Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Li Cing Jun - Misteriozni covek koji je ziveo 256 godina
Li Cing Jun - Misteriozni covek koji je ziveo 256 godina






978
poruka na forumu
107 1318



post # 1 | 31.08.2011 , 1:27 PM



Kada vam neko kaze da je Li Cing Jun sahranio 23 zene i iza sebe ostavio 180 potomaka, i uz to da je ziveo 256 godina, kako cete reagovati? Da li je on stvarno bio toliko star? Da li je on stvarno zaboravio kada je rodjen ili je njegova tvrdnja preterana. Hajde da pokusamo da to otkrijemo.

Tajne besmrtnog zivota

"Cuvajte svoje srce, setajte polako kao kornjaca, ponekad budite zivahni kao golub, a spavajte bezbrizno kao pas" - ovim recima je Li savetovao vojnog komandanta koji ga je posetio da bi mu otkrio tajne dugovecnosti. Li tvrdi da su unutrasnji mir i spokoj duse tajne neverovatne dugovecnosti, dok pirinac i vino moraju preovladavati u ishrani.

Od 0 do 256

Ne zacudjuje cinjenica da se o njegovom ranijem zivotu vrlo malo zna. Rodjen je u provinciji Zecvan u Kini, gde je i umro. Takodje se zna da je sa 10 godina vec bio pismen i da je putovao za Sansi, Tibet, Anam i Sijam u potrazi za lekovitim biljem. Nakon toga trag mu se gubi... Medjutim, iznenada, sto godina kasnije Li nastavlja da prodaje lekovito bilje i putuje Kinom i okolnim zemljama. Kako navodi magazin Tajm, u to vreme Li je izgledao izuzetno mladoliko. Nije bio poguren, niti je imao bore i smezuranu kozu. Tada se javilo pitanje da li je on stvarno toliko star ili je sve ovo jedna velika prevara?

Po njegovom sopstvenom priznanju, rodjen je 1736 sto znaci da je ziveo 197 godina. Medjutim, 1930. godine, profesor i dekan na univerzitetu Minkuo Vu Cung Cin, otkriva podatke po kojima je on u stvari rodjen 1677 !? Navodni zapisi potvrdjuju da mu je Kineska vlada poslala cestitke za 150. i 200. rodjendan. Tada se namece pitanje - Da li je moguce da je on zaboravio kada je stvarno rodjen? Da li je to bio isti Li Cing Jun? Interesantno je da rekord za najduzi zivotni vek drzi francuskinja Zan Luis Kalment, koja je umrla 1997. godine u svojoj 122. godini zivota sto je fantasticni zivotni vek. Znaci li sve gore navedeno da je Li nadmasio ovaj rekord za cak 130 godina?

Da li je ovo medicinski uopste moguce?

Detalj, koji u isto vreme i dokazuje i razbija ove tvrdnje, objavljen je 1928. godine u Njujork Tajmsu, a to je - Liov mladalacki izgled. Vizuelno on je izgledao kao tipican 60-godisnjak. Da li to znaci da je on posedovao nesto u sebi i svom telu sto mu je pomoglo da zivi vise od cetvrt milenijuma? Ili je prica o Li Cing Junu zasnovana na neistini, lazi i preterivanju?

Nazalost ovo su stvari koje verovatno nikada necemo saznati, a na vama je da donesete sopstvene logicne zakljucke.


Poruku je menjao/la igortehno - Cetvrtak, 01.09.2011, 2:07 PM

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 2 | 31.08.2011 , 2:00 PM

Moze biti, ti Kinezi su cudo. smile Mada, mnogo mi to nesto godina, ja bih umrla od dosade. smile








882
poruka na forumu
27 382



post # 3 | 31.08.2011 , 2:22 PM

ja mislim da je to nemoguce













1005
poruka na forumu
49 230



post # 4 | 31.08.2011 , 2:31 PM

Quote (igortehno)
Takodje se zna da je sa 10 godina vec bio pismen i da je putovao za Sansi, Tibet, Anam i Sijam u potrazi za lekovitim biljem. Nakon toga trag mu se gubi... Medjutim, iznenada, sto godina kasnije Li nastavlja da prodaje lekovito bilje i putuje Kinom i okolnim zemljama. Kako navodi magazin Tajm, u to vreme Li je izgledao izuzetno mladoliko.


E pa vidis,imam jedno naucno objasnjenje koje izgleda realnije od toga da je ziveo toliko dugo.
Naime,u tekstu se navodi da je otisao da trazi lekovito bilje i da mu se trag gubi.Posle 100 godina on se pojavljuje i izgleda mladoliko kao i kad je nestao.
Postoje,tzv,rupe u vremenu.Moja teorija je da je on,kada je otiso po to lekovito bilje,jednostavno nestao u jednoj takvoj rupi.Postoji nekoliko prica o tome a,nama najbliza je ona kada je neki srpski avijaticar pred sletanje na aerodrom jednostavno nestao.30(ili ne znam koliko godina kasnije)opet se pojavio i nije se secao nicega a opet je izgledao isto.Kao da je izgubio te godine u vreme kada ga nije bilo.
A i to sto se ovaj ne seca nekih bitnih cinjenica u zivotu ide u prilog mojoj teoriji.

E,sad,ovo je samo teorija.A sta je istina Bog ce ga znati...

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 5 | 31.08.2011 , 4:19 PM

Brate mili meni muka i od ovih mojih 47...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4
poruka na forumu
0 0



post # 6 | 31.08.2011 , 4:32 PM

Quote (badule)
Brate mili meni muka i od ovih mojih 47...


E brate, a on je 5 puta vise ziveo nego ti biggrin

Човек је човеку одувек био вук, а вук вуку никад човек јер не мења ћуд!

Вера у успех је пола успеха!




Forum » Obrazovanje » Istorija » Li Cing Jun - Misteriozni covek koji je ziveo 256 godina
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: