada, nisam osvetoljubiv i ne gledam sa radošću surovost klimatskih nedaća koje ovih dana terorišu Amere nastanjene na istočnoj obali SAD.






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 102 | 30.10.2012 , 10:31 PM

Nevjerovatna trauma za ljude,pogotovu nas kao "klince" sto smo morali to da prodjemo posle onih ratnih desavanja koja su sama po sebi vec bila dovoljno svega i svacega uzela,a onda naravno izbjeglice sa svih strana,porodice zavijene u crno .... itd itd... Potom dolazi "Milosrdni Andjeo" i opet strah,stres uzas,nadam se da tako nikada nesto necu dozvijeti,niti bilo koji covjek na svetu...

A ovo sto se desava po SAD-u,ne pogadja me nesto special,i naravno ne zelim da slavim to sto im se desava,jer nisu krivi svi oni globalno zbog zelje pojedinaca,nije moje da sudim,ima ko ce im suditi i kome ce polagati racune ....

Oprosti ali nikada ne zaboravi !

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 103 | 12.11.2012 , 3:19 AM

Uff toliko tuge i besa ima ovde :( Ja sam imao 9 godina,tada sam ziveo u Starim Banovcima sa ocem,majkom,babom i dedom...Secam se svetleceg neba,zvuka projektila,sirena itd...Secam se prvog udara,gledao sam crtani na TV Politika,zvuk sirene...samo se secam da sam izlazio da gledam u nebo i da su me zvali da se vratim u kucu...prozori su lupali kao da ce da ispadnu...Kuca u kojoj smo ziveli je bila stara,sagradjena jos za vreme rata,ne znam ni ja tacno...moji su se plasili da se ne srusi na nas...isli smo kod komsije u podrum svako vece,a vrata od njegovog podruma su bila metalna i posle svakog projektila to je udaralo samo tako...Secam se da smo se svi drzali zajedno taj period itd...I sada imam sliku u glavi svetleceg neba i projektila koji su mi zujali iznad glave,jednom prilikom je toliko pucalo dok smo mi bili u dvoristu da je moj tata instiktivno zagrlio mene i majku da nas zastiti,secam se toga dobro...to su neki delici kojih se ne rado secam...isto tako kada su se napadi malo stisali,posle nekog vremena otisli smo da zivimo u Batajnici kod druge bake jer su moji smatrali da nam je tamo sigurnije jer je ta kuca bila novija.

Nisam osvetoljubiv,niti cu se ikada radovati kada vidim da ljudi ginu a njihova porodica pati...ali verujem da ima Boga i da ce im se sve to jednog dana sa kamatom polako vratiti!A izgleda da je i polako pocelo ;)






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 104 | 26.03.2013 , 11:55 AM

Quote (Gospodin_Ristic)
1,5 милиона Американаца без струје? -Ја детињство памтим тако што сам га провео у мраку.

Недужни људи гину?
-Више од 5000 мојих сународника је погинуло 1999.
10,000 цивила рањено.

Људи су у страху,влада паника?
-Као дете сам остављао играчке и бежао у склониште на први звук сирена.

Грађевине гута олуја?
-Авалски торањ, мостови, рафинерије, касарне...

Они су нас гледали док су нас уништавали сад ћемо ми њиx гледати док их Бог уништава ..ДА СЕ НИКАД НЕ ЗАБОРАВИ 24.03.1999 - 09.06.1999

gj nemam vise sta da dodam!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Brainiac !!! Beware
416
poruka na forumu
29 248



post # 105 | 28.03.2013 , 6:15 PM

Samo da kazem da mi avoinska bomba umalo nije pogodila kucu
I krio sam se u podrumu








621
poruka na forumu
382 3516



post # 106 | 29.03.2013 , 8:15 PM

Quote (Tanja91)
Bombardovanje... Veoma bolan period za nasu zemlju i mnoge ljude u njoj. Kako ste vi proveli period bombardovanja? Gde ste bili? Sta ste radili? Sta vam je posebno ostalo u secanju iz tog vremena?

Da podsetim jos jednom o cemu se radi u temi.

Svaki post koji odstupa od teme bice obrisan... Vase iskustvo podelite a ne tamo nekog istoricara ili kao sto vidim neki zalaze i u osamdesete godine a koliko znam bombardovanje je bilo 1999.

Hvala na razumevanju :)

Pitaj bez pitanja da li smes nesto da me pitas :)









3460
poruka na forumu
141 1063



post # 107 | 23.10.2013 , 11:07 AM

Тада сам једва имао 1 годину морао сам са породицом да бежим у селу на неколико месеци јер су биле гласине да ће да гађају неку зграду која је близу моје
НИКАД НЕ ЗАБОРАВИ 24.03.1999.

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥



Forum » Obrazovanje » Istorija » 1999. godina, bombardovanje Srbije
Search: